yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (262)
  • medya (2)

  262. Ergenlik döneminde bol miktarda sahip olduğum ancak senelerdir yenisi olmayan çizgiler. Fakat korona döneminde evde spor yapmamla yeniden oluşmaya başladığını görünce baya bir şaşırdım. Evde boş vakit çok diye ağırlıklarla squat falan yapmıştım ve popom iki ay içinde baya bir büyümüştü, belim incelmişti, mutlu mutlu geziyordum taaa ki büyüyen popomda ve kaslanan bacaklarımda ufak ufak bir sürü çatlak görene kadar.. nasıl bir derim varsa büyümeye hiç gelemiyor bir de direk beyaz olarak çıkıyor benimkiler.  Medikal pigmentasyon yapan güvenilir bir yer buldum beyaz çatlakları ten renginde organik pigmentlerle boyuyorlar ömür boyu da kalıcı. En kısa zamanda yaptırmayı düşünüyorum. İspanya da bir arkadaşım yaptırdı orada çok yaygınmış bu uygulama ve o beyaz sedefli çizgilerden eser yok tamamen ten rengiyle eşitlenmiş. Zaten bu işlemi ameliyat izi, kesik izi, vitiligo gibi pigment sorunu olan durumlarda da uyguluyorlarmış. Bir de kolajen takviyesi alıyorum doktor önermişti o da biraz işe yarıyor baya gerginleşti cildim tavsiye ederim. 

  29 ağustos 00:50

  261. Kırmızılaşmadan beyaz bir halde vücuduma gelip yerleşen sevimsiz şeyler.

  Az önce flaşla bacaklarıma bakarken fark ettim ki bacaklarıma yeni arkadaşlar da eklenmiş. Bu arkadaşlar ilk olarak kalçama yerleşmişler daha sonra da dizlerimin arkasına tanıdıklarını çağırmışlardı. Şimdi ise dizlerimde, dizlerimin iç kısımlarında, baldırlarımda(gizlinot: Alt bacak), uyluk içimde(gizlinot: Üst bacak ) uyluğumun kalçamla birleştiği kısımda varlar. Yani alt vücudum çatlak kaplı diyebilirim. Benim gibi bacak güzelliğine çok önem veren biri için üzücü bir durum. Hepsi çok belirgin değil ama özgüven düşürmek için gayet yeterliler.

  Kendilerini kabullenmekte çok zorlanıyorum Çünkü bacağında şu ana kadar çatlak olan bir avuç kadın gördüm. Daha önce bu başlığa yazmıştım; Kilolu kadınlar, kısa sürede birden fazla çocuk doğurmuş kadınlar, sürekli kilo alıp veren kadınlar biliyorum ama çoğunun en fazla kalçasında çatlak var. Çocuk doğurmuş olanların bir de karnında olabiliyor o kadar. Bacak, meme, kol ve sırt bölgelerinde çatlağı olan kadınları hiç görmüyorum. çatlakları olanlar gizlemeyi tercih ettiği için görmüyor olabilirim, bilemiyorum.

  Mevsim sayesinde bol bol bacak inceleme şansım oluyor ama ı-ıh yok yani. Elli kilo kadında da yok doksan kilo kadında da. Artık kimim genetiği alıp da böyle oldum bilmiyorum ama kendisine kızgınım ve ona laflar hazırladım. Anne tarafında yok, baba tarafında yok ulan bende neden var?

  Sevmiyorum sizi dostlarınızı çağırıp durmayın artık. Anladık evinizi yurdunuzu kurdunuz artık burayı terk etmeyeceksiniz ama çoğalmasanız mı acaba?

  17 ağustos 15:34 17 ağustos 15:35

  260. catlak icin de selulit icin de ayni seyi dusunuyorum, hepimizde varsa sayet, demek ki 'normal' olan vucudumuzda bunlarin bulunmasidir, bunlar kusur falan degildir.

  4 ağustos 17:30


  259. Hayatım boyunca bir anda kilo alıp vermedim ama benim de bacaklarımda ve göğsümde var bunlardan. Belirginliği çok az olduğundan mıdır nedir hiç takılmıyorum varlıklarına. Sonuçta herhangi bir sağlık problemine işaret etmiyor

  3 ağustos 19:25

  258. Kilo alıp veren biri değilim ama maalesef bende de var bazı bölgelerimde diz kapağı etrafı gibi. Genetik etken sanırım annemde hamilelikten kalma çok çatlak var. Ablamda da olmuş. Beni korkutan kısmı da bu. Ufak tefek olanları sorun etmiyorum ama hamilelikte karın bölgesi beni korkutuyor ne yalan söyleyeyim. Çocuk doğuran cillop gibi vücutları görünce nasıl oluyor diye kendime soramadan edemiyorum. 

  3 ağustos 11:53

  257. Son zamanlarda iyice kafama takmaya başladığım oluşumlar. Çok garip bir şekilde Dizimde var bunlardan. Popomun üzeri zaten dolu. Bir de eskiden varlar mıydı, biraz yandığımdan dolayı mı belirginleştiler bilmiyorum ama iç bacaklarımda da olduğunu fark ettim. 

  Aslında ben görüntülerinden hiç rahatsız değildim. Aksine hoş bile geliyordu gözüme ama sanki son zamanlarda sanal mecralarda çok fazla çatlak muhabbeti dönmeye başladı. Demek istediğim önceden var olan “tüysüz kadın, selülitsiz kadın” vs. dayatmaların yanına “çatlaksız kadın” dayatması yeni yeni eklendi ya da eklenmeye çalışılıyor sanki. Ben de bununla beraber mi kafama takmaya başladım bilmiyorum.

  3 ağustos 01:14

  256. Bende de kilo almamdan ötürü bolca bulunuyor. Göbeğimde, göğsümde bacaklarımda var. Selülit kadar rahatsız etmese de ben yine de rahatsız oluyorum açıkcası ama yapacak bir sey yok. 

  2 ağustos 14:17


  255. ergenlikte hiç kırmızı evresini falan göremeden direkt beyaz versiyonunu vücudumda görünce beni çok şaşırtmış olan insan vücudunda olması en doğal şeylerden biri. İlk zamanlar anneme sorardım geçici birşey mi bu selülit gibi engellenebilir mi diye henüz 13 14 yaşındayken ancak beyaz olduğu için hayır yanıtını aldıktan sonra bir daha kendime asla dert edinmedim. Esmerim bu arada ve ergenlikle birlikte gelişen basenlerimin/popomun olduğu kısımda çok yoğun. Ama rahatsız olmuyorum. Çünkü benim suçum mu bu? İnsan anatomisi gereği oluşan doğal bir sonuç. Eskiden selülit ile de uğraşırdım ama gerçekten bu kadar mücadeleye gerek var mı? Güzelliğimizden abarttığımız kadar çalıyor mu? Ve en önemlisi ne için bu kadar küçük detaylarla yoruyoruz kendimizi? Böyle söylediğim için az çatlağım var da sanılmasın bir süre önce çok kilo alıp verdiğim için göğüslerim, bel bölgem iç bacağımın üstleri de çatlak içinde. Ama çözümsüz dendiği an bunlara hayıflanmayı bıraktım. Hamilelikte ne olur nasıl hissederim bilmiyorum bilmeden konuşmak da haddim değil zaten ama şu an için hislerim bu şekilde.

  2 ağustos 14:03

  254. Hem boy uzmasından hem şişman olmamdan yatay ve dikey çatlak izlerim oluştu. Belki kırmızı iken bir şeyler yapsam işe yarardı ama beyaz olmuş yani skar dokusu gelişmişse yapacak bir şey yok fraksiyone lazerlerden başka çare yok. tek iyi yanı cildim de beyaz olduğundan çok belli olmuyor ilerde görünümünü azaltmaya çalışırım

  2 ağustos 13:37

  253. Liseye giderken kendilerinden nefret eder geçirmesini umarak bir şeyler denerdim. Şimdilerde eskisi gibi rahatsiz olmuyorum, sadece ergenlikte yaşadığım yoğun kilo alıp verme döneminde kollarımda da biraz oluştu bunlardan, ince ince, onlar sinirimi bozuyor, internette görüyorum işlemin ismini bilmiyorum ama çatlakları tedavi ediyor, en azından ise yarıyorsa kollarımda deneyebilirim

  2 ağustos 12:59