yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. (yazar: yurikoomega)'ya bu konuda şu mesajı attım: "merhaba, ben de öyle bi girdi editledim çünkü mutsuz olduğum bi konuda yazmışım çat diye eksi. belki anlatmak rahatlamak istiyorum ama yok illa o eksi verilecek. hayır eksileyen dese ki şurada haksızsın o da yok. ürün yorumu olur, konu dışındaki bi vlogger bi ünlü hakkındaki yazılara olur da kendi başımdan geçmiş ve kimseye dokunmayan bi entrynin eksilenmesi sinirimi bozuyor. "

  buna eklemem gerekirse evet ortada bi hakaret, aşağılama ve ya aşırı kötüleme varsa o girdinin eksilenmesine ben de şaşırmıyorum ama yazarı nasıl şaşırıyor anlamıyorum. fakat bi insanın başından geçen ve suya sabuna dokunmayan bi itiraf girdisi eksilenince üzülüyorum ve de kızıyorum. çünkü ona eksi basmak seni rahatlatacaksa durumun çok fenadır. ayrıca oraya insanlar kalbini açıyor sırf bu yüzden insanın eli beğenmedim'e gitmemeli.

  ayrıca not: hala eksileme artılama anonim kalmalı diye düşünüyorum. itiraf dışına yazdığım hiçbir yorumun eksilenmesi bana rahatsızlık da vermiyor.

  5 mayıs 2015 11:51 5 mayıs 2015 11:53

  2. kendimi izah etmek için ve açıklama getirmek için 1 veya 2 kere (hadi 20 olsun) yaptığım eylem.

  yoksa girdideki tepki çeken cümleyi ya da fikri asla silmem.

  eksi alıp almamak kişinin umrunda olsa zaten suya sabuna dokunmayan, orta yollu entryler girer değil mi ?

  o yüzden kasmayın.

  şahsım adına onları yazma sebebim zaten "bi çoğunuzdan farklı düşünüyorum"u empoze etmek.

  en cok eksi alan entrylerimi referans alırsam ve Daha net konuşmam gerekirse ;

  türkiye'nin o malum %50sinin içinde değilim. (Survivor hakkindaki girdim)

  hayatımda bana "ünvan" kazandıracak şeyleri parayla satın almadım. (Vakıf üniversiteleri hakkindaki girdim)

  Sistemin dayattığı şekilde bedenime şekil vermiyorum (meşhur heroin chic)

  canım isteyince ciddi ciddi yazarım.

  canım isteyince trollerim.

  istesem sahte sahte duyar kasarım, bir sürü artı oy alırım.

  bu sözlükte bundan kolay bir şey yok (gizlinot: swh)

  ama buna gerek var mı ?

  Bence yok (gizlinot: swh)

  5 mayıs 2015 12:15 5 mayıs 2015 12:19

  3. sanki her yazdığımızı beğendirmek zorundaymışız gibi bir duyguya iten oylama biçiminin getirdiği kaos. burası fikir beyan etme yeri. fayda ya da zarar. çok aldırmamak lazım eksilenmelere.

  5 mayıs 2015 13:21 ed.6 mayıs 2015 00:01


  4. yapılabilecek bir eylemdir, yazarların hakkıdır. zira yanlış anlaşılmak istememek ve yanlış anlaşıldığında durumu açıklamaya çalışmak oldukça insani bir eylemdir.

  yazım ve noktalama hatalarını düzeltmek haricinde bence ana metin değiştirilmesin, en sona edit eklensin. ya da isteyen istediğini yapsın bana mı soracaklar. (gizlinot: ehehue)

  şu 'neyi beğenmedin' 'bize de mi eksi' tarzı editler bence hiç bitmesin. ne güzel eğlence oluyor işte. gülelim eğlenelim, oturmaya mı eldik? (bkz: eğleniyoz mu oynuyoz mu )

  meyve veren ağaç taşlanır, entrymi kıskananlar eksilesin, artılarınızla var olmadık ki eksilerinizle yıkılalım tarzı editler de gelirse ohh tadından yenmez.

  çok canım sıkılıyor sözlük (gizlinot: swh )

  nur aplammm çok güzelsin seni çekemeyenler anten taksıncı nbfc'ler de bitti çok mutsuzum. (gizlinot: swh )

  5 mayıs 2015 13:23

  5. Gereksiz buluyorum.

  Öncelikle daha önce de belirtmiştim burda eksi oy verdiğim girdi sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Neden? Çünkü herkes aynı düşünmek, aynı şeyi sevmek, aynı şeye inanmak zorunda değil. Bence bir girdinin eksilenmesi için hakaret veya nefret içermesi gerekir. Onun dışında bir ürün üzerinden eksi vermek yerine 'arkadaşım belki yanlış kullanmışsındır, şöyle kullansan belki memnun kalırsın' gibi ya da siyasi bir noktada 'şu açıdan baktın mı' gibi son derece insancıl bir yaklaşımla mesaj atarak insanlara gerçekten söz hakkı verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Girdi yazarken az kelimeyle meramımı anlatmaya çalıştığımdan genelde anlaşılamayabiliyorum, sizin de başınıza geliyordur muhakkak. O yüzden belki anlamaya çalışmak daha iyi olabilir. Ha buna rağmen cidden aramızda nefretten beslenen sürekli eksileme çabası içinde olan insanlar olduğunu da düşünmüyor değilim. Biraz önce bir yazarımız yazmışya ablamla ilgili anımı anlattım neyi beğenilmedi diye. Bakıyorum cidden haklı. Çoğu girdinin altında gördüğüm bunu beğenmeyen neyini beğenmedi editlerinin çoğunu haklı buluyorum ama neden böyle bir çabaya girildiğini anlamamaya devam ediyorum. Olabilir yani 1-2 kişi beğenmedi diye böyle bir düzenlemeye ihtiyaç var mı? O zaman ya kendinden şüphe duyuyorsundur ve gerçekten beğenilmeyecek bir tarafı olduğunu biliyorsundur ya da küçük dağları ben yarattım, sen neyi beğenmiyorsun diye hesap soruyorsundur gibi geliyor bana. Belki zamanında bende yapmışımdır, ama bu sözleri kendime de söyledim içten içe.

  5 mayıs 2015 13:50

  6. Yoğun eksi akışına maruz kaldığım bir girdime bir açıklama eklemek suretiyle düzenleme yapmıştım. Laf sokmalı değildi çünkü anlatmak istediğimi anlatamadığımı farketmiştim. Bence bu çok normal... Eğer kendimi tam anlamıyla ifade ettiysem kim ne düşünmüş ilgilenmem sonuçta burası da sosyal hayatın ufak bir modeli... Günlük yaşantımda da sürekli alkışlanan biri değilim, burda da zaman zaman eksilenmem gayet normal. Buna karşın girdimi sonradan okuduğumda anlatmak istediğim şey dışında her şeyi yazdığımı farkediyorsam düzenlerim. Anlamak için okuyorum anlaşılmak için yazıyorum bundan daha doğal ne var?

  Eksi oylar üzerine ekleme yapıp

  -Bilmemneciler rahatsız

  -Ohh biraz da oralarıma buralarıma eksi, mmh

  -Hadi durmayın bunu da eksileyin gibi cümleleri görünce hiç üzmem karşıdakini veririm eksimi efendi gibi.

  Tüm bunların yanısıra eksi almak için özellikle sivri girdiler yazdığını düşündüğüm yazarlar da var. Herkesin bir dikkat çekme şekli var napalım :) Onlara eksi vermiyorum hatta okumuyorum da, gereksiz geliyor.

  İlk paragraftaki şekli ise gayet olgun bir tavır bana göre.

  5 mayıs 2015 16:01

  7. amaaan kimseyi memnun edemezsin bu hayatta. o sebeble gereksizdir. yazın gitsin.

  sizin doğrularınız bir başkasına zarar vermediği sürece ve yazdıklarınız hakaret içermediği sürece sıkıntı yok.

  5 mayıs 2015 20:08