yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (1)

  55. bu yıl 20-21 haziran 2020' de yapılması planlanan yks (gizlinot: yükseköğretime geçiş sınavı) covid-19 sebebiyle 25-26 temmuza ertelendi.

  ayrıca yks'de 12. sınıf derslerinin sadece birinci döneminde işlenen konular sınava dahil olacak, ikinci dönem konuları sınavda sorulmayacak. yıllık planda sömestr tatiline kadar yer verilen konular sınava dahil.

  not: milli savunma üniversitesi aday belirleme sınavı da 14 haziran'a ertelendi.

  27 mart 20:23

  54. Üniversiteye tekrar hazırlanmaya karar veren kardeşim için araştırma yaparken bulduğum ve sizin de faydalanabileceğini düşündüğüm güzel ve verimli bir youtube kanalı var.

  Özellikle benim kardeşim gibi matematikte büyük sıkıntılar yaşıyorsanız, bu kanaldan faydalanabilirsiniz.

  Daha çok yeni bir kanal ama kardeşim çok güzel anladığını söylüyor.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=Wsi9FyMa8Bs matedor)

  21 eylül 2018 16:54

  53. emeklerinin karşılığını alan herkesi tebrik ediyorum, eğer istediği gibi geçmeyen varsa da bunun hiçbir şeyi belli etmeyen dandik bir sınav olduğunu hatırlatmak istiyorum.

  üniversite lisenin yanından bile geçmiyor, geçen sene girdim ben de ve bu 1 yılda inanılmaz şeyler yaşadım. bence yerleşecek tüm süslüler şimdiden heyecanlanmaya başlayabilirler. :)

  (gizlinot: sınava girmem de hiçbir boka yaramadı bu arada, istediğim bölüme ve üniversiteye yerleşmeme rağmen kaydımı dondurup yurt dışına gittim. eğer yurt dışı ve endüstri mühendisliği sorularınız varsa yanıtlamaktan memnuniyet duyarım. )

  31 temmuz 2018 13:42


  52. İlk 5 bine girmiş, iibf (ingilizce) düşünen süslülerimize yardımcı olabilirim. Ayrıca şehir dışından İstanbula gelecek süslülerin de sorularına seve seve yardımcı olurum.

  Lütfen sınav sonuçlarınız için kendinizi üzülerek çok yıpratmayın günün sonunda her şey sizde bitiyor süslülerim

  31 temmuz 2018 13:40

  51. Hiç sosyal sorusu çözmeyen insanların tm sıralamalarında asıl tmcilerin önünde olduğu sınav. Bu demek oluyorki matematiği iyi olan bir mfci hiç tarih edebiyat coğrafya sorularına dokunmadan hukuk okuyabilecek. Ayrıca sınava girenlerin bu seneki ortalama netlerine bakıldığında ortaya daha vahim bir durum çıkıyor. 40 soruda 5 net temel matematik yapılıyor ve bu sistem yüzünden gençler kendilerini yetersiz hissediyorlar. Halbuki sorun gençlerde değil, onlara temel işlemleri bile öğretemeyen sistemde. 

  31 temmuz 2018 12:52

  50.  Olmayan ya da umduğu gibi gelmeyen süslülerim üzülmemek zor biliyorum ama hiçbir şey sizin o güzel canınızdan ve sağlığınızdan  değerli değil sakın unutmayın. aslında her şeyi yapabilecek güçtesiniz sadece bu yıl nasip değilmiş. Çok yüksek yerleri kazanıp mutsuz olan çok insan tanıdım önemli olan iç huzurunuz. yüksek puan demek her şey demek değil öncelikle buna inanın. 

  Hukuk fakültesinde okuyorum (gizlinot: Ankara hukukta 4. Sınıfa geçtim bu yıl) fakülte ya da Ankara'yla ilgili soruları olan süslülere yardımcı olabilirim her zaman. 

  31 temmuz 2018 12:45

  49. iibf’deki herhangi bir bölümü ingilizce eğitim dili alarak okumak isteyen süslüler varsa yardımcı olabilirim.

  31 temmuz 2018 12:24


  48. Bu sene istediği sonucu alamayan kardeşlerim, sakın bırakmayın kendinizi. Ölmek istiyorum, yaşamak istemiyorum tarzında mesajlar gördüm. Yapmayın ne olur. Henüz hayattaki tek eşiğin bu sınav olduğunu düşünüyorsunuz. Ama emin olun değil. O kadar çok sınavla karşılaşacaksınız ki daha, bir durun bakalım. İlkinde geçmek kolay olmadı diye nasıl hemen bırakıyorsunuz?

  Bir dört yıl önce ben de böyle düşünüyordum. Deli gibi hazırlandım, sabah sekizde girdiğim dershaneden akşam yedide falan çıkıyordum. O sınav benim için her şeydi. O gün gelecek ve ben tüm hazırlığımın karşılığını alacaktım. Ve sonra her şey bitecekti. Evet o gün geldi ama her şey bitti mi? Tabi ki hayır! Okula başladım ve nelerle karşılaştım nelerle! Okul bitti şimdi, hop yeni bir eşik daha dikildi karşıma. Bu döngü hiç bitmeyecek ki.

  O yüzden bu sınavı, hayatın size geçtin veya kaldın demesi olarak görmeyin olur mu?

  31 temmuz 2018 12:19

  47. Hacettepe, Ankara veya dil bölümleriyle alakalı sorusu olan varsa bekliyorum. Herkes için en güzeli en hayırlısı olur umarım 

  31 temmuz 2018 11:57

  46. Size diyebileceğim tek şey Uludağ yazmayın

  31 temmuz 2018 11:40