yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (3)

  1. kendisine sürekli şiddet uygulayan ve fuhuş yapmasını isteyen eski kocasını öldüren 28 yaşında, 1 çocuk annesi bir kadın.

  tecavüz ve kadın cinayetlerinde eften püften cazai indirim uygulayan yargı çilem'e ne hüküm verecek merak ediyorum doğrusu.

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/29506173.asp

  10 temmuz 2015 13:57

  2. iyi yapmış demek istiyorum ama diyemiyorum.neden çünkü hiç değmeyecek bir soysuz için kimbilir ne ceza alacak ve bebeğiyle birlikte parmaklıklar ardında kalacaklar.

  kendini korumayı bu yolla yapabilmiş ama nihayetinde kendisini de bebeğini de bir manyaktan kurtarmış kadındır.

  en çok o masum bebeğe üzülüyorum.

  10 temmuz 2015 15:00

  3. Haberi duyduğum ilk an "helal olsun." Dediğim kadın. Kendime inanamıyorum sözlük, insan Öldüren birini tebrik ediyorum, bir insan öldü diye seviniyorum. Çok korkuyorum sözlük.

  Ben artık bu ülkeden çok korkuyorum. Ben artık sevgisizlikten çok korkuyorum. Ben artık acı yarıştırmaya başlamış olmaktan çok korkuyorum. Ben artık erkek sevmiyorum, bu hissiyatımdan çok korkuyorum. Erkeğe hukuki ayrıcalıklar tanıyan adalet sisteminden çok korkuyorum. Ben erkek Öldüren bir kadına hak verebildiğim için çok korkuyorum.

  Ben 24 yaşındayım sözlük. Önümde güzel (gizlinot: olması gereken)bir gelecek var. Evleneceğim, Çocuklarım olacak belki. Ben artık değil evlenmekten birini tanımaktan bile çok korkuyorum. Ben çocuklarımı nasıl salacağım sokağa? Ben insani duygularımı yitirmeye başlamış olmaktan çok korkuyorum.

  Not: girdiyi yazdıktan sonra yukarıdaki haberi Çenem titreyerek okudum. Yürekten "Iyi olmuş!" Dedim bu sefer. Haberin içeriği içler acısı ve haberde geçen olayları yaşayan daha binlerce kadın olduğunu bilmek çok daha üzücü. Ben bu ülkeden çok korkuyorum. Ben bu ülkeden çok utanıyorum.

  10 temmuz 2015 19:46 10 temmuz 2015 19:47


  4. Her insan yaşamak zorunda değil. Hele karısını satmaya çalışan pezevenkler hiç yaşamasın. O yüzden hümanist laflar edemeyeceğim. Sadece kadının böyle bir yaratık yüzünden hapse mahkum olacağına üzülüyorum.

  11 temmuz 2015 13:46

  5. müebbet isteniyormuş hakkında, üstelik kayınvalidesi olacak kadın "oğlumun her pisliği vardı ama fuhuş yoktu, oğlumu planlı öldürdüler" diyerek sapkın oğlunu savunuyormuş.

  kadın kadının kurdu cidden.

  1 mart 2016 11:55

  6. 8 mart için bir mektup yazmış kadınlara;

  "Dudaklarımı kanatırcasına ısırıyorum günlerdir…

  Her sözcük dilimin ucunda küfre dönüyor çünkü.

  Bir gök gürlese diyorum, bir sağanak patlasa.

  Bitse bu sessizlik, bu kirli yapısallık bitse…

  Gidenler nerede kaldılar, özledim gülüşlerini…

  Bir kenti güzelleştiren yalnız onlardı sanki,

  Onlardı kadınları güzelleştiren…

  Hangi duvar yıkılmaz sorular sorular doğru ise ve bir gün gelirsek hangi kent güzelleşmez…

  Birlikte yeniden gülüşlerimizle elimizin değdiği her şeyi güzelleştirmek dileği ile.

  Merhaba kadın yoldaşlarım saygı ve sevgi ile selamlıyorum hepinizi;

  Gençliğimizden, güzelliğimizden, umudumuzdan, cesaretimizden, direncimizden, kadınlığımızdan kucaklıyorum sizleri. Acısı acısına, yarası yarasına, sesi sesine denk düşer evvelden birbirini hiç tanımadan tanışır. Gönül isterdi ki 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde hep birlikte meydanlarda olmak. Olmadı ve ben o gün dışarıda olmayacağım için üzgünüm. Biliyorum bir Çilem Doğan içeride tutsak ise de milyonlarca Çilem Doğan dışarıda mücadele ediyor. Aklım, beynim, mücadelem yüreğim hep sizlerle olacak değerli kadın arkadaşlarım. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz kutlu olsun, mücadelemiz diri olsun.

  Zulmün olduğu yerde direniş ve meşru müdafaa haktır. Bunun zenginlerin ve erkeklerin hukuk kitapları varsın böyle yazsın. Uyan erkek egemen sistem uyan. Her gün 3 kadın katlediliyor. Katledilmek kaderimiz değil, öz savunma haktır. Kahkaha atmayı hor görenlere kırmızı ruju farklı anlayanlara, mini eteği tecavüz etmek için gerekçe gösterenlere konuşurken ağzımıza sözcükleri tıkayanlara, kadını erkeyi kölesi haline getirmeye çalışmaları, gece, geç saatte sokakta olmamıza bağnaz zihniyeti ile hor görenlere karşı en güçlü sesimizle haykıracağız.

  Değerli yoldaşlarım yılgınlık, umutsuzluk, çaresizlik bizim söylemlerimizde yok. Bizler direnenleriz yaşamak için dünyayı değiştirenleriz. Kadınlarımız meydanlarda, kendi yaşam hakkımız kimseye vermeyiz. Yani yaşamak için kimsenin baskısını tanımayız. Bir birimizin gözyaşlarını sildiğimiz sürece var olacağız. Söz veriyorum başımı önüme eğmeyeceğim. Dört duvarlar korkutmayacak beni yalnız olmadığımı biliyorum. Alemlerine meze olmayacak körpe bedenleri ile kuzular çocuk gelinler bir avuç su gibisiniz benim için susuzluğun ortasında.

  Mücadeleniz onurumdur, duruşumdur. Tüm kadınlar adına ve tüm kadınlar için karanlık günlerin geride kalması; Diyarbakır Surlarının aydınlanacağı gibi aydınlık günlerin doğacağı inancı ile hepinizi kocaman yüreğimle öpüyorum. Saygılarımla.

  Çilem Doğan”

  8 mart 2016 14:20

  7. Yargının bizi şaşırtmadığı bir karar da bu kadına uygulandı. 15 yıl. Bir kadın şiddete boyun eğmediği, fuhuşu reddettiği ve kendisine bunları yaşatan bir haysiyetsizi öldürdüğü için 15 yıl ceza aldı. Ne denir bilmiyorum. Olay tam tersi olsa aylar önce erkek sanığın beraat edeceğinden sanırım hic birimizin şüphesi yok.

  8 haziran 2016 16:58


  8. erkek adalet sözde adaletini sağladı.karısını fuhuşa zorlayan,senelerce ona fiziksel psikolojik şiddet uygulayan,tecavüz eden,aşağılayan,hayallerini umutlarını özgüvenini yerle bir eden bir adam ve kendisini korumaya çalışan; 15 yıl hapse mahkum edilmiş, çocuğunun büyüdüğünü bile göremeyecek bir kadın.üzücü,utanç verici bir karardır.

  8 haziran 2016 17:23

  9. Ya o ya da ona her turlu eziyeti yasatan, iskence eden, psikolojik ve fiziksel siddet uygulayan ve yemedigi pislik kalmayan şeref yoksunu dol israfi olecekti. Cilem yasamayi secti. Hakimler de izin vermedi.

  Dava sonuçlandı. Karar: bu ulkede kadinsan oleceksin. Sadece oleceksin.

  9 haziran 2016 01:16

  10. 50 bin lira kefaletle serbest bırakılmasına karar verilmiş. sonunda.

  ailesi bugün ödeyecekmiş okuduğum kadarıyla.

  20 haziran 2016 16:52 20 haziran 2016 17:00