girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (127)
  • medya (0)

127. Babam bana ne alırsa kuzenime de alırdı aynısından hep. Atlıkarınca müzik kutusu almıştı ona tabi ben şok bana almamıştı çünkü. Nasıl kıskanmıştım var ya ama o zaman tekrar bulamamıştı bende gazaptan ölmüştüm. hâlâ gözümün önünden gitmez o müzik kutusu. Hâlâ da başına kakarım babamın. Geçen gün elinde hediye paketiyle geldi bir baktım müzik kutusu almış. sanki çocukluğum yeniden ellerime verilmiş gibi hissettim, istemsizce ağladım. İyiki varsın canım babam.

bugün 00:33

126. bisiklet. oyuncak sayılmaz gerçi aslında oyuncağımda pek yoktu ama en çok bisiklet içimde kalmıştır.

dün 21:10

125. Şunu istedim de almadılar diye bişey diyemem. Ama zaten bende uçuk şeyler istemedim hiç. Akülü araba, barbie evi, çadır bunlar hep zengin aileleri tarafından alınırdı bana göre ve bu yüzden hiç istemedim. Hatta bana 7 yaşındayken annem ykmden ilk defa barbie bebek almıştı tüm paramızın bittiğini düşünmüştüm çocuk aklımla çok üzülmüştüm. 

Barbie evi yerine gazetelerin verdiği karton evler vardı onlardan alır yapıştırır kendime bebek evi yapardım. Gene gazeteler karton bebekler verirdi onlardan alırdım bazen gazete almadığımız günler bakkal amcadan isterdim verirdi falan onları keserek onlarla oynardım. Hatta kendim kıyafetler çizer keser onları giydirirdim. Bebeklerim içinde küçük kumaşlardan elbiseler yapardım. Babannemin örgü çilesinden peruk bile yaptım bebeğim için. Terlikten bebeğime yatak, kalem kutusundan kanepe falan yapardım yani hiç barbie mobilyasına ya da evine ihitiyaç duymadım. Şimdi bakınca daha güzelmiş. Hangi barbie yatağı terlikten yapılan yatağın verdiği mutluluğu verir ki. Bunu düşündüğüm için çocuğuma çok oyuncak almıyorum 

dün 20:28


124. barbie bebek evi. ben de tahta parçalarını koltuk, ufak bir yastığı yatak, katlandığım tülbenti çarşaf niyetine dizerek evi oluşturur, kola kapaklarını tencere yapardım. 

dün 20:27

123. Bir ara hamile barbie setleri çok popülerdi.Pedagog olan arkadaşı önermediği için annem almamıştı.

dün 19:13

122. Akülü araba :(

dün 18:54

121. Atari,sanal bebek ve paten. Hepsini de çok istemiştim. Sanal bebek de uygun fiyatlı bişeydi onu niye almadılar hiç bilmiyorum.

dün 18:19


120. bebek evim olsun çok isterdim ama o kadar pahalı olurlardı ki. günümüzde daha ucuz kalıyor eskiye göre. alamadılar ama babam bi marangoz arkadaşından 2 saatlik işini alıp bana kendisi bebek evi yapmıştı. annemle de boya alıp perdeler çizip içini boyamıştık daha güzel olmuştu hem. bi de uzun saçlı saçı boyanabilen barbieler vardı o kadar içimde kalmıştı ki..

dün 17:27

119. doğum yapan barbie bebek (gizlinot: şimdi düşününce haklı buluyorum çocuk psikolojisi açısından alınmaması mantıklı olmuş)

dün 17:26

118. oyuncak değil ama çocukluğumdan içimde ukte kalan iki şey vardır. biri binicilik kursu (at istemiştim) diğeri de buz pateni kursu. ikisi için de o dönem maddi imkanlarımız yetersizdi ve evimiz de pek yakınlarında değildi.

dün 14:42 dün 14:42