çi

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (290)
  • medya (3)

290. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

intahar ney?

+

+

+

+

+

+

+

+

+

spoiler bitti.

12 mart 20:26

289. spoiler başlangıcı

+

+

+

+

+

+

+

+

+

duru'nun kendini bacağından vurarak intaaaaaaar ettiğini anladık dimi? anlamayanlar var bence :)

+

+

+

+

+

+

+

+

+

Spoiler bitti.

12 mart 07:33 13 mart 12:23

288. - spoiler -

2 saat içinde sadece smk'yı gördüğüm yerde ağzım kulaklarıma vardı. salaş kıyafetlerle ilk görüşüm, ne sempatikti. onun dışında vasat, "herkes en sonunda mutlu" özetli bir final beni tatmin etmedi.

- spoiler -

11 mart 23:05


287. Gizlinotum spoiler icerebilir izlemeyen tiklamasin bence :)

(gizlinot: durunun dans ederken elbisesinde kanlar belirince aklina black swan gelen birtek ben miyim :) )

11 mart 22:39

286. ***spoiler***

final bölümünü çok çok fazla yavan bulduğum dizidir. Final yapmak için final yapılmış. Diğer tüm bölümlerden çok daha heyecansız ve olaysızdı. İlk 1 saatte neredeyse hiç bir olay yoktu. Son yarım saatte ise kopuk kopuk anlamsız tüm hikayeleri sonuçlandırdılar. Bir yerde canın tedavi olup kitap yazması, bir yerde smk ve özgenin aşk hikayesi, bir yerde denizin hala amaçsız sanat aşkı, durunun ise emekli olup her şeyini bale kursuna vermiş yılların dansçısı edası. Şahsen bu kadar güzel başlayan bir yapının böyle sonlanması beni biraz hayal kırıklığına uğrattı.

11 mart 14:56

285. Spoiler

İnsanların “ya can manay nasıl hastaneden çıktı da insanlar onu tekrar sevdi, güvendi, imza günlerine bile gidecek kadar hayranları oldu” benzeri yaklaşımlarına zerre kadar akıl erdiremiyorum. Arkadaşlar seri katillere hayran mektupları yağan, adlarına fan kulüpler açılan, onlardan ilham alınarak cinayetler falan işlenen bir dünyada yaşıyoruz. Al, en basitinden Türkiye’de herkesin tanıdığı mafya babası elini kolunu sallaya sallaya gezip zerre çekinmeden insanları tehdit edebiliyor. Can manay’ın çıkması ve hayran kitlesi olması olası değil mi yani cidden? Nasıl naif bi dünya görüşü bu inanın anlamadım. Az bile, izdiham çıkardı kitap imzalama günlerinde. Aşkından kadın öldürdü falan diye bi pr yapılsa kaç manyak peşinden gider, tahmin bile edemiyorum.

Ha ben en başından beri SMK’cıydım, büyük günahını öğrenince bir soğuma geldi ama yine de hala hepimiz ayılıp bayılıyoruz adama. İnsan psikolojisi böyle iki yüzlü bir şey. Aynısını yan konşumuz yapsa yüzüne tükürürüz ama özge’yle kavuştular diye kına yakıyoruz çok büyük bi çoğunluğumuz. Kurgu olmasının da etkisi var tabii ki bunda ama genelde bu kadar hassas olduğum konularda en sevdiğim roman/film karakterlerinin bile yüzüne bakmazdım, benim için bir değişiklik oldu. Osman Sonant çok büyük oyuncu, bambaşka bir şekilde hayat verdi karaktere. Etkisinden çıkamayacağım bi süre, o belli.

Sonuna gelirsek can manay’ın kitap imzalama sahnesi tamamen onun hastalıklı beyninin eseri gibime geliyor, her şeyi geçtim şoförü normalde çok aklı başında bir tipti, bunca olaydan sonra onun yanında yer alacağını zannetmiyorum. Kendine bir hayal dünyası kurmuş gibi hissediyorum, zaten o bembeyaz tonlar da bunun göstergesi gibi. Ama bambaşka bir şekilde de yorumlanabilir, nihayet temize çıktığı, tedavi olduğu gibi. Duru’ysa kesinlikle bir hayal, can yüzünden yaralandı ve hayattaki tek tutkusu olan sahnenin gerisinde kalmak zorunda. Can’ı istediği kadar sevsin, kendini daha çok seven bir kadın bunu asla sindiremez. Can hayal aleminde de olsa, kendi gerçek dünyasında da olsa duru’yu hayal etmeye ve istemeye devam ediyor. dolayısıyla iyileştiğini ve iyileşebileceğini zannetmiyorum. Benim yorumum da budur.

Seni çok özlüycem sadık murat kolhan. 

Spoiler

11 mart 14:09

284. Dans gösterisini tenzih ederek konuşuyorum; daha iyi olabilirdi. Daha önceden bu başlığa yazmış olduğum şeylere ek olarak diyebileceğim tek şey bu.

Spoiler

.

.

.

Smk'nın gündelik kombini güldürdü. Elinde bir doblo anahtarı eksikti.

Göksel'in de içinden bir adet Freddie mercury çıkmış.

Can ve duru'nun dizinin başından beri yaşadıkları karakter gelişimi dizinin hikayesinden çıkmış en güzel şey oldu.

11 mart 11:53 11 mart 11:54


283. ****Spoiler****

****

özge ve smk asıl başrolmüş belli ki.ikisinin kavuşma anı çok güzeldi. deniz çok havada kaldı, duruyla bir şey oldu mu ikisi arasındaki ilişkiyi görmek isterdim arkadaşsa arkadaş onu göremedik. son sahneyi izlerken "ee bitti mi şimdi" bakışı bende de oldu.bence özge ve smk hariç diğerleri için olmadı bu final.doğru silahı almıştı noldu o madem göstermeyeceksin o sahneler neden vardı ?

son sahneyi herkes farklı yorumlamış; ekşide duru canı sevdiğini kabullendi diyenler bile olmuş, can unutamadığı için hayali olarak duruyu gördü bence. son kısımlara daha fazla zaman ayrılabilirdi, daha düşünülmüş olabilirdi...sonuç olarak final bölümünü beğenmedim.

edit:(yazar: burc) adlı yazarımız uyardı, silahı alan canmış doğru değil, o kısmı yanlış anlamışım.

11 mart 01:51 11 mart 10:56

282. bu işten tek karlı çıkan almanya'ya bussiness class uçan özgenin teyzesi oldu.

11 mart 01:40

281. erken bitirme kararı almaları çok işime gelen dizidir. çünkü tez canlıyım. öyle dizi beklemek heyecanlanmak falan bende kaşıntı yapıyor. spoiler'ı da çok severim. o yüzden hızlandırılmış son 5 bölüm benim için çok güzel bir deneyimdi. oh be dedim.

ayrıca şu dizinin her yerde "internet dizisi ;))", "türk dizileri gibi değil ağbiii" diye göklere çıkartılmasını anlamıyorum. klasik bir "türk" dizisinden en fazla 1 gömlek büyüktür, ama hâlâ klasiğe yakın bir "türk" dizisidir. eziklediğiniz diğer dizilerden farkı ne tam olarak? mantık hatası: bol bol var, yapay laflar, yapay insanlar: gırla, zenginlik, ihtişamlı yaşam: check, derinlik: eh meh. iki koko çekip modern yaşam gösterince üstüne göz boyamalık biraz sanatsallık ekleyince "işte bu yeaaa modern beyaz yaka dizisi kaliteli oh<3" olmuyor canım. işin (gbkz: hamuru)nun iyi düşünülmüş, dört başı mamur bir şekilde uygulanmış, içeriğinin insan aklına uygun olması lazım. bu yaptığınız (gbkz: oryantalizm), biraz da (gbkz: aşağılık kompleksi).

bu kadar gömüşten sonra tabii ki 2 sezonu da izledim. çünkü, neden olmasın? dizidir işte. ne alıp hayat felsefesi yapar göklere çıkartırsın ne de ay aman iğrenç diye küçümsersin. ne olacak?

---final spoiler---

---final spoiler---

---final spoiler---

durunun 46 numara palet..ay pardon ayaklarını 2 sezona sığdıramadınız, yetmedi finalde ona özel 5 dk verdiniz, yazıklar olsun. dizinin baş karakterleri can manay, duru ve durunun ayaklarıydı. ay durunun ayağı kanadı, ay iğne battı, aman durunun ayakları için imar belgesi almamız gerekiyormuş falan... öff.

özel koruma neden bu kadar seksi ve yalarım seni bakışıyla bakıyor? hele arabada "korkuyor musun" dediği sahnede adam bildiğin yatak tonuyla konuşuyordu. ben olsam "hayır ama şimdi güzel bir hareketlenme oldu" derdim (gizlinot: swh).

duru'nun kulaklarına taktığı duvar süsleri nerde satılıyor? evime almak isterim.

neden tüm dizilerde konsların kırmızı işlemeleri olan siyah delikli bir pançosu/hırkası oluyor? konsluk mesleğinin bir gerekliliği mi? ayrıca kons kadının özge'ye söylediği laflar o kadar yapay ve yüzeyseldi ki ağlicam. he anam he hayatın sillesini yemiş bilge kons modeli. he.

afife sahnelerini ben beğendim. çekimleri güzeldi, içeriğine de oldukça çalışılmış belli ki.

serenay sarıkaya'nın can manay arkasından sarıldığı sıradaki oyunculuğuna tam puan. ben tiksindim o tiksindikçe. gerçi bir yandan da can manay'ın o arzu ve şehvetini iliklerime kadar hissettim. karma karışık bıraktı beni o sahne.

silahla bacağının vurulması işi çok amatörceydi. kafasından çekerken namlusu 10 derece yukarı doğru bakan silah, tam o kargaşada ateşlendi. tam elinden çekmeye çalıştığı sırada görsek, sonra içeriden silah sesini duysak tamam da, önce silahın ateşini gördük.

tüm karakterler finalde zekileşirken özge şaşırtmayarak yerinde saydığını gösterdi. cinayet silahını (o an duru yaşıyor mu bilmiyor) eline alıp yardığm ediğn diye koridorlarda yaldır yaldır koşturman bunu gösterdi tatlım.

ayrıca sıyırıp geçen kurşun nasıl duru'nun bacağında kalıcı bir topallamaya sebep oldu?

herkesin aksine ben özge'nin sedir ağaçlarını araştırarak smk'yı bulması işini beğendim. araştırırken kitap kullanması ve kitabın her sayfasının post-itlerle işaretlenmiş olması işini beğenmedim. türkiye'nin sedirleri isminde bir kitap değil ki anacım o, türkiye'nin ağaç ve çalıları isminde. sedir ağacına ayrılmış 10-15 sayfa vardır hepi topu.

smk'yla özge'nin tutkuyla, özlemle, suya susamışçasına kana kana öbüşmesini isterdim.

silahı alan kişi bilgenin kardeşi doğru değildi. çünkü can manayın elinde silah olarak eti'nin evindeki silah vardı sadece. eti'nin evinden çıkarken o silahı can manay aldı. özge'yle karşılaştıklarında da yere attı.

bence son sahne ne can manay'ın hayaliydi ne de tüm dizi meğersem can manay'ın kitabıydı. hastaneden çıkmış, üzerinden yıllar geçmiş, yaşlanmış, ülkenin gözü önünde böyle bir skandala karışmış her insan olarak gitmiş kitap yazmış. sonra duru'nun hayalini görmeye başladı. çünkü o hâlâ içinde bir yara. hâlâ onu özlüyor.

---final spoiler---

---final spoiler---

---final spoiler---

edit: neden tüm cümle gbkz oluyor çözemedim. bi' dk vurmayın çözücem.

edit2: çözdüm.

10 mart 22:44 10 mart 22:48