girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

13. sosyal medyada kendileriyle ilgili olumsuz yorum yazanlara çirkin bir üslup ile cevap yetiştiren işletme. yorum dediğim de işte insanlar ben beğenmedim falan diyor. zomato'da yorumları düşük puandan yükseğe sıralarsanız örneklerini görürsünüz bol bol.

asuman'ı bildiğin kalitesiz. yani ben de her gün isviçre'nin gurme çikolatacılarından endonezya'nın yağmur ormanlarına, oradan madagascar vanilyalarına atmıyorum kendimi ama az buçuk çikolatadan tatlıdan anlarım ve o tatlılar dandik. nutella sever gençlere hitap eden tatlar işte. şimdi callebaut marka çikolata kullandığını milyon kere yazmış sahibi o müthiş cevaplarında. valla ben de kullandım da onun tadı öyle değil canım ya. bunu dile getiren de olmuş zaten. içine çılgınca yağ, şeker ekleyince zaten ne kullandığının da çok önemi kalmıyor. ama iki lafın başında siz fakirler ne anlarsınız callebaut'tan diyor beyfendi(gizlinot: ha o da sanki dünyanın en iyi ve tek çikolatası) hazır çikolata yani, eritip koyuyor. tarif yok.

damak tadı kişinin kendisine kalmış tabii, beğeniliyorsa beğeniliyordur. ama böyle işletmelere para kazandırmamayı prensip belliyorum. yine dile getirildiği gibi resmen seri üretim markaların kiosklarında satılan çikolataları satıyorlardı butik ayağına. kendim denedim gördüm onayladım. ticaret etiği neydi, emekti.

edit: düzenleme

15 ocak 13:19 15 ocak 13:32

12.  Ünlü olması sosyal medya sayesinde olan tatlıcı. Uzun süredir oradayken sahibinin kendi geliriyle döndürdüğü bir dükkanken sahibi Asuman’ı yaparken videoya çektirip paylaşıyor ve birden foodporn tarzı sayfalar, yerli yabancı yemek blogları paylaşmaya başlıyor ve “bir gecede” popüler oluyor. Tabii bu birden paylaşan blogların başarılı bir pr çalışması olduğuna eminim. Asuman da çok iyi reklamı yapılmış vasat bir tatlı bence.

15 ocak 11:31

11. Tatlıları aşırı tatlı olan yer. Malesef ben fenalasmistim. Kardeşim de başka bir zamanda gitmiş o da fena olmuş ve kusmuş. Ki biz gayet aç karnına pasta gömen tipleriz. Porsiyon çok fazla ve sıra olduğu için o psikolojik baskıyla hızlıca yeniyor. Sonra da kan şekeri fırlıyor.

13 ocak 18:24


10. Niye bu kadar pahalı olduğunu anlamadığım tatlıcı. bi kavanoza çilek koy üzerine sütlü çikolata erit ismine de havalı vintage bir isim diyelim ımmm mesela mürüvet al sana kazıkçı moda tatlısı. aşırı over rated be gülüm. bir de kasıntı. diğer tatlıları mualla ferhunde vs. ne bu şimdi? üstüne çikolata sosu geçilmiş şişko bir muzla benim canım komşum mualla teyzem nasıl aynı isime sahip olabilir?!.

edit: pms im sorry

13 ocak 01:02

9. Asuman adlı tatlısını iki kişi ancak sade süt eşliğinde yiyebildik. Böyle bir tatlı şekli yok. Baydı resmen sütle bile gitmedi, bir daha gidersem yemem

12 ocak 21:29

8. asuman adlı tatlısını yemek üzere arkadaşlarımın yoğun ısrarları ve güzellemeleri üzerine gittiğim tatlıcı, kadıköy modada.

tam bir hayal kırıklığıydı, çikolata çok kalitesiz geldi bana.

tekrar önünden bile geçmem.

o tatlısı nasıl böyle abartıldı, beğenildi, ünlü oldu anlayamadım. büyük başarı.

12 ocak 20:32

7. Asumanı evde nasıl yaparım bilen varsa mesaj kutuma tık. Moda, özleniyorsun bebeyim:( 

12 ocak 19:19


6. geçen gün arkadaşlarımın bensiz gittiği yer.

25 haziran 2016 01:32

5. yıllardır orada dururken asuman'ı birden popüler olmuş yer. hafta sonları önünde karneli ekmek kuyruğu oluyor. boş denk getirdiğim bir gün yedim ve valla kalitesiz buldum gayet. zaten bu ve j'adore gibi yerlerin bu meşhur tatlıları beni hiç açmıyor. düşük kalite bir kuvertür erit, içine meyve doldur, taze olmayan hazır krema kullan ve buyrun size tatlı. boğaz yakan bir glikoz şurubu tadı, kakao yağı değil margarinimsi bir tat. ben hiç beğenmedim yani kişisel görüşüm. bir de kuyruklarda genelde hayli gençler oluyor o da dikkat çekici yani.

çikolatalarının geri kalanına gelirsek, kesip verdikleri fena değildi, çileklisi, portakallı karabiberli gibi değişik çeşidi vardı. genel olarak onları sevdim. pralinlerde ise iyisi kötüsü var. yalnız bazıları bir kaç zincirde satılan hazır çikolataların aynısıydı ki facebook'ta bunu belirten bir kaç kişinin yorumunun silindiğini görmüştüm, bu da bende bir antipati yarattı ve "butik çikolata" imajına hayli gölge düşürdü.

bizde de olsa ya şöyle gerçek çikolata yapan yerler, kakao çekirdeğine göre seçsek, ağzımızda çikolata tadı kalsa, şeker değil. divan'da var kakao türlerine göre ayrılmış çikolata mesela, yetmez ama evet.

24 haziran 2016 18:49

4. Asuman adlı tatlısını iki kişi yemek daha doğru olacaktır. Feci halde bayıyor bir tanesi bir insanı ve zaten pahalı da gereksiz. Küçük, sevimli ama pahalı bir dükkandır.

20 kasım 2015 12:58