girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (1)

62. lise ve lise dostlukları kadar güzel bir şey yokmuş onu anladım.(gizlinot: üni kankalarımda iyiler ama lise cok baska)

bir de sorumluluklar ve hayat sandığımızdan çok daha zormuş.

bir dee sabahlara kadar kahkahalarla okey tavla 101 kağıt oynamak hayattaki basit ama en güzel aktivitelerden birisiymiş onu anladım.

16 eylül 01:26

61. Düzenli çalışıldığı sürece geçilmeyecek ders yok. tarih, felsefe, bilim tarihi bilmeden öğrendiğin her şey ama her şey havada kalır, yaptığın şey sadece ezber olur. Yeterince yağ çekersen araştırma görevlisi olabilirsin. (gizlinot: Kendi üniversitem hatta bölümüm için söylüyorum. Hakkıyla araştırma görevlisi olanları tenzih ederim.)

16 eylül 00:47

60. çalışkan insanın yapamayacağı şey yok ve hemcinslerinin hemen hemen hepsi fesat, çirkef hiçbirine güvenme.

16 eylül 00:32


59. Arkadaş ortamına girip insanlarla aranı bozan, insanların sadece kendisiyle arkadaş olup onun dışında insanları birbirlerine düşüren o kişi yüzünden sakın canını sıkma. Bir süre sonra bir bakacaksın; o kız yalnız kalmış, onun dışında tüm arkadaş grubu bir arada.

16 eylül 00:11

58. Hayır demeyi bil. Yalnız kalmazsın merak etme, seni sen olduğun için seven insanlar mutlaka olacaktır. Uyumlu olayım diye herşeye okey dersen ilişkilerin insan kullanmaya kadar gider.

Derdini herkese anlatma. insanlar genelde umursamaz, laf olsun diye teselli eder. Hatta bazıları yeri gelir aranız açılınca zayıflıklarını sana karşı kullanır. Kan kus kızılcık şerbeti içtim de.

15 eylül 22:14

57. 1)Klasik tabi ki doğru arkadaş çok önemli. Az ve öz dost grubu en iyisi çünkü kalabalık gruplar dağılıyor ve can sıkan durumlar olabiliyor ama herkesle sıcak ve yardım sever olmak önemli.

2)Not konusunda notların iyi olduğu zaman herkes sana saygı duyuyor bu sebeple artık üniversite senin sevdiğin ya da yapacağın ilerde ki mesleğin için yetiştiriyor buna göre yaklaşıp sınav için değil kendin için çalışman geliştirmen en en en önemlisi

3) Her şeyin keyfini çıkarın muhakak kulüplere katılın iyi çimlere uzanmalar canlarım.

15 eylül 21:47

56. en güzel ve en rahat yılların üniversite yılları olarak kalacağıdır.

15 eylül 21:17


55. Param yok diyenlerin, hele hele sürekli olarak param yok diyenlerin çoğu otlakçılık peşinde.

Herkes birbirinin üstünden geçinmeye çalışıyor. Bu yalanı siz de öğrenin. En azından kendi paranızı kendiniz yersiniz başkası değil.

15 eylül 20:21

54. gözlem yapmayı öğretmiştir bana.

mesela üniversitedeki insanlar genel olarak birkaç gruba ayrılır. böyle tiplere denk gelmiştir dersliklerde.

- torpilci

uğurlu nesne: zippo

genellikle hazırlık veya birinci sınıftan itibaren bir şekilde torpille bir yerlere gireceklerini söylerler, "benim tuzum kuru, ben kendimi kurtardım" imajı çizerler.

çoğunluğu derslere katılmaz, mezun olunca da torpil ellerinde patlar.

azınlık olarak torpili elde ederler.

- yazman

uğurlu nesne: fosforlu kalem

bu arkadaşlar her şeyi yazarlar. gerekli-gereksiz her şeyi. dönem ilerledikçe yazma oranında accuracy artar ve daha kaliteli notlar elde edersiniz.

bu arkadaşlarınız ile dönem başından itibaren aranızı iyi tutun.

meslekten soğur ve mesleği yapmaz veya bir bankada/devlet kurumunda çalışır.

- jumper

uğurlu nesne: büyük ekranlı iphone

sosyla medya bağımlısıdırlar. sürekli instagram'da hikaye izlerler. genellikle sınıfta kimse yokken hikayeleri sesli bir şekilde açarlar (sesi sonuna kadar) ve kulağınızı sikerler. tinder'a düşen premium varyasyonları da bulunmaktadır. erkekse "+9 kanka kız nasıl?" item'ı blessed (kaybolmaz) olarak gelir.

genellikle mesleği yapmaz.

- big brother / big sister

uğurlu nesne: çeyrek

bu arkadaşlar bölümün büyük abileri / ablalarıdır. yaşça diğer öğrencilerden daha büyüktürler. %50 başarılı, %50 başarısız olma olasılıkları vardır. bazen okulu kimseye bir şey demeden pat diye bıraktıkları da görülmektedir.

bölüm değiştirmek de sıkça yaptıkları eylemlerdendir.

- genius

uğurlu nesne: casio g-shock

çalışkan değil, dahi olan arkadaşlardır. kestirilemez kişiler. herkesin sıçtığı sınavdan çok yüksek alabilmekle beraber herkesin çok güzel yaptığı sınavdan  düşük alabilirler. sektöre herkesten önce atılırlar. öğrenme isteğiniz varsa ve vizyonunuz bu arkadaşlarınkinden daha sağlamsa, güzel paralar sizleri bekliyor.

- organizatör

uğurlu nesne: güneş gözlüğü

varyasyon 1: sınıfın artist tipleridir, genelde erkek olurlar ve leş tayfa ile takılırlar. zengin olanlarının ise çevresinde daha güzel kızlar olur.

varyasyon 2: sınıfın komik tiplerinden biridir. herkes onu sever, tayfa normaldir.

bu arkadaşlar parti, gezi vb. gibi konuları koordine ederler. bilet satmakla meşguldürler. erasmus öğrencileri ile araları çok iy olur, yabancı ortama girmek isteyenler bu arkadaşlarla samimiyet kurabilirler.

genellikle mesleği yapmazlar.

 - free styler

uğurlu nesne: yok

benim de kendim içinde gördüğüm gruptur. derslere bir girerler, bir girmezler. kafalarına göre takılan tayfadır. ortalamaları 2.50-3.00 arasında değişir.

bu kişilerle arkadaş olmak iyi bir fikir değildir. free styler grubu kişisi kafasına göre takılan bir kişi olduğundan sizi de kendi pis ortamına çekebilir.

- çalışkan

uğurlu nesne: flash disk

çok klişe uğurlu nesne evet farkındayım ama öyle de değil mi ya?

bu arkadaşlar genelde skinny olurlar. genius olanlar ile karıştırılabilirler. bunlar bir şekilde sınavlardan çok iyi notlar almaktadırlar.

genelde ezber yaparlar, sınavlarda o şekilde başarılı olurlar.

literatürü takip etmeye alışıp safe zone'da kalma istekleri yüzünden mezun olduklarında bankada, telekomda çalışırlar, hayatları boyunca aynı işi yaparlar. birkaçı sıyrılabilir.

- dead man's hand

uğurlu nesne: iskambil

"sıçmışsın be abi" blessed item ile hayatlarını sürdürmeye çalışırlar.

15 eylül 13:54

53. tanıştığın insanlar sana çok iyi davransa bile güvenme

15 eylül 11:49