yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (54)
  • medya (1)

  54. bu yıl 20-21 haziran 2020' de yapılması planlanan yks (gizlinot: yükseköğretime geçiş sınavı) covid-19 sebebiyle 25-26 temmuza ertelendi.

  ayrıca yks'de 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminde işlenen konular sınava dahil olacak, ikinci dönem konuları sınavda sorulmayacak. yıllık planda sömestr tatiline kadar yer verilen konular sınava dahil.

  not: milli savunma üniversitesi aday belirleme sınavı da 14 haziran'a ertelendi.

  27 mart 20:23

  53. Üniversiteye tekrar hazırlanmaya karar veren kardeşim için araştırma yaparken bulduğum ve sizin de faydalanabileceğini düşündüğüm güzel ve verimli bir youtube kanalı var.

  Özellikle benim kardeşim gibi matematikte büyük sıkıntılar yaşıyorsanız, bu kanaldan faydalanabilirsiniz.

  Daha çok yeni bir kanal ama kardeşim çok güzel anladığını söylüyor.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=Wsi9FyMa8Bs matedor)

  21 eylül 2018 16:54

  52. İlk 5 bine girmiş, iibf (ingilizce) düşünen süslülerimize yardımcı olabilirim. Ayrıca şehir dışından İstanbula gelecek süslülerin de sorularına seve seve yardımcı olurum.

  Lütfen sınav sonuçlarınız için kendinizi üzülerek çok yıpratmayın günün sonunda her şey sizde bitiyor süslülerim

  31 temmuz 2018 13:40


  51. Hiç sosyal sorusu çözmeyen insanların tm sıralamalarında asıl tmcilerin önünde olduğu sınav. Bu demek oluyorki matematiği iyi olan bir mfci hiç tarih edebiyat coğrafya sorularına dokunmadan hukuk okuyabilecek. Ayrıca sınava girenlerin bu seneki ortalama netlerine bakıldığında ortaya daha vahim bir durum çıkıyor. 40 soruda 5 net temel matematik yapılıyor ve bu sistem yüzünden gençler kendilerini yetersiz hissediyorlar. Halbuki sorun gençlerde değil, onlara temel işlemleri bile öğretemeyen sistemde. 

  31 temmuz 2018 12:52

  50.  Olmayan ya da umduğu gibi gelmeyen süslülerim üzülmemek zor biliyorum ama hiçbir şey sizin o güzel canınızdan ve sağlığınızdan  değerli değil sakın unutmayın. aslında her şeyi yapabilecek güçtesiniz sadece bu yıl nasip değilmiş. Çok yüksek yerleri kazanıp mutsuz olan çok insan tanıdım önemli olan iç huzurunuz. yüksek puan demek her şey demek değil öncelikle buna inanın. 

  Hukuk fakültesinde okuyorum (gizlinot: Ankara hukukta 4. Sınıfa geçtim bu yıl) fakülte ya da Ankara'yla ilgili soruları olan süslülere yardımcı olabilirim her zaman. 

  31 temmuz 2018 12:45

  49. Bu sene istediği sonucu alamayan kardeşlerim, sakın bırakmayın kendinizi. Ölmek istiyorum, yaşamak istemiyorum tarzında mesajlar gördüm. Yapmayın ne olur. Henüz hayattaki tek eşiğin bu sınav olduğunu düşünüyorsunuz. Ama emin olun değil. O kadar çok sınavla karşılaşacaksınız ki daha, bir durun bakalım. İlkinde geçmek kolay olmadı diye nasıl hemen bırakıyorsunuz?

  Bir dört yıl önce ben de böyle düşünüyordum. Deli gibi hazırlandım, sabah sekizde girdiğim dershaneden akşam yedide falan çıkıyordum. O sınav benim için her şeydi. O gün gelecek ve ben tüm hazırlığımın karşılığını alacaktım. Ve sonra her şey bitecekti. Evet o gün geldi ama her şey bitti mi? Tabi ki hayır! Okula başladım ve nelerle karşılaştım nelerle! Okul bitti şimdi, hop yeni bir eşik daha dikildi karşıma. Bu döngü hiç bitmeyecek ki.

  O yüzden bu sınavı, hayatın size geçtin veya kaldın demesi olarak görmeyin olur mu?

  31 temmuz 2018 12:19

  48. Hacettepe, Ankara veya dil bölümleriyle alakalı sorusu olan varsa bekliyorum. Herkes için en güzeli en hayırlısı olur umarım 

  31 temmuz 2018 11:57


  47. Buradan okuduğum kadarıyla bazı süslüler için sonuçların hayal kırıklığı olduğu sınavdır.

  Başarısızlığa ve kaybetmeye alışın!

  Çünkü her zaman hayatın kazanan tarafında olmayacaksanız. Bazen yıkılacaksınız, bazen acı ama gerçek haketmediğinizi düşündüğünüz şeyler yaşayayacaksınız ve hayal kırıklıkları da yaşam boyunca ara ara uğrayacak.

  Öncelikle bunları kabullenin, sonra da başarılı ve dünyaya ismini yazdırmış olan insanların "vazgeçenler" değil, asla "pes etmeyenler" olduğunu, düştükleri yerden kalkıp, bir silkelenip yoluna devam edenler olduğunu hatırlayın. 

  Size bir kaç örnek vereyim,

  - Dünyanın en zengin yazarlarından harry potter'ın yazarı jk rowling, gittiği onlarca yayın evinin kapısından geri çevrildiğinde sonunda intihar etseydi onun adını bile duymayacaktık... ve o da neler başarabileceği konusunda hiç bir fikre sahip olmayacaktı... o pes etmedi, yoluna devam etti...

  - Alibaba'nın kurucusu, çin'in en zengin adamlarından Jack Ma; üniversiteyi 3. denemesinde kazandı, başvurduğu 30 işten red cevabı aldı. Bakın kendi cümleleri ile aynen şöyle diyor;

  “Polis olmak için başvurdum, başvuran 5 kişiden 4’ü alındı ben kabul edilmedim. KFC Çin pazarına girdiğinde iş için 25 kişi başvurdu, 24 kişi alındı ve alınmayan tek kişi yine ben oldum.”

  Bu adam vazgeçseydi, neler yapabileceğini asla bilemeyecekti..

  - Günümüzde hala araştırmaları ile bilime yön veren tesla, sizce elini kolunu sallayarak mı dünya tarihine ismini altın harflerle yazdırdı? -Hayır! Ben bu adamın biyografisini okudum ve adamın yaşamadığı hayal kırıklığı kalmamış, kaç defa düşüp yeniden kalkıp hayal ettiği şeylere kavuşmak ve sevdiği işi yapmak için mücadele vermiş.

  Size tonlarca küllerinden (başarısızlıklarından) doğan ve ismini dünyaya altın harflerle yazdırmış insan örneği verebilirim ama uzatmayacağım, demek istediğim şu. Hiç bir şey için geç ve son değildir ölüm dışında ve seni diğerlerinden ayıran tek özelliğin "asla pes etmeyip, mücadeleye devam etmen" olacaktır.

  Ne zaman ki vazgeçersen veya bayrakları hemen yere indirirsen işte o zaman gerçekten başarısız olmuş ve kaybetmiş sayılırsın.

  Dünyaya ve hayata küsüp vazgeçmeden önce şunu bir okuyun lütfen;

  (link: https://www.google.com.tr/amp/s/girisimle.com/ilk-denemelerinde-basarisiz-olan-50-taninmis-kisi/amp/ Başarısızlığa uğramış 50 tanınmış kişi)

  Lütfen üzülmeyin, hepiniz çok genç ve değerli insanlarsınız. Keşke böyle hissetmenizi sağlayan bozuk sistemin denekleri olmasaydınız... Keşke herkes okullarda adil, eşit ve kaliteli eğitim alabilseydi... 

  31 temmuz 2018 04:20 31 temmuz 2018 04:26

  46. Çokkk mutluyum süslüler emeklerimin karşılığını aldığımı görmek çok güzel bir hismiş. Umarım hepimizin gönlünden geçen olmuştur <3

  Edit: mutluluğumu paylaştığın için teşekkürler eksileyen süslü

  31 temmuz 2018 04:05 31 temmuz 2018 04:48

  45. bir aksilik çıkmazsa doktor olacağım. hala inanamıyorum. soruların cevabını unutmuştum sadece ayt matematiği kontrol etmiştim onda da cevaplarımı yanlış hatırlamışım o kadar yanlışım yokmuş. benim için tamamen sürpriz oldu ama en güzelinden oldu. emeklerimin karşılığını aldım yarın kendimi güzelce ödüllendireceğim<3

  edit: eğer daha lisedeyseniz ve burayı okuyorsanız en büyük tavsiyem ortalamanızı 90'ın altına düşürmeyin hiçbir yılınızda. sınava seneye girecekseniz de sıkılmadan düzenli çalışın. 2. basamağın matematiğini sağlam öğrenin, zor kaynaklara bakın. sevmediğiniz dersin üstüne gidin, öğretmenlerinizin peşini asla bırakmayın. en yapamadığım sayısal ders fizikti hocayı okul çıkışı yakalayıp 1.5 saat bir test kitabındaki yanlışlarımı baştan aşağı sormuştum. aylarca fizik çalıştım ve emeğim netlerime anca nisan ayında yansımaya başladı. asla pes etmeyin. sınav sonrası hemen cevaplara bakmayın benim gibi yanlış hesaplarsanız 1 ay aklınızın bir köşesinde olur. son sene kazanılır mı demeyin oluyor. gerçekten çok düzenli çalıştığım misafirliklere bile kitapla gittiğim sene bu yıldı. önceki yıllarda günü gününe düzenli çalışan bir öğrenci değildim. aklıma gelen başka bir şey yok şimdilik. eğer çalışmayla ilgili sormak istediğiniz bir şey olursa mesaj atabilirsiniz :*

  31 temmuz 2018 03:35 31 temmuz 2018 13:22