yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  1. 4-5 yaşlarındayım

  Babamla bak şu konuşana yı izliyoruz

  Film başlarken spermler yumurtaya doğru yarış halinde

  Hah işte babadan şu, anneden bu bir araya gelince bebek oluyor, şeklinde babamın yaptığı açıklama

  Ay ukte sahibini unuttum :(

  16 nisan 2016 14:40 16 nisan 2016 14:41

  2. 6-7 yaşlarında annem bir kitap vermişti, çocuklar için hayatı anlatan tarzda bir kitap. Karikatür halinde hamile kalmaktan doğuma kadarki süreci çizmişlerdi. O zamandan aklımda birşeyler kalmış olmalı bir daha çocuk nasıl yapılır, nerden doğar tarzı sorular aklıma gelmedi.

  Bu konuda en büyük sorumluluk anne babalarda. Lütfen doğrudan olmasa da çocuklarınızı doğum konusunda bilinçlendirin. Seni leylekler getirdi, sus ayıp diyip çocukları daha küçücük yaşta cinsellikten soğutmayın.

  16 nisan 2016 15:20

  3. Teyzem de bana 7 yaşındayken bir kitap almisti. Vücudunuz ve siz diye. Vücutla ilgili fizyolojik her şeyi anlatıyordu. Çocuğun nasıl yapıldığı da vardı. " Anneyle baba birbirine sımsıkı sarılır. Babanın penisi annenin döl yatağına yerleşir.Böylece bebek olur." Tarzında bir açıklama vardı. Penis ne döl yatağı ne diye bilmediğim için Hmm tamam diye okuyup gecmistim :D

  16 nisan 2016 19:59


  4. bana da annemler (yazar: preppy ) nin teyzesinin aldığı kitabı almıştı.tübitakın vücudunuz ve siz adlı kitabı yani.81 veya da 91.sayfadaydı.hatırlıyorum çünkü baya etkilenmiştim, günlerce anlatmıştım her yerde de annem çok kızmıştı bir gün sonra susmuştum.oradaki ifade babanın penisi değil kamışıydı diye hatırlıyorum bir de.çok garibime gitmişti açıkcası.babanın kamışı sertleşir falan diyordu.şoku atlattıktan sonra bu bilgiyi herkese yaymaya başladım işte.bence en iyisi eğer okuyabilecek yaştaysa kitap almak,değilse düzgün ve yaşına uygun bir biçimde anlatmak.bu kitaptan önce hep filmlerde öpüşenleri gösterip devamını göstermedikleri ve sonrasında da kadın hamile kaldığı için çocuk şu şekilde oluyor sanıyordum;erkeğin tükürüğü kadının ağzından girip,midesine yerleşiyor ve bebek öyle oluyor.bu da türkiye gibi herkesin yola tükürdüğü bir ülkede bir süre boyunca yolda gezerken yanlışlıkla biri ağzıma tükürmesin de hamile kalmayayım diye ağzım kapalı şekilde yürüdüm.

  17 nisan 2016 00:49

  5. ben de öpüşünce oluyor sanırdım hatta öyle ki bizimkiler yüzünden evlenmeden asla hamile kalamıyormuş kadınlar, gerdek gecesinin kutsallığıyla öpüşünce yukardan bi ışıltı kadın uyurken ağzından içeri giriyor da bebek oluyor sandım :(

  17 nisan 2016 17:57

  6. Keşke küçükken bana da anlatsalarmış. Yengem hamile kaldığında kaza oldu demişti. Ben de Uzun yıllar boyunca, spermlerin gece anne baba uyurken yürüyerek annenin içine girdiğini, bu sayede hamile kalındığını sandım. Kaza kelimesine başka bir açıklama bulamadım o zamanlar.d Ama sonra gerçeği nasıl öğrendiğimi hatırlamıyorum.

  Tanım: yapılması gereken aktivite.

  17 nisan 2016 20:50

  7. bana annem evlenince insanlar çocuğumuz olsun diye dua ediyor sonra Allah veriyor demişti. Aslında çok yanlış değil ama eksik :) Ama çok masum tabi arka planda dönenleri öğrenince ben baya büyük şok geçirdim ve bir süre inanamadım asla.

  17 nisan 2016 21:06


  8. gökten melekler aracılığı ile anne karnına konuyor sanıyordum ta ki olayın arka planında yatan gerçekleri 11 yaşımda okulda öğrenene kadar. travma gibi bir şeydi çünkü sınıf arkadaşımın bize izletmesiyle öğrenmiştim. bir süre o şokla gezdim. iştahım kesilmişti.

  "insan insana bunu nasıl yapar!" diyerek bir kaç hafta babama sarılmadığımı hatırlıyorum. anneme ise üzülmüştüm canı yanmıştır diye :)

  bana kimse anlatmadı. sorduğumu da hatırlamıyorum ama muhakkak sormuşumdur. fakat çocuk bu durumu kesinlikle ebeveyninden öğrenmeli, okulda travma yaşatacak videolardan değil.

  18 nisan 2016 16:13

  9. annemler bana ali ile ayşe diye bir tiyatro oyunun ilüstrasyonlu metnini vermişlerdi. o zamanlar bu oyun çocuklara cinsel bilgileri vermek için oynanıyordu. (gbkz: hey gidi günler şimdi olsa tiyatroyu yıkarlar)

  leyleki versiyonu pixar çok güzel bir kısa filme dönüştürmüş (link: https://www.youtube.com/watch?v=-a6Pe1ovKHg film)

  20 nisan 2016 02:23

  10. Çocuk bir gece yarısı, yatak odası önü travması yaşamadan izah edilmesi gereken.

  20 nisan 2016 02:27