yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (1)

  30. Üniversitedeyken bir hocamız öğretmenler günü kutlamasına "ben öğretmen değilim akademisyenim" diyerek ve yüzünü buruştururak cevap vermişti, şimdi kendisi önemli bir yönetici ve instagram'da teşekkürler dolu bir öğretmenler günü postu paylaşmış. Bayılıyorum böyle ikiyüzlü insanlara(gizlinot: Swh)

  24 kasım 23:06

  29. ne ilkokul ne lise hiçbir öğretmenimi iyi anmıyorum. devlet okullarında da özel okullarda da eğitimden de iletişimden de zerre anlamayan öğretmenlerim oldu hep . keşke daha iyi hatırlayabilseydim diyorum.

  24 kasım 14:15

  28. Altı ya da yedi yaşında okula başlayan biz küçük çocuklara şiddet uygulayan ilkokul öğretmenime hakkımı helal etmiyorum. Hepimize değil gözüne kestirdiğine şiddet uygulardı. Hakkım helal olmasın, o da bana etmesin sorun değil. Onun bende hakkı yoktur.

  En başta atam mustafa kemal Atatürk'ün, her şeyi borçlu olduğumuz kişinin öğretmenler günü kutlu olsun. Şu anda hakkıyla öğretmenlik yapan, öğreten, kırmayan, vurmayan, incitmeyen, rencide etmeyen, salla başını al maaşını yapmayan tüm öğretmenlerin günü kutlu olsun. Kolaylıklar dilerim. Umarım diğerleri bir gün devlet memurluğundan ebedi uzaklaştırılır.

  24 kasım 14:08


  27. Öğretmenler günü yaklaşıyor. Vay geldi velilerin başına.

  Aylar öncesinden bunun sıkıntısıyla uyuyamayan veliler var biliyorum. 1990 doğumluyum bizim zamanımızda ortak hediye alınıyor muydu hiç hatırlamıyorum, ilkokul öğretmenimi sevmediğim için silmişim o anları. Sınıfta koca koca gösterişli hediye alan veliler vardı ama hatırlıyorum, Bir yanda da anası babası zar zor denkleştirmiş küçük bir hediye çorap, mendil, lif vs. işte ona benzer hediyeler getiren ve utana sıkıla ya da büyük bir sevinçle öğretmenine veren arkadaşlarımız vardı. Öğretmenler büyük hediye getiren çocukları ve velileri güleryüzle karşılarken, diğer öğrencilerinin yüzüne bile bakmazdı. Bunu çocukken bile anlardık. Bir de akran zorbalığı var tabii. Sen ne aldın, aa onu mu aldın ucuz mu soruları gibi. Veliler; öğretmen çocuklarına daha iyi, daha anlayışlı davransın diye alırlardı o koca ya da pahalı hediyeleri. Bazıları da gösteriş için. Bazen de önden öğretmene sorulurdu ne hediye istersiniz diye o da utanmadan söylerdi.

  Şimdi bile toplu hediyede 50 lirayı vermeye zorlanan bir sürü aile var. Sınıf annesi denen terör örgütü üyeleri kadar zararlı olan insanlar, öğretmene altın alıyoruz, pırlanta alıyoruz, kolye alıyoruz herkes para göndersin diye wp gruplarından emir veriyor. Katılmak istemeyeni de yine bu gruplarda rezil edip, öğretmene de söyleyip onun da cephe almasını sağlıyorlar. Bu alınacak pahalı hediyelerden öğretmenlerin haberinin olmadığını mı sanıyorsunuz? Hocam ne istersiniz diye soruluyor önce onlara. Yazarken bile içim daraldı. Buna bir son verilmesi lazım. Meb'in tüm okulları uyarması lazım. Pahalı hediye, kolye, altın, pırlanta gibi şeyleri kabul etmenin suç olacağını ve hakkında soruşturma açılacağını bildirmeleri lazım. Airfryer alalım öğretmene DİYEN veliler vardı. Ya hu benim evimde yok ki daha ondan. Meb'in çiçek, böcek vs hariç hiçbir hediyeyi kabul etmeyeceksiniz diye bir uyarı vermesi lazım artık. Çocuk eğer aklına gelecekse, alacaksa kendi seçsin alsın aklınca.

  Hizmet veren insan zaten hakkını alıyor ama bazen karşımızdaki insanı çok severiz, işini ilk defa iyi yapan birine rastlamışızdır evimizden bir şeyler götürürüz. Lif olur, pekmez olur, börek olur, kek olur ama kalkıp hangi birimiz altın götürdük. Zorunda mıyız ayrıca? Zaten hepimiz maaşımızı alıyoruz.

  Y kuşağı bu öğretmenler günü zorbalığını en çok yaşayan nesillerden biriydi ama bakıyorum ki hiçbiri akıllanmamış.

  Ilerde bir gün çocugum olursa öğretmenler gününde toplu bir hediye alımına katılmayacağım. Belki hiç hediye almayacağım. Çocuğum isterse almak, ona da bir bütçe sunup ona göre hediye seçmesini isteyeceğim.

  9'da işleme gittiğiniz memurun "niye geldin" suratını çekmekten, öğretmenin her yıl kapı eşiğinde hediye beklemesinden, bu ülkede kendisine yüklenen işi yapmak zorunda olan herkesin rüşvet istemesinden artık nefret geldi.

  Yazarken bile boğazım düğümlendi. Yine 24 kasımda bazı veliler kayırılıp, diğerlerinin çocuklarına berbat davranılacak listesi yapılacak.

  20 kasım 21:24

  26. internette ve etrafımda gördüğüm/duyduğum şeylere dayanarak çivisinin çıktığını ve anlamını yitirdiğini düşündüğüm özel gün.

  öğretmenlerimiz değerlidir, yozlaşmış ve ahlakını yitirmiş bir topluma verilebilecek en güzel hizmet işini ve öğrencilerini seven, ahlaklı öğretmenlerdir. çocukları ayırmadan eğitebilecek, öğrencilerin kapasitelerine göre çeşitli eğitim yöntemlerini tercih ederek ihtiyaçlarına cevap verecek öğretmenlere ihtiyacımız var türkiye'de. böyle olan/olmayan binlerce hocamız okullarda öğrencilerle buluşuyor, bir o kadarı da atanamıyor/atama bekliyor. üzücü mü? evet. son zamanlarda önümüze düşen rezalet derecesinde olaylara gelirsek, atanamayan bir sürü insan varken "böyleleri nasıl öğretmenlik yapıyor?! pes!!" dediğimiz kişiler/olaylar gördük.

  bugün önüme düşen (link: https://twitter.com/aybukeokutan/status/1595869130850197510?s=20&t=ke8nib3ZKMGG_T94rrMlFg şu tiviti) paylaşmak isterim. bu nasıl bir yüzsüzlük ve pişkinliktir? hediyenin büyüklüğüne ve katılan/katılmayan veli-öğrenciye böyle bir yargı yapmayı kendine hak gören nasıl bir "eğitimci"dir? siz neden öğretmen oldunuz acaba ayıptır sorması? velinin tutumu da takdir edilesi gerçekten, ben sinirden ağlardım heralde. tivitin altında da öğretmen tarafından öğrencinin sınıfının değiştirildiği haberi verilmiş ama ne kadar güvenilir bilmiyorum. tivitin altında daha nice "öğretmene x hediyesini aldı bizim sınıf, ben katıldım/katılamadım" yazılmış, ne ararsan var: pırlanta kolye, mont, airfriyer... yahu siz aklınızı mı kaçırdınız? bu nedir? öğretmenler gününde bir çikolata, bir çiçek verilir, içten bir şekilde kutlama mesajı verilir, sarılınır, öpülür. bir eğitimcinin hediyesi zaten öğrencinin başarısı, sevgisi ve teşekkürüdür, velinin müteşekkirliğidir. 25 yaşındayım, pek çok kez somut hediye vermişimdir hocalarıma ama bunların hiçbiri, seneler sonra yanlarına gidip "hocam bakın ben koskoca kadın oldum, şimdi şurada şu işi yapıyorum, sağolun varolun" dediğimin yerine geçmedi.

  "çiçek-çikolata hediyesi okeydir" sözümü de şöyle çürütüyor ankara çayyolu'nda bir okulun velileri: vakko'dan çikolata alarak. okul sadece çiçek veya çikolata hediye edilmesine izin verdiği için olayın bug'ını vakko'dan alınan çikolatanın değiştirilebilmesiyle bulmuş sevgili paralı velilerimiz. benim arkadaşım burada çalışırken öğretmenler günü öncesi daha tecrübeli bir öğretmenin zümre odasında "böyle bir hediye alırsanız sakın çikolatayı hemen yemeyin, değiştirip vakko'dan ürün alabiliyorsunuz :)" demesiyle öğrendik bu detayı. gerçekten pes dedirtiyorlar.

  ey veliler, her ne kadar buna inanıyor olsanız da, paranızla varolmuyorsunuz/tanımlanmıyorsunuz. bu bataklıktaki "öğretmenler", sizler de size alınan hediyeler kadar "iyi" hocalık yapmış olmuyorsunuz, ruhunuz da, verdiğiniz eğitimde, size alınan hediyeye verdiğiniz değer kadar yozlaşmış. geçmiş olsun.

  26 kasım 2022 14:31 26 kasım 2022 14:33

  25. bütün öğretmen süslülerimizin öğretmenler gününü kutlarım.

  24 kasım 2021 14:54

  24. Biraz erken bir kutlama, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun :) Asla hakkınızı ödeyemeyiz.

  Ancak bu yıl ile birlikte dilerim ki tüm öğretmenlerimiz artık öğrencilerinden bu özel günde hediye kabul etmezler. Her yıl güzel bir şekilde kutlamalıyız ancak hediye olayının en kısa zamanda kalkmasını diliyorum.

  Ben küçükken öğretmenime 1 tane karanfil verdiğimi ve bir kenara attığını hatırlıyorum. Üstelik hiç durumumuz yoktu, komşumuzun yemek verdiği bir zamandı. Ama annem eksik hissetmememiz için o karanfili almıştı öğretmenimize hediye verebilelim diye. Ancak sınıf öğretmenim kendisine alınan şık kalemi, bibloyu daha çok sevmiş ve bu tarz hediye alanları sarılarak öpmüştü, bana ise "teşekkürler" demişti sadece. Kendimi çok kötü hissetmiştim, bana sarılmadığı öpmediği ve onun gözüne giremediğim için.

  Lütfen hiç bir öğrenciden artık hediye kabul etmeyin öğretmenler gününde. Çocuklara bu tarz dayatmalar yapılmasın artık ve durumu olmayan ailelerin çocukları kendini yetersiz hissetmesin. Bunu başlatacak olan sizlersiniz.

  Umarım bu yazdıklarımdan ötürü bana kızmaz canım öğretmenlerimiz :) Hepinizi çok seviyorum.

  22 kasım 2020 12:38


  23. sevdiğimiz öğretmenleri takdir etme ve mutlu etme günü. keşke öğretmenlere alınabilecek hediye örnekleri paylaşılsa. 

  5 kasım 2020 15:47

  22. öğretmenlik meslek kanunu başka bir deyişle öğrencisinden,velisinden şiddet gören,öldürülen ; amirinden,ilçe müdürlerinden hatta meslektaslarından pisikolojik baskı gören,medyanın yerin dibine geçirdiği,mobbing gören öğretmenlere yönelik bir kanun çıkmadıkça; tüm bunların yanında haksızca sözleşmeli öğretmenlik denilen kölelik kaldırılmadıkça,ücretli öğretmen yerine hakeden binlerce meslekdaşım atanmadıkça, sırf yandaş kadrolaşması için mülakat yapıp kul hakkının dibine vurmaktan vazgeçmedikçe (gizlinot: Aa dindar nesil yetiştirildi ) öğretmenler gününü kutlasan ne olur kutlmasan ne olur.

  Not: (büyüklere diyorum süslüler siz alınmayın)

  3 aralık 2018 09:52 3 aralık 2018 09:53

  21. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmakla beraber; onun gösterdiği hedefe doğru, aydın, çağdaş, fikri ve vicdani hür nesiller yetişmesinde emeği geçen tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım.

  “Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.”

  24 kasım 2018 12:20