yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (4)

  67. hiçbir marka ürünlerini hiçbir ülkeye aynı kalitede göndermiyor. doğudan batıya, afrikadan asyaya kalite farkı markanın çakması sanabileceğiniz kadar büyük. en basit bir deterjanından ayakkabı markasına kadar bu böyle. ünlü bir modelin kullandığı aynı marka aynı model çantayı türkiye'den aldığımızda aynı kalitede aynı çantayı kullandığımızı sanmamız da bizim iflah olmaz köylülüğümüz işte. olsun.

  4 mayıs 01:22

  66. migrosta "starbucks latte" olarak satılan toz karışımların arkasını incelediğimizde "starbucks bu ürün için isim hakkını nestleye bırakmıştır" ibaresi bulunuyor, ürünün üreticisi nestle firması. tam bir para tuzağı ürün.

  ilgili medya:
  1
  3 mayıs 21:48 3 mayıs 21:49

  65. Son zamanlarda her yerde reklamı yapılan ve trendyolda çoğu 70-80 TL'ye satılan kaş sabitleyici sabunumsu şeyler yerine, avcunuza azıcık takma kirpik yapıştırıcısı sürüp boş maskara fırçasına elinizdeki ürünü sürtüp kaşınızı taradığınızda dünyanın en iyi kaş waxini elde ediyor olmanız.

  Belki bilinen bir şeydir ama ben bilmiyordum tavsiye ediyorum herkese. Benim ufkum da bu kadarsa demek

  15 nisan 12:06


  64. " Ramak kalmak" deyimindeki "ramak kelimesi Arapça " vücutta kalan son ruh yaşam belirtisi" demekmiş. 

  3 aralık 2020 20:10

  63. ufkuma bir şey olmadı ama çok ilginç bulduğum için paylaşmak istedim(gizlinot: daha önce burada paylaşıldıysa affola). kot pantolonun 'kot'u, 1940'lı yıllarda fransada blue jean'i görüp, çok beğenip ülkemize ilk defa getiren muhteşem kot'un soyadından geliyormuş. Muhteşem bey pantolonları kendi soyadını verdiği 'kot' markasıyla piyasaya sürmüş, 1958'de (ölümünden sonra) marka adı da tescilletilmiş. özal döneminde yabancı jean markalarının piyasaya hızlı girişiyle de 'kot'a talep çok azalmış ve sonunda atölyeyi kapatmışlar. kendi logosu da levis'in iki yandan çeken atından esinlenmiş.

  ilgili medya:
  2
  3 aralık 2020 00:10

  62. insan vücudunda, vefat anına kadar büyümeye devam eden, iki organ varmış, bunlar da burun ve kulaklarmış. bunu öğrendiğimde, ufkum iki katına çıkmadı belki ama çok şaşırdığım, gerçekti.

  23 ekim 2020 08:14

  61. Gebelik sırasında bebeğin yeterli miktarda glukozu alabilmesi için annenin kan şekeri fizyolojik olarak bir miktar yükselir-yükselmeye meyillidir. Bu durumu yüksek oranda plasentanın salgıladığı hormonlar sağlar.

  Bu nedenle normalde şeker hastası olmayan bir kadın gebe kaldığında şeker hastası olabilir, çünkü gebelik fizyolojik olarak diyabete meyilli bir durum yaratır. Sinsi de bir hastalıktır maalesef, normal insanlarda bile senelerce gizli kalabilir. Bu nedenle de gebelikle şeker yüklemesi testi yapılır. Amaç tokluk sırasındaki kan şekeri maksimum kaça vuruyor onu öğrenmektir. Test sırasında da standartı yakalayıp doğru şekilde değerlendirmek için "git sen bir yemek ye gel öyle ölçelim" demeyiz, paketli ölçülmüş standart miktarda şekeri veririz. Yoksa verilen şeker 2-3 dilim baklavadan fazlası değildir. Alttan alttan gelen sinsi diyabet var mı görmek için vücudu provoke ederiz bir nevi.

  Gebe olmayan biri şeker hastası olsa (tip 2 yani geç başlangıçlı diyabetten bahsediyorum) ve fark etmese yalan olmasın zınk diye ölmez. Uzun süre tedavisiz durursa böbrekleri, gözleri zarar görür ama yaşar mı evet yaşar. Gebedeyse karın içinde inanılmaz bir hızda büyüyüp gelişen bir canlı vardır, bu nedenle zarar gören sadece anne değil bebek de olur.

  Doktorların hastalarını takip etmekte izlediği yollar uluslararası kılavuzlara dayanır. Belli aralıklarla (örn. 5 senede bir) alanında otorite olan farklı ülkelerden pek çok doktor bir araya gelir ve yayınlanmış çalışmaları süzgeçten geçirerek bir araya getirir. Dandiri dunduri değil gerçekten saygın kliniklerde yapılmış araştırmaları ve yayınları incelerler. Kendi aralarında tartışırlar ve hastalara maksimum faydayı sağlayacak yolu belirleyip bunu kılavuz haline getirirler. Doktorlar da ilgili alanlarda bu kılavuzları takip ederler. Heh işte kadın doğum hekiminiz de onlarca hatta belki yüzlerce çalışmayı inceleyip bir karara varan alanında otorite olan doktorların dediklerine dayanarak gebeliğinizi takip ediyor. Bu nedenle eğer doktorunuz tarafından şeker yükleme testi önerilirse kendisine güvenebilirsiniz.

  O aldığınız 75-100 gram şeker sizi diyabet yapmaz, ama diyabetseniz bunu kabak gibi gösterir ve olası komplikasyonlardan korunmanızı sağlar. O komplikasyonlardan korunmanın ne kadar büyük bir nimet olduğunu tahmin bile edemezsiniz.

  Eyyorlamam bu kadar

  23 ekim 2020 00:30 23 ekim 2020 11:24


  60. Ayakkabınız vuruyorsa rahatsız eden kısımlara vazelin sürüp saç kurutma makinesiyle ısı verin. Rahatsız ettiği için giyemediğim bütün ayakkabılarımı bu şekilde tekrar kullanmaya başladım. Ufku iki katına çıkaracak kadar önemli değil belki ama çok işime yarayan Bir püf nokta oldu. 

  21 ağustos 2020 18:53 21 ağustos 2020 18:53

  59. Kapınız gıcırdıyorsa, Her hareket ettiğinde nazgul gibi tıslıyorsa ve Makina yağı yoksa sizin de limonunuz var. 

  Kapının menteşelerine limonu sürün, limon suyu Makina yağı yerine geçip o çıkan sesi çok uzun bir süre susturacaktır. 

  21 ağustos 2020 18:05

  58. muebbet hapis 24, agirlastirilmis muebbet 30 yilmis.

  21 ağustos 2020 15:08

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar