sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (89)
  • medya (0)

  89. markete girdiğimde ne alacak olursam hesabını yapıp elimdekilerin bir kısmını geri bırakmak durumunda kalıyorum. keyfi bir şey alacak olsam ancak bir en fazla iki tane alayım diyorum. ürünlerin gramajının hem düşmesi hem de ciddi fiyat artışları söz konusu. 2 gün önce aldığım bir ürünün bugün en az 30-40 kuruş artması yüzünden almaktan vazgeçiyorum. mini cheetos bile 50 kuruş olmuş daha ne diyeyim :( 

  3 kasım 2018 14:28

  88. Bim'in sinbad marka kuruyemişlerini hep alırdım. Dedim ki aylardir yemiyorum bir hovardalık yapayım (gizlinot: Fakir mutluluğu ) antep fıstığı alayım. Fiyatı arttığı gibi 200gr olan gramaji 150 gr. a düşmüş.

  Pes diyerek uzaklaştım

  Kozmetikte ise beni şoka sokan kıçı kırık alterra oldu. Alterra nin bir rimeli indirimde 30 TL'ye düşecek kadar (gizlinot: Düşmek?!) hangi ara değerlendi?

  Kahvaltıda zeytini hesaplayarak yer oldum yahu. 4 tane değil de 2 tane yeter diyorum. Yine de TBMM'nin halılarınin dekorasyonla uyacak renkte yenilenmesinden duyduğum gurur bana yeter. Çatlayın.(gizlinot: Zevkli ülkeyiz vesselam)

  3 kasım 2018 00:23

  87. Az önce özel hastaneye aylık b 12 iğnemi vurulmaya gittim normalde 7 lira veriyordum 10 lira olmuş.  İlacı kendim götürüyorum, sadece iğne vurma parası ödüyorum.100 liralık muayene ne kadar oldu kim bilir. hastaneler acaba çalışanlarının maaşlarına da aynı zammı yapıyorlar mı ? 

  2 kasım 2018 15:30

  86. Fırsatçılık başka hiçbişi değil. Çalıştığım işletme bir eğitim kurumu. Bildiğin eğitim satıyoruz. Fakat biz de son 3 ayda 2. zammı yapıyoruz. Patronlarıma çok olduğunu belirtim fakat bildiklerini okuyorlar. Herkes böyle sanırım. nasıl olsa her yer zam yapıyor ben de yapim mantığı var ortada. Kime kızacaksın ki. Resmen karnını doyurmak lüks olmaya başladı. Umarım düzelir bazı şeyler.

  2 kasım 2018 14:16

  85. Artık marketlerden ihtiyaç dışı keyfi bir şey almıyorum. Zaten 5 parça bir şey alınca bile 100 tl tutuyor. Meyve sebzeleri Pazardan alıyorum hem çok daha taze hem de ucuz. Dün 8 tane muza 4.5 verdim benden mutlusu yok. Artık bakliyatları da Pazardan almayı düşünüyorum. Bir de size geçenler de tanık olduğum bir şeyi söylemek istiyorum. Geçen günlerde a 101 den alışveriş yaparken pril veya fairy alacaktım. Baktım bir 10 diğer 12 küsür bişey oha almıyorum dedim. Sonra Japon Pazarı tarzı bir yere gittim. Aynı pril 4 tlydi yani imkanınız varsa temizlik ürünlerini böyle yerlerden alın. Kıyafet ve kozmetiğe girmek bile istemiyorum. Lcw de bile Kazaklar 50-60 olmuş. Hm de incecik trikolar bile 100 tl. Kozmetikleri de internetten alıyorum artık daha ucuz çünkü

  2 kasım 2018 13:36

  84. Kartuş ağdalar 10 küsür lira olmuş. Önceden 3 liraya falan alıp dibinde kalanları atıyordum bir de. O yüzden epilasyon aletini kaldırdığım yerden çıkarttıran bir pahalılıktır kendisi.

  2 kasım 2018 12:26

  83. geçen sene 7-8 liraya aldığım chia tohumunun aynı marka, aynı miktarının 24 liraya fırladığını gördüm. anamın karnından chiayla mı doğdum sanki hıh diyerek almaktan vazgeçtim. bu ne ya 2 katı falan bile değil, 3 katı zamlanmış resmen. uzun zamandır kinoayı da denemek istiyordum. yine chia ile aynı marka, aynı miktar kinoanın 43 lira olduğunu görünce oldu o zaman diyerek uzaklaştım. kinoam da kusur kalsın. bunlar en basit örnekler. dün yaşadığım için anlatmak istedim. bu ülkeyi bu hale getirenlere de yazıklar olsun.

  2 kasım 2018 09:55 2 kasım 2018 10:21

  82. Normalde maaşı, bir sonraki maaş gününden 1 hafta önce civarları biten ben, şimdi 15. Günde parasız kalıyorum. Marketten 100 lira altında harcamadan çıkmak ne mümkün. Bim, a101, şok gibi uygun fiyatla ürün satan marketler bile sık sık zam yapıyor ya da markalar fiyat artışı yapmayıp gramaj azaltıyor. Bundan 1,2 yıl önce gayet rahat satın aldığım pek çok şeyi alamıyorum. Güya maaş artıyor. Yerimizde saymak bir yana geriliyoruz durmadan ekonomik olarak. Tanım: kendini çok ciddi şekilde hissettiren pahalılık.

  31 ekim 2018 20:07

  81. tek başına evde yaşayan bir öğrenci olarak her markete gittiğimde çarpıntım olmasına sebep durum. memleketten istanbul'a döndüğüm günün ertesi alışverişe çıktım. malum tüm yaz ev boştu, dolap tam takır. sıfırdan alışveriş yapacağım için normale nazaran daha maliyetli olacağının bilincinde girdim markete, hani kasada gözüm korkmasın diye. market markası ağırlıklı yaptığım bu alışverişe 180 lira ödedim. et yok bu arada. süt, yumurta, makarna, en indirimlisinden tek çeşit peynir, salça, sıvı yağ, margarin, pirinç, biraz sebze, deterjan, yumuşatıcı, 12'li tuvalet kağıdı (gizlinot: fişi hala duruyor cüzdanımda shshs). elim ayağım boşaldı, fişe bakıyorum öyle marketin ortasında. geçen yıl bu yaz yurtdışına gitmek için para biriktiriyor, part-time çalışıyordum. bu yıl çalışmam, master için ortalamamı yükseltirim, zaten ne harcamam var da ailemden aldığım para yetmesin ki diyordum. şu an bir özel ders portalında ders veren profili oluşturuyorum.

  31 ekim 2018 15:42

  80. kuşkonmaz 40 lira olmuş??? daha birkaç ay önce macrocenter'dan bir bağını 15 liraya alıp "ay bu da ne pahalı ya" demiştim. dün mecburen aldım ve içim de gitti, rüyalarıma bile girebilir.

  31 ekim 2018 14:14