girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

10. Maybelline master conceal. Buğday tenliyim. 10 numarası var bende. Çok az kullanmam bile yetiyor. Kapatıcılığı yüksek, yapısı yoğun, göz altlarımı kurutmuyor, tarte shape tape muadili deniyordu bu kapatıcı için. Ben memnunum. Gün içinde koyulaşma yapmıyor, hemen sabitleniyor, çizgilere dolmuyor ayrıca.

12 mart 22:45 13 mart 00:12

9. gözaltları fazlasıyla sorunlu olup elinden geldiğince kapatıcı deneyen biri olarak mac-studio finish concealer'dan vazgeçemiyorum. mesela elimde ne kadar güzel kapatıcılığa sahip ürün olursa olsun,bununla birlikte kullanmadığım zaman örtücülüğü yetersiz geliyor ve kalıcılığı çok başarılı olmuyor benim gözlemlerime göre. günlük makyajımda ağır oluyor diye kullanmayı bıraktım ama dışarı çıkacağım zaman,özel günlerde vs likit kapatıcılardan önce hafifçe bunu geçiyorum gözaltlarıma ve güzel nötrlüyor. evet çizgilere doluyor,biraz yoğun ama kapatıcılığı iyi.

12 mart 10:37

8. Note BB Kapatıcı

Catrice High Coverage Kapatıcı

2 senedir biri bitince diğerini alıyorum, Note BB'yi belki daha çok seviyor olabilirim, sebebi cildimle daha iyi bütünleşiyor olması fakat Catrice de en az Note kadar başarılı bir kapatıcılığa sahip. Kalıcılık, duruş, kapatıcılık benden tam puan ikisine de✅

11 mart 23:43


7. Malesef öğrenci bütçemle tarte mac vs. alamiyorum kullanmadım da hiç. Çok kapatıcı denedim yani drugstore bütün markalardan en az bir tane denemişliğim vardır. Ben de catrice camouflage cream diyorum. Gerçekten mükemmel. Birazcık çizgilere doluyor sadece ama bunun dışında kusur bulamıyorum. Genetik morluklarım var ve gerçekten çok fazla belirginler. Benim morluklarımı direkt sıfırlayan ürün budur. Bu arada altina corrector kullanmıyorum.

11 mart 23:05

6. loreal true match kapatıcı; hem yüksek kapatıcı özellikte hem de uygun fiyatlı. yalnız almadan önce denenmeli çünkü enteresan bir şekilde bu ürünü kopkoyu göz altlarımı kapattı diye seven de kapatıcılığı çok çok az diye sevmeyen de var.

11 mart 18:06

5. Mac pro-longwear concealer. Ambalajından ürün alması sıkıntılı biraz ama kapatıcılığı ve kalıcılığı süper. 

11 mart 17:35

4. kapatıcılıkta ten rengi çok önemli. aşırı beyaz tenliyim ama göz altlarım mor. benim kadar açık tenliye uyacak ürünler koyu halkaları tek başına, hatta correctorla bile tam kapatmıyor maalesef. ten rengine uyacak ürünlerle kapatmak ancak kat kat sürerek oluyor.

ama buğday ya da daha koyu tenliyseniz tarte'nin ünlü shape tape contour concealer ürünü hakikaten iyi, iki arkadaşımdan biliyorum. çok kuru cildiniz varsa yoğun bir göz nemlendiricisi kullanın mutlaka.

11 mart 16:26


3. Kyrolan supracolor. Cildinizde sorun olduğunu bile unutturur.

11 mart 16:19

2. (link: https://www.benefitcosmetics.com/tr/tr/product/boi-ing-brightening-concealer benefit Boi-ing )

Mor gözaltlarıma uyguladığımda sorduğum hiç kimse morlukları farkedemedi. ben sadece göz altına değil yüzümdeki izlere, renk farkı olan yerlere de uyguluyorum az az. fondoten sürmeme gerek kalmıyor günlük makyajda.

edit: link düzeltildi.

11 mart 16:18 11 mart 22:29

1. Bayağı yüksek değil ama catrice liquid concealer oldukça başarılı bana kalırsa. Göz altlarımdaki morluklar genetik olduğu için golden rose corrector ile birlikte kullanıyorum. Fiyatı da uygun bana kalırsa şans verilebilir. Sarı alt tonlu olduğu için aydınlık bir görüntü de veriyor ancak pembe alt tonlu kapatıcı ararsanız onun içinde note mineral concealer ı önerebilirim. Bb olanı değil direk mineral concealer olanı. Kurutma ve çizgilere dolma problemi var fakat güzelce nemlendirirseniz bir sıkıntı olacağını düşünüyorum. Ancak catrice kadar kapatıcı değil maalesef:(

11 mart 16:15