4.4
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (165)
  • oylar (7)
  • medya (3)

165. Cildim çok hassas, sivilcemin üzerine seyreltmeden kulak çubuğu ile uyguladığımda egzama gibi ucu su dolu kırmızı küçük küçük bir şeyler çıktı. Epey süre de geçmedi. Yüze uygulamalarda çok dikkatli olmanızı öneririm.

İkinci olarak tırnağımda bir ara mantar başlamak üzere gibiydi, uçlardan çok az başlamıştı. İnternette antifungal olduğunu okuduktan sonra uygulamaya karar verdim. Tırnağımı olabildiğince kestim ve tırnağımın üst kısmını hafif  törpüledim. Seyreltmeden komple tırnağıma uyguladım ve yayılışını durdurdu.

Girdinin bir kısmını  unutmamak ve editlemek üzere gizli nota çevirmiştim. 50 ml suya 8 damla çay ağacı yağı ekledim ve sabah akşam yüzüme tonik niyetine uyguladım. İki gün sonra kaşındırmaya başladı. Bu sefer gül suyu da ekledim. Kaşındırma ve hafif tahrişe sebep oldu ve bıraktım. Yani önerim, hassas cilde sahip olanların evde tonik olarak uygulayacaksa aşırı dikkatli olmaları.

16 mayıs 17:12 20 mayıs 17:56

164. genelde regl dönemlerinde çenemde çıkan, ucu olmayan, sert ve ağrılı sivilceleri geçirmeye birebirdir. normalde 2 hafta geçmeyen sivilce 2-3 günde küçülüyor iz de kalmıyor. Ben bir kulak pamuguyla sadece sivilcenin üzerine uyguluyorum.

16 mayıs 12:27

163. yeni oluşmuş sivilce lekelerime iyi gelen yağdır. sivilce sönmeye yüz tuttuğu vakit böyle pembe pembe kalıyor ya hah iste tam o zaman üzerine uygulayinca iyileşme sürecini hızlandırıyor. eski sivilce lekelerimde bir numarasını görmedim ama onu eklemem gerek.

15 mayıs 23:32


162. Rossmann'da öneri üzerine aldığım ve çok severek kullandığım yağdır. Ben saç diplerimdeki kaşıntı ve döküntü için şampuanıma karıştırıp kullanıyorum. Hem saçlarım daha güçlü hale geldi hem de yanma/kaşıntı gibi olaylar tamamen kesildi.

Ayrıca, yazılan her girdiyi okuduğumda şok oldum. Bu kadar faydalı ve işe yarar bir ürün olduğunu bilmiyordum. Herkese teşekkür ederim, resmen aydınlandım.

15 mayıs 09:50

161. Bu gün rossman’dan althapharma olanını aldığım ve uyguladıktan bir saat sonra elimi yüzüme götürdüğümde şok olduğum mucize yağdır. Bütün gün arkadaşlarım yüzüne ne oldu dedi. Yüzüm aşırı kaşınıyordu ve küçük küçük kırmızı kabarık sivilceler çıkmıştı bir günde. Eve gelir gelmez yüzümü yıkayıp parmağımın ucuna damla damla alıp sadece pütürcüklerin üzerine sürdüm başka hiç bir şey sürmedim yüzüme. 1 saatte hepsini düzleştirmiş olması ve kaşıntımı geçirmesi benim için mucize. 

14 mayıs 23:21

160. Gerçekten mucizevi bir yağdır. Kendisiyle tanışmam tırnak mantarına yakalandığım bir dönemde oldu. Araştırdığımda düzenli kullanıldığı taktirde 3 ayda mantarı yok ettiğini okudum. Ertesi gün aktardan hemen bir tane edindim. Tırnağıma ,çay ağacı ve üzerine aynısefa kremi sürdüm düzenli olarak (ikisi bir arada tam bir mikrop kırıcı). Sonuç tam 1 ayda tamamiyle kurtuldum. Yıllarca bu sorunu yaşayanlar bilir ne kadar müsibet bir rahatsızlık olduğunu. (Etkisi bir haftada belli oluyor.)

Bunun haricinde uçuğa, diş eti şişliğinde kullandım. Sonuç olarak her derde deva bir antiseptik.

11 mayıs 21:33

159. 1 ay önce ağrıdan delirten dişime kullandım. diş etim iltihap nedeniyle şişti bi güzel ağrıya dönüştü. gece yarısı olduğu için dişçiye gidemedim ve kulak çubuğuna azıcık damlatıp değdirerek sürdüm. 5 dk falan sonra rahatlattı. o yüzden iyi ki almışım dedirten ürün.

10 mayıs 21:47


158. 1920lerde avusturalyada ameliyatlardan sonra yara mikrop kapmasın diye, evlerde mantar tedavilerinde ve 2.dünya savaşında denizcilerin askerlerin ilk yardım çantalarında bulunurmuş tentürdiyot yerine. Çünkü antiseptik ve antibakteriyel

sivilce, egzema, kısa vadeli lekeler(kızarmalar), uçuk, aft, ayak, koltukaltı, ağız kokusunda kullandığım, her şeyi hayatımdan çıkarıp bunu asla dediğim ürün.

Ben seyreltmeden kullanıyorum, seyreltince etkisi düşüyor ama her cilt o şekilde kullanamaz evet.

Günlük kullanım için fısfıslı bir şişeye su ile karıştırıp çantanızda sürekli elinizin altında bulundurmanızı tavsiye ederim. Temizlik, akşam tonik, ağız kokusu, deodorant, ayak kokusu, saçlarda kaşıntı için gün içinde hep yanızda olsun.

Özellikle çok stres olduğumda kaşlarımda ki egzama başıma atıyor, kaşındıkça kaşınıyor, kanatıyorum. Geçen şirkette çok stresliyken yine öyle oldu, kanattım. O sırada aklıma geldi çantamdaki karışım. Oturduğum yerden saç diplerime sıktım ve bi daha ne kaşındı ne bişey. üstünden 3 gün geçti hatta hala bi şey yok. Müthiş yatıştırıyor. Ve sonsuz güvenerek tavsiye ediyorum. En kazançlı alışveriş bence bu.

Yazısını yıllar önce yazmıştım, okumak isteyen için koyuyorum şuraya çünkü isteyene başka yağ yazılarıda var --> (link: http://idillce.blogspot.com.tr/2016/01/mucizevi-yaglar-no3-cay-agac-yag.html Mucizevi yağlar No.3 - Çay ağacı yağı)

Taze eklediğim videosu da burada ve videoda bonus olarak The Body Shop un çay ağacı serisini de inceledim.. Hatta izleyip eleştiride bulunanları öperim ^^ -->

(link: https://www.youtube.com/watch?v=Uy_Jwsr550Y&t=934s Çay Ağacı Yağı - Bonus: The Body Shop Çay Ağacı Serisi (Tea Tree))

Hatta The body shop un bu serisini merak edenler için detaylı inceleme yazısı bile var --> (link: http://idillce.blogspot.com.tr/2018/03/the-body-shop-cay-agac-tea-tree-serisi.html The Body Shop Çay Ağacı (Tea Tree) Serisi)

11 nisan 17:26 11 nisan 17:28

157. yüz temizleme jelime ve gül suyuna katarak tonik olarak kullandığım yağ. (gbkz: mecitefendi) markasını kullanıyorum. sabah ve akşam çay ağacı yağı katılmış jelle temizliyorum; duruladığım için değiştirmiyorum bu adımı. bununla beraber sabah her zaman kullandığım toniği kullanıyorum, akşam çay ağacı yağı katılmış gül suyunu. bu yağın güneşte ciltte lekeler yaptığını okumuştum; emin değilim ama riske atmak istemediğim için böyle bir yol izliyorum. sonra yine nemlendirici veya yüz bakım yağı.

ağrılı sivilcem varsa akşam nemlendiriciden önce kulak çubuğuyla direkt sivilcenin üzerine uyguluyorum, iyileşme sürecini hızlandırıyor.

1 nisan 16:20

156. derma e tea tree(75%) ve vitamin e (25%) oil kullanıyorum. sivilceleri gecirmede oldukca basarılı. Malesef izleri kapatmak için makyaj yapıyorum makyajdan once lokal olarak uyguluyorum ve antibakteriyel oldugu için içim daha rahat ediyor fırca sünger vs. değince yüzüme. 

1 nisan 09:06