sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer

çi

girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (250)
 • medya (3)

250. komple spoiler içerir;

fi yayınlanmadan önce özellikle kitabını okumuştum.genele bakacak olursak hangi film veya dizi kitaptan çevrilirse hep okuyucunun gönlünde eksik çekilmiş oluyor çünkü kitaplar daha fazla detaya sahip.fi içinde bu söz konusuydu kitaptaki yeteri kadar felsefik kısım ve yeteri kadar tutku diziye yansıtılmamıştı.

fi de böyle bir hüsranla karşılaşınca çi nin kitabını okumadan, dizi final yaptıktan sonra arka arkasına izlemek için başladım.son bölümü az önce bitirdim.tek tek bölümler yayınlanırken izleyenler nasıl hissetti bilmiyorum ama ben hızlı hızlı arkası arkasına izlerken çok etkilendim.fi den daha çok beğendim.ilk bölümlerdeki mutluluğu mutsuzluğu, orta bölümlerdeki yavaşça karakterlerin hırslanıp kendilerini değiştirdiklerini özellikle son 3 4 bölümde ki durunun can manaydan korkup kaçmaya çalıştığı sahnelerdeki gerilimi çok net hissettim.serenay sarıkayanın mimikleri ve oyunculuğunun çi ile daha da ilerlediğini düşünüyorum.sezona bakacak olursak temposu düşük ve gereksiz sahnelerde vardı yeteri kadar heyecanlı sahnelerde.final bölümündeki afife oyunu çok güzeldi.daha uzun sürmesini isterdim ve serenay sarıkaya çok yakışmıştı profesyonel dansçıların yanında hiç sırıtmıyordu.ellerini kullanışı çok zarifti.kuşkusuz hepimizin en etkilendiği sahne sadık murat kolhanla özge nin kavuştuğu an olmuştur.final sahnesinin müziği çok yakışmıştı.deniz tam kendisinden beklenen mutlu bir sonla bitirilmişti.can manayın kitap yazma olayı bana da saçma geldi.bilgenin can manaya destek olmak için hastanede çalışmaya başlaması bilgeye yakışır güzel düşünülmüş bir sondu.yanlız bilgenin evinde kaybolan silah ve kardeşine ne olduğunu göremedik kitabı okuyanlar veya tahmini olanlar bana yazarsanız sevirinirim.duru için yazılan sona gelince sanki sahnede kendi kızına bakıyor gibi bir algı yarattılar fakat detaya girmediler keşke daha belirgin olsaydı.

özetle final bölümünün temposu güzel ama son 3 dakikaya sığdırıldığı için yetersizdi.

28 mart 13:36

249. tanım:finali ile yazık edilen güzel dizi.

-burdan sonrası spoiler-

ve sonsuza kadar herkes mutlu yaşadı efekti vermeye çalışmaları beni biraz sinirlendirdi. illa mutlu bitmek zorunda mı? kaç bölümdür yoluna girmeyen hayatları bir bölümde düzelttiler, can manay'ı yazar yaptılar hani katildi, hani aylarca aranmıştı? dizinin ruhuna çok aykırı bir bölümdü. özellikle o canın burnunu kırıp kanıyla duru yazma sahnesi aşırı korkunçtu. 

bir buçuk saatte beni mutlu eden tek şey özge ve sadık murat kolhan'ın kavuşma anıydı gözlerim dolu dolu oldu.

ayrıca afife sahnesi çok güzeld,i senaryo gereği de olsa çok güzel bir oyun çıkarmışlar bayıldım. keşke gerçekten sahnelense.

22 mart 19:44

248. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

intahar ney?

+

+

+

+

+

+

+

+

+

spoiler bitti.

12 mart 20:26


247. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

duru'nun kendini bacağından vurarak intaaaaaaar ettiğini anladık dimi? anlamayanlar var bence :)

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Spoiler bitti.

12 mart 07:33 13 mart 12:23

246. - spoiler -

2 saat içinde sadece smk'yı gördüğüm yerde ağzım kulaklarıma vardı. salaş kıyafetlerle ilk görüşüm, ne sempatikti. onun dışında vasat, "herkes en sonunda mutlu" özetli bir final beni tatmin etmedi.

- spoiler -

11 mart 23:05

245. Gizlinotum spoiler icerebilir izlemeyen tiklamasin bence :)

(gizlinot: durunun dans ederken elbisesinde kanlar belirince aklina black swan gelen birtek ben miyim :) )

11 mart 22:39

244. ***spoiler***

final bölümünü çok çok fazla yavan bulduğum dizidir. Final yapmak için final yapılmış. Diğer tüm bölümlerden çok daha heyecansız ve olaysızdı. İlk 1 saatte neredeyse hiç bir olay yoktu. Son yarım saatte ise kopuk kopuk anlamsız tüm hikayeleri sonuçlandırdılar. Bir yerde canın tedavi olup kitap yazması, bir yerde smk ve özgenin aşk hikayesi, bir yerde denizin hala amaçsız sanat aşkı, durunun ise emekli olup her şeyini bale kursuna vermiş yılların dansçısı edası. Şahsen bu kadar güzel başlayan bir yapının böyle sonlanması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

11 mart 14:56


243. Dans gösterisini tenzih ederek konuşuyorum; daha iyi olabilirdi. Daha önceden bu başlığa yazmış olduğum şeylere ek olarak diyebileceğim tek şey bu.

Spoiler

.

.

.

Smk'nın gündelik kombini güldürdü. Elinde bir doblo anahtarı eksikti.

Göksel'in de içinden bir adet Freddie mercury çıkmış.

Can ve duru'nun dizinin başından beri yaşadıkları karakter gelişimi dizinin hikayesinden çıkmış en güzel şey oldu.

11 mart 11:53 11 mart 11:54

242. bu işten tek karlı çıkan almanya'ya bussiness class uçan özgenin teyzesi oldu.

11 mart 01:40

241. erken bitirme kararı almaları çok işime gelen dizidir. çünkü tez canlıyım. öyle dizi beklemek heyecanlanmak falan bende kaşıntı yapıyor. spoiler'ı da çok severim. o yüzden hızlandırılmış son 5 bölüm benim için çok güzel bir deneyimdi. oh be dedim.

ayrıca şu dizinin her yerde "internet dizisi ;))", "türk dizileri gibi değil ağbiii" diye göklere çıkartılmasını anlamıyorum. klasik bir "türk" dizisinden en fazla 1 gömlek büyüktür, ama hâlâ klasiğe yakın bir "türk" dizisidir. eziklediğiniz diğer dizilerden farkı ne tam olarak? mantık hatası: bol bol var, yapay laflar, yapay insanlar: gırla, zenginlik, ihtişamlı yaşam: check, derinlik: eh meh. iki koko çekip modern yaşam gösterince üstüne göz boyamalık biraz sanatsallık ekleyince "işte bu yeaaa modern beyaz yaka dizisi kaliteli oh<3" olmuyor canım. işin (gbkz: hamuru)nun iyi düşünülmüş, dört başı mamur bir şekilde uygulanmış, içeriğinin insan aklına uygun olması lazım. bu yaptığınız (gbkz: oryantalizm), biraz da (gbkz: aşağılık kompleksi).

bu kadar gömüşten sonra tabii ki 2 sezonu da izledim. çünkü, neden olmasın? dizidir işte. ne alıp hayat felsefesi yapar göklere çıkartırsın ne de ay aman iğrenç diye küçümsersin. ne olacak?

---final spoiler---

---final spoiler---

---final spoiler---

durunun 46 numara palet..ay pardon ayaklarını 2 sezona sığdıramadınız, yetmedi finalde ona özel 5 dk verdiniz, yazıklar olsun. dizinin baş karakterleri can manay, duru ve durunun ayaklarıydı. ay durunun ayağı kanadı, ay iğne battı, aman durunun ayakları için imar belgesi almamız gerekiyormuş falan... öff.

özel koruma neden bu kadar seksi ve yalarım seni bakışıyla bakıyor? hele arabada "korkuyor musun" dediği sahnede adam bildiğin yatak tonuyla konuşuyordu. ben olsam "hayır ama şimdi güzel bir hareketlenme oldu" derdim (gizlinot: swh).

duru'nun kulaklarına taktığı duvar süsleri nerde satılıyor? evime almak isterim.

neden tüm dizilerde konsların kırmızı işlemeleri olan siyah delikli bir pançosu/hırkası oluyor? konsluk mesleğinin bir gerekliliği mi? ayrıca kons kadının özge'ye söylediği laflar o kadar yapay ve yüzeyseldi ki ağlicam. he anam he hayatın sillesini yemiş bilge kons modeli. he.

afife sahnelerini ben beğendim. çekimleri güzeldi, içeriğine de oldukça çalışılmış belli ki.

serenay sarıkaya'nın can manay arkasından sarıldığı sıradaki oyunculuğuna tam puan. ben tiksindim o tiksindikçe. gerçi bir yandan da can manay'ın o arzu ve şehvetini iliklerime kadar hissettim. karma karışık bıraktı beni o sahne.

silahla bacağının vurulması işi çok amatörceydi. kafasından çekerken namlusu 10 derece yukarı doğru bakan silah, tam o kargaşada ateşlendi. tam elinden çekmeye çalıştığı sırada görsek, sonra içeriden silah sesini duysak tamam da, önce silahın ateşini gördük.

tüm karakterler finalde zekileşirken özge şaşırtmayarak yerinde saydığını gösterdi. cinayet silahını (o an duru yaşıyor mu bilmiyor) eline alıp yardığm ediğn diye koridorlarda yaldır yaldır koşturman bunu gösterdi tatlım.

ayrıca sıyırıp geçen kurşun nasıl duru'nun bacağında kalıcı bir topallamaya sebep oldu?

herkesin aksine ben özge'nin sedir ağaçlarını araştırarak smk'yı bulması işini beğendim. araştırırken kitap kullanması ve kitabın her sayfasının post-itlerle işaretlenmiş olması işini beğenmedim. türkiye'nin sedirleri isminde bir kitap değil ki anacım o, türkiye'nin ağaç ve çalıları isminde. sedir ağacına ayrılmış 10-15 sayfa vardır hepi topu.

smk'yla özge'nin tutkuyla, özlemle, suya susamışçasına kana kana öbüşmesini isterdim.

silahı alan kişi bilgenin kardeşi doğru değildi. çünkü can manayın elinde silah olarak eti'nin evindeki silah vardı sadece. eti'nin evinden çıkarken o silahı can manay aldı. özge'yle karşılaştıklarında da yere attı.

bence son sahne ne can manay'ın hayaliydi ne de tüm dizi meğersem can manay'ın kitabıydı. hastaneden çıkmış, üzerinden yıllar geçmiş, yaşlanmış, ülkenin gözü önünde böyle bir skandala karışmış her insan olarak gitmiş kitap yazmış. sonra duru'nun hayalini görmeye başladı. çünkü o hâlâ içinde bir yara. hâlâ onu özlüyor.

---final spoiler---

---final spoiler---

---final spoiler---

edit: neden tüm cümle gbkz oluyor çözemedim. bi' dk vurmayın çözücem.

edit2: çözdüm.

10 mart 22:44 10 mart 22:48