yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (4)

  1. Duygusal, fiziksel, cinsel istisamarın yanında ihmal de istismar kapsamında incelenir. Çocuğunuza yeterince zaman ayırmamak, ona dengeli beslenme sağlayamamak, uygun bir evde büyütmemek de istismardır. O yüzden öncelikle bakabileceğiniz kadar çocuk yapın.

  Bunların arasında en zor farkedilebileni duygusal istismar ve ihmaldir. En anlaşılmak istenmeyeni ise cinsel istismar. Çocuklarınızla konuşun, okulda öğretmenleri, servis şöförleri, apartmandaki amcalar, mahalle esnafı nasıl davranıyor, ne söylüyor, ne yapıyor sorun. Çocuğun psikolojisinde kalıcı hasarlar yaratmadan, bir problem varsa çözüme kavuşturulmalı.

  22 haziran 2015 20:16

  2. çok affedersiniz o*r*s*p* çocukluğudur.

  23 haziran 2015 11:12

  3. dünyada gerçekleşen bazı örnekleriyle ilgili haberleri okuduğumda beni şok eden ve insanlığa karşı azalmış olan inancımı iyice sıfırlayan "kötülük"tür.

  Örneğin dün, 3 sene öncesine ait (link: http://thestir.cafemom.com/in_the_news/161149/twisted_mom_dads_deviant_parenting bir haberle) karşılaştım bir internet sitesinde. Jonathan ve Sarah Adleta adında ruh hastası, sapık bir çiftin; sırf cinsel olarak istismar edebilmek için (bkz: pedofili ) çocuk yapmayı planladıkları ve bu planlarını da 1 kız ve 1 erkek çocuk dünyaya getirerek hayata geçirdiklerinden bahsediyordu. Bu sapkınlığı normal ve sağlıklı düşünce yapısına sahip insanların anlayabilmesi/algılayabilmesi mümkün değil! Burada çiftin öz çocuklarından bahsediliyor ki herhangi bir çocuk olsa bile hiçbir şey farketmeyecek kötülük derecesi biyolojik bağların da devreye girmesiyle daha da şiddetleniyor. Çocuk istismarını hedef alan bir sitedeki (link: https://lightingtheirwayhome.wordpress.com/2013/11/02/jonathan-and-sarah-adleta-babies-being-conceived-just-to-be-sexually-tortured-cca0097-updated-11-02-2013/ şu) incelemede daha ayrıntılı bilgiler var kötülüğün boyutuna detaylı bir bakış atmak isteyenler için.

  Dünyada bu kadar kötü insanlar var işte ve bu kadar kötü olaylar gerçekleşiyor. Medyaya yansıyanlar buz dağının görünen kısmı ve özellikle kendini ifade edemeyen çocuk ve hayvanlara karşı yapılanlar en acısı ve insanı en çok hiddetlendireni. Hümanist olmak çok zor gerçekten.

  9 temmuz 2015 12:13 9 temmuz 2015 15:57


  4. şu başlık altına yazılanları okurken kafayı yiyorum.

  allah kahretsin bu insan denilen yaratıkları, cehennemin en kör kuyularından çıkamasınlar.

  şimdi bir çocuğum var ve onu nasıl iyi bir insan yapabilirim hiç bilmiyorum.insancıl, sevecen, yardımsever olsun isterim ama böyle pislikler yüzünden yabani olması daha iyi gibi geliyor.

  masumlardan çekin şu pis ellerinizi be!

  9 temmuz 2015 13:00 9 temmuz 2015 13:02

  5. Şu dünya üzerinde varolan belki de en büyük, en korkunç iğrençlik. İnsan olanı, böyle şeyleri okumak, yani sadece haberdar olmak bile çok kötü etkiler.

  Çok şükür ki böyle bir duruma kendi gözlerimle hiç şahit olmadım ama şu başlıkta yazılanları okudum ya, gerçekten midem bulanıyor. Allah'ım, sen sorumlularını görüyorsun...

  9 temmuz 2015 15:07

  6. cinsel istismar her haliyle, zaten çok kötü ama bunu bir de savunmasız, küçük çocukların yaşadığını düşündükçe, bu hikayeleri okudukça üzüldüm ve hayattan, insan sıfatını hak etmeyen yaratıklardan tiksindim..

  çocuklara ve hatta bebeklere bile taciz ve tecavüzlerin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. nasıl gözü dönmüşlük, hayvanlara, bebeklere, çocuklara o gözle bakabiliyor anlamış değilim.

  çocuklara cinsel ilgi duymak, hastalık, sapıklık, sapkınlıktır adı (gbkz: pedofili)dir.

  anne babalar çocuklarını buna benzer durumlardan korumak için, önlemler almalı her ne kadar gerçek çözüm bu pisliklerin tedavi edilmesi veya kısırlaştırılması hatta bence hadım edilmesi olsa da ya da hapis cezası alması diyelim.

  gerçekten korkunç şeyler, küçücük çocuğun yaşadığı travma hayatı boyunca onda kötü bir iz bırakacak ve belki de insanlarla sağlıklı bir ilişki yaşayamayacak.

  kendi adıma şanslıymışım diye düşünüyorum, benim başıma gelen kolsuz bir bluz giydiğimde, yaşça benden çok büyük birinin yaklaşıp beni okşaması ve kolumu öpmesiyle sınırlı kaldı.

  keşke, hiç yaşanmasa artık böyle olaylar.

  gelecekte anne olmayı düşünen biri olarak şimdiden endişelendim.

  not: ayrıca onedio.com da bir video izledim, bir adam dondurmacı gibi satış yapıyor ve çocuklara dondurma arabasının içine gelirlerse, bedava dondurma yiyebileceklerini söyleyerek sosyal deney yapıyor. ailelere, çocukların nasıl kolay kandırılacağını gösteriyor. tabii ki çocukların %90 kanıyor.

  izlemenizi tavsiye ederim. çocuk istismarlarına karşı tedbir alınmalı ve çocuklara yabancılarla konuşmamak alıştırılmalı. en azından onlara yalnızken fazla yaklaşmamaları ve çığlık atmaları öğretilebilir.

  edit: işte bahsettiğim video, (link: https://onedio.com/haber/dondurmayla-cocuk-kacirmak-sosyal-deney-icerir-541746 dondurmayla çocuk kaçırmak)

  9 temmuz 2015 15:34 9 temmuz 2015 18:40

  7. Çocuklar sapıklar karşısında ilginç bir şekilde kendini suçlu hissediyor nedense. Ben on iki yaşındayken asansörde tanımadığım bir adamın büyümüş penisini çıkardığına şahit olmuştum. Nasıl korktuğumu anlatamam. Dershanede geçiyordu bu olay. Asansörden hemen inip koşa koşa merdivenleri çıktığımı hatırlıyorum. Kimseye de tek kelime edememiştim. En yakın arkadaşıma bile söyleyemedim. Sanki suç benimmiş gibi. Bu yüzden o çocukların psikolojisini çok iyi tahmin edebiliyorum. Hele ki akrabasının tacizine uğrayanlar ailenin mutluluğunu bozmamak adına daha sıkı saklarlar sırlarını. İşte pedofili sapıklar bunu çok iyi kullanıyor. Bu yüzden her çocuğa ve gence bu gibi durumlarda utanmaması ve suçlanmaması gerektiğini anlatmalıyız. Bu piskopatlığın çözümü yok belki ama çocuklarımıza susmamayı öğretebiliriz

  9 temmuz 2015 18:05 9 temmuz 2015 18:06


  8. çocuk işçiliği de bunlardan biridir. çocuğun hem ihmaline hem istismarına girer. bugün şahit olduğum bir olayı anlatmak istiyorum.

  tramvay beklerken 3 yaşlarında bir çocuk yanıma geldi dünyalar tatlısı bir erkek çocuğuydu. mendil satmak istedi bana, almadım.

  arkadaşlar lütfen, hepinizden rica ediyorum sokakta gördüğünüz çocuklardan bir şey almayın. almayın ki onların o küçük bedenlerini kullanamasınlar.

  olaya dönüyorum. peşinden gittim, annen baban nerede dedim. annem doğduğumda öldü babamı bilmiyorum gibi bir şey söyledi. peki kim sattırıyor bu mendili sana dedim. anneannem dedi. görmüştüm anneannesini yanında 6 yaşlarında bir oğlan çocuğu daha vardı. o da aynı şekilde dileniyordu.

  hemen 183'ü aradım bilmeyenler için sosyal hizmet hattının numarası. onlar da zabıtaya yönlendirdi. bölge zabıtasına ulaştım hemen ilgileneceklerini söylediler sağolsunlar. ne olur çocukları orada bırakmayın, sosyal hizmetlerle iletişim kurmanız gerekiyormuş dedim merak etmeyin hemen çıkıyor ekip dedi.

  küçücük çocuklara kış ayında mendil sattırmayı benim aklım almıyor arkadaşlar. annesi ölmüş ve babası ortada olmayan iki küçücük canın anneanneleri tarafından alenen ihmal ve istismar edilmesine benim yüreğim dayanmıyor. kahrolsun diyorum, insanı kendi canından olana bile kıydıran şu sisteme, adalete. bırakmayacağım peşini, o çocukların yeri sokak değil. anneannenin de. sosyal hizmetleri gerekirse her gün arayacağım, elimden geleni yapacağım.

  6 ocak 2016 18:18

  9. sadece çevre değil ki sorun kendi anne babasından hem şiddet hem de cinsel istismar gören çocuklarla kaynıyor ülke malesef. pardon anne, baba demişim ne olduklarını siz anladınız. buraya twitterdan aldığım bir kaç görseli eklemek istiyorum. onaylanırsa işin boyutunu daha iyi anlarsınız.

  24 mart 2016 18:42

  10. Hergun gazete mansetlerinde bir yenisine rastlamak mumkun.eslerini cevresindeki kadinlari rahatsiz eden erkekler simdide pis ellerini cocuklara attilar.dunyada vahsetin tecavuzun savasin oldugu yerde igrenc erkek zihniyeti var.sokakta gordugu masum bir hayvana tecavuz edecek duzeyde salt kotuluk barindiran sucu icgudulerine yaradilisindaki dogaya atan bir turden bahsediyoruz.yeni turkiyede birde bunlara canak tutan kadinlarimiz turedi.tecavuze ugrayan kadini suclayan kadinlarimiz bunlar.aile bakaninin cocuga tecavuzu normallestirmeye calistigi bir ulkenin kadinlari.

  En yakin kadin arkadaslarim kendilerini aldatan asagilayan erkekleri yuceltip onlarsiz yasayamayacaklarina inandirmislar kendilerini.farkinda olmadan bu sisteme hizmet ediyorlar.

  Dunyayi sadece biz degistirebiliriz.lutfen kadin olmanin cok ozel oldugunu guclu oldugunu hatirlayalim.insanlardan erkeklerden hakettiginiz saygiyi talep edin.size siddet uygulayan asagilayan insanlari hayatinizda tutmayin.sizin erkektir yapar dediginiz yemeklerini pisirdiginiz kirli donlarini bile yikadiginiz tanrisallastirdiginiz adamlar cirkin egolariyla cocuklarimizi taciz etme hakkini kendinde goruyor.bunu degistirebilecek kendimizi cocuklarimizi onlardan koruyabilecek gene biziz.

  1 nisan 2016 15:26