yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (105)
  • medya (4)

  105. Cilt bakımı konusunda yararlı bilgiler veren türk youtuber.

  Tanım 2: Herkese hitap etmeyen mid-high end kore markaları tanıtan bir influencer.

  Kendisinin videolarından zamanında çok şey öğrendiğimi, bilgilendirici olduğunu kabul etmeliyim. Türkçe kaynak bulamayanlar için güzel bilgiler içeriyor. Yabancı bir sürü kaynak var ama herkes bilmeyebilir tabiki.

  Beni rahatsız eden şey ise tavrı. Bu kadar çok insan bu konuda yorum yapıyorsa bir sıkıntı vardır demek ki. Bana da ilk başlarda Ay ne kadar tatlı kız, Ne kadar güzel, şirin, kimseye zararı yok diye gelmişti.

  Ama zamanla, özellikle son zamanlarda açık seçik yapmasa da tavrında, tarzında, konuşmasında değişiklikler oldu. Yukarda bir süslü de yazmış 'siz kabul etmeseniz de öyle' tavrı insanları rahatsız eden sanırım. Bu tavırda olmasının sebebi de yediği sosyal medya linçleri ve yorumlar olduğunu düşünüyorum.

  Kişisel yorumum şu yönde. Konuşması, tarzı umrumda değil. Ama cidden sadece "Kore" ürünü tanıtıyorsun. Sadece kore ürünü tanıtarak anlatarak 'cilt bakımı' sayfasıyım, influencerım deme o zaman. 'Kore cilt bakımı infuencerı' diye tanıt kendini. Hayır yanlışım varsa söyleyin.

  Bir tane dermokozmetik önerisi veremem arkadaşlar, yapamam. Diyor. Niye içerik listesinde bir tane sevmediği içerik var diye. Tamam belki ben gider missha alırım ama herkes alamayabilir. Bir öğrenci gidip sana bedava gelen o madecossaside geli alamayabilir. Yani herkese hitap etmiyor bu kız anlayın artık.

  Açın bakın dr.dray'den, susan yaraya, cassandra'ya hyrama kadar hepsi drug storedan alınabilecek ürünleri tanıtıp öneriyorlar. Hiçbiri de benim milyonlarca takipçim var şu bu demiyor. Çünkü cilt bakımı herkes için. Sadece pahalı markaları alabilenler için değil. Kore kozmetik bu var gerisi umrumda değil tavrında olursan amacın cilt bakımından insanları bilgilendirmekten sapmış olur.

  dün 11:27 bugün 01:30

  104. Severdim,çok insana da faydası var hala da oluyor,son derece akıllı,başarılı,becerikli bir insan.İyi kalpli de,hassas. Ama takipten cıktım,cunku artık ,bundan bir süre önce Youtube'a koyup sildiği videosuyla aklımda kalacak ve o videoda gözleri yaşlı benim ailem çok zengin burası benim gelir kaynağım değil,daha fazla konuşursam ağzınız eriyip yere düşer tarzı (tabi ki de böyle bir ifade kulanmadı)ifadesini unutamayacağım.Belki çok munis,tatlı bir karakter olduğu için hep o tarz yaklaşım bekliyoruz bu insanlardan o sebeple,yoksa o da insan:)Bana ve de birçok insana da çok histerik geldi.Hepimiz insanız ama Youtube'da bunları izlemek tat kaçırıyor.Bunu anlayabilecek insan zaten anlar,anlamayacak bir güruha,asla karşılaşmayacağı muhtemelen hiç görmeyeceği seviyesiz insanlara bu kadar kulak asmasa keşke.Haksız mı hayır,tabi ki haklı herkes herşeyi söyler oldu artık sosyal medyadan her insan bunu kaldıramaz.Youtube gibi yerde bunu engellemek mumkun değil zaten maalesef,şimdiye kadar yaptıkları yeter artar bile.Bence artık sadece kendi kulvarına hizmet etmeli,herkes kaldıramıyor demek ki,bundan da rahatsız.Kolay iş değil..

  dün 10:53 dün 10:54

  103. Öyle bir haldeyiz ki rahat bir hayat yaşamak nefret edilme sebebi olmuş gibi. Hakkındaki yorumları okuyunca ben çok şaşırdım, ne görgüsüzlüğü kalmış ne kore özentiliği. Zenginliğini göstermek isteyecek olsa gösterebileceği birçok şey olduğunu düşünüyorum, fakat bir kez bile öyle bir amacını hissettirmedi bana.

  Ülkedeki herkesin bu gerginliği biraz korkutucu bir seviyeye ulaştı bence, biraz sakin olun

  9 mayıs 16:02


  102. Başıma bir iş gelmeyecekse :) kendi fikirlerini kabul ettirme çabasını ve pasif agresif tavrını çok itici bulduğum youtuber. "Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum AMA ÖYLE!" Bu kızda gizliden bir 'bana hak vermek zorundasınız' karakteri seziyorum ama bu benim hissiyatım dediğim gibi, seveni de çok sonuçta. Arkadaşının adını unuttum, o arkadaşının 3-4 sene önce paylaştığı, yaptığı bakımı anlattığı videoyu izliyor Çisem örneğin. Arkadaşını gömüyor kendince, bende mimik oynamadı. Sonra toparlıyor, 'alınmaz tabii ki o bana, şu anda bu hataları yapmadığına eminim' diyor. Yine de gereksizce her hareketine aşırı tepkiler, dalga geçer gibi gülmeler, ne bileyim... Ben itici buluyorum.

  Hemen hemen her videoda mutlaka bir Missha ürününden bahsetmesi 'ben bunu kullanıyorum' diye ve Kore özentiliği. (Burada da mütevazı olamayacağım, ne Kore'ymiş arkadaş). En kötü huylarından biri de, konuk aldığı kişiye konu başlıklarını açıp, önce kendi fikrini anlatması ve en çok kendisinin konuşması. Çisemciğim, konuğu alırsın, konuyu açarsın, "bu konuda ne düşünüyorsunuz" dersin, adam anlatır, lafını kesmeden dinlersin, en son da sen fikrini söylersin. Bi izin ver de insanlar konuşsun. Tahammül edemiyorum bu davranışa her kim yaparsa yapsin. Videolarda da temelde hep aynı şeyler anlatılıyor, valla fanları kusura bakmasın ama objektif bir gözle bakanlar fark edecektir; bir asittir gidiyor. Bize bilmediğimiz şeyler anlat Çisemciğim.

  Edit: Bazıları maddi anlamda ele almış 'Kore özentiliği' dememi ama :D Demek ki hep 'fakirler' özenti geliyor ona. Zira anlatmaya çalıştığım şey bambaşka ama millet gidiyor 'zaten zengin, ne özentiligi' diyor. Bunlara bir şey anlatamazsınız arkadaşlar.

  9 mayıs 13:40 9 mayıs 22:56

  101. influencer kavramı bana çok uzak, çoğunu patetik ve yapay buluyorum. ama bu kız onca insanın içinde benim tek ilgimi çekmiş kişi. belki tarzımız benzediğinden, giyimi, saçları, makyajı en hoşuma giden kişi, onca renge rağmen asla abartı değil. Konuşması çok tatlı, konuları aktarımı çok sistemli ve laf kalabalığı içermeyen düzgün sunumlar şeklinde. Ben goygoyu ve cıvıklığı sevmiyorum, bu kız çok güzel dengeyi kuruyor. 

  Yer yer eleştiri geldiğinde üzülüyor hatta üzerine bir video bile çekmişti yakın zamanda.  kendisine tavsiyem, üç beş kötü yoruma takılmasın, hakkında olan iddiaları kendisi demese benim haberim yoktu mesela. her yazılana bakacak olursa çok üzülür.

  Kendisinden tek isteğim birazcık batılı markaları da incelesin.

  8 mayıs 02:45

  100. cruelty free hakkındaki videoda ayrıca vegan ürünler hakkında da konuşuldu. propolis, salyangoz salgısı gibi içerikler yerine alternatiflere yönelmenin daha doğru olduğu konuşuldu ama işte, gerisini biliyorsunuz zaten.

  25 nisan 18:50

  99. Kendisinin çok iyi bir takipçisi sayılmam fakat 9 ay öncesinde cruelty free farkındalıgı hakkında video çekip neden hala cruelty free olmayan markaları kullandığını biri açiklayabilir mi lutfen? Hala missha kullanmaya devam ediyor mesela...

  25 nisan 01:52


  98. Çisem'in avukatı gibi olmak istemem ama, ailesinin zenginliğini göstermek isteseydi daha en baştan neler yapmazdı ki. Gereğinden bile az gösteriyor hatta sırf böyle düşünülmemesi için. Kendi otellerinin herhangi bir yerde reklamını bile yapmıyormuş babası rica ettiği halde. Ki bence çok doğal bir şey yapadabilir

  24 nisan 04:53

  97. Son videosunu sadece zenginliğini göstermek için çektiğini düşündüğüm youtuber.

  23 nisan 19:16

  96. anladım ki son videosundan ailesinin zenginliğiyle geri kalan tüm youtuber tayfayı donunda sallar

  23 nisan 18:58