sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (33)
 • medya (2)

1. gece gece beni kahreden olay. aklıma parası odun almaya yetmeyince çocukları üşümesin diye ellerine saç kurutma makinesi tutuşturup yan odada kendini asan emine akçay'ı getirdi.

"Körfez Yukarı Hereke’de ikamet eden İsmail Devrim (45), lisede okuyan çocuğuna okulun istediği pantolonu alamadığı için bunalıma girdi. Okulun istediği pantolonla okula gidemeyen çocuk derse alınmayarak bir gün yok yazıldı. Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi çocuk durumu anne ve babasına anlattı. Baba İsmail Devrim duruma çok üzüldü. Çaresiz baba eşine “Ben size ve çocuklarıma bakamıyorsan, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki” dedi. Baba İsmail Devrim, bu konuşmadan bir gün sonrası, geçtiğimiz Perşembe sabahı 06.00 sularında evin banyosunda kendini iple asmış halde bulundu. Cebinden 20 lira çıktı."

(link: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/cocuguna-okul-kiyafeti-alamayan-baba-intihar-etti-2639574/amp/ link)

22 eylül 2018 00:04

2. O okul yöneticilerini de Allah bildiği gibi yapsın . Çocuğun okul pantolunu yok diye okula almamak da ne demek . Sanki şahane bir ülkede yaşıyoruz da veli üşenmiş pantalon almamış .Hiç alamamıştır diye düşünmek yok .

Kahroldum.

22 eylül 2018 00:31

3. Sarsıldım haberi okuyunca. İçinde bulunduğumuz ekonominin bundan daha gerçek yüzü olamaz.

Ne desem bilemiyorum, sessiz sessiz ağlıyorum. Bari çocuğu kendisini suçlamasa bu durumdan ötürü.

22 eylül 2018 00:57

4. Haberi okurken kalbim ağrıdı.Paramparça oldum.Lise 1'e başlayan erkek kardeşim var,bir şekilde gözümün önüne o geldi.Çok zor,çekildim odama göz yaşlarımı tutamıyorum.Kimsenin yoklukla sınanmamasını diliyorum.

22 eylül 2018 01:22

5. Gecenin şu saatinde uykumu kaçıran olay. Çocuklarının psikolojisini düşünemiyorum. Geldiğimiz nokta o kadar acı ki. okul yönetiminin böyle bir hassas noktada nasıl davranması gerektiğini bilmemeleri, insani özelliklerden yoksun ve ne kadar mide bulandırıcı bir sistemin işlediğini gözler önüne sermekte. Utanıyorum. Bir eğitimci olarak, bir insan olarak insanlık adına utanıyorum. O çocukların geleceğini çaldınız. siz o kuralları, disipline etmeyi çok yanlış anlamışsınız. 

22 eylül 2018 02:19

6. okul yönetimi çocuğu iki dakika dinleyemiyor muydu?herkesin durumu iyi mi ki o saçma sapan bez parçalarına piyasanın bile üstünde olan fiyatı verebilsin?

hani sözde eşitlik olsun,düzen sağlansın,''öğrenci gibi''görünelim,durumu iyi olmayanlar kıyafet bulma sorunu yaşamasın gibi sebeplerden dolayı zorla aldırılan o kıyafetler tüm bu sebeplere o kadar zıt ki...herkeste olabilecek siyah-beyaz gibi iki renk belirleyin öğrenciler belli sınırlar dahilinde evde ne varsa giysin gelsin.bunu yapmak bu kadar zor mu? okul kıyafetleri o kadar pahalı oluyor ki bir tişörte verdiğiniz parayla lcw gibi yerlerden birden çok tişört alabilirsiniz hem de onu okul dışında da giyebilirsiniz.

ilkokuldan beri yırtık pırtık formalarla okula gelen,yanında yemek getiremeyecek kadar kötü durumda olan insanlarla okudum.bu insanlar bırakın forma almayı,okulda giyeceği ayrı bir ayakkabı almaya da zorlanıyordu.ülkenin durumu belli,ekmek alacak parası olmayan var ama sen çocuğu bir pantolon yüzünden derse almıyorsun.

bu adam kim bilir daha ne kadar sorunla karşılaşmıştı da dayanamadı.çocuklarının biri lise bir diğeri lise sondaymış.babası intihar etmiş bir çocuğun üniversite sınavına hazırlanma süreci,o ailenin psikolojisi ne olacak?

22 eylül 2018 09:00

7. haberi okuyunca çok kötü oldum, dünden beri aklımdan çıkmıyor.

bu nasıl bir sistemki, açlık sınırının altında yaşayan hatta çalışan milyonlarca vatandaşı olan bir ülkede (gizlinot: asgari ücret 1603 lira, 1738 lira.), yoksulluk sınırından (gizlinot: 5662 lira) bahsetmiyorum bile, okul kıyafetlerini zorunlu tutup büyük ihtimal okulun anlaşması olan fahiş fiyatlardan kıyafetlerin satıldığı bir yerden almayı zorunlu tutmuşlardır, tutmasalar bile zaten krizden her şey almış başını gitmiş. sosyal devletiz, bizde kriz falan yok, uçak 500 civarına geliyordu, milli iradenin uçağı demekle olmuyor bu işler.

gerçi bu ülkede neler unutulmadı; Van'da hasta oğlu için köy yolu kapalı diye ilgilileri arayıp yardım isteyen ama saatlerce o yardım gelmeyince çocuğunu kaybeden, sırtında çuvalla çocuğunun cenazesini taşıyan babayı da unuttu. Ankara'da yakacak odun bulamadı diye çocuklarının yanına saç kurutma makinesini koyup yan odada intihar eden anneyi de unuttu. Manavın önünden geçerken çocuklarının canı çekmesin diye yüzlerini montuyla kapatan babanın intihar girişiminde bulunduğunu da unuttu. bunu da unuturuz, unutmadığımız ne kaldı ki, insanlığımızı, vicdanımızı, her şeyi unuttuk zaten.

22 eylül 2018 10:18

8. Bunlar sadece basına yansıyan birkaç anekdot. Üzülmemek elde değil gerçekten ama yapabilecek hiçbir şeyin olmaması daha çok üzüyor. Biz kendi kendine yeten, insanları güzel bir ülkeydik; bu hale nasıl geldik, bu noktadan eski günlere nasıl dönebiliriz hiçbir fikrim yok. Sadece bu ve bu tarz haberlere üzülmek haricinde, ülke ekonomisini, insanların refahını yükseltebilmek için elimden bir şey gelmediği için kendime çok sinirleniyorum. Keşke sizin bizim umursadığımızın onda birim kadar umursayanlar, vicdanı olanlar yönetse ülkemizi...

22 eylül 2018 11:26

9. Boğazım düğüm düğüm oldu. Tek dileğim kıyafeti olmadığı için o çocuğu okula almayan yöneticilerin, bir babanın intiharında payı oldukları için vizdan azabı çekmeleri. Vicdan azabı insanı ruhen öldürür çünkü ve bu beden ölümünden daha acıdır.

22 eylül 2018 11:35

10. Hatırlıyorum benim zamanımda da spor ayakkabısı olmayanı hoca yanına çağırır, bir güzel kızar ve notundan düşürürdü. Belki çocuğun ailesi alamadı. Arkadaşlarının önünde kızmak çok gerekli çünkü.

22 eylül 2018 11:38

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar