sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

çi

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (254)
 • medya (3)

254. komple spoiler içerir;

fi yayınlanmadan önce özellikle kitabını okumuştum.genele bakacak olursak hangi film veya dizi kitaptan çevrilirse hep okuyucunun gönlünde eksik çekilmiş oluyor çünkü kitaplar daha fazla detaya sahip.fi içinde bu söz konusuydu kitaptaki yeteri kadar felsefik kısım ve yeteri kadar tutku diziye yansıtılmamıştı.

fi de böyle bir hüsranla karşılaşınca çi nin kitabını okumadan, dizi final yaptıktan sonra arka arkasına izlemek için başladım.son bölümü az önce bitirdim.tek tek bölümler yayınlanırken izleyenler nasıl hissetti bilmiyorum ama ben hızlı hızlı arkası arkasına izlerken çok etkilendim.fi den daha çok beğendim.ilk bölümlerdeki mutluluğu mutsuzluğu, orta bölümlerdeki yavaşça karakterlerin hırslanıp kendilerini değiştirdiklerini özellikle son 3 4 bölümde ki durunun can manaydan korkup kaçmaya çalıştığı sahnelerdeki gerilimi çok net hissettim.serenay sarıkayanın mimikleri ve oyunculuğunun çi ile daha da ilerlediğini düşünüyorum.sezona bakacak olursak temposu düşük ve gereksiz sahnelerde vardı yeteri kadar heyecanlı sahnelerde.final bölümündeki afife oyunu çok güzeldi.daha uzun sürmesini isterdim ve serenay sarıkaya çok yakışmıştı profesyonel dansçıların yanında hiç sırıtmıyordu.ellerini kullanışı çok zarifti.kuşkusuz hepimizin en etkilendiği sahne sadık murat kolhanla özge nin kavuştuğu an olmuştur.final sahnesinin müziği çok yakışmıştı.deniz tam kendisinden beklenen mutlu bir sonla bitirilmişti.can manayın kitap yazma olayı bana da saçma geldi.bilgenin can manaya destek olmak için hastanede çalışmaya başlaması bilgeye yakışır güzel düşünülmüş bir sondu.yanlız bilgenin evinde kaybolan silah ve kardeşine ne olduğunu göremedik kitabı okuyanlar veya tahmini olanlar bana yazarsanız sevirinirim.duru için yazılan sona gelince sanki sahnede kendi kızına bakıyor gibi bir algı yarattılar fakat detaya girmediler keşke daha belirgin olsaydı.

özetle final bölümünün temposu güzel ama son 3 dakikaya sığdırıldığı için yetersizdi.

28 mart 2018 13:36

253. tanım:finali ile yazık edilen güzel dizi.

-burdan sonrası spoiler-

ve sonsuza kadar herkes mutlu yaşadı efekti vermeye çalışmaları beni biraz sinirlendirdi. illa mutlu bitmek zorunda mı? kaç bölümdür yoluna girmeyen hayatları bir bölümde düzelttiler, can manay'ı yazar yaptılar hani katildi, hani aylarca aranmıştı? dizinin ruhuna çok aykırı bir bölümdü. özellikle o canın burnunu kırıp kanıyla duru yazma sahnesi aşırı korkunçtu. 

bir buçuk saatte beni mutlu eden tek şey özge ve sadık murat kolhan'ın kavuşma anıydı gözlerim dolu dolu oldu.

ayrıca afife sahnesi çok güzeld,i senaryo gereği de olsa çok güzel bir oyun çıkarmışlar bayıldım. keşke gerçekten sahnelense.

22 mart 2018 19:44

252. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

intahar ney?

+

+

+

+

+

+

+

+

+

spoiler bitti.

12 mart 2018 20:26

251. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

duru'nun kendini bacağından vurarak intaaaaaaar ettiğini anladık dimi? anlamayanlar var bence :)

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Spoiler bitti.

12 mart 2018 07:33 13 mart 2018 12:23

250. - spoiler -

2 saat içinde sadece smk'yı gördüğüm yerde ağzım kulaklarıma vardı. salaş kıyafetlerle ilk görüşüm, ne sempatikti. onun dışında vasat, "herkes en sonunda mutlu" özetli bir final beni tatmin etmedi.

- spoiler -

11 mart 2018 23:05

249. Gizlinotum spoiler icerebilir izlemeyen tiklamasin bence :)

(gizlinot: durunun dans ederken elbisesinde kanlar belirince aklina black swan gelen birtek ben miyim :) )

11 mart 2018 22:39

248. ***spoiler***

final bölümünü çok çok fazla yavan bulduğum dizidir. Final yapmak için final yapılmış. Diğer tüm bölümlerden çok daha heyecansız ve olaysızdı. İlk 1 saatte neredeyse hiç bir olay yoktu. Son yarım saatte ise kopuk kopuk anlamsız tüm hikayeleri sonuçlandırdılar. Bir yerde canın tedavi olup kitap yazması, bir yerde smk ve özgenin aşk hikayesi, bir yerde denizin hala amaçsız sanat aşkı, durunun ise emekli olup her şeyini bale kursuna vermiş yılların dansçısı edası. Şahsen bu kadar güzel başlayan bir yapının böyle sonlanması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

11 mart 2018 14:56

247. Dans gösterisini tenzih ederek konuşuyorum; daha iyi olabilirdi. Daha önceden bu başlığa yazmış olduğum şeylere ek olarak diyebileceğim tek şey bu.

Spoiler

.

.

.

Smk'nın gündelik kombini güldürdü. Elinde bir doblo anahtarı eksikti.

Göksel'in de içinden bir adet Freddie mercury çıkmış.

Can ve duru'nun dizinin başından beri yaşadıkları karakter gelişimi dizinin hikayesinden çıkmış en güzel şey oldu.

11 mart 2018 11:53 11 mart 2018 11:54

246. ****Spoiler****

****

özge ve smk asıl başrolmüş belli ki.ikisinin kavuşma anı çok güzeldi. deniz çok havada kaldı, duruyla bir şey oldu mu ikisi arasındaki ilişkiyi görmek isterdim arkadaşsa arkadaş onu göremedik. son sahneyi izlerken "ee bitti mi şimdi" bakışı bende de oldu.bence özge ve smk hariç diğerleri için olmadı bu final.doğru silahı almıştı noldu o madem göstermeyeceksin o sahneler neden vardı ?

son sahneyi herkes farklı yorumlamış; ekşide duru canı sevdiğini kabullendi diyenler bile olmuş, can unutamadığı için hayali olarak duruyu gördü bence. son kısımlara daha fazla zaman ayrılabilirdi, daha düşünülmüş olabilirdi...sonuç olarak final bölümünü beğenmedim.

edit:(yazar: burc) adlı yazarımız uyardı, silahı alan canmış doğru değil, o kısmı yanlış anlamışım.

11 mart 2018 01:51 11 mart 2018 10:56

245. bu işten tek karlı çıkan almanya'ya bussiness class uçan özgenin teyzesi oldu.

11 mart 2018 01:40