yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (2)

  56. czn burak 26 yaşında

  3 ağustos 17:27

  55. yazacağım şey ufka çıkarır mı bilmiyorum ama hala bilmeyenleri öğrenince keyiften dört köşe yapacağı kesin. instagramda bir insanı sessize almak.

  hani bazı kişiler vardır. ayıp olmasın diye mecburiyetten takip ediyorsunuzdur ama paylaşımları da sizi darlıyordur. isterseniz onları görmeyebiliyorsunuz. hesaplarını sessize alıyorsunuz hala takipte oluyorsunuz ama profillerine tıklamadığınız sürece onların paylaşımlarını görmüyorsunuz. onların haberi olmadığı için de alınmaca gücenmece olmuyor. "amaan sen nerde kaldın allah aşkına pamukşekeri, bunu bilmeyen mi kaldı" demeyin. sosyal medyayı en aktif kullanan kişilerden bile hala bunu yeni öğrenenler oluyor.

  elveda günde 54678987 defa çocuklarının resmini paylaşan kullanıcılar, elveda yıllarca gelinlikli fotolarını paylaşan hesaplar, elveda psikopat gibi kendisinin 128765 açıdan fotoğrafını paylaşan hesaplar asdsafg

  3 ağustos 10:31

  54. Kızgınlık dönemindeki aslanlar günde 20-40 kez çiftleşirler. Dişiler ise Çiftleşmeyi unutup zamanı boşa geçiren erkek aslanın testislerine adeta alarm niyetine ısırıklar atarmış.

  ilgili medya:
  1
  2 ağustos 21:23


  53. (link: https://www.youtube.com/watch?v=0HGpp6mStfY bee gees'ten stayin' alive) şarkısının ritmi dakikada 104 ritim verdiğinden 100-120 ritim gerektiren kalp masajı(gizlinot: cpr) için tutturabileceğiniz ideal seviyedeki şarkı ritimlerinden biridir(gizlinot: sanırım baby shark şarkısı da öyleydi). manidar bir şekilde stayin' alive gerçekten sizi hayatta tutar.

  (link: https://www.procpr.org/blog/training/cpr-stayin-alive-song makale, tık tık.)

  2 ağustos 20:35

  52. Adamlık bir övgü kelimesi değildir. Adam kelimesinin yüceltilmesi tamamen ataerkil zihniyet yüzünden.

  Bir erkeğe adam değilsin dediğiniz zaman hakaret etmiş olmuyorsunuz, cinsiyetini yok saymış oluyorsunuz (?)

  Bu arada not düşeyim, adam kelimesinin kökeninin ademden, insandan geldiğini biliyorum. Ama dilimizde genel kullanım olarak ergin erkek manasında olduğu için bu açıklamayı yapıyorum.

  2 ağustos 16:08

  51. Eğer evde mum yoksa ve pastel boya varsa, pastel boyayı mum olarak kullanabilirsiniz. Yaklaşık 1 saatte yakın yanar.

  5 şubat 20:46

  50. Haşemonun açılımı hakiki şeriat mayosuymuş. 

  14 ocak 19:35 5 ağustos 09:55


  49. İnsanların kanları, alyuvarlarındaki antijen çeşitlerine ve durumuna göre gruplandırılmıştır. Bildiğimiz gibi, 0 (sıfır), A, B, AB olmak üzere dörde ayrılan kan gruplarından 0 (sıfır) grubu kanın alyuvarlarında antijen yoktur. A grubu alyuvarlarda A antijeni, B grubu alyuvarlarda B ve AB grubu alyuvarlarda hem A hem B antijenleri bulunur. Bu çeşitliliğin sebebine bilim insanlarının verdiği cevap ise, insanların farklı bulaşıcı hastalıklara karşı bağışıklık geliştirmek için, farklı kan gruplarına sahip olacak biçimde evrimleştiğidir. 

  Hangi kan grubundan kan alacağınız ya da hangisine kan vereceğinizi bilmiyor iseniz, buyrun. 

  Hangi kan grubu hangisine kan alabilir;

  AB Rh+ =Tüm kan gruplarından

  AB Rh- =Tüm Rh- kan gruplarından

  A Rh+ = 0, (A Rh-), (A Rh+),

  A Rh- = 0, (A Rh-)

  B Rh+ = 0, (B Rh-),(B Rh+)

  B Rh- = 0, (B Rh-)

  0 Rh+ = (0rh+), (0 rh-) 

  0 rh-=  (0 rh-)

  Hangi kan grubu hangisine kan verebilir;

  AB Rh+= (AB Rh+)

  AB Rh-= (AB Rh-), (AB Rh+)

  A Rh+ = (A Rh+), (AB Rh+)

  A Rh- =(A Rh+),  (A Rh-), (AB Rh+), (AB Rh-)

  B Rh+ =(B Rh+), (AB Rh+)

  B Rh- =(B Rh+), (B Rh-), (AB Rh+), (AB Rh-)

  0 Rh+ =Tüm Rh+ kan gruplarına

  (0 Rh-) =Tüm kan gruplarına

  Yalnız, mecbur kalınca uyumsuz kan da hastaya veriliyor. Ama bu son çaredir. Zaman kazanmak için yapılır, yoksa hasta kısa sürede şoka girer ve bedeni daha ağır bir hale gelir. Çünkü vücut ile uyumsuz kana karşı vücut savunma sistemini çalıştıracaktır. 

  Bir insandan diğerine kan aktarılması hem kan gruplarına hem de o gruplarda Rh faktörünün bulunup bulunmadığı göz önüne alınır. Kanında Rh faktörü barındırmayan kişiye Rh faktörlü kan verilemez. 0 grubu kanı olan bir insan, yalnız kendi grubundan kan alırken; hem kendi grubuna hem de diğer gruplara kan verebilmektedir. AB kan grubu olan biri, her gruptan kan alabilir; çünkü alyuvarlarında hem A hem de B antijen barındırmaktadır ve bu sebeple de kendi kan grubundan başka kan gruplarına kan veremez.

  (link: https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-hangi-kan-grubu-kimlerden-kan-alabilir-kimlere-kan-verebilir-11-681-71523.html Kaynak)

  5 aralık 2019 19:13

  48. Word'de belli aralıklarla office, yazdığınız dosyayı otomatik olarak kaydeder ve her bir kaydı saklar, belli bir süre. 

  siz yazdığınız bir Word dosyasını diyelim ki elektirik kesilince kaydedemeden kapanınca, eğer office otomatik kaydını daha önceden yapmışsa bu kayıtları bulur ve kaldığınız o aşamadan devam edersiniz. Size o dosyayı açınca sorar, Bu dosya kaydedilsin mi, diye. 

  Word programından düzenli olarak kaydetmesi için ayarlıysa kaybınız olmayacaktır. Ey eğer ayarlı değil ise Otomatik Kaydetmeyi ayarlamak için; Dosya >> Seçenekler >> Kaydet’e tıklayın.

  siz yazdığınız bir Word dosyasını kaybetmeden çıkınca da Word bunun için de bir sistem oluşturmuş. 

  Word 2016 için sistem şöyle oluyor; Kaydetmeden kapatılmış olan bir Word dosyasını kurtarmak için öncelikle yapmanız gereken;

  Word’de Dosya >> Bilgi >> Belge Yönet >> Kaydedilmeyen Belgeyi kurtar’ı tıklayarak yaptığınız değişiklikleri geri getirebilirsiniz.

  (link: https://images.ctfassets.net/5uzcfuod76zc/6UH8Yn9P580YiArPzMSmmh/9812decbbd1293c7988f408d66305580/kaydedilmeyen-word-dosyalarini-geri-getirme.jpg Resim 1)

  (link: https://images.ctfassets.net/5uzcfuod76zc/7oa1lJDO4e62IzUTva0T0i/77942ce45ab47b4eed80ee33099c08b1/kaydetmeden-kapatilan-word-dosyalarini-kurtarma.jpg Resim 2)

  (link: https://egezegen.com/teknoloji/kaydetmeden-kapatilan-word-dosyalarini-kurtarma/ Kaynak)

  27 kasım 2019 19:54

  47. Bugün bir yerde okudum; kebe-gebe kelimesi eksi Türkçede şişmek anlamına geliyormuş. Karnı şiştigi için hamile kadına gebe dendiği gibi, ölen kişinin bir süre sonra karnının şişmesinden dolayı da gebermek fiili türetilmiş.

  Yani hem doğum hem de ölüm aynı kökten türüyor. İlginç.

  25 kasım 2019 14:33 25 kasım 2019 14:35

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar