sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (88)
 • medya (0)

88. ahahah bende süpriz yumurtaya şeker doldurur içine karınca koyar beslerdim :p

11 ocak 21:41

87. Yerden karınca bulur,kavanoza koyar, evde o gün ne yemek çıktıysa bir kaşık içine koyardım. Kapağını da kaçmasın diye kapali tutardim. Kendime neden diye sorarım aklıma geldikçe :d

11 ocak 21:38

86. yazmayı öğrenince, kardeşimin adındaki harf sayısı benimkinden 3 harf fazla olduğundan her yazdığımda benim adım neden daha kısa diye ağlıyormuşum. ablayım ya sonuçta benimki daha uzun olmalı ahadnjcnfelkd

11 ocak 21:38 11 ocak 22:37

85. Yani çokta çocuk sayılmazdım ama ergenlik zamanlarım en deli çağlar tabi. Bir anda boy atınca hep bu hızda uzayacağım düşünüp büyüyünce 1.80 olurum falan diye hayal kuruyorum. Annemle konuşurken laf arasında anne sence benim boyum büyüyünce kaç oluur diye sormuştum. Annemde 1.70 falan olur iyi uzadın falan dedi. Benim tepki şu şekilde ‘neeee sadece 1.70 mi’. Şu an boyum 1.60. Buna da şükür tabi o laftan sonra hiç uzamayadabilirdi jajsjaksj

10 ocak 23:35

84. O zaman 3 - 4 yaşlarındaymışım (doğal olarak olayı hatırlamıyorum) ve bir yaz günü ailece yürüyüş yapıyormuşuz. Karşıdan siyahi bir futbolcu ve ailesi gelmiş. Annem siyahi bebekleri çok sever. Beni de alıp ailenin yanına gitmiş ve bebeği sevmek için izin istemiş aileden. Pusetin içinden çıkan bebeği görünce şok olmuşum ve sinirlenmişim. Aileye dönüp siz yıkanmıyorsunuz, bebeği bize verin biz yıkarız gibi bir şeyler söylemişim ve annem zor kapatmış ağzımı. 

Not: eksilemekte haklısınız. Rezalet bir durum ve ırkçılığa karşıyım. Ama 3-4 yaşında olup ilk kez siyahi bir bebek gören bir çocuk için anormal bir tepki değil bence.

10 ocak 03:57 10 ocak 05:41

83. Bir alana bir bedava olan çikolatalardan bedava olanı almayı anneme teklif ettim, annem diğerini de alıp para verirsek bedava olanı alabileceğimizi söyledi ancak gerizekalı olduğum için anlamadım. bu uğurda markette yerlerde süründüm, annemin de bu fırsatı neden kaçırdığına anlam veremeyip çok sinirlendim.

6 ocak 19:22

82. Kreş zamanlarındayım. Bi dans gösterisi için hazırlanıyorız. Belki yıl sonu gösterisi gibi bir şey olabilir. Tüm aileler filan gelecek yani, önemli. Provaların bir tanesinde hoca 5 dakikalığına burayı sana bırakıyorum krep, devam ettir geliyorum ben dedi. Hepimiz ufacığız. Fakat o an ben bi büyüdüm. Kontrol bendeydi. Hareketleri de iyi biliyorum. Eşlerinizin elini tutun diye komut vericem fakat eş kelimesi bir türlü gelmiyor aklıma. Her şey geliyor eş gelmiyor. Yani erkeklere kızların ellerini tutturamıyorum. Türkçem olmamış henüz heralde. 20 kadar çocuk bana bakıyor "ee hadi ne yapıcaz?" Diye. Ben de bi anlık dalgınlıkla "karılarınızın elinden tutun" dedim. Çocuklar bir şey anlamadı tabi ama etraftaki görevli ablaların ve izlemeye gelen ebeveynlerin kahkaları hala kulağımdadır.

31 aralık 2018 15:30

81. çamaşır makinesi saat yönünde döndüğünde sağıma doğru, tersi yönüne dönmeye başladığında soluma doğru dönmek..

uzun süre çevremde döndükten sonra kendimi koltuğa atarak dünyanın dönüşünü izlemek...

bir ara merdivenlerden yuvarlanmayı çok seviyordum da buna dair çok anım olmadığı için kısa süreli bir salaklık olduğunu düşünüyorum.

13 kasım 2018 00:30

80. Trafik canavarı logosunu ciddiye almak. Trafik kazalarını o logodaki canavar yaptırıyor sanmak. Özellikle gece yolculuktaysam gözlerim fıldır fıldır "acaba trafik canavarı nerede? Karşımıza çıkar mı bize kaza yaptırır mı?" Diye yollarda canavar arardım Ahsjksls.

(link: https://i.hizliresim.com/RrL78o.png Bahsi geçen namussuz canavar)

12 kasım 2018 22:56

79. -Küçükken bir koalam olmadığı için ağladığım çok olmuştur.

-Annem pembe bayramlık dikmişti kızkardeşimle bana. Ona pembe kalpli çanta bana kırmızılı aldığı için ortalığı yıkmıştım uymuyor diye.O zamanlar da pembe -kırmızı kombini pek sevmiyormuşum demekki.

-Sallanan atta fazla geriye gidince kulağımın yanan sobaya yapışması.

-Sabah yatağa işeyince yanımda yatan kızkardeşimi dürtüp boşver ben işedim sen de işe diye teşvik etmem.

-Misafirlikte banyoda jilet bulmam ve hiç düşünmeden parmağımı cart diye kesmem. 

-Gene misafirlikteyken kızkardeşimin yerden bulduğu boncuğu burnuna sokması.Biz uğraştıkça boncuğun burnun derinliklerine doğru hareket etmesi. Gecenin bi vakti acile zor yetişmemiz

-Kiremitleri taşla ezerek un haline getirip kına diye elimize sürmek

12 kasım 2018 19:53 12 kasım 2018 22:52