yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (98)
  • medya (5)

  1. Insan demeye bin şahit isteyen şerefsizler tarafından tecavüz edilip öldürüldükten sonra yakılan 20 yaşında gencecik bir kadın.

  Nur içinde yatsın. Özgecan'a bunu yapanlar ve hak ettiği cezayı vermeyecek olanların başına kat be kat kötüsü gelsin inşallah.

  13 şubat 2015 23:01

  2. akşam akşam sinirden mide ağrısı çekiyorum bu kıza bu hayvanlığı yapanlar yüzünden. üstelik bitanesi hala sokaklardaymış.

  pedofili ve kadın cinayetinin sözkonusu olduğu her suçta, tekrar tekrar idamın gelmesini istiyorum.

  13 şubat 2015 23:45

  3. Hani yapılacak çok yorum, sosyolojik açıdan yapılacak çok çıkarım var. Ama kalıyor insanın boğazında lanet etmekten, salt nefretten başka bir şey gelmiyor insanın içinden. Bu kadın benimle yaşıt, en ufak bir empati kurayım diyorsun yapamıyorsun kendi beyninde bile yüzleşemiyorsun öyle bir durumla öyle ağır yaşadıkları. Yani bu kaçıncı yahu bu kaçıncı ! Ama arkamıza dönüp bakıyoruz ki, bu topraklarda kaç kadın tecavüze uğradı bu ataerkil toplum bunun için kimi zaman aile içi infazı kimi zaman çağdaş hukuk devletimizin mahkemelerinde kot pantolon giyilmesini tahrik edici bulup bunu dava dosyasına eklemeyi uygun buldu. Bu ülkede ördeğe de tecavüz edildi ! Bunu bastırılmış cinsel güdülere, cinsel açlığa bağlayabiliriz tabii ki ama biz normal beşeriler için bunun nasıl böyle bir vahşete yol açabileceğini anlamak mümķün de değil. Kadın toplumda yasak elma, koca koca adamlar koca koca mevkiilerde olan hala kadının seks yaşamından, kadın bedeninden, hangi durumlarda kadının tahrik edici olabileceğinden bahsediyorlar çoğu zaman kadın mı kız mı onun da ayrımına varamıyorlar açıkcası. Böyle bir toplumda, mini etek giymen ; kırmızı ruj sürmen ; dar pantolon giymen ; toplum içinde kahkaha atman(!) seni toplum içinde belli sonları yaşama aday adayı yapıyor maalesef ki. Bu eril zihniyet ile bizim tüm kadınlar dayanışma içinde mücadele etmemiz gerekiyorken daha da beteri var ki bazı hemcinslerimiz de böyle düşünüyor onlara kadın demiyorum çünkü kadın adı kadın mücadelesi açısından benim için kutsaldır. Aslında kim bilir hayatımızda kaç tane potansiyel tecavüzcüyle karşı karşıya geliyoruz. Yolda yürüyorsunuz ve eril bir homo sapien size laf atıyor. Bu gün kendinde bu lüksü gören yarın neden Özgecanları hedef almasın ? Biz aman bize musallat olmasın, aman şu olmasın dedikçe yine gelip bizi buluyor. En yüksek perdeden tepkiler verilmeli ki, bu gün bunu normal kabul edip yarın bir başkasına özgecana yaptıklarını yapmasın. Bu kader değil, olamaz.

  14 şubat 2015 01:02


  4. ülkemizde kadın olarak doğmanın ne kadar zor olduğunun kanıtlarından biridir.

  yazıklar olsun, allah bin belasını versin hepsinin.

  başkalarının karısına, kızına, çocuğuna kötü niyet besleyen herkesin de.

  14 şubat 2015 12:32

  5. Kadına karşı şiddetin meşrulaştırıldığı, kanıksandığı, cezasız kaldığı ülkemizin yeni kurbanıdır.

  kızlarımıza çığlık atmayı öğretecektik... çığlıkları duyulmuş mudur?

  O saatte sokakta olduğu için, başı açık olduğu için, ya da giydiği/sürdüğü herhangi bir şey için katillerinin suçluluk duygularını hafifletmiş midir?

  Katilleri "aman ne olacak, en kötü birkaç yıl yatar çıkarız." demiş midir?

  hiç tanımadığım bir kızın yasını tutuyorum... Bu insanlık suçu kanımı donduruyor.

  Haberlerde "3 kadın bir adama tecavüz etti, sonra bıçaklayarak öldürdü, daha sonra cesedi yakarak dereye fırlattılar." tarzı haberler görmeyeceğimize göre kadınları korumak devletin sorumluluğudur. Önce bu leş kokan zihniyetlerin, sonra hukuk sisteminin değişmesi gerekir.

  14 şubat 2015 12:43

  6. Bizim ulkemizde daha insan olmak bile zorken maalesef bir genc kiz olarak bu topraklardan gecip gitmis guzeller guzeli kiz. Binlerce hayal, gelecege yonelik plan... Hepsini sifirlayan sey ise uckuruna sahip cikamayan, dedikodu cikmayacagini bilse koydeki inege bile sahip olmaya calisacak derece hasta fikirli insanlarla ayni minibuse/dolmusa binmis olmasi. Ben "vicdan kanatmak" deyiminden hoslanmam aslinda ama bu duruma da baska ne soylenebilir ki? Allah bu isi yapanlarin da onlara canak tutan, destek olanlarin da bin belasini versin.

  14 şubat 2015 13:55

  7. haberi okudum kalbim parçalara ayrıldı.

  özgecan'ın yerine koymaya çalıştım kendimi. minibüste yalnız otururken, şoför ve yanında ki iki çocuğun beni süzdüğünü düşündüm. daha o an bile ürperirdim.

  aniden içlerinden biri ayağa kalkıp yanına mı gitti mesela? belki önce sözle taciz, yavşaklık yaptı da kızcağız tarafından terslendi ve olaylar gelişti. sonuçta özgecan kim ki kız ve tek başınayken karşısında kendinden güçlü üç herifi tersleyebilir? haddi mi acaba? yani böyle mi düşündü katilleri?

  ya da bir şey demeden etmeden aralarında mı anlaştılar, kızı tenha bir yere götürelim diye? o minibüs bilmediği yollara giderken neler hissetti özgecan? başına gelebilecekler eminim aklına bir bir gelmiştir o an.

  çünkü biz böyle bir dünyada, ve bu olayların sadece kısmen suç olduğu bir ülkede yaşıyoruz. o minibüs başka bir yola saptığında hiç birimiz aa neden böyle oldu hay allah diye düşünmeyiz. başımıza gelebilecekleri tahmin ederiz.

  tenha bir yolda yalnızken iki adam aralarında fısıldaşıp, bize baksa kalbimiz duracak gibi olur. dışarıda eğlenirken, bize içecek ısmarlamaya kalkan adam için ne centilmen adammış diyemeyiz. bir kaç kişi ve ısrarcı iseler ortam değiştirmek, kalkıp gitmek zorunda kalırız. eve giderken aynı araba yanımızdan 2 kereden fazla geçerse bir markete, güvenli olduğunu düşündüğümüz bir binaya gireriz.

  işte o ihtimallerin özgecan'ın aklına ilk geldiği o anlar var ya o anlarda özgecan'ın yerine koydum kendimi. o tecavüzü, yakmayı düşündükçe canım nasıl acıyorsa, o çaresizliği düşündükçe o kadar yüreğim burkuluyor.

  ''birazdan başıma neler gelecek?'' düşüncesi kalbimi kırıyor.

  14 şubat 2015 14:00


  8. Kalbimi parçalara bölen, içime korlar atan kız. Yıllar önceki milliyetçi kanımın kalan son damlasını çekti attı damarlarımdan. Evet, artık Türk insan denince benim de aklıma 'barbarism' geliyor.

  14 şubat 2015 14:07

  9. İdam cezasının, çok mantıklı gelmesini sağlayan cinayetin en masum figüranı. Bazen diyorum, asacaksın bunları dar ağacına, ibret olsun tüm millete. Yada keseceksin ellerini, münasip yerlerini, bırakın tenezzül etmeyi, akıllarına bile getiremezler. Şimdi bana bu dediğin çok canice değil mi diyebilirsiniz. Peki bu vücutları insan, ruhları pislik olanların yaptığı canice değil mi? Hangisi kabullenilir cinsten? Hırsızlık yapanın, kullandığı eli kesilirdi zamanında. Adamlar, dükkanlarını açık bırakıp camilere giderlerdi. Biz sadece bayan olduğumuz için minibüse binemiyoruz. Bizim tecavüz edilip, yakılıp öldürülmemiz mi canice, yoksa bu işleri yapanların idam edilmesi mi? Yorum siz bayanlarda. En ağırı da, bu işi yapanların, sıcacık, ekmeği suyu bizim vergilerimizden sağlanan hapishanede paşa paşa yaşayacak olmaları. İyi insan değil, insan kalmadı artık.

  14 şubat 2015 14:54

  10. kendimi özgecan'ın yerinde düşünmeden duramıyorum. yarın bir gün özgecan yerine bizim için konuşulacak aynı şeyler yarınımı göremiyorum. yaşadığım ülkede yarın tecavüz edilip öldürülmekten korkuyorum. trafik kazasında ya da başka şekillerde ölme ihtimalimizden daha fazla tecavüz edilip öldürülme ihtimalimiz bu korkuyla nasıl baş edilir bilmiyorum.

  14 şubat 2015 15:23