yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (102)
  • medya (0)

  102. Çocuğum olursa bir gün, ancak o zaman anlarım kafalarının içi ne kadar dolu onların. Ama şu da bir gerçek, istisnasız, karşılaştığım tüm bebek arabalı kadınlar ayağımın üstünden geçmiştir ayağım yara izleriyle dolu(gizlinot: Normalde gerçekten kibar bir insanımdır onlara karşı, hep arkadan vuruyorlar ayağıma)

  13 temmuz 01:08 13 temmuz 01:09

  101. etraf kaldırımda ralliye çıkan motorsikletlerle, hiç bir kurala uymadan insanları sakat bırakan, öldüren, ezen arabalarla dolu ama kimse motorlu araç terörü diye başlık açmıyor. bu başlıkta bebek arabasi kullanmayı bilmeyen kadınlara nefret kusulmuş ama bolca.

    yaşadığım ülkede de her yerde bebek arabalılar var, kimse böyle nefret ve öfke kusmuyor, herkes işine bakıyor. siz de bakin.

  12 temmuz 23:54 12 temmuz 23:55

  100. Yan komşumuzun 3 çocuğu var ve bazen çocuk bile diyesim gelmiyor. Bahçeye indiklerinde bağırmalarından evde duramazken biraz sessiz ol diyemediği gibi çocuk bana köfte yap yoksa seni babama söylerim diye annesini tehdit ediyorlar. Çocuğuna 2 laf geçiremeyeceksen bakıcıdan farkın yoktur. Birde diğer yan komşumun 4 çocuğu var kadın bütün gün gezerdi çocukları aç gezerdi bazen kapımıza gelirlerdi, rahatsız oluyor dile bizim zile basardı çocuklar. Ne ekersen onu biçersin ileride onlar da anne baba olacak ona üzülüyorum

  12 temmuz 23:54


  99. Bir keresinde çocuk altima yapacagim altima yapacagim diye ebeveynlerine dakikalarca haykırdığı halde otobusten cocugunu indirmeyen insan gorunumlu yaratiklara rastlamistim. Sonrasinda o cocuk o dapdar otobus icinde altina yapti. Ve etraf gercekten hassas olmayan bir insanın bile aşırı derecede midesinin bulanabilecegi, hassas bir insanın direkt kusabileceği kadar iğrenç kokuyordu.

  Ya biz senin çocugunun pisliğinin kokusunu çekmeye mecbur muyuz? Bir zahmet indir bir yerde sok bir tuvalete! Sırf sen bir kere daha akbil parası basma diye, bir tarafinı kaldırıp çocuğu tuvalete götüremiyorsun diye millet bu pisliği çekmek zorunda değil ya! Hamilesi olur, yaşlısı, midesi hassası olur. Tiksiniyorum bu tiplerden Gerçekten insan değiller!

  12 temmuz 14:55

  98. Çocuklu kadın ve erkek terörü demek istiyorum. Bunların, hergün çocuklarını sokağa salıp basbas bağırmasına ve diğer insanları rahatsız etmesine izin veren türleri en tiksinçlerinden. Hayatta tek yapabildikleri üremek olduğu için doğurup sokağa atmak yeterli geliyor. Sonuç olarak toplum içinde düzgün yetişmemiş, insana saygısı olmayan, kendisine bile faydası olmayan yetişkinler oluyorlar anaları babaları gibi. Ve bu döngü devam ediyor. Büyük şehirleri kirletiyorlar. İnsanların huzurunu kaçırıyorlar. Kesinlikle park gibi özel alanlar hariç sokaklar, kapı önlerinde başı boş oynayan, ses yaparak rahatsızlık veren çocukların bu kötü ebeveynlerine ceza vermek gerekiyor. Böyle çocuktan bile nefret ettiriyorlar çünkü. çocuk deyince aklıma gelen ilk şeyler küfür ve çığlık artık...

  11 temmuz 14:30

  97. Çocuklu kadın terörü deyince benim aklıma binbir yaramazlık yapam,şımarıklığı ile ortamın huzurunu bozan çocuğuna hiçbir şey demeyen kadınlar geliyor açıkçası.

  Henüz  çocuğum yok. Buradaki nefret ve genelleme dolu girdileri görünce çok üzüldüm.kücük bebeği olan kadınlar da elbet sosyallesmeli. Yürüyüşe,alışverişe çakmalı;tatile gidebilmeliler. "Doğurmasaydın o zaman!" Gibi girdiler gördüm yapmayın etmeyin arkadaşlar. Bazen bazı çocuklar Çok ağlıyorlar kadın çabalayıp duruyor sussun diye çaresizce görüyorum. O zaman o kadınlara yardım edesim geliyor. Adı üstünde çocuk yani. bit keresinde 3 yaşındaki yeğenimi oyun parkına götürdüm. Artık eve gitme vakti geldiğinde inat etti gelmeyeceğim diye. Başladı ağlamaya. Vücudunu da sımsıkı kastı.mümkün değil kucağıma alamıyorum. Öyle şiddetli ağlıyor ve bağırıyordu ki çevremizdeki herkes bize baktı. İşte o an anladım çocuk sahibi olmanın ne zor olduğunu.  

  Aklı erip de yaramazlık yapan çocuğuna ses etmeyen kadınları asla tasvip etmiyorum. Ama bebeği olan ve ağladığında onu susturmak icin çabalayan kadınlara bu ünvanı asla yakıştırmıyorum. 

  18 kasım 2019 18:07

  96. Ne kadar tahammülsüz cevaplar var burda ya yazık gerçekten. O arabayı kullanmak, çocuğu taşımak yanında herşeyini de taşımak ne kadar zor biliyor musunuz. Zaten sosyalleşmeyi özledikleri bir dönemde annelere olan bu öfke nedir? Aşırı dikkatsiz olanlardan ben de rahatsız oluyorum ama araban yoksa çocuk yapma nedir yani. Hiç birşey yapmasalar bile nefret edenler var. Üzüldüm insanlıklarına. Çocuklu erkek terörü diye neden başlık yok bunu hiç düşündünüz mü hemcinsleri gömme keyfinden önce. 

  16 kasım 2019 21:00


  95. gratiste indirim zamanında toto kadar mağazaya devasa bebek arabalarıyla kalabalığı yara yara içeri girmeye çalışan bir çeşit canlı türü. bir de yolda yavaş yavaş yürüyüp insanı çileden çıkartan tipler var tabii.

  16 kasım 2019 17:21

  94. Çocuğu olan yaşıtlarım kendini benden büyük sanmaya başladı. Bi canımlı konuşmalar, bi havalar bi havalar. Sanki ejderyası var.

  16 kasım 2019 08:38

  93. Bunların manyakça instagram kullananlari var bir de. Tamam çocuğunu seversin paylaşmak istersin ama bunu günde 60-70 tane story ile yapmak neden ? Bi arkadaşım var ilkokuldan. Kız 20 sinde evlendi hemen 1 çocuk yapiverdi. Allah bagislasin vs diye tebrik ettik ama başımıza gelecekleri nerden bilebilirdik ki. Her gün sadece telefonu 2 cm oynatma ile farklı fotoğraflar silsilesi hikayeler vs vs. Aradan 2 yıl geçti haa dedik belki bikar yakinda çocukta büyüdü zaten öyle eskisi gibi yatırım çek çek dur olmaz fotoğraf derkenn 2. Çocuk geldi. Hiç abartmiyorum 3 gün önce diş buğdayi partisi yaptı. Aman Allah'im. 70-80 hikaye ve bir o kadar instagramda ayrıca fotoğraf paylaşma faslı.

  Bir kaç gün önce arkadaşlar ile karşılaştım konu X in instagram halleri ve attığı storyler oldu birden. Herkes baktım dertli. Ben bi çocuğun burnunun dibine her dakika telefon sokulup fotoğraf çekmesine karşıyım anne babanın. Resmen psikolojik yıkım o çocuklar içinde.

  Bu olaydan bagimsiz bir de başka bi olay var. Bebek Arabası felaketleri.

  2 gün önce Bakırköy meydanda yürüyorum. Bi kadın tam yolun herkes tarafından kullanılacak kısmını 1 bebek arabasi kendisi yanında başka ufak bir kız çocuğu ve diger bebek ile kaplamiş. Acil Marmaray gitmem lazım. Dedim sağdan geçeyim bari kadına vekil deneyeyim. Tam ben geçerken arabayi sağa çevirdi. Benim ayağın birini o an orada bıraktım. Şunu kullanmayi bilmiyorsaniz almayın elinize.

  Annemin başına da pazarda bebek arabasi terörü geldi. Kadının teki almış eline bebek arabasını saçma salak süruyor. Geldi annemin ayağının üzerinden geçti. İnsan dönüp Özür diler demi. Ama yok görmesine rağmen suçlu annem gibi baktı. Annem durur mu ama . Geri bi dönüşü var. 'Alir onun içindekini yere vururum düzgün sür şunu' diye. Normalde çok sakin kadındır ama sakat ayağının üzerinden bile isteyen araba ole geçince kadın delirdi tabi annemde. Kendilerinde bebek olunca her hakka sahip olduklarını düşünen bi kitle var.

  Bugüne kadar tek 1 kadın ile karşılaştım çok iyi bir şekilde çocuk bakan otobüste. Lise zamanlarimdaydi. Bende 4-5 durak sonra binerdi oğlu ile birlikte çocukta 3 yaşlarında hadi max 4 olsun anca vardı. Herkes yer vermek ister kadın da yok yok onun arabasi var onda oturur siz rahatsız olmayın derdi. Kendisi işe gidiyor oğlunu da tam kartal da meydanda bi kıza bıraktığını gördüm ya ogretmeni ya da bakıcısı olabilir. Biz otobüsten inince hemen genç bi kadın alıyordu çocuğu. Bi gün çocuğun ayaği orta kapıya sıkıştı. Birileri inmiş tam o sıra çocukta ayağını oraya sokmuş otururken. Kıyamet koptu. İşte herkes şey bekliyor şoföre aha saldiracak şimdi kesin laf ile diye. Kadının tek dediği siz yolunuz bakın şoför bey. Kendisi soktu oraya ayağını falan oldu. Sonra çocuğu sakinkestirme başladı. Bak ama sen yaptığın için oldu. Böyle yaparsan böyle olur vs vs diye. Gerçekten o kadın çocuğu unutamiyorum aradan en az 8-9 yıl geçmesine rağmen.

  15 kasım 2019 20:32 15 kasım 2019 20:34