yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (137)
  • medya (4)

  137. neden eleştirildiğini anlayamadığım dünyalar tatlısı bir insan.

  türkiye'de youtube'a içerik üreten insanlar arasında belki de en yararlı videoları çeken kişi. asla öneriyle gidip bir ürün almam fakat kendisinin içeriği hakkında iyi yorumlar yaptığı her şeye bakıyorum ve bana en uygun olanı alıyorum. memnun kalmadığım olmadı. bir de kadını önerdiği ürünler işe yaramıyor diye eleştirenler oluyor. arkadaşlar kadın zaten her seferinde cilt bakımı kişiseldir ben size öneri yapmıyorum falan diyor. sadece ciddi bilgisi olduğu için içerikleri hakkında yorumlar yapıp güvenip güvenemeyeceğimiz hakkında bilgiler veriyor. çok yararlı bir insan gerçekten. ayrıca çok güzel kadın. makyajlı makyajsız fark etmez iki haliyle de oldukça güzel. yaşını da hiç göstermiyor.ben ilk gördüğümde maksimum 24 falan olduğunu düşünmüştüm. maşallah diyelim. seviliyorsun çisemciğim.

  bunu okuyorsan lütfen bol bol vlog çek izlemek çok keyifli!!!!!!!

  19 haziran 21:09 dün 06:00

  136. Ürünlerini kullandığı I'm from markasını her 'ayem furom' diye okuyuşunda tekrar ve tekrar ve tekrar videodan çıktığım youtuber. Öff..

  18 haziran 00:06

  135. videolarında yorumladığı ürünlerin genelinde pahalı olması tüketici olarak bizler için daha iyi bence :D böylece gerçekten pahalı bir ürüne para vermeden önce olumlu ya da olumsuz bir fikir edinebiliyoruz, hepsini övmüyor ve hiç memnun kalmadıklarını da ifade etmesi benim için son derece kayda değer. mesela güneş kremi videosu ve özellikle son ürün kıyaslama videosundan çok fikir edindim. bu bakımdan gerçekten yerli influencerlar arasında düşüncelerine önem verdiğim nadir kişilerden. x kişisi ürün yorumu yapsa önemsemem inanmam ama çisem çakır bir şey diyorsa dinlerim, çünkü gerçekten yorumlarına değer veriyorum. bence son yayınladığı ürün kıyaslama videosu da bu zamana kadar yaptığı en iyi videoydu, umarım bu konseptte daha fazla gelir.

  11 haziran 21:47


  134. Geçen gün yazdığım girdide cilt bakımına bakışını eleştirmiştim lakin bir şeyi belirtmediğim için kendimi kötü hissettim. Kitap videoları. Kitap yorumlarını çok severek izliyorum. Geriye dönüp izlemediğim videoları da ara ara izliyorum. Bakış açısını çok beğeniyorum. Geçen gün storysinde neden artık kitap videosu çekmedğini soran birine az izlendiği ve az izlenen videoların etkileşimini düşürdüğünü söylemişti. Bu da beni üzdü. Ki bakıyorum kitap videoları 20k üstü izlenmiş hep, çoğu booktuberın izlenmelerinden yüksek. 

  Bir de çok güzel giyiniyor bence. 

  27 mayıs 21:22

  133. Beni gereksiz bir alışveriş yapma ihtiyacına soktuğu için bir süredir ürün inceleme videolarını izlemiyorum. Öyle garip bir psikoloji ki insan 2847485 tane cilt bakım ürünü olunca cildi bebek gibi olacak sanıyor ve aldığım hiçbir şey hiç de öyle dramatik bir fark yaratmadı. Vlog, kitap, film videolarını yine izlerim ama cilt bakımı videolarına uzun süre bakmayacağım.

  27 mayıs 12:53 27 mayıs 12:53

  132. Süslü sayesinde keşfettiğim, gerçekten emek vererek, deneyimleyerek objektif yorum yapan kozmetik YouTuber/instagrammerı. Hazırladığı excel tablosu bile başlı başına bir uğraş. severek takip ediyorum ve buradan kendisine teşekkür de ediyorum. Ayrıca evliymiş yeni öğrendim. İşime yarayacak bir bilgi olmasa da aşk hayatının da güzel olması beni de mutlu etti. 

  25 mayıs 19:44

  131. babası abisi falan kimmiş yaw öyle.

  bu kız hepinizin ağzına s*çıyim diye video çekse bile yeridir.

  babasına hayran oldum bu arada bi izleyin adam hem spor hem müzik hem iş hem aile herşeyle ilgilenen bir beyfendi. çisem'den daha ilgi çekici hatta advsgvgfg neyse sevdim ben bu aileyi genel olarak. refah seviyelerinden kendime de diliyorum.

  çisem'i de sibil gibi sosyetik boş biri olmayıp, bizi kıyafet denemeli reelslere boğmayıp bilgilendirdiği için tebrik ediyorum.

  25 mayıs 09:45


  130. kendisi sayesinde ben de kore ürünleriyle tanışan biriyim. çünkü bir çok dermokozmetik markasını yıllarca kullanıp sonuç alamamıştım. mesela la roche posay sırf reklam için kimlerle canlı yayınlar yaptı sanırım çoğumuz görmüşüzdür. onlar çok mu bilgiliydi? hayır. bize reklam dışında bir bilgi sunabildiler mi? hayır. çisem kendisi için araştırmaya başlayıp bu mecradaki eksikliği dolduran biri. çisem çakırdan sonra az takipçili bakım sayfaları bile aha, bha hakkında vs yazmaya başladı. ortalık oradan buradan duydugu bilgileri yazan sayfalarla dolu. çisem en azından yıllar boyunca çoğu ürünü kullanmış ve sadece deneyimlerini aktarıyor. bu kadar okuyup anlatıyor, bilinçli, reklam alsın artık bence, çünkü havadan para kazananlara, ajanslardan gelen metinleri dümdüz okuyanlara göre daha çok bilgisi var. bu arada kendisinin o videosunu ben de izledim. bana da çok histerik gelmişti. ama kendisini kişilik özellileri olarak vs yargılamadan bilgilendirici videolarını izliyorum sadece. eğer çisem vazgeçerse bu tarz videolar çekmekten kimden izleyebiliriz ki. bir çisem bir yağmur, öğrenip okuyup deneyip paylaşıyorlar. zaten artık hepimiz kimlerin ne reklamlar aldıklarına çok yakından şahit oluyoruz hatta maruz kalıyoruz en azından emek verenler kazansın diye düşünüyorum.

  edit: düzeltme

  24 mayıs 14:31 24 mayıs 15:19

  129. Kendisini 3 yıl önce keşfetmiştim ve kore ürünlerine yönelmiştim. Ancak baktım ki cildimde kore' nin 10 serumunun başaramadığını 1 advanced repair serum başarıyor, kore ürünlerini almayı azaltıp avrupa markalarına yönelmiştim son 1 yıldır.

   Hamileliğimi yeni öğrendiğim şu sıralarda doktorum güneş kremi sürmeden cam kenarına dahi çıkma dedi krem önerisi olarak da eczaneden alacağın herhangi bir mineral filtreli krem olur deyince hamilelerin yaygın olarak kullandığı solante pregna' yı satın aldım. O da 2 parmaktan oldukça az sürmeme rağmen asla yüzüme yediremediğim, gözümü yakan, terleten, sivilce çıkaran bir krem olunca başka arayışlara yöneldim hemen bir eczaneden bildiğim markalardan bir mineral güneş kremi alacaktım ki, bir de çisem çakır' ın güneş kremi videolarını izleyeyim dedim.  

  Dermokozmetik bir ürünü anlattığında fiziksel/ mineral korumalı bir ürün ancak içinde nano çinko oksit ve titanyum dioksit var kimileri nano versiyondaki içerikleri kullanmayı tercih etmiyor deyince neymiş bu nano dedim ve araştırınca nanonun zararlı olabileceğini, hamilelerin ve bebeklerin kullanmaması gerektiğini öğrendim. dermokozmetik Markaların içeriğine bakınca (avene, bioderma, lrp, Heliocare, Daylong, svr...) hepsinin mineral filtresinin nano versiyonda olduğunu gördüm. Tek nano versiyonu olmayan ve kolay sürümlü, temiz içerikli güneş kremlerinin kore markalarında olduğunu gördüm ki doktoruma bir markanın içerik listesini attığımda o da başarılı ve temiz buldu. Aynı şekilde şu an nemlendirici olarak da kore markası kullanabiliyorum içeriği temiz diye.

  Kısaca hem doktorun hem benim gözümden kaçacak bir içeriği çisem çakır sayesinde öğrenmiş oldum. Çisem çakır' ın bu konuda bilgili olmasını ve araştırmayı sevmesini gözardı edemeyiz. Kore kozmetikleri avrupa markaları kadar hızlı bir fark yaratmıyorlar ancak daha temiz içerikliler ve vücudumuza daha az zarar veriyorlar. Ben de araştırdıkça doğum sonrası da tekrar kore markalarına yönelirim gibi geliyor. 

  23 mayıs 14:49 23 mayıs 14:51

  128. Cilt bakımıyla uzaktan yakından alakası olmayan bana 0'dan bakımı öğretmiş kişidir, yani en azından ihtiyaçlarıma yetecek kadar. Eleştirdiğim tek nokta sürekli kore ürünleri önermesiydi (kendi seçimlerine saygı duyarım tabii ki ama en azından içerik olarak muadil türk-avrupa markası önerebilir) ama özellikle son videosuyla bu yargım da kırıldı. Ayrıca hater gibi sürekli her videosunun izlenip buraya nefret kusulmasına anlam veremiyorum. Geçmişte benim de oldu nefret eder hale geldiğim kişiler ama engelleyince siz mutlu onlar mutlu. Herkese tavsiye ederim.

  23 mayıs 01:29