sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (95)
 • medya (0)

95. Kalabalık bir aileyiz ve giderlerimizin oranı korkunç.cepte para kalmıyor. İlk iş abur cubur olan keyfi yiyecekleri almayı bıraktım. Yağ, pirinç, salça, şeker, çay, makarna, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı gibi evin temel giderlerini indirimde bulduğumda zora girsemde ikişer, üçer tane alıp stoklamayı düşünüyorum. Çünkü fiyatlarda sürekli bir artış var. A101 ve bim ucuz market değil bu kafadan çıktım. Meyve sebze pazardan alınmalı. Kıt kanaat geçinmeye alışmamız lazım. Bence Ekonomik krizin iki faydası olacak, fazla kilolarımızı vericez ve  makyaj malzemelerimizin dibini görücez.

3 kasım 18:25

94. markete girdiğimde ne alacak olursam hesabını yapıp elimdekilerin bir kısmını geri bırakmak durumunda kalıyorum. keyfi bir şey alacak olsam ancak bir en fazla iki tane alayım diyorum. ürünlerin gramajının hem düşmesi hem de ciddi fiyat artışları söz konusu. 2 gün önce aldığım bir ürünün bugün en az 30-40 kuruş artması yüzünden almaktan vazgeçiyorum. mini cheetos bile 50 kuruş olmuş daha ne diyeyim :( 

3 kasım 14:28

93. Bim'in sinbad marka kuruyemişlerini hep alırdım. Dedim ki aylardir yemiyorum bir hovardalık yapayım (gizlinot: Fakir mutluluğu ) antep fıstığı alayım. Fiyatı arttığı gibi 200gr olan gramaji 150 gr. a düşmüş.

Pes diyerek uzaklaştım

Kozmetikte ise beni şoka sokan kıçı kırık alterra oldu. Alterra nin bir rimeli indirimde 30 TL'ye düşecek kadar (gizlinot: Düşmek?!) hangi ara değerlendi?

Kahvaltıda zeytini hesaplayarak yer oldum yahu. 4 tane değil de 2 tane yeter diyorum. Yine de TBMM'nin halılarınin dekorasyonla uyacak renkte yenilenmesinden duyduğum gurur bana yeter. Çatlayın.(gizlinot: Zevkli ülkeyiz vesselam)

3 kasım 00:23


92. Az önce özel hastaneye aylık b 12 iğnemi vurulmaya gittim normalde 7 lira veriyordum 10 lira olmuş.  İlacı kendim götürüyorum, sadece iğne vurma parası ödüyorum.100 liralık muayene ne kadar oldu kim bilir. hastaneler acaba çalışanlarının maaşlarına da aynı zammı yapıyorlar mı ? 

2 kasım 15:30

91. Fırsatçılık başka hiçbişi değil. Çalıştığım işletme bir eğitim kurumu. Bildiğin eğitim satıyoruz. Fakat biz de son 3 ayda 2. zammı yapıyoruz. Patronlarıma çok olduğunu belirtim fakat bildiklerini okuyorlar. Herkes böyle sanırım. nasıl olsa her yer zam yapıyor ben de yapim mantığı var ortada. Kime kızacaksın ki. Resmen karnını doyurmak lüks olmaya başladı. Umarım düzelir bazı şeyler.

2 kasım 14:16

90. Artık marketlerden ihtiyaç dışı keyfi bir şey almıyorum. Zaten 5 parça bir şey alınca bile 100 tl tutuyor. Meyve sebzeleri Pazardan alıyorum hem çok daha taze hem de ucuz. Dün 8 tane muza 4.5 verdim benden mutlusu yok. Artık bakliyatları da Pazardan almayı düşünüyorum. Bir de size geçenler de tanık olduğum bir şeyi söylemek istiyorum. Geçen günlerde a 101 den alışveriş yaparken pril veya fairy alacaktım. Baktım bir 10 diğer 12 küsür bişey oha almıyorum dedim. Sonra Japon Pazarı tarzı bir yere gittim. Aynı pril 4 tlydi yani imkanınız varsa temizlik ürünlerini böyle yerlerden alın. Kıyafet ve kozmetiğe girmek bile istemiyorum. Lcw de bile Kazaklar 50-60 olmuş. Hm de incecik trikolar bile 100 tl. Kozmetikleri de internetten alıyorum artık daha ucuz çünkü

2 kasım 13:36

89. Kartuş ağdalar 10 küsür lira olmuş. Önceden 3 liraya falan alıp dibinde kalanları atıyordum bir de. O yüzden epilasyon aletini kaldırdığım yerden çıkarttıran bir pahalılıktır kendisi.

2 kasım 12:26


88. geçen sene 7-8 liraya aldığım chia tohumunun aynı marka, aynı miktarının 24 liraya fırladığını gördüm. anamın karnından chiayla mı doğdum sanki hıh diyerek almaktan vazgeçtim. bu ne ya 2 katı falan bile değil, 3 katı zamlanmış resmen. uzun zamandır kinoayı da denemek istiyordum. yine chia ile aynı marka, aynı miktar kinoanın 43 lira olduğunu görünce oldu o zaman diyerek uzaklaştım. kinoam da kusur kalsın. bunlar en basit örnekler. dün yaşadığım için anlatmak istedim. bu ülkeyi bu hale getirenlere de yazıklar olsun.

2 kasım 09:55 2 kasım 10:21

87. Normalde maaşı, bir sonraki maaş gününden 1 hafta önce civarları biten ben, şimdi 15. Günde parasız kalıyorum. Marketten 100 lira altında harcamadan çıkmak ne mümkün. Bim, a101, şok gibi uygun fiyatla ürün satan marketler bile sık sık zam yapıyor ya da markalar fiyat artışı yapmayıp gramaj azaltıyor. Bundan 1,2 yıl önce gayet rahat satın aldığım pek çok şeyi alamıyorum. Güya maaş artıyor. Yerimizde saymak bir yana geriliyoruz durmadan ekonomik olarak. Tanım: kendini çok ciddi şekilde hissettiren pahalılık.

31 ekim 20:07

86. ailesiyle yaşayan, kira, fatura ödemeyen, sadece kendisine harcama yapan ve pek de harcama yapmayı sevmeyen bir insan olarak ben bile tutunamıyorum. ev geçindiren ve hem okuyup hem çalışan herkese kolaylıklar diliyorum, çok zor günlerden geçiyoruz. kimsenin hükümeti bunlarla vurmaya çalışmaması da oldukça üzücü zira x partisine oy veren kişi de y partisine oy veren kişi de aynı gıdayı tüketiyor, kira ödüyor, vergi veriyor. bu hepimizin meselesi.

31 ekim 16:05