yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (182)
  • medya (5)

  182. Cilt bakımıyla kafayı bozmuş 

  25 ocak 16:37

  181. Ben içerik olarak son derece kaliteli ve dolgun buluyorum. Çünkü filtreli fotoğraf ve videoları ile "bunu sürün cildim beton gibi oldu" diye içi boş söylemlerle salt ürün satmak için paylaşım yapan influencerlardan değil. Bir süre önce Link vermeye başlaması beni hiç rahatsız etmedi; çünkü en son karar mekanizması zaten tüketicide. Alıp almayacağına kendi filtrenizden geçirip karar veriyorsunuz. Benim için esas faydalı olan kısmı ise şu oldu; pek çok ürünü içerik ve etki bakımından kıyaslayan güzel konseptleri var. Eğer tek tek ürün araştıran bir insan olsaydım ihtiyacım olanı kendim de bulurum ama bu şekilde kolay bilgiye ulaşmak daha hızlı ve pratik geliyor. Videolarda bahsedilen ürünlerin isimlerini çoğu zaman yeni öğrendiğim oluyor ve işime yarayacak bir ürüne odaklanıp biraz araştırma ile aldığım oldu. Açıkcası çisem çakır'ın tavsiye edip de beğenmediğim hiçbir ürünü olmadı ama internette popüler yorumlara bakıp aldığım ve pişman olduğum birçok ürün oldu. Sadece pahalı ürün tavsiye ettiği yorumuna da katılmıyorum; essence marka uygun fiyatlı bb krem önermişti gerçekten muhteşem çıktı ve hala onu kullanıyorum. 

  23 ocak 11:00

  180. son yazılan yorumu görünce ben de bir şey eklemek istedim.

  influencer vb. hakkında çok nadir olumsuz yorum yaparım. genelde pek ilgilenmiyorum, keyif aldığım kadar takip ediyorum herkesi. çisem'in cilt bakımı takıntısını sevmiyorum, bana göre değil. çok marka, çok ürün, çok adımlı rutinler... hangi ürün işe yarıyor, hangi ürün kötü bunu objektif bir şekilde değerlendirebileceğini düşünmüyorum ama son zamanlarda makyaj videolarını çok sever oldum. çok ürün denemesi, romand videosu gibi ürünleri detaylı güzel (cilt alttonunu belirterek) anlatması, swacthlaması çok hoşuma gitmişti. fondöten videosu da çok faydalıydı. fondöten seven biri değilimdir ama o video sayesinde iki tane favori fondötenim oldu.

  lakin üstteki yorum gibi ekonomi ile ilgili söylemleri çok can sıkıyor. son yayınladığı videolardan birinde şu cümleyi kurdu, buruk imalı bir gülüşle "bana çok soruluyor sephoradan ürün ne alayım diye, evet bu ekonomiye rağmen soruluyor gerçekten inanamıyorum ama" diyor..... dün yayınladığı videosunda da onlarca hatta belki yüzlerce ruju varken armani'nin sheer yapıdaki rujlarının bu yılın favorisi olduğunu ve "bir fark yok sanıyorsunuz ama bir deneyin anlıycaksınız fark var gerçekten" diyor.... yani sen gereksiz bir sheer ruj için bile 900 liralık ürünü bakın bir deneyin anlıycaksınız çok güzel diye översen insanlar da sephoradan alışveriş yapmak isterler tabii ki. high end ürün kullanan biriyim ve hayır, fark yok. armani de denedim, chanel de, dior da. evet fondöten, kapatıcı bu ürünlerde fark olabilir kalite açısından ama ruj da olamaz ya.

  insanlar makyaj yapmayı sevdikleri için daha kaliteli ürünler almak için bütçe ayırabilirler. sen nasıl küçümsersin "bu ekonomiye rağmen sephoradan ürün alıyorlar ya" diyerek. evet ekonomomiz kötü ama ölmedik çisemcim. çalışmaya, kazanmaya devam ediyoruz. belki senin gibi gidip bir rujun on rengini, elli tane fondöten falan almıyoruz. iyice araştırıp minimal alışverişler yapıyoruz ama neden alamayalım?

  aileden varlıklı, yurtdışında okumuş, kafası attığında gidip bir ay yurtdışında kalabilecek kadar lükse sahip bir insan çıkıp da söylenmesin lütfen. sizin ultra lüks hayatınızdan ne eksildi? ülke ekonomisinden söylenmek için asgari ücretle çalışması gerekmiyor tabii ki. kast ettiğim şey o değil, okuyan herkes anladı bence işin rahatsız edici boyutunu.

  Edit: ben sadece high end ürün öneriyor diye eleştirmedim. Ki canı isterse sadece high end ürün önerebilir. İnsanları nasıl sephoradan alışveriş yapabiliyorlar diye eleştirip, 900 liralık sheer yapıda ruju diğerlerinden çok farklı deneyin görceksiniz diye övmesini eleştirdim. 

  23 ocak 10:35 24 ocak 21:18


  179. Çisemi kanalını ilk açtığı zamanlardan beri takip ediyorum ama son zamanlardaki negatif söylemleri ve tavırları nedeniyle takibi bıraktım. Günümüz ekonomisinde kafa tatili için yurtdışına çok rahat bir şekilde gidip gelebilen bir insanın bu kadar negatif söylemlerde bulunması irrite edici. Hayatıyla ilgili hiç sorunu yoktur demiyorum herkesin problemleri oluyor ama bunu irrite edici bir şekilde herkesin gözüne sokmuyoruz mesela biz. Halkın ve insanların karın tokluğuna çalıştığını ve haklarının yendiğini görünce bu şekilde davranmak şımarıklık bence. İnsan yaşadığı çevrenin dışına çıkmayınca diğer hayatları pek tahayyül edemiyor çünkü. Bunu da okursan aklında olsun çisemcim

  17 ocak 15:15

  178. makyaj videolarını çok sevdiğim bir influencer. Genelde ürün zevklerimiz ve makyaj tarzlarımız benziyor bu yüzden fondöten, kapatıcı renkleri, kontür ürünleri, allıkları vs. beğendiğinde o ürünler direkt kafamda yer ediyor. Cilt bakımında ise ürünler genelde bütçemi aşıyor ama izlemeyi çok seviyorum.

  17 ocak 02:09

  177. Kendisini yeni keşfettim. Sempatik olduğunu düşünüyorum ve cilt bakımından anlayan biri olduğu belli. Ama instagramdaki yakın çekim videolarında diplerdeki koyu renk saç rengi kahverengi boyanmış saçlarla güzel bir görüntü vermiyor bence. Just saying.

  9 ocak 21:16

  176. vlogtober diye video başlığı atıp yine 20 dk. cilt bakımı anlatan youtuber. bu arada kedisi fikoya ne oldu o sarman kedi kendilerinin mi? çoktandır takip etmiyorum videolarını da.

  11 ekim 2022 00:17


  175. Çok güzel ve zarif bulduğum bir kadın. Videolarının da başarısı tartışılmaz bence. Şöyle düşünün, evet bazıları demiş ki siz cahilsiniz o yüzden bu kadarcık bilgi bile size wow geliyor. Herkesin ingilizce bilmeyebileceğini, çok kısıtlı vakti olduğunu falan hesaba katmamışsınız. Ayrıca herkesin beklentisi de farklıdır. Kimisi çok çok üst düzey ve aşırı detaylı bilgi içeren yabancı kanallardan faydalanmak zorunda değil ki. Mesela ben o kadar fazla düşkün değilim cilt bakımıma. Minimal tutmak yetiyor, gerisini merak da etmiyorum. E bunu ister çisem'den izlerim ister ayşenur yazıcı'dan istersem de yabancı bir kanaldan. Yurtdışındaki skinfluencer camiasının kapısının önünden geçemez gibi yorumları saçma buldum. Buradaki tavırlarımız da yabancı kadınların sohbet ortamlarının yanından geçemez o zaman? Neyle neyi kıyaslıyoruz. Her neyse, çisem hakkında tek bir eleştirim var o da nasıl bu kadar fazla ürün denediğini, etkilerini nasıl görebildiğini anlamamam. Mesela ayşenur yazıcı diyor ki, bu alanda okumuş olsa da, benim aynı renk rujdan bin tane almaya ihtiyacım yok. Veya dibine kadar bitirmeden atmıyor çöpe eğer çok çok kötü bir ürün değilse. Ayrıca türk markalarına çok değer veriyor, destekliyor. Çisem'in kore kozmetiğe ilgisi olmasına saygı duyuyorum ama bence bir süslünün dediği gibi kore cilt bakımı influencerı adı altında içerik üretmiyorsa çok daha çeşitli olmalı. Ki evet kore markaları dışında da tabii ki ürünlere yer veriyor ama anladınız siz. Bir de alınganlığından çok bahsedilmiş. Hayatında sağlığıyla sınanmış birisi, kim bilir çocukken (ki kendi söylüyor) bu durumu kontrol edebilmek için nelere uzak kaldı. Kim bilir anlatmadığı ne olaylar yaşadı. Zor yani arkadaşlar kolay olabilir mi? Kaldı ki öyle bir başarı ki, 3 dil konuşuyor. Ödül bile verilmesi gerek bu konuda bence. Alınganlığı kimseye zarar vermiyor, kendisi de duvarlara vuracak kadar alınıyor değil sonuçta. O yüzden buradan bir açığını buldum hurraaa diye alıngandı yok bilmem neydi eleştirilerini gereksiz buldum. İşini eleştirin bence.

  Cilt bakımı hakkında doğru bilgi edinmek isteyenler için izlenebilir bir kanal. 

  düzenleme: bir süslü mesaj attı çisem eski bir videosunda aynı anda kullandığı ürünlerden nasıl etki gördüğünü açıklamış ve çoğu cilt bakımı konusunda içerik üreten kişi de bu şekilde ilerliyormuş. Kendisine teşekkür ediyorum bilgilendirdiği için <3

  6 ekim 2022 09:04 7 ekim 2022 07:38

  174. İnfluence olduğum birkaç youtuber/influencerdan biri. Zaten %95'ini takip etmeye değer bulmuyorum. Bugüne kadar önerilerinden kendime uygun olanları seçip hep memnun kaldım 🌸

  12 ağustos 2022 23:53

  173. ömrü güneşten korkup güneş koruyucu denemekle geçecek kişi.

  2 ağustos 2022 23:32