girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (123)
  • medya (0)

1. mutfak seti. ama ankastre setli, ocaklı, fırınlı, hatta duvara tutturulmuş mutfak gereçleri de vardı. yaz tatilinde çalışan anne baba çocuğu olarak teyzeme bırakıldığımda elimde o oyuncağın resmiyle ağlaya ağlaya kahrolunca "öf bakıp bakıp ağlama" diye elimden almıştı. bir daha denk gelmedim ki isteyeyim.

şimdi iyi ki almamışlar diyorum yoksa yemek yapma, bulaşık yıkama işlerini "çocukken meraklıydın bak" diye bana itelerlerdi. teşekkürler teyze <3

(yazar: Vanilladreams) uktesi.

22 aralık 2017 01:20

2. Oyuncaktan yana hep şanslı bir çocuk oldum ama çocukken istediğim fakat asla alınmayan side çarşısında görüp beğendiğim en tepede asılı dansöz kıyafeti vardı. Asla unutmuyorum onu kalbimde yaradır.

22 aralık 2017 01:23

3. büyük peluş bir pembe panter

işte o yüzden böyle oldum :P

22 aralık 2017 01:27


4. Yumoş reklamındaki ayıcık:(

Annem hep bu ayı reklamı değil derdi istediğimde. Zaten birebir aynısını bulmak o zaman imkansız gibi bir şeydi. Mavi ucube gibi bi ayıcık almışlardı onu da vapurda denize düşürmüştüm. 

22 aralık 2017 01:41

5. Oooo durun ya, resmen yarama parmak bastınız. Anılar anılaarr...

İlkokula gidiyorum, ailecek Kipa’ya gitmişiz. O zamanlar avm falan yok, İzmir’de bi kipa var. İnsanlar gezmek için Kipa’ya gidiyor. Oyuncak reyonunda gezinirken birden yüreğim hopluyor: yanında gerçek far paleti, ruju falan olan barbie’yi görüyorum. O zamanlardan içimde varmış demek ki; makyaj malzemelerini hem kendinde kullanabiliyorsun hem de bebeği boyuyorsun. Resmen çıldır. Bebeği aldım raftan, annemle babamın yanına gittim. Yalvardım resmen alalım diye, almadılar. Babam para biriktirip alabileceğimi söyleyince sevindim yine de. Bebeğin fiyatı da hiç unutmuyorum 9,90 milyon. Kaç ay para biriktirdim hatırlamıyorum, biriktirdim parayı üstüne azıcık açık kaldı onu da babam tamamladı. Gittik Kipa’ya, ben oyuncak reyonuna gittim ve bebekler yerinde yoktu. Bak yine içim buruldu. Bir süre bizimkilerle konuşmadığımı hatırlıyorum. Sonra da onlardan bir şey istemedim zaten, halen de istemem. 

22 aralık 2017 01:41

6. Ben oyuncak istememiştim ama hiç unutmam hülya avşar'ın bir klibinde gördüğüm bordo ojeyi çılgınlar gibi istemiştim, almamışlardı.

22 aralık 2017 01:43

7. Pazarda fiyonklu kırmızı bir ayakkabı beğenmiştim 6 yaşındayken almamışlardı annemle babam travma olmuş resmen :)

22 aralık 2017 01:45


8. Oyuncak değil ama, dansöz kıyafeti. Çok istemiştim almamıştı annem. (gizlinot: Swh)

Edit: (yazar: Tatar)'ın girdisini şimdi okudum benden önce davranmış, aynı derde sahipmişiz meğer (gizlinot: Swh)

22 aralık 2017 01:55 22 aralık 2017 02:06

9. 6-7 yaşlarındayım ölsem unutmam bir gün babam beni dışarıya dolaşmaya çıkarmış omzunda gezdiriyor bilmem ne lunaparka gidelim diye zırlamaya başladım. Babam tamam dedi gittik bir çarpısan arabaya bindik babam annen bekler gidelim dedi yol boyu surat astım çocuk akli kestiremiyorsun işte cebinde para olmadığını. Neyse evin sokağına girdik el arabası şeklinde üstünde bir sürü oyuncak asılı bir araba cıldırıyorum babamın kolunu koparıcam o bebeği bana al diye. Babam adamın yanına gitti bir şeyler konuştu cebine baktı bilmem ne geldi yanıma satılmıyormuş onlar süsmüş dedi eve girdik. Ben 1 hafta boyunca babamı hiç görmedim normalde beni öpmeden koklamadan uyumayan adam ortada yok işten geç geliyor erken gidiyor. Neyse bir hafta sonra sabah uyandım başımda bir bebek. Babam konfeksiyonda çalışıyor dert oluyor içine o bebeği alamamak kendisi yapıyor. Görseniz dünyanın en çirkin bebeği saçları artık kumaşlar göz dikmiş üstüne bir de elbise yapmış. Ama benim için en kıymetli sey. Onunla oturup onunla kalkıyorum. O alınmayan bebek ve babamın elleriyle yaptığı oyuncak benim çocukluğum. Zenginlik parayla malla mülkle değil yürekle oluyor ben babamdan gördüm bunu. Geçen senelerde annemle konuşurken bir anda sordum annem anlattı babam o gece sabaha kadar ağlamış içli içli. Ellerine vurmuş, bacaklarına, kafasına parasızlığa sövmüş bütün gece. Şimdiki aklım olsa asla o bebeği istemezdim. Yarası içimde kaldı babamın o çaresizce cebini karıştırması gitmiyor gözümün önünden buna sebep olanlarıda ne bu dünyada ne de diğer dünyada affetmiyorum.

22 aralık 2017 02:05

10. yalnız klasik orta gelirli türk ailesi olmamıza rağmen benim çocukluğum hep yurtdışından gelen son model oyuncaklarla geçti(bkz: yurtdışındaki yakın akrabalar). yani hiç içimde kalan o, bu, şu oyuncak olmadı. zira o oyuncak tr'de yokken bende oluyordu. yalnız buradaki girdileri okuyunca kendimi tuhaf hissettim. hem de dolu dolu. vallahi. yani insan çocukluğunda her oyuncağa doydu diye tuhaf hisseder mi? hissediyormuş. bunu 40 yıl düşünsem aklıma getirmezdim ama (bkz: sözlük etkisi). teşekkürler sözlük. seçose. 

22 aralık 2017 02:26