çi

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (265)
  • medya (3)

265. komple spoiler içerir;

fi yayınlanmadan önce özellikle kitabını okumuştum.genele bakacak olursak hangi film veya dizi kitaptan çevrilirse hep okuyucunun gönlünde eksik çekilmiş oluyor çünkü kitaplar daha fazla detaya sahip.fi içinde bu söz konusuydu kitaptaki yeteri kadar felsefik kısım ve yeteri kadar tutku diziye yansıtılmamıştı.

fi de böyle bir hüsranla karşılaşınca çi nin kitabını okumadan, dizi final yaptıktan sonra arka arkasına izlemek için başladım.son bölümü az önce bitirdim.tek tek bölümler yayınlanırken izleyenler nasıl hissetti bilmiyorum ama ben hızlı hızlı arkası arkasına izlerken çok etkilendim.fi den daha çok beğendim.ilk bölümlerdeki mutluluğu mutsuzluğu, orta bölümlerdeki yavaşça karakterlerin hırslanıp kendilerini değiştirdiklerini özellikle son 3 4 bölümde ki durunun can manaydan korkup kaçmaya çalıştığı sahnelerdeki gerilimi çok net hissettim.serenay sarıkayanın mimikleri ve oyunculuğunun çi ile daha da ilerlediğini düşünüyorum.sezona bakacak olursak temposu düşük ve gereksiz sahnelerde vardı yeteri kadar heyecanlı sahnelerde.final bölümündeki afife oyunu çok güzeldi.daha uzun sürmesini isterdim ve serenay sarıkaya çok yakışmıştı profesyonel dansçıların yanında hiç sırıtmıyordu.ellerini kullanışı çok zarifti.kuşkusuz hepimizin en etkilendiği sahne sadık murat kolhanla özge nin kavuştuğu an olmuştur.final sahnesinin müziği çok yakışmıştı.deniz tam kendisinden beklenen mutlu bir sonla bitirilmişti.can manayın kitap yazma olayı bana da saçma geldi.bilgenin can manaya destek olmak için hastanede çalışmaya başlaması bilgeye yakışır güzel düşünülmüş bir sondu.yanlız bilgenin evinde kaybolan silah ve kardeşine ne olduğunu göremedik kitabı okuyanlar veya tahmini olanlar bana yazarsanız sevirinirim.duru için yazılan sona gelince sanki sahnede kendi kızına bakıyor gibi bir algı yarattılar fakat detaya girmediler keşke daha belirgin olsaydı.

özetle final bölümünün temposu güzel ama son 3 dakikaya sığdırıldığı için yetersizdi.

28 mart 13:36

264. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

intahar ney?

+

+

+

+

+

+

+

+

+

spoiler bitti.

12 mart 20:26

263. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

duru'nun kendini bacağından vurarak intaaaaaaar ettiğini anladık dimi? anlamayanlar var bence :)

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Spoiler bitti.

12 mart 07:33 13 mart 12:23


262. - spoiler -

2 saat içinde sadece smk'yı gördüğüm yerde ağzım kulaklarıma vardı. salaş kıyafetlerle ilk görüşüm, ne sempatikti. onun dışında vasat, "herkes en sonunda mutlu" özetli bir final beni tatmin etmedi.

- spoiler -

11 mart 23:05

261. Gizlinotum spoiler icerebilir izlemeyen tiklamasin bence :)

(gizlinot: durunun dans ederken elbisesinde kanlar belirince aklina black swan gelen birtek ben miyim :) )

11 mart 22:39

260. ***spoiler***

final bölümünü çok çok fazla yavan bulduğum dizidir. Final yapmak için final yapılmış. Diğer tüm bölümlerden çok daha heyecansız ve olaysızdı. İlk 1 saatte neredeyse hiç bir olay yoktu. Son yarım saatte ise kopuk kopuk anlamsız tüm hikayeleri sonuçlandırdılar. Bir yerde canın tedavi olup kitap yazması, bir yerde smk ve özgenin aşk hikayesi, bir yerde denizin hala amaçsız sanat aşkı, durunun ise emekli olup her şeyini bale kursuna vermiş yılların dansçısı edası. Şahsen bu kadar güzel başlayan bir yapının böyle sonlanması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

11 mart 14:56

259. Spoiler

İnsanların “ya can manay nasıl hastaneden çıktı da insanlar onu tekrar sevdi, güvendi, imza günlerine bile gidecek kadar hayranları oldu” benzeri yaklaşımlarına zerre kadar akıl erdiremiyorum. Arkadaşlar seri katillere hayran mektupları yağan, adlarına fan kulüpler açılan, onlardan ilham alınarak cinayetler falan işlenen bir dünyada yaşıyoruz. Al, en basitinden Türkiye’de herkesin tanıdığı mafya babası elini kolunu sallaya sallaya gezip zerre çekinmeden insanları tehdit edebiliyor. Can manay’ın çıkması ve hayran kitlesi olması olası değil mi yani cidden? Nasıl naif bi dünya görüşü bu inanın anlamadım. Az bile, izdiham çıkardı kitap imzalama günlerinde. Aşkından kadın öldürdü falan diye bi pr yapılsa kaç manyak peşinden gider, tahmin bile edemiyorum.

Ha ben en başından beri SMK’cıydım, büyük günahını öğrenince bir soğuma geldi ama yine de hala hepimiz ayılıp bayılıyoruz adama. İnsan psikolojisi böyle iki yüzlü bir şey. Aynısını yan konşumuz yapsa yüzüne tükürürüz ama özge’yle kavuştular diye kına yakıyoruz çok büyük bi çoğunluğumuz. Kurgu olmasının da etkisi var tabii ki bunda ama genelde bu kadar hassas olduğum konularda en sevdiğim roman/film karakterlerinin bile yüzüne bakmazdım, benim için bir değişiklik oldu. Osman Sonant çok büyük oyuncu, bambaşka bir şekilde hayat verdi karaktere. Etkisinden çıkamayacağım bi süre, o belli.

Sonuna gelirsek can manay’ın kitap imzalama sahnesi tamamen onun hastalıklı beyninin eseri gibime geliyor, her şeyi geçtim şoförü normalde çok aklı başında bir tipti, bunca olaydan sonra onun yanında yer alacağını zannetmiyorum. Kendine bir hayal dünyası kurmuş gibi hissediyorum, zaten o bembeyaz tonlar da bunun göstergesi gibi. Ama bambaşka bir şekilde de yorumlanabilir, nihayet temize çıktığı, tedavi olduğu gibi. Duru’ysa kesinlikle bir hayal, can yüzünden yaralandı ve hayattaki tek tutkusu olan sahnenin gerisinde kalmak zorunda. Can’ı istediği kadar sevsin, kendini daha çok seven bir kadın bunu asla sindiremez. Can hayal aleminde de olsa, kendi gerçek dünyasında da olsa duru’yu hayal etmeye ve istemeye devam ediyor. dolayısıyla iyileştiğini ve iyileşebileceğini zannetmiyorum. Benim yorumum da budur.

Seni çok özlüycem sadık murat kolhan. 

Spoiler

11 mart 14:09


258. Dans gösterisini tenzih ederek konuşuyorum; daha iyi olabilirdi. Daha önceden bu başlığa yazmış olduğum şeylere ek olarak diyebileceğim tek şey bu.

Spoiler

.

.

.

Smk'nın gündelik kombini güldürdü. Elinde bir doblo anahtarı eksikti.

Göksel'in de içinden bir adet Freddie mercury çıkmış.

Can ve duru'nun dizinin başından beri yaşadıkları karakter gelişimi dizinin hikayesinden çıkmış en güzel şey oldu.

11 mart 11:53 11 mart 11:54

257. ****Spoiler****

****

özge ve smk asıl başrolmüş belli ki.ikisinin kavuşma anı çok güzeldi. deniz çok havada kaldı, duruyla bir şey oldu mu ikisi arasındaki ilişkiyi görmek isterdim arkadaşsa arkadaş onu göremedik. son sahneyi izlerken "ee bitti mi şimdi" bakışı bende de oldu.bence özge ve smk hariç diğerleri için olmadı bu final.doğru silahı almıştı noldu o madem göstermeyeceksin o sahneler neden vardı ?

son sahneyi herkes farklı yorumlamış; ekşide duru canı sevdiğini kabullendi diyenler bile olmuş, can unutamadığı için hayali olarak duruyu gördü bence. son kısımlara daha fazla zaman ayrılabilirdi, daha düşünülmüş olabilirdi...sonuç olarak final bölümünü beğenmedim.

edit:(yazar: burc) adlı yazarımız uyardı, silahı alan canmış doğru değil, o kısmı yanlış anlamışım.

11 mart 01:51 11 mart 10:56

256. bu işten tek karlı çıkan almanya'ya bussiness class uçan özgenin teyzesi oldu.

11 mart 01:40