yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (97)
  • medya (0)

  97. Çocuklu kadın terörü deyince benim aklıma binbir yaramazlık yapam,şımarıklığı ile ortamın huzurunu bozan çocuğuna hiçbir şey demeyen kadınlar geliyor açıkçası.

  Henüz  çocuğum yok. Buradaki nefret ve genelleme dolu girdileri görünce çok üzüldüm.kücük bebeği olan kadınlar da elbet sosyallesmeli. Yürüyüşe,alışverişe çakmalı;tatile gidebilmeliler. "Doğurmasaydın o zaman!" Gibi girdiler gördüm yapmayın etmeyin arkadaşlar. Bazen bazı çocuklar Çok ağlıyorlar kadın çabalayıp duruyor sussun diye çaresizce görüyorum. O zaman o kadınlara yardım edesim geliyor. Adı üstünde çocuk yani. bit keresinde 3 yaşındaki yeğenimi oyun parkına götürdüm. Artık eve gitme vakti geldiğinde inat etti gelmeyeceğim diye. Başladı ağlamaya. Vücudunu da sımsıkı kastı.mümkün değil kucağıma alamıyorum. Öyle şiddetli ağlıyor ve bağırıyordu ki çevremizdeki herkes bize baktı. İşte o an anladım çocuk sahibi olmanın ne zor olduğunu.  

  Aklı erip de yaramazlık yapan çocuğuna ses etmeyen kadınları asla tasvip etmiyorum. Ama bebeği olan ve ağladığında onu susturmak icin çabalayan kadınlara bu ünvanı asla yakıştırmıyorum. 

  18 kasım 2019 18:07

  96. Ne kadar tahammülsüz cevaplar var burda ya yazık gerçekten. O arabayı kullanmak, çocuğu taşımak yanında herşeyini de taşımak ne kadar zor biliyor musunuz. Zaten sosyalleşmeyi özledikleri bir dönemde annelere olan bu öfke nedir? Aşırı dikkatsiz olanlardan ben de rahatsız oluyorum ama araban yoksa çocuk yapma nedir yani. Hiç birşey yapmasalar bile nefret edenler var. Üzüldüm insanlıklarına. Çocuklu erkek terörü diye neden başlık yok bunu hiç düşündünüz mü hemcinsleri gömme keyfinden önce. 

  16 kasım 2019 21:00

  95. gratiste indirim zamanında toto kadar mağazaya devasa bebek arabalarıyla kalabalığı yara yara içeri girmeye çalışan bir çeşit canlı türü. bir de yolda yavaş yavaş yürüyüp insanı çileden çıkartan tipler var tabii.

  16 kasım 2019 17:21


  94. Çocuğu olan yaşıtlarım kendini benden büyük sanmaya başladı. Bi canımlı konuşmalar, bi havalar bi havalar. Sanki ejderyası var.

  16 kasım 2019 08:38

  93. Bunların manyakça instagram kullananlari var bir de. Tamam çocuğunu seversin paylaşmak istersin ama bunu günde 60-70 tane story ile yapmak neden ? Bi arkadaşım var ilkokuldan. Kız 20 sinde evlendi hemen 1 çocuk yapiverdi. Allah bagislasin vs diye tebrik ettik ama başımıza gelecekleri nerden bilebilirdik ki. Her gün sadece telefonu 2 cm oynatma ile farklı fotoğraflar silsilesi hikayeler vs vs. Aradan 2 yıl geçti haa dedik belki bikar yakinda çocukta büyüdü zaten öyle eskisi gibi yatırım çek çek dur olmaz fotoğraf derkenn 2. Çocuk geldi. Hiç abartmiyorum 3 gün önce diş buğdayi partisi yaptı. Aman Allah'im. 70-80 hikaye ve bir o kadar instagramda ayrıca fotoğraf paylaşma faslı.

  Bir kaç gün önce arkadaşlar ile karşılaştım konu X in instagram halleri ve attığı storyler oldu birden. Herkes baktım dertli. Ben bi çocuğun burnunun dibine her dakika telefon sokulup fotoğraf çekmesine karşıyım anne babanın. Resmen psikolojik yıkım o çocuklar içinde.

  Bu olaydan bagimsiz bir de başka bi olay var. Bebek Arabası felaketleri.

  2 gün önce Bakırköy meydanda yürüyorum. Bi kadın tam yolun herkes tarafından kullanılacak kısmını 1 bebek arabasi kendisi yanında başka ufak bir kız çocuğu ve diger bebek ile kaplamiş. Acil Marmaray gitmem lazım. Dedim sağdan geçeyim bari kadına vekil deneyeyim. Tam ben geçerken arabayi sağa çevirdi. Benim ayağın birini o an orada bıraktım. Şunu kullanmayi bilmiyorsaniz almayın elinize.

  Annemin başına da pazarda bebek arabasi terörü geldi. Kadının teki almış eline bebek arabasını saçma salak süruyor. Geldi annemin ayağının üzerinden geçti. İnsan dönüp Özür diler demi. Ama yok görmesine rağmen suçlu annem gibi baktı. Annem durur mu ama . Geri bi dönüşü var. 'Alir onun içindekini yere vururum düzgün sür şunu' diye. Normalde çok sakin kadındır ama sakat ayağının üzerinden bile isteyen araba ole geçince kadın delirdi tabi annemde. Kendilerinde bebek olunca her hakka sahip olduklarını düşünen bi kitle var.

  Bugüne kadar tek 1 kadın ile karşılaştım çok iyi bir şekilde çocuk bakan otobüste. Lise zamanlarimdaydi. Bende 4-5 durak sonra binerdi oğlu ile birlikte çocukta 3 yaşlarında hadi max 4 olsun anca vardı. Herkes yer vermek ister kadın da yok yok onun arabasi var onda oturur siz rahatsız olmayın derdi. Kendisi işe gidiyor oğlunu da tam kartal da meydanda bi kıza bıraktığını gördüm ya ogretmeni ya da bakıcısı olabilir. Biz otobüsten inince hemen genç bi kadın alıyordu çocuğu. Bi gün çocuğun ayaği orta kapıya sıkıştı. Birileri inmiş tam o sıra çocukta ayağını oraya sokmuş otururken. Kıyamet koptu. İşte herkes şey bekliyor şoföre aha saldiracak şimdi kesin laf ile diye. Kadının tek dediği siz yolunuz bakın şoför bey. Kendisi soktu oraya ayağını falan oldu. Sonra çocuğu sakinkestirme başladı. Bak ama sen yaptığın için oldu. Böyle yaparsan böyle olur vs vs diye. Gerçekten o kadın çocuğu unutamiyorum aradan en az 8-9 yıl geçmesine rağmen.

  15 kasım 2019 20:32 15 kasım 2019 20:34

  92. Bağıran çocuklarına bir sus bile demezler. Tabii biz senin çocuğunu dinlemeye bindik dolmuşa.

  15 kasım 2019 17:02

  91. Biz toplum olarak genellikle sevgisiz, saygısız, empati kurmayan, kişisel alanlara saygı duymayan, en egitimlisi bile yeri gelince hanzo gibi davranan bir toplumuz. Ne insana ne cocuga ne hayvana ne dogaya karsi bir saygi sevgi beslenmeyen bir orman haline geldi bu ulke. Ama az da olsa medeni insanlar var cok şükür. Siz saygısız, düşüncesiz insanlara denk gelmis olabilirsiniz ama bunu kategorize edip genelleyemezsiniz. Bebek arabasi size carpinca hunharca geçen de olabilir, çarpacak gibi bile oldugunda on kere kusura bakmayın diyen de olabilir. Geçenlerde burda çocuğun varsa evden cikma toplu taşımaya binme diyen bile gördüm. Ama kusura bakmayin da sizin icin bebekliler , engelliler veya size göre günlük hayatınızı zorlaştırdığını düşündüğünüz sizden farklı insanlar kendini eve kapatmayacak. Karşınızdaki kişi nezaketsiz ise bu herkes boyle demek degil. Toplumun geneli bu, bununla yüzlesin. Bi gun bebekli anneye, bi gun toplu taşıma kullanana, bi gun ona bi gun buna degil konu. Bu toplum bu bunu kabul edin. Kanada' da, avrupada çocuklara trafikte nasil oncelik tanınıyor arastirin mesela. Ama orda cikip "cocuklu kadin terörü, 5 kere yol vermek zorunda kaldim. Bana mi guvendin yaparken" Diyen çıkacağını sanmiyorum. Cunku belli tolplumsal kurallar çerçevesinde herkes ortak bir yasam sürmeye calisiyor. Varsa iyileştirmek icin yapabileceğiniz bisey yapın. şehirlerin fiziki altyapısı, insanlarin ruh durumu ,toplum kurallarinin hice sayilmasi bizim boyle bir hayat sürmemize olanak tanımıyor.

  Edit: 10 saniyede okuyup eksi veren kardeşi tebrik ediyorum umarim gerçek hayatta bir gun seni de seven çıkar.

  15 kasım 2019 15:50 15 kasım 2019 15:55


  90. Normaldir. Kadınların hepsi anne olmaya uygun değildir. Doğum sonrası depresyon bunun en güzel örneklerinden. Üstüne maddi durum sıkıntısı ve/veya ilgisiz koca da varsa hayat o kadınlar için cehenneme dönüyor. Bunun sonucu doğal olarak ilgi cekmeyi ses cıkarmak veya yaramazlık yapmaya bağlayan sağlıksız çocuklar. Normal de konusup anlasabileceği zamanda dahi ağlayarak bağırarak konusan cocuklardan bahsediyorum, bebeklerden değil. Cocugunu yük olarak görüp ilgilenmemek için 40 takla atan kadınlar ve onların iletişim kurma yetisi doğal olarak gelişmemiş cocukları toplumda da sırf anne ve cocuk kavramının saygıdeğer oluşuyla terör estiriyor.

  Bu noktada kadınlar ve cocukları aslında kurban. Öncelikle sanki doğurmazsa kocası baskasına kacacakmıs gibi doğur diye baskılayan cevre, doğuma kadar ilgili olup doğum sonrası her anlamda kadını ve cocugu yalnız bırakan eş, medyanın pompaladığı güzellik ve sosyalleşme baskısı, toplumun kendi kural ve baskıları da birleşince kadınların depresyonları ve nefretleri artıyor.

  Eski nesillerden farklı olarak insanlarda mükemmel olma baskısı çok daha fazla. Eskiden hayatlarımız özeldi. Doğuran bir kadın çocuğu büyüyene kadar dış faktörlerin baskısını bu kadar hissetmemişti. Şimdi lise düzeyinde ki kızlar bile anksiyete ile mücadele ediyor.

  15 kasım 2019 14:38

  89. konuyla ilgili e bebek'in şu reklam filmini paylaşmak istiyorum. çocuklu kadın terörü tam olarak bu bence. (link: https://www.youtube.com/watch?v=6yVZriYwMJg&feature=youtu.be .)

  edit: çocuklu kadın yerine çocuklu anne yazmışım, düzeltildi.

  15 kasım 2019 14:05 15 kasım 2019 14:05

  88. Birkaç sene önce çocuklarım dolmuşta, sıra beklerken vs. Ses çıkardıklarında uyarır gerekirse kızar susturur, durdururdum. 2 yaşında, konuşmaya çalışmasından doğal bir şey olmayan çocuktan dolayı kendimi mahcup hissederdim ta ki bir gün yeni konuşmaya başlayan oğlum "bu ne, şu ne" diye soru sorarken kadinin biri beni ve oğlumu azarlayana kadar. Çocuk parktan ayrıldık diye ağlarken cık cık'layan, durakta çoluk mu var çocuk mu var diye bakmadan fosur fosur sigara içen-ki durakta zaten yasak, fazla konuştu diye minnacik çocuğa ters ters bakıp korkutmaya çalışanlara ki %90 kadın oluyor bunlar tepki verenler hep kadın, dalaşıyorum artık. Yazilan girdileri okuyunca bir kere daha anladım ki biz birbirimizi anlamayacağız. Keşke gerçek hayatta karşıma çıkanlardan biri şu girdileri yazan biri olsa. Çocuklu kadın terörüymüş. Hele zincirleme isim tamlamasına bak hele djdjdk. Kimse kimsenin pembe totosu rahatsız olmasın diye kendini eve kapatacak değil bunların hepsini öğreneceksiniz, zaman alacak belli ama öğreneceksiniz.

  15 kasım 2019 13:40