4.6
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (197)
  • oylar (17)
  • medya (3)

197. Yaklaşık 1 çay bardağı içme suyuna 5-10 damla damlatıp tonik niyetine kullanıyorum. Makyajınızı temizledikten sonra hala bi kalıntı varsa güzel temizliyor. 

16 ağustos 18:39

196. Roosman da satılan altapharma markalı olanı aldım. Çenemde regl dönemlerimde çıkan kistik sivilcelerim oluyor. Çıkıp acıdığında üstüne bir damla damlatıyorum öyle yatıyorum sabaha kalktığımda sivilce sönmüş oluyor. Ama üstünde bi pütürlük oluyor kurumuş da soyulmuş gibi sanki. İlk gece geçmemiş de oluyor o zaman bir gece daha damlatıyorum. Bir kere kokusu çok yoğun mümkün olsa yarım damla damlatmak isterim. Bunu tüm yüzüne lekelerin üzerine sürenler nasıl sürüyor anlamıyorum. Göze yakın kullanmamak lazım irite edebiliyor. Bitecek gibi de değil yıllarca kullanılır.

16 ağustos 10:00

195. yaz aylarında artan kıstık aknelerime iyi gelen tek şey <3

şu dolu bir bardağa 10 damla çay ağacı yağı damlatıp buz torbalarına koydum sonra o buz küplerini de her gece yatmadan önce peçeteye sarıp yüzümde gezdirdim.(yalnız hassas ciltler dikkat buz yanığı oluşmaması için uzun süre aynı bölgede tutmayın.) Sonuç: Daha bir tam poşet buz torbası bitmeden sönen beyaz noktalı sivilceler, azalan siyah noktalar, küçülmeye başlayan gözenekler.

16 ağustos 00:19


194. orijinali bulunrsa gerçekten sivilceler konusunda işe yarayan yağdır. Fakat saf olarak kullanmaktan uzak durun.

15 ağustos 22:28

193. yıllar önce doa kozmetik’in internet sitesinden saf çay ağacı yağı almış ve çok memnun kalmıştım. dudak kenarında çıkan uçuğu bile durduruyordu, büyümesini engellediğini bizzat deneyerek gördüm. Özellikle regl dönemimde yüzümde çıkan tek tük iltihaplı sivilcelerin üzerine parmağımla bir pıt sürdüğümde sabahına kurumuş oluyordu sivilce. 

sonra elimdeki bitince, “nasıl olsa çay ağacı yağı her yerde her markada aynıdır” diye düşünerek gratis’te satılan markadan aldım (ya da watsons’ta olabilir, çok vakit geçti hatırlayamıyorum.) bu sefer hiç memnun kalmadım. ne sivilcemi hızla kuruttu ne de gözle görülür etkisi oldu. yine aradan bir süre geçti. son günlerde dudak üstümde can sıkıcı sivilcelenmelerim oldu yine regl kaynaklı. bu vesileyle bir de rossman’da satılanı denemek istedim. En keskin olanı rossman’da satılanı. etkisi fena değil, ama doa kozmetik’te satılan kadar hızlı ve gözle görülür kurutma yapmıyor. ancak elimdeki bitince ve yeniden ihtiyaç duyarsam doa kozmetik’ten sipariş vereceğim yine. şimdiye denk en memnun kaldığım o. farmasi’de de benzer bir ürün bulunmakta, deneyen bir arkadaşımın memnun olduğunu belirtebilirim. 

edit: imla

15 ağustos 20:48 15 ağustos 20:50

192. Doa kimya ve altapharma marka olanlarını kullandım. Sivilceler üzerine lokal uygulamak için kesinlikle doa kimya favorim. Lakin tonik yapımı için kullandığımda tamamen saf olduğu için yüzümü fazla kuruttu. Yağın oranı azaltılarak da dengelenebilir sanırım.

26 temmuz 20:19

191. Rossmann dan aldığım, her derde deva şeklinde her yerime sürdüğüm yağ. Kokusu rahatsız edici. Sivilceleri söndürmede başarılı ancak sonuç olarak döngüye giriyor. Acil durumlarda can kurtarır.

26 temmuz 10:56


190. Sanırım bir tek yemeklere koymadığım kaldı (gizlinot: tabii ki şaka), o kadar severek kullandığım bir yağ. başlıca kullanım alanlarım:

- karma cildim için hazırladığım aloe vera-içme suyu karışımı toniğe eklemek. (gizlinot: yazın kullandığım tonik.)

- önceden su ile ıslatılmış kulak çubuğunun ucuna bir iki damla damlatarak sivilcelerin üzerine uygulamak.

- su ile ıslattığım disk pamuğun üzerine bir iki damla damlatıp koltuk altlarımı silerek kışın, duş alım sıklığını ikinci bazen 3. Günün sonuna kadar geciktirmek. (gizlinot: eksiliyorsunuz da çocukluğumda böbrek iltihabı geçirdim, ben üşütünce direkt sistit oluyorum, pislikten değil yani kışın her gün yıkanmamam gerekiyor soğuk havalarda, açıklayayım dedim)

- Çam terebentin yağı ile birlikte bir kaç damla şampuanıma ekleyerek saçın yağlanmasını geciktirmek. (gizlinot: bunu saçımı daha az yağlandırsın, birazcık kurutsun diye sadece kışın yapıyorum, her gün kullandığınız şampuan için asla uygun değil)

- su ile seyreltip okaliptus yağı ile karıştırarak doğal sinek kovucu sprey olarak kullanmak.

- aynı şekilde kokuyu da engellediği ve antibakteriyel, anti- fungal olduğu için bu spreyi açık ayakkabıları giymeden önce ayaklarıma uyguluyorum, mantar oluşumunu ve ayak kokusunu engelliyor. Yazın ayaklarımı dinlendirmek istersem bir litre buz gibi suya 2 çorba kaşığı kaya tuzu ve bir kaç damla çay ağacı koyup ayaklarımı bu suda dinlendiriyorum.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar (gizlinot: hakikaten bir kafaya dikmediğim kalmış)

Bu kadar kullanmama rağmen Altapharma'nın 30 ml. Hacmindeki çay ağacı yağı bana 5-6 ay rahat gidiyor. Tavsiye ederim.

Edit: ekleme ve düzenleme.

25 temmuz 20:20 25 temmuz 20:41

189. Rossmanda satılan altapharma markasının çay ağacı yağını aldım. Mezuniyetimden önceki gün yanağımda irice bir sivilce çıkmıştı. Önceki geceden lokal olarak uyguladım ama geçirmedi malesef. sivilce baş vermişti belki o yüzden olmadı diye düşünüyorum.

*Suyla ıslattığım pamuğa 1 2 damla damlatarak 2-3 günde 1 tonik olarak kullanıyorum. (Cildim karma; yağlı kısımlara iyi geldi ama normal kısımları kuruttu.)

*Ayak kokusunu engellediğini duymuştum. Yorulduğum bir gün ayak banyoma soğuk su, tuz ve birkaç damla yağdan ekledim. Düzenli kullanımda işe yarar.

*Spreyli bir şişeye su ile açarak ekledim. Temiz koltuk altına sıkıp kurumasını bekledim. Gün içinde çok yürüdüm ve terlememi engellemedi ama koku da yapmadı. Bu açıdan çok işime yaradı.

25 temmuz 17:56

188. "herhalde herkese aynı etkiyi göstermiyor" dediğim ürün. body shop'a ait olanını düzenli olarak uzun süre kullandım. ama sivilce geçirmek yerine bir ara yeni sivilce bile çıkarıyor gibi gelmişti.

25 temmuz 17:11