yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (83)
  • medya (2)

  83. ülkemizde "birtakım firmalarla işbirliği yapıp maddi destek sağlamak" halen normal gözle bakılan bir şey değil. ve influencer dediğimiz insanlar arasında da sırf gelir için kullanmadığı, sevmediği ürünün reklamını yapan binlerce kullanıcı var. ve özellikle bunun için büyük çaba sarfeden biri için de kullanıcılar tarafından güvensizlikle bakılıp bahsedilen biri olmamamak çok önemlidir diye düşünüyorum. yani bu yüzden bu "iddia" tanımındaki sözlere "iftira" diyor. çünkü kötü olarak bilinip algılanan bir mesele. dolayısıyla da abartmadığını düşünüyorum. mesela foreo reklamını yaptığını düşündüğümde ben de eleştirmiştim. çünkü böyle şeylerden hepimize gına geliyor ve gerçek yorum duymak istiyoruz haklı olarak. gerçek yorum yapmadığının düşünülmesi de yine yalancılıkla suçlanmak olarak da algılanabilir. buna da iftira tanımı yapılabilir. yani eminim şimdi "nolucak canım firmayla anlaşsın para kazansın, ayıp mı" vb. gibi yorumlarda bulunanların da bugüne kadar mutlaka en az bir tane böyle bir eleştirisi olmuştur. çisem'e veya bir başkasına karşı.

  23 şubat 15:18 23 şubat 15:19

  82. dandik bir sözlükte, anonim hesaplarıyla yazdıkları girdilerin bile eksi oy almasını kabullenemeyip, eksi oy verme sistemini kaldırtıncaya kadar yırtınmış, kompleksli bir kitle tarafından şahsına yapılmış eleştiri ve hakaretlere "aşırı tepki vermekle" itham edilen youtuber. ajskdkflf siz eğitilmezsiniz gerçekten.

  23 şubat 03:41

  81. kendisinden çok şey öğrenip uzun zamandır severek takip etmekle, naif duruşunu nezaketini alçakgönüllülüğünü çok takdir etmekle birlikte bir üstteki entry e sonsuz katılıyorum. her asılsız iddiaya iftira, her olumsuz eleştiriye hakaret hadsizlik vs diyemeyiz maalesef arkadaşlar. bu kadar büyük bir kitleye hitap eden insanların olumlu ya da olumsuz kendisiyle ilgili konuşulabileceğini göze alması gerekiyor, ki kendisi influencer/youtuber dünyasındaki herkesin acımasızca çekiştirildiği cağnım sözlüğümüzde bile en az olumsuz yoruma maruz kalan, en çok sevilen insanlardan bir tanesi. gelgelelim süslüsözlük soru cevapta linç yiyebilmek hakaretlere maruz kalmak için herhangi bir şey yapmamıza da gerek olmadığını, dolayısıyla soru cevaptaki muhabbetleri pek de ciddiye almamamız/kişisel algılamamamız gerektiğini 9.nesil yazarlarımız bile (gizlinot: bu sitede yeni olduklarını varsayarak onları örnek gösterdim.) anlamıştır. ortada çisem için hırsızlık, intihal ne bileyim suç kabul edilebilecek bir iddia yokken dava açma muhabbetine girilmesi bana abartı geliyor açıkçası. hakaret nefret suçu zorbalık gibi durumlara kaçmayan her olumsuz yorum dava edilebilir görülecekse vay bizim ifade özgürlüğümüzün (gizlinot: swh) haline.

  22 şubat 19:29 22 şubat 20:00


  80. bir takım firmaların temsilcisi olmak ve maddi destek almak neden iftira olarak nitelendiriliyor diye düşünmeme neden olan influencer. benim bildiğim iftira, kişinin yapmadığı ve kötü bilinen, iftira atılan hakkında olumsuz yargılara varmamıza neden olan bir şey değil midir? örneğin "çisem çakır sephoradan tester parfüm araklıyormuş" denilirse bu iftira olur ama bir takım firmalarla ticari bağı olmasının neresi kötü ve bunu yaptığının söylenmesi neden iftira oluyor? olsa olsa asılsız haber olur diye düşünüyorum. bence iftira kavramı üzerinde hep beraber düşünelim.

  22 şubat 18:52

  79. mahkemeyi açsın ve iftira atanlar cezalansın. artık her şey zıvanadan çıktı çünkü. hem instagram hem sözlükler ifade özgürlüğü kisvesi altında her türlü çamuru atmaya hazır kifayetsiz muhterislerle doldu. eleştirini yap ama yalan şey söyleme. çok mu zor bunu yapmak.

  22 şubat 13:30

  78. Aslında kendisini begenerek takip ederim.cilt bakımı konusunda önerilerini dinlemeyi de severim. önerdikleri benim cildime uymasa da kaçırmadan izlerim videolarını. okuyan, araştıran bu iş için emek sarfeden biri bence ama o son video nedir ya?!

  bir süslünün de dediği gibi pms döneminde mi çekti acaba? bu kadar herkese ve herseye saldıran bir video daha olamazdı herhalde. önce süslüye sonra ekşiye, ordan kendi markasını soranlara (ki onu seven insanlar bunlar) sonra da kendi çevresindeki blogger tayfasına ateş püskürmüş resmen. komik.. neyse efendim neymiş bu iftiralar diye şöyle bir eski yazılara baktım da çoğunluğu guzel şeyler zaten. Daha ne istiyor anlamadım hiç mi eleştiri yapılmasın. videolarını binlerce kişinin izlediği düşünülürse 3-5 yoruma bu kadar takılı kalmak nedir. artı süslüsözlük blogger tekelinde bi yer diyerek hepimizi itham altında bırakmış olmuyor mu? ekşisözlükte kendisine yapılan şey ile son videosunda süslü yazarlarına yaptığı şey aynı değil mi?

  20 şubat 18:36

  77. kendisi bana cilt bakımını sevdiren ve gerçekten cildimi düzeltmeme ön ayak olmuş kişidir. çok zarif, bu kadar alçak gönüllü, temiz kalpli olduğu konuşmasından belli ve hep kendini geliştiren bir insanı bu hallerde görmek çok üzücü. son videosunu izledikten sonra gerçekten bunları yaşamasına sebebiyet veren toksik bir platformda bulunduğum için üzüldüm. internetteki zorbalığın haddi hesabı yok, işini (hobisini) gerçekten severek ve hakkıyla yapan insanlar bu kadar nadirken böyle bir muamele görmesi çok çok yazık.

  bir insan nelere ne kadar kırılacağını seçemez ve siz "çok abartıyor" dediniz diye de bu değişmeyecek. klavye arkasından insanların nasıl kendine hak görüp bu şekilde cümleler kurabilmesini aklım almıyor, karşınızda çelikten bir robot yok. öyleymiş gibi davranmayı kesin. sevmiyorsanız izlemek/takip etmek zorunda değilsiniz. artık burayı -haklı olarak ve iyi ki- okumadığını bilsem de onu çok seviyorum ve bu gibi iftiralara hiçbir zaman inanmadım.

  20 şubat 17:31 20 şubat 17:35


  76. Kendisini gerçekten çok ama çok sevdiğim daha önemlisi de çok güvendiğim youtuber. Hem içeriklerine hem de sözüne hep güvenmişimdir çisem'in yani x marka ile sponsorlu video çektim veya reklam yaptım demedikçe o marka için çalıştığı aklımın ucundan bile geçmez. Son videosunu izledim, bana göre abartmış biraz onun yerinde olsam öyle ayılıp bayılmam ama herkesten ben veya danla bilic vs. olmasını beklemiyorum o daha hassas biri belli ki. Yalnız şunu söylemek istiyorum, şu dava açma kültürü bir bitsin artık. Malum zihniyetin halka sirayet etmesiyle oldu bu herkes birbirini dava açmakla tehdit ediyor hatta üşenmiyor gidiyor açıyor. Bu sosyal medyada yazılan çizilen şeylerde ötürü mahkemelik olma olayı hiç hoşuma gitmiyor benim. Bence vazgeçmesi daha asil bir davranış olur. YouTube'a da ara vermese keşke. Kendini bilmez çirkef karılar sağda solda car car konuşuyor diye sevdiğimiz youtuberlardan oluyoruz. Bilgen de bu yüzden bırakmıştı. Neyse bence bu işleri yapan insanlar kimseyi takmadan doğru bildiklerini yapmaya devam etmeliler.

  20 şubat 14:26

  75. Burada bu kadar gündem olunca instagram profilini inceledim, tatlı bir kız, yaşını da göstermiyor gerçekten. Ancak bir reels çekmiş ona denk geldim, başlığı sanırım "32 yaşında genç görünmenin sırrı ne?", sırrın içerisinde botoks yokmuş asıl sır güneş kremi sürmekmiş, botoksa karşı değilmiş ama kendi yaptırmayı düşünmüyormuş gibi bir açıklaması var, bunu görünce diğer videolarına da baktım bence bariz botoks var yüzünde, kaşlarını kaldırdığında ya da güldüğünde alnı ya da göz kenarları kırışmıyor. Hakaret, iftira elbette kötü şeyler asla hiçbir koşulda haklı değil, ama bence kendi yaptığı da haklı değil, yüzünün genç görünmesinin en büyük sebebi botoks, kırışıklık yok, yaptırmamış gibi yazmak ne bileyim, bu da haklı değil bence, eğer cidden botoks yoksa da kendisinden özür dilerim ama ben de defalarca yaptırdım ve bana onda da botoks varmış gibi geldi.

  Şu videoda bariz görünüyor mesela kaşlarını kaldırınca alnı kırışmıyor. https://www.instagram.com/reel/CIxcZysAiEN/?igshid=1k42pmu532ecy 

  20 şubat 12:58 20 şubat 13:06

  74. Umarım dediğini yapıp kendine hakaret eden ve iftara atanları dava eder dediğim youtuber.kimse kimsenin hakaretine,iftirasına maruz kalmak zorunda değil.insanlar anonimlik adı altında birbirlerine söylemediklerini bırakmıyorlar,boş hayatlarının sinirini başkalarından çıkarıyorlar.'eleştiri' kavramını tam olarak öğrenememiş insanlar insin bahçelerinde oyun oynasınlar zira yaşla olgunluk paralel değil.ne yorumlar gördü bu gözler süslüde ,bazı şeylerin cezası olmalı artık.

  20 şubat 11:17