sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (11)
 • medya (0)

1. nereye giderseniz gidin kendini özleten, en az kendisi kadar güzel iki adaya sahip, küçük ama yaşanılası bir şehirdir çanakkale. denizi, boğazı, kordonu, denize sıfır çay bahçeleri, şehitlikleri, tarih kokan toprağı, rüzgar türbinleri, ayçiçeği ve buğday tarlaları, çok lezzetli meyve ve sebzeleri özlenir, anılır. kadınların rahatça ve istediği gibi hareket ettiği, kendini pek çok şehre göre daha özgür ve güvenli hissettiği bir şehirdir.

dışarıdan gelen insanların çok büyük ihtimalle seveceği; feribot trafiği, rüzgarı ve esnafı dışında pek şikayet edilen bir yönü bulunmayan şehir aynı zamanda.

(yazar: missya) uktesi.

5 eylül 2015 21:37

2. Bu yaz ilk kez gitme şansı bulup aşık olduğum şehir. Bazı şehirler vardır, sınırlarından içeri girdiğiniz an size bambaşka duygular yaşatır, binalardan, ağaçlardan ve insanlardan ibaret olmadığını içinizden duyarsınız. Çanakkale bu şehirlerin en güzel örneği. Mustafa Kemal' i, 57. Alay' ı, Seyit Onbaşı' nı iliklerinize kadar hissediyorsunuz. Özellikle herhangi bir yerine gitmenize gerek yok; şehir başlı başına efsunlu, duygulu. Ömür boyu yaşasam sıkılmayacağım şehirlerden biri.

5 eylül 2015 22:54

3. çok özlediğim şehir.

fırsatını bulsam gidip 1-2 gün kafa dinlemek istiyorum.

10 mart 2016 00:29

4. tesadüfi bir şekilde hayatımın bir yılını geçirmek zorunda kaldığım şehir. lanet ede ede gittiğim, ağlaya ağlaya döndüğüm şehir. amerika ve avrupa'da bir çok şehir görme şansını yakaladım. Ama ben hayatımda çanakkale kadar güzelini görmedim. Havası, suyu, insanı, doğası, denizi, tarihi... Her şeyiyle bambaşkadır çanakkale.

buram buram ege kokan bozcaadası, şaraplarına öleceğiniz, karşınızda büyüleyici, aynı anda çanakkale boğazı, bozcaada, gökçeada, çanakkale şehitler anıtı ve yunan adalarını görebileceğiniz manzarasıyla intepesi, ezinesi, karabigası, kabatepesi, anzak koyu, kordonu, yeni kordonu, yelken kulübü, saat kulesi, sarıçayı, fevzipaşası ve kazdağları...

şehire adım atar atmaz tüylerimin diken diken olduğu şehir, 30 ağustosta askeri bandonun verdiği konserlerde o marşları tüm çanakkalelilerle birlikte ağlaya ağlaya söylediğimiz şehir, tarihimiz, şerefimiz.

hayatım boyunca yaşamak istediğim tek şehir, sabah sabah başlığına yazmanın bile beni ağlattığı şehir, her yaz mutlaka en az 1 hafta gittiğim şehir.

sözlükte ki çanakkaleli süslülerle tanışıp arkadaş, dost olmayı çok isterim. Ya da benim gibi çanakkale aşıklarıyla.

10 mart 2016 10:42

5. Bir gün yaşamak istediğim şehir. Sokaklarına, tarihine, doğal güzelliklerine bayılmıştım. Ama bir trafiği ve park yeri sorunu var ki İstanbulu aratmıyor.

10 mart 2016 11:47

6. İkibuçuk senedir içinde zevkle yaşadığım, huzur kokan şehir. Hayat burada kolay hele ki büyük şehirlerden gelmişseniz nimet gibi geliyor insana. Her yere yürüyerek gidebiliyorsunuz. İnsanları çok medeni ve sıcakkanlı. Denizi ise tertemiz ve muhteşem. Bunca şehide ev sahipliği yaptığını hissettikçe de gururlanıyorsunuz.

10 mart 2016 15:31

7. Memleketim. Ailemin is durumundan oturu İstanbulda dogup buyudum ama kalbimin yarisi canakkaleye aittir. Canakkale deyince aklima cocuklugum gelir. Yaz tatillerinde canakkaleye gonderirdi annem akrabalarimizin yanina. Bisiklete binmeyi de orada ogrendim, yuzmeyi de deniz kokusunu doya doya icime cekmeyi de. Herseyi guzeldir, hircin ruzgari bile. buyudukce eskisi kadar gidemez olmustum, allahtan kardesim İstanbul'un karmasasindan kacip oraya tasindi da tekrar sık sık gitmeye basladim. Umarim ben de bir gun orada yasarim, orada yaslanirim.

10 mart 2016 15:49

8. 5 yılımı geçirdiğim, 9 yıldır tatillerde gitmekle yetindiğim ama eninde sonunda yerleşeceğim şehir.

henüz başaramasam da önüme çıkan ilk iş fırsatında kabul edip taşınmak için dua ediyorum.

gittiğim zaman içimi açıyor şehir.bunda üniversitede geçirdiğim 5 güzel yılın hatıraları da etkili elbet.

yine de tam bana göre bir şehir.

eşimi orada bulmuş olmak bir şans sanırım...

10 mart 2016 16:27

9. Bu aralar yaklaşan depresyonuma çözüm olarak taşınmayı istediğim yer, ne yazık ki radyo, tv ve sinema mezunuyum... vasıfsız yani. çevresinde herhangi bir iş ilani gören canakkaleli varsa bir el edin :(

17 ekim 2017 15:56

10. işim sebebiyle bir süredir yaşadığım güzel şehir.

öyle ki tamamen yerleşmenin planlarını yapıyorum bir süredir.

nasıl anlatsam bilemiyorum ama tarihi dokusu,doğası,güzel insanları ile gerçekten yaşanası hatta aşık olunası bir şehir.

hayattaki en büyük şanslarımdan birisin çanakkale.

19 mart 2018 13:52

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar