yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (88)
  • medya (1)

  1. Akşam saatlerinde meclise sunulmuş önerge.

  Sizin nasıl lanet bir zihniyetiniz var ? Biz çocukla tecavüz kelimesini yan yana koyarken içimiz titriyor, ne demek evlendirmek ulan ? Çocuk bu. Çocuk. Tecavüze uğraması zaten başlı başına bir olayken bir de tecavüzcüyü kahraman mı ilan edeceksiniz ?

  Bunu kabul eden, edecek olan her kim varsa potansiyel pedofilidir, çocuk tecavüzcüsüdür. Ayrıca bu önergenin içinde çocukların geçmesi yetmez, hiçbir insanı tecavüzcüsüyle evlendirip o hayvanlığı aklayamazsınız, bunun elle tutulur hiçbir yanı yok.

  Midem bile bulanmıyor artık size ya.

  18 kasım 2016 00:14 18 kasım 2016 00:16

  2. tecavüzcüsü kelimesindeki iyelik bile midemi bulandırırken evlilikten bahsediyorlar, önerge diyorlar. çocuk, tecavüz, evlilik bunları nasıl bir arada düşünebiliyorsunuz???

  18 kasım 2016 00:20

  3. Yok artık bu nasıl bi mide ya? O pisliklerin cezasını çekmesi gerekirken çocuklara mı ceza çektirceksiniz? Nasıl pis zihniyetler var bu ülkede. Zaten o çocuğun psikolojisi sağlam değil iyice mi bozmak derdiniz? Yazık çok yazık. Kıyamet kopsa da böyle pislikleri görmesek artık.

  18 kasım 2016 00:26


  4. Erkek olmayan her canlıyı erkeğin malı gören zihniyetin ürünü.

  Önerge hakkında habere 16 mayıs tarihli haber artı türk Web sitesinde rastladım (link: http://www.haberartiturk.com/cocuklari-tecavuzcusu-ile-evlendirme-yasasi-60662h.htm şurada)

  Şu anda da CNN Türk üzerinden yapılan bir açıklamayla ekşi'de tartışılıyor. (link: https://eksisozluk.com/cocugu-tecavuzcusu-ile-evlendirmek--5230552 Şurada)

  18 kasım 2016 00:27 18 kasım 2016 00:28

  5. Ne yapalım ayağa kalkalım, sokaklara çıkalım lütfen bu iğrençliğe göz yumamayız gerçekten.insanlığımızı bunlara bırakamayız. protesto yürüyüş direniş lütfen bir şey başlatılsın ben bunları başlatabilecek güçte değilim. lütfen biri önderlik etsin böyle buradan yazmakla bir şey elde edemeyeceğiz

  18 kasım 2016 00:52

  6. Allah belanızı versin sizin. Düşüncesi bile korkunç. Siz bu ülkeyi ne hale getirdiniz. Ne ahlak ne düzen hiç bir şey kalmadı. İnanamıyorum.

  18 kasım 2016 00:58

  7. Mağduru failiyle evlendirince ortaya suç kalmıyor tabi ne harika bir fikir . Ya bu nasil bir zihniyet nasil bir anlayış nasıl bir hukuk insanın aklı almıyor midesi kaldırmıyor. En bağnaz toplumlarda kadının namusunu temizlemek için (!) yapılan iğrençliği şimdi hukuk diye önümüze koyuyorlar. Bu kararin altında imzası olan herkesin pisliğinde boğulduğu günleri de görürüz umarım.

  18 kasım 2016 01:04


  8. (bkz: son yıllarda cinsel suçların artmasının sebepleri ) sonucu geldiğimiz iğrenç nokta. mecliste verilmesi gereken bir sürü önerge varken bizi temsil edenlerin bu hareketi adına resmen utanç duyuyorum. çocukları böyle mi koruyacağız yani? meclistekilerin unuttuğu şey şu ki onlar daha çocuk sadece çocuk. evlenince ne olacak peki tecavüz yasal dayanak kazanacak , iş kapanacak asıl amaç da bu yani değil mi bu mantığa göre pes ...

  18 kasım 2016 01:06

  9. Kötülüğün sınırları yoktur.

  "çok şey gördüm, beni yüzüstü gömün."(gizlinot: kinyas ve kayra)

  (no:377174)

  18 kasım 2016 01:25

  10. Ağlıyorum;

  Tecavüze uğrayıp, annene babana söylersen öldürürüm onları diye korkutulan çocuklar için

  Tecavüze uğrayıp, ailesine söyleyince orospu damgası vurulup, artık ailenin yüz karası olarak anıldığı için

  Tecavüze uğrayıp, her anını ve her dakikasını o tecüzcü beni takip ediyor mu, yine ne zaman gelecek korkusuyla yaşadığı için

  Tecavüze uğrayıp, o minicik bedenlere tarifi olmayan acılar yaşattığınız için

  Tecavüze uğrayıp; sen kaşındın diyen tecavüzcüsüne haksızsın diyemeyip, gece uyumadan önce "ben hak ettim" diyerek kendilerinden bile nefret ettikleri için

  Daha fazla Tecavüze uğramamak için kendini öldürenler için, tecavüz etmesine engel olmaya çalışırken öldürülenler için...

  Artık bir değil hergün tecavüze uğrayacak olan tüm kadınları düşündükçe; Her seferinde artık öleyim diye geçirirken aklından, ses çıkartırsam döver diye susmak için dilini ısıran o kadınları, tecavüzcüsünden doğurmak zorunda kaldıkları o bebeği kucağına alırken hissettiği o derin ikileme, süzülen gözyaşlarına hepsine ağlıyorum bu akşam.

  18 kasım 2016 02:23