sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (99)
 • medya (4)

99. nurlar içinde yat özgecan. seni rahmetle anıyorum

11 şubat 08:40

98. özgecan'ın katili daha önceden öldürülmemiş miydi, beni aydınlatır mısınız? hatta sabaha kadar kıvrandı, iki saat işkence ettiler denmişti.

3 temmuz 2018 18:28

97. Sabahın altısı.

Gözlerimde yaşlar var. Yanaklarımı, dudaklarımı ıslatıyorlar. Hasta olmuşum süslüler. Çok hasta olmuşum. Dün yazamadım. Bilerek kaçındım. Dün yazsam, biliyordum, yine tetiklenecekti depresyonum. Ne kadar kolay görmezden geliyoruz, değil mi?

Özgecan aslan. Bir melek. Kanatlarını açmış, göğe yükselmiş bir melek. Özgecan aslan. Aslında hepimiz gibiydi. Şiir sever, arkadaşlarıyla buluşurdu. Mersin'liydi.

Özgecan aslan gibi kaç kadının canı alındı? Göz göre göre. Göz göre göre kaç cinayet işlendi bu ülkede? Bu ülke, neden böyle?

Çünkü "kadın cinayetleri politiktir," çünkü kadın cinayetlerine dur denmedikçe, saçma sapan indirimler uygulandıkça, "kadın canına" yeteri kadar değer verilmedikçe hep böyle olacak.

"Özgecan aslan ölümsüzdür. Çünkü papatyalar ölmez. Papatyaları öldürürler." ...

12 şubat 2018 06:13

96. bugün alçak bir cani tarafından alçakça aramızdan kopartılışının 3. yıldönümü. dün gibi. acın hala çok taze. seni her düşündüğümde içim çok acıyor. seni hiç unutmayacağız. umarım gittiğin yerde bu iğrenç dünyadan çok daha huzurlusundur be özgecan. mekanın tekrar tekrar cennet olsun güzeller güzelim.

11 şubat 2018 23:43

95. vahşice öldürülmüş bir melek. yaşasaydı bugün 23 yaşında olacaktı, ama buna izin vermedi adına insan diyemeyeceğim iğrenç yaratıklar. hatta ailesine, bir anneye keşke kurşunla öldürselerdi de canı bu kadar yanmasaydı bile dedirtildi ya sözün bittiği yer işte orası. bir kadının, bir insanın yaşayabileceği en iğrenç şeyleri yaşadı ve vahşice katledildi. ölüm bile diyemiyorum buna.

özgecan bir milat oldu bu ülkede ne yazık ki, keşke olmasaydı. kadınlar tacize, tecavüze, kadın cinayetlerine daha farklı bir gözden bakmaya başladı. bir farkındalık oluştu bazılarında, hatta toplum genelinde. dolmuşlarda, toplu taşıma araçlarında yalnız kalmamak için özgürlüklerinden taviz vermeye başladı kadınlar. tehlike o kadar da uzakta değildi, aksine yanı başımızdaydı. akla gelmeyen şeyler masum bir insanın başına geldi çünkü.

kadına şiddet, taciz, kadın cinayetleri bu ülkenin acı bir gerçeği ne yazık ki. özgecan'dan önce de vardı, özgecan'dan sonra da maalesef varlığını sürdürmeye devam ediyor. hiçbir kadın, çocuk, dahası masum ve güçsüz olan bir canlı bu şekilde katledilmeyi hak etmiyor. hiçbirinin kaderi de değil bu. gerçekten bu acıları dindirecek, milyonlarca ailenin yüreğine az da olsa su serpilmesi için sonuçları ağır

yaptırımlar şeklinde yasaların bir an önce çıkması gerek. bunun için çok geç kalındı, bu uğurda çok fazla insanın canı yandı çünkü.

toplumda özellikle en mağdur kesim olan kadınlar için, kadına yönelik şiddetin, bu vahşice ölümlerin önüne geçilmesi adına dikkat çekmek amacıyla, hiç değilse bugün akışta bu başlığın üstte olması, bugün burada özgecan ve onun gibi öldürülen kadınların konuşulmasını, onların anılmasını beklerdim.

her fırsatta kadın ağırlıkta yazarlardan oluşan bir sözlükte olmanın verdiği rahatlığı yaşadığımız, birbirimize birçok açıdan yardımcı olmakla övündüğümüz, başka platformlardan farklı olduğunu üstüne basa basa dile getirdiğimiz sözlüğün bugünkü gündemi maalesef çok farklı. açıkçası beni en çok üzen de bu oldu.

11 şubat 2018 21:05 11 şubat 2018 21:06

94. yazıp yazıp siliyorum, ağlamaktan toparlayamıyorum ki.. öldürüldüğünü öğrendiğim gün eniştemin bana bir şey yapmasından kurtuldum diye kendimi şanslı mı hissetmeliyim diye düşünmüştüm. öldürülmediğim diye şanslı mıyım?

nurlar içinde yat özgecan.

nurlar içinde yat ayşe.

nurlar içinde yat dilek.

nurlar içinde yatın adlarını bile bilmediğim nice kadınlar.

 yüreğiniz dayanırsa (link: https://www.youtube.com/watch?v=OfZ2dW4Wz0Q&t=5s )

11 şubat 2018 21:03 11 şubat 2018 21:32

93. hakkında bir yazı okuduğumda boğazımda bir düğüm.. adını ya da resmini gördüğümde gözlerimi dolduran kadındır.ne ilk ne de son, videoda başka kadınlardan da bahsedildi bu kadar duyulmadığı için bu kadar ayağa kalkılmadı.videoda duydum; polis "kardeşini öldürmemesi için söz almış " sonucu, evet öldürüldü.keşke birçok suç büyük bir yaptırıma maruz edilse.bilmiyorum hukuk sisteminde yaptırımlar ülkelerde hemen hemen aynıdır.ama daha en başında caydırıcı bir şeyler uygulanması lazım diye düşünüyorum.yaptırımlar aynı olabilir ama işleyişte bir sıkıntı var sanki.daha geçen bir haber gördüm, adamın biri sokak ortasında yumruk atıyor ve serbest kalıyor."gelen tepkiler üzerine" tekrar alınıyor.benim demek istediğim gelen tepkiler??? neden tepkiyi bekledin ki yapılması gereken neyse en başta yapın. 3 yıl geçti bir şeylerin değişmemesi çok üzücü.

11 şubat 2018 14:17

92. aynı yaştayız. psikoloji okuyordu, ben de öyle. kitap okumayı, şiir yazmayı çok severdi, ben de öyle. giyim tarzlarımız, pozlarımız o kadar benziyor ki. şuan ben yaşıyorum ama o yok o hala 19 yaşında. çok özür dilerim, tek bir kadını bile vahşetten kurtaramadığım için. siz ölürken yaşadığım, güldüğüm, ufak tefek şeylere üzüldüğüm için çok özür dilerim.

11 şubat 2018 14:10

91. katledilişinin 3.yılı.Katledilişinin haberini ilk duyduğum andaki duyguları hala yaşıyorum.yaşasa 23 yaşında olacaktı.özgecan'nın ölümü bu ülke için dönüm noktası olmalıydı.3 yılın sonunda ne değişti,hiçbir şey hala kadın ölümleri artarak devam ediyor.üstüne üstlük bir de attığı o iğrenç twetle,bu gencecik kızın katillerini haklı çıkaracak beyana sahip nihat doğan hokkabazının tvlerde boy göstermesine katlanamıyorum.bu kadar balık hafızalı olmayalım.akşam survivor2018 başlığını dolduran süslüler sözüm size,siz bu adamı görmeye nasıl tahammül ediyorsunuz,nasıl buna alet oluyorsunuz.ben o başlığı gördüğüm an engelledim.acun da işini biliyor.bu tweti attığı yıl çok tepki aldığı için o adamı götürmedi yarışmaya,üzerinden zaman geçince kendi cebini doldurmak için yarışmaya dahil etti onu.bu adam sayesinde çok fazla prim alacağını,türk halkının balık hafızalı olduğunu çok iyi biliyor.

rahat uyu özgecan seni asla unutmayacak insanlar hala var.iyi ki de varlar.

ilgili twet:(link: https://i.hizliresim.com/oOjOvX.jpg )

11 şubat 2018 13:03

90. filmi cekiliyormus.cok sasirdim.bu kadar aci bi olayin filmi nasil cekilebilir? nasil izlenir? izleyecek olsam ordan cikamam ben, net. Ailesi? Onlar nasil izleyecek? Anlayamadim.Gercekten cok mantiksiz geldi.

31 ağustos 2017 02:10