sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (1)

  67. bu devirde cidden zor olduğunu düşündüğüm durum. bu arada bakımsızlıktan ya da iç güzelliği iç çirkinliği haricinde de gerçek bir "güzellik" ve "çirkinlik" olayı var bunu kabul edelim.

  zor, şu yüzden zor özellikle 25 yaş altı kadın popülasyonunda "güzellik" kavramı almış başını yürümüş. gerçekten hoş, ortalama hatta bazen ortalama üstü kızlar azıcık kilosu fazla diye, burnu biraz eğri ya da dudakları nispeten ince diye kendilerini çirkin ilan ediyor ve bunalımdan bunalıma giriyor. bizlere pompalanan güzellik algısının ortalama güzellikteki kadınları bile getirdiği nokta felaket, rezalet. kendimi de dahil ediyorum bu duruma, 20 yaşımda sallamadığım ve çevre tarafından da farkına bile varılmayan çoğu kusurumu 30 yaşında görüp üzerinde durmaya başladım alnımın biraz fazla geniş olduğunu 27 yaşımda fark ettim düşünün:) ben lisede üniversitede falan hatırlıyorum yani çirkin denebilecek ortalama altı arkadaşların gayet sevgilisi, düzgün ilişkileri olurdu. şimdi bakıyorum aynı yaş grubuna değil çirkin, fark edilir güzelliği olmayan bile pek ilgi görmüyor karşı cinsten inanın eskiden bu kadar değildi, evet güzel kızlar hep daha fazla talep görürdü ama bütün erkekler tüm kadınlardan o güzelliği beklemezdi. şu an yamuk yumuk türk erkeği bildiğin model fiziği bekliyor kadınlardan, herkes bir doyumsuz.

  umarım bu algı çok uzamadan biter, yoksa bu hepimiz için çekilmez bir hale getirecek bu hayatı.

  15 temmuz 13:15

  66. içinde olduğumu düşündüğüm insan grubu. vücudum da orta halli olduğu için ortamlarda hep silik ya da geri planda kalıyorum. fotoğraflarda aynadakinden daha farklı çıkmam çirkin olduğuma daha fazla inanmamı sağlıyor. zordur Allah kolaylık versin

  15 temmuz 12:01

  65. insan bu duruma ergenliğinden çıkıp yüzü oturunca, etrafından da bu durum birkaç kere tescil edilince alışıyor. aslında alışmıyor da. özgüveni yüksek olanlar alışabilir diye düşünüyorum. fiziği, yüzü, saçı güzel kızları görünce içim her seferinde biraz daha kırılıyor ama bir yerden sonra kırılmaz herhalde. herkes güzeldir mevzusu da aşırı saçma geliyor. herkes güzel değil, olmak zorunda da değil. çirkin olmak kalp kırıcı ama biraz. ilkokulda biraz aklı çalışan bir çocuksanız notları düşük olan çocukların halini anlayamamanız gibi bi şey. aşırı kolay geliyor sana ama karşındaki zorlanıyor işte. onun kapasitesi o kadar çünkü. elinde olsa o da öyle olmak ister miydi? istemezdi.

  öyle işte.

  15 temmuz 00:22

  64. yakın arkadaşınızla mağazada aynı elbiseyi denerken "sana daha iyi oldu bu, hem benim kadar dikkat çekmezsin sen"(gizlinot: zaten çirkinsin, bu güzelim elbise bile seni çekici kılamaz tatlım) diyebilmesidir.

  16 haziran 11:38 16 haziran 11:40

  63. Linç yiyebilirim ama gerçekten her kadın güzeldir muhabbetine hiç inanmıyorum. Gerçekten bazı kişiler varki herkesçe güzel bazıları var ki cidden çirkin yani buna boşu boşuna avuntu getirmeye gerek yok. Güzellik kalıplarından bahsetmiyorum. İlla ince bel uzun bacak falan değil dediğim. Bir insanın yüzüne bakınca ortalama bi şey belirir insanın aklında. Kişiden kişiye değişiyor falan diyebiliriz evet katılmadığımı da söylemem ama şöyle bi gerçek var ki dizilerde oynayan çoğu oyuncu güzel/yakışıklı oluyor. Bilerek seçiliyor. Barbara Palvine kalkıpta çirkin diyebilir miyiz? Çoğumuz hayır. Ha ama bu olayın şöyle bi noktası olduğuna inanıyorum ki güzel olmak zorunda mıyız? Herkese güzel gözükmek? Değiliz. Çirkinim ,ortalamayım veya güzelim bunu böyle kabul edelim geçelim. Ya biraz dağınık anlattım tam doğru ifade edememiş olabilirim kendimi günün yorgunluğu kusurq bakmayın süslülerim ama kötü bi şey demeye çalışmadım..emin olabilirsiniz

  8 eylül 2018 23:03

  62. Bir çirkin olarak bildiriyorum:

  Zordur arkadaşlar. Bazen çok zordur hem de. Dünyanın sonu olmadığına katılıyorum. Tarihin hiçbir döneminde olmadı ve bundan sonra dramatik bir biçimde gerçeklikten uzaklaşan güzellik anlayışına rağmen olacağını da sanmıyorum.

  Ama zor. Zor çünkü sizi içten yaralar. Özgüveninizi alır tekme tokat döver. Her girdiğiniz yeni ortamda sizi bir adım geride tutar hatta bazen içine kapanık biri yapar sizi. Ne zaman bir erkekten etkilenseniz içinizdeki o iğrenç ses "etrafta bu kadar güzel taş gibi kızlar varken sana bakacağını mı sandın yoksa ahahahaha" diye bir tarafıyla güler. Çok kızarsınız o sese ama kalbinizin kırık bir köşesinde haklı olduğunu bilirsiniz.

  Hele bir de çirkinliğinizin kalıcı olduğunun farkındaysanız o zaman işler iyice çirkinleşir. hehehe. O zaman işte sessiz bir kabullenme başlar. Gece başınızı yastığa koyduğunuzda kurduğunuz hayaller tek kişiliğe döner. Hatta bir yerden sonra pek de hayal edilecek şey kalmaz. Beklentiye girip kendinizi üzmemek için hayal kurmamaya çalışırsınız.

  Ama iyi yönleri de yok değildir. Eğer sadece dışınız çirkinse güzelliği takdir etmeyi öğretir. Başkalarının mutluluğuyla mutlu olmayı öğretir. Birgün kendinizinki olmayacağı için birine nişan/düğün hazırlıklarında canla başla yardım etmeyi ve o düğünlerde delice göbek atmayı öğretir.(gizlinot: Napiyim kanım kaynıyo xndbxjs)

  Ve çirkin olmanın en sevdiğim tarafı: sizi kendinizi geliştirmeye zorlar. Çok pis motive eder. Çünkü her şeye rağmen bir şekilde kendinizi ifade etmek ve toplumda var olmak zorundasınızdır.

  İşte böyle kızçeler. Çok uzun oldu sanırım ama kendim için yazdım sizin için değil.

  Son olarak,

  (yazar: lenobia) seni hiç tanımıyorum ama yazdıklarınla bana güç verdin. Umarım birgün senin kadar güçlü durabilirim. Lütfen önüne çıkan herhangi bir şeyin seni üzmesine ve bu bakış açından döndürmesine izin verme. Aynen devam:*

  8 eylül 2018 22:11

  61. Kendisi güzellik tanrıçasıymış gibi ona buna,yok gözaltıların çökmüş yok gözeneklerin ne kadar geniş vs vs vs Sürekli birilerini sözde arkadaşlarını eleştiren Kezban ruhlu insanların bu iğrenç huylarından vazgeçmesiyle ortadan kalkacak bir durum,güzeli güzel yapan bi gülüşü de olabilir bi bakışı da,bi tatlı sözü de,fiziksel görüntüye odaklanmak kadar sığ bi düşünce bilmiyorum

  4 kasım 2017 20:18

  60. İnsanın içi çirkin olduktan sonra dışının bir ehemmiyeti yok gözümde.bir insanı bu çirkin bu güzel diye ayırmak zaten çok yanlış bence . Güzeli güzel yapan huyudur.insanı sevdiren huyu ahlağı dır.kaldı ki güzellik ya da çirkinlik çok göreceli kavramlar.kime göre çirkin?bana çirkin geleni bir başkası gayet tabii güzel bulabilir.bu arada nice güzellerden tiksinmişliğim var dediğim gibi ben insanın içine bakarım.

  4 kasım 2017 06:24

  59. Hayatımda hiç çirkin kadın görmedim enerjisi düşük, mutsuz, özgüveni az,kendini sevmeyen, kadın gördüm

  4 kasım 2017 00:16

  58. Bir insanın kalbi pisse ve üstüne bakımsızsa o insan çirkindir. Bir de insanın kendine bakışı başkalarının nasıl algıladığından çok daha önemli. Başkaları sana çirkin der sen kendini güzel bulursun ve güzel hissedersin. Başkaları seni çok beğenir ama aynaya bakmaktan nefret edersin falan...

  3 kasım 2017 23:50