yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. nereye giderseniz gidin kendini özleten, en az kendisi kadar güzel iki adaya sahip, küçük ama yaşanılası bir şehirdir çanakkale. denizi, boğazı, kordonu, denize sıfır çay bahçeleri, şehitlikleri, tarih kokan toprağı, rüzgar türbinleri, ayçiçeği ve buğday tarlaları, çok lezzetli meyve ve sebzeleri özlenir, anılır. kadınların rahatça ve istediği gibi hareket ettiği, kendini pek çok şehre göre daha özgür ve güvenli hissettiği bir şehirdir.

  dışarıdan gelen insanların çok büyük ihtimalle seveceği; feribot trafiği, rüzgarı ve esnafı dışında pek şikayet edilen bir yönü bulunmayan şehir aynı zamanda.

  (yazar: missya) uktesi.

  5 eylül 2015 21:37

  2. Bu yaz ilk kez gitme şansı bulup aşık olduğum şehir. Bazı şehirler vardır, sınırlarından içeri girdiğiniz an size bambaşka duygular yaşatır, binalardan, ağaçlardan ve insanlardan ibaret olmadığını içinizden duyarsınız. Çanakkale bu şehirlerin en güzel örneği. Mustafa Kemal' i, 57. Alay' ı, Seyit Onbaşı' nı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Özellikle herhangi bir yerine gitmenize gerek yok; şehir başlı başına efsunlu, duygulu. Ömür boyu yaşasam sıkılmayacağım şehirlerden biri.

  5 eylül 2015 22:54

  3. çok özlediğim şehir.

  fırsatını bulsam gidip 1-2 gün kafa dinlemek istiyorum.

  10 mart 2016 00:29


  4. Bir gün yaşamak istediğim şehir. Sokaklarına, tarihine, doğal güzelliklerine bayılmıştım. Ama bir trafiği ve park yeri sorunu var ki İstanbulu aratmıyor.

  10 mart 2016 11:47

  5. İkibuçuk senedir içinde zevkle yaşadığım, huzur kokan şehir. Hayat burada kolay hele ki büyük şehirlerden gelmişseniz nimet gibi geliyor insana. Her yere yürüyerek gidebiliyorsunuz. İnsanları çok medeni ve sıcakkanlı. Denizi ise tertemiz ve muhteşem. Bunca şehide ev sahipliği yaptığını hissettikçe de gururlanıyorsunuz.

  10 mart 2016 15:31

  6. Memleketim. Ailemin is durumundan oturu İstanbulda dogup buyudum ama kalbimin yarisi canakkaleye aittir. Canakkale deyince aklima cocuklugum gelir. Yaz tatillerinde canakkaleye gonderirdi annem akrabalarimizin yanina. Bisiklete binmeyi de orada ogrendim, yuzmeyi de deniz kokusunu doya doya icime cekmeyi de. Herseyi guzeldir, hircin ruzgari bile. buyudukce eskisi kadar gidemez olmustum, allahtan kardesim İstanbul'un karmasasindan kacip oraya tasindi da tekrar sık sık gitmeye basladim. Umarim ben de bir gun orada yasarim, orada yaslanirim.

  10 mart 2016 15:49

  7. 5 yılımı geçirdiğim, 9 yıldır tatillerde gitmekle yetindiğim ama eninde sonunda yerleşeceğim şehir.

  henüz başaramasam da önüme çıkan ilk iş fırsatında kabul edip taşınmak için dua ediyorum.

  gittiğim zaman içimi açıyor şehir.bunda üniversitede geçirdiğim 5 güzel yılın hatıraları da etkili elbet.

  yine de tam bana göre bir şehir.

  eşimi orada bulmuş olmak bir şans sanırım...

  10 mart 2016 16:27


  8. Bu aralar yaklaşan depresyonuma çözüm olarak taşınmayı istediğim yer, ne yazık ki radyo, tv ve sinema mezunuyum... vasıfsız yani. çevresinde herhangi bir iş ilani gören canakkaleli varsa bir el edin :(

  17 ekim 2017 15:56

  9. bir yolculukta eğer buradan geçerek yola devam edeceksek, bir şekilde hemen anlıyorum yaklaştığımızı. nasıl bilmiyorum ama anlıyorum, bitki örtüsünden belki. 

  çocukluğumun bir kısmı burada geçti. kordona ne zaman gitsem aklıma patenimle yunus polisleriyle yarıştığım günler geliyor. öyle de eğlenceli sıcak insanları var.

  hani herkesin huzur bulduğu bir yer var ya, benim için de çanakkale huzur bulduğum yer. ne zaman bilmiyorum, ama bir gün burada yaşamaya başlayacağıma eminim.

  19 mart 2018 14:09

  10. Birkaç kere izcilik kolumla izci olarak gittiğim bir yer çanakkale ama bende yeri hep çok ayrı. İlk olarak 6 yıl önce gitmiştim ve orman kampıydı çanakkale savaşını anma konseptinde. Doğasına bayılmıştım, sabahın 5'inden öğlene kadar dağ, bayır, şehitlik yürümüştük. Allahım o oksijen, yeşil hâlâ burnumda, gözümün önünde. 1.5 sene önce de gitmiştim ama daha çok şehirdeydik o zaman ve kordona bayılmıştım. Peynir tatlısı sen nesin öyle yahu(gizlinot: Allahım sana geliyorum lezzeti ^^) Böyle bir anda binanın arasından denize çıkıyorsunuz. Zaten tarihi eserleri(truva olsun şehitlikler olsun baya zamanında büyük bir savaşın yaşandığı ortam olsun) bakımından çok zengin. Son dönemdeki kaz dağları, orman yangınları beni o kadar üzüyor ki. Insan o güzelliği görünce daha bir içi gidiyor o yeşilin yok edilmesine...

  11 ağustos 2019 09:22