girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

10. 4 gün önce yaptırdığım işlem.Suadiye’de bir doktorun özel kliniğinde yaptırdım,önceden tanıdığım bir doktordu o yüzden içim rahattı.Benim göz altlarım çok mor ve çökük ve ben haliyle bu durumdan çok muzdariptim.Üstüne de yağ bezelerim belirgin ve bu durum zaten mor olan göz çevremi daha kötü gösteriyordu.Kafaya koymuştum yani bir şeyler yaptıracaktım.Doktorum önce bir takım tahliller yaptı kan tahlili vs. ve tomografi çekti.Bunların sonucu temiz çıkınca yani herhangi bir sağlık probleminden dolayı bu morlukların oluşmadığını anlayınca dolguyu yapabiliriz dedi.Öncesinde mezoterapi önerdi rengin biraz açılması için.3 seans mezoterapi yapıldı ikişer hafta aralıklarla.(Eyecell olarak geçiyor galiba) Etkisini gördüm renk açıldı biraz evet ama öyle aman aman memnun kalmadım açıkçası daha fazla sonuç almayı bekliyordum.Bu işlem 1800 ₺.En son seanstan bir hafta sonra da dolgum yapıldı yani geçtiğimiz pazartesi günü.Acısız bir işlem olduğunu söyleyemem iğnelerin girişini baya hissettim.Yaklaşık yarım saat sürdü.Etkisini hemen görebiliyorsunuz çöküklüklerim gitti.Renginde de bir iyileşme oldu gerçekten.Daha çok yeni tabii ama şimdilik memnunum.Yüzümdeki o yorgun ifade büyük oranda azaldı.Ama morlukları tamamen geçirmek gibi bir etkisi yok dolgunun bunu doktorum özellikle vurguladı.Etkisi 1 seneye kadar sürer dedi.Yine kapatıcı falan sürüyorum o ayrı çünkü benim iki halkam varmış erken yaşta belirginleşen yağ bezemden dolayı maalesef.Bunun çözümü ameliyatmış ama doktorum bu yaşta asla yapmam ancak 35-40 lı yaşlarında yapılabilir dedi.Dolgunun fiyatı da 1200 ₺.Çok uzun bir girdi oldu ama benim gibi bu durumu çok araştıranlar olduğunu tahmin ettiğim için yazdım.Faydalı olur umarım.

3 ağustos 21:36 3 ağustos 21:37

9. bu konuda gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Yukarıda fornarinanın yaşadığı durumun aynısını yaşadım. Doktorum önceden tanıdığım bildiğim, botox vs. bir sürü uygulamayı profesyonelce yapan biri. Bana bunu önerdi ve ben de daha önce birçok uygulamayı başarılı bir şekilde yaptığı için kendisine güvenip kabul ettim. Sonuç tam bir hüsran. Hiç gülmezsem eğer bir sıkıntı yok, ama güldüğüm zaman o dolgular çok fena birikiyor ve gözaltı torbası gibi duruyor. Doktoruma söyledim, senin burnun yanaklarını gülünce çekiyor ondan orası çukurlaşıyor gibi birtakım açıklamalar yaptı, çözüm olarak da gülünce çukurlaşan kısma başka bir dolgu yapalım dedi. Ama tabii ek maliyet ve düzelecek mi hiçbir garantisi yok çünkü herhangi bir mimik yapmadığımda bir çukur yok. Güldüğümde o dolgular bir toba gibi duruyor ve alt kısımları da çukurlaşıyor. dolayısıyla oraya dolgu koyarsak bu sefer de gülmediğimde 2. kez dolgu yapılan kısımlar torba gibi durabilir. kısacası tam bir rezalet, paramla rezil oldum. Çok gerekmiyorsa yaptırmayın yani bi hoşluk olsun, bi güzelleşeyim diye yaptırılabilecek bir şey değilmiş. önermiyorum, çok dikkatli karar verin.

22 aralık 2017 00:46

8. uzun zamandır aklımdaydı, bir süredir de burada tatlı tatlı estetik müdahale tecrübelerini anlatan yazarlardan da cesaret bulunca dün gittim yaptırdım. aslında önden bir bilgi alırım, birkaç hafta düşünür öyle karar veririm diyordum ama çok sempatik doktor hanım (ki gayet google'dan yaşadığım şehrin adı + teosyal yazıp bulmuştum) sakince açıklayıp öncesi sonrası fotoğrafları gösterince beş dakikada karar verdim.

işlem 10 dakika bile sürmedi, önden uyuşturucu krem sürdürmediğim halde acı o kadar minimaldi ki göz içlerime en yakın yerler hariç iğnenin girişini bile hissetmedim (acı eşiğim bayağı yüksek benim ama). aslında oldukça da çökük göz altlarım var(dı) ama bir şırınganın %80'ini kullandık sadece, geri kalan azıcık ürünü de naziolabial çizgilere koyduk. türkiye'de iki seans halinde uygulanıyor galiba, benim doktor öyle bir şey söylemedi. iğnelerin girdiği yerde minik bir iki morluk var, onlar da makyajla kapanıyor (buz koymayı unuttum, koysam belki morarmazdı?). sonuçsa tam istediğim gibi oldu, ben söylemedikçe kimse anlamıyor -sadece "dün iyi dinlenmişsin galiba veya sende bir güzellik var" dedirtecek kadar- ama benim için fark paha biçilmez. hem mor hem çukur göz altına sahip olanlar anlayacaktır, corrector'la uğraşmadan tek kat kapatıcı sürüp çıkmak büyük lüks. imkanlarım olduğu sürece her sene yaptırırım ben bunu.

bu vesileyle adeta bir unicorn kadar sihirli fransız kadınlarına da selam etmek istiyorum: metropol olmasa da yöresinin en büyük şehri olan, bir nevi diplomatik merkez, yerel halkı da oldukça zengin bir yerde yaşıyorum. buna rağmen bir tane kadından dolgu, botoks veya herhangi bir estetik müdahale yorumu/tavsiyesi duymadım. benim doktora "türkiye'de çok popüler bu işlemler, herkes konuşuyor, son çıkan yöntemleri biliyor, burada sizi bulmak için bin takla attım" dedim, "fransız kadınları da çok yaptırıyor ama doğal güzellik illüzyonunu devam ettirmek için kimseye anlatmıyorlar" dedi. çünkü herkes bilir ki kendinden seksi fransız kadını saçını taramaz, çıplak uyur ve kahvaltıda şarap içer. sinirlendim yine.

29 mart 2017 14:43


7. Ben ilk olarak ağustosta yaptırmıştım. Ocak ayında ikinci kez yaptırdım. Öncelikle şunu demek istiyorum ki bu dolgu size bir sene gider yok efendim iki sene gider diyenlere aldanmayınız. Bana oldukça yoğun uygulanmasına rağmen tıpkı botoks gibi 5-6 ay civarında etkileri azaldı epeyce. Uygulanan ürünün markası Juvederm di sanırım. Bir de daria nın da yukarıda dediği gibi bu yöntem morluklara bir çare değil. Onun için düzenli göz kremi kullanımı, masaj, bazı yağlar, gerekli kan tahlilleriyle vitamin durumunuza baktırma gibi alternatif yöntemlere yönelmek lazım. Bende de daria gibi çökmeler vardı ve bu çökmeleri morluklar gibi concealer ile kapatmanın imkanı olmuyor ne yazık ki. Benim çökmelerim genetik değil kilo kaybından dolayı oluştu. Bu dolgu sonucunda gerçekten gözle görülür düzelme yaşadım. Daha dinlenmiş toplanmış bi görüntü oluştu. Konyada çok tanınmış bir merkezde doktor hanım uyguladı. Ücret olarak sanırım iğne başı 800 tl oluyor. Sonrasında hafif morarma ve şişlik oluyor ama bikaç gün içinde düzeliyor. İşlem çok kısa sürüyor ve neredeyse sıfır acı hissediyorsunuz. Botoks da yaptırmış biri olarak diyorum bu botoksa göre çok acısız bi işlem. Sorularınız olursa ben de seve seve yanıtlarım sevgili süslüler :)

23 şubat 2017 17:14

6. sekiz gün önce yaptırdığım işlem. bu dolgu ile ilgili beklentiler değişiklik gösteriyor ve sonucundan memnun olmayan kişi çok. o yüzden size deneyimlemiş biri olarak bazı gerçekleri anlatayım, paranız yanmasın.

öncelikle göz altında koyu halkası olanlardan başlayayım. gözünüzün altındaki derinin rengi mi koyu yoksa oradaki çökmeden ötürü bir gölge mi var? bu çok önemli çünkü göz dolgusu size tek başına morluk giderme etkisi veremez, bunu üstüne basa basa söyleyeyim. sims oynayanlar bilir, ev yaratmadan önce arsadaki çimli toprağı aşağı ya da yukarı iteriz zemini düz ya da eğimli yapmak için. komik ve saçma bir örnek oldu ancak göz dolgusu da göz altını sims'te toprağı yukarı itermiş gibi çıkaracak. varmak istediğim nokta şu: eğer gözünüzün altı her halükarda koyu renkli ise onu yukarı kaldırmak o derinin renginde çok değişim meydana getirmeyecek ve siz de "o kadar para verdim, gözümün altı hala mor" diyeceksiniz. siyah bir tabakayı güneşe doğru kaldırdığınızı düşünün, rengi neden değişsin? ancak gözünüzün altı çukur ise ve bu çukurdan dolayı gölge varsa işte o yok olabilir.

benim sorunum ingilizcede "tear through" diye geçen göz ile yanak arasındaki çizgimdi. yaş ile hiçbir ilgisi yok, baba tarafımda herkeste olan bir şey. en azından beni oldukça yorgun gösteriyordu. bu dolgu sayesinde o çizginin görüntüsünün hafiflemesini sağladık.

işlemi ankara'da yaptırdım ve doktorumdan memnun kaldığımı söyleyebilirim her ne kadar bir profesöre yakışmayan kuaför salonundan hallice ofisi olsa da. mesajlarınızı seve seve cevaplarım.

22 şubat 2017 23:38

5. Gözaltlarındaki çöküklük için yapılan hede.

aynı zamanda morluk ve kırışıklığa da iyi geldiği söyleniyor. kılcal damarlara bir şeyler yapılıyormuş. ama geçici bir işlem 1-2 yıl kalıyormuş. ayrıca öyle herkese yapılmıyor. doktor olur verirse yapıyormuş. ameliyatsız estetik.

çok fazla çökük ve mor göz altlarım olduğu için yaptırmayı düşünüyorum ama henüz 22 yaşındayım kararsız kalıyorum. faydasını zararını pek bilmiyorum.

yaptırmasam bu göz altları beni öldürüyor. kapatıcıyla bir şekilde morluk engelleniyor ama o çöküntüyü bir çözüm yok. göz altı çok hassas bir bölge hemen dikkat oraya yoğunlaşıyor. ne kadar güzel makyaj yaparsan yap cildin ne kadar güzel olursa olsun (gizlinot: kendi açımdan) hep kirli bir görüntü kalıyor.

kapatıcı kullanmayınca eroinman gibi dolaşıyorum (gizlinot: rapor almak için doktora gidince kapatıcı falan sürmüyorum :D zaten sağlıklıyken de hasta gibi görünüyor cilt-_-) çok kararsızım sözlük ama fiyat vs konusunda falan hiç bir fikrim yok.

sözlükte estetisyen süslüler var diye hatırlıyorum. onlar şöyle detaylı bir girdi eklese ay ne mükemmel olur.

6 aralık 2016 15:02

4. 1 sene aralıklarla yaptırdığım ve sanırım hiç memnun kalmadığım işlem. öncelikle işlem 2 parça halinde yapılıyor. çok acısı var mı derseniz, hayır yok çünkü iğne yerine kanül kullanılıyor, kemik üzerinden giriliyor ve işlem 15 dakika sürüyor. bunun sonucunda, evet, hiç durup gülmezsem sonuç harika ama güldüğüm anda dolgular göz altı torbası gibi gözüküyor. doktoruma durumu anlattım, daha az yaparız dedi ama 2.seferde de sonuç aynı, başka bir şey bulmam lazım göz altlarım için. bir daha yaptırmam.

27 haziran 2016 11:43 ed.29 haziran 2016 09:17


3. Bir hafta kadar önce göz altlarıma yapılan, şimdiye kadar neden yaptırmamışım dediğim dolgu. Göz altlarımda bildiğiniz krater varmış, otuzdördümdeyim ama yirmidördümdeki halimden daha dinç ve aydınlık görünüyor şu an göz altlarım. Bahsi geçen krater yaşla değil, yüz göz yapımla ilgiliydi çünkü. Herkese yapılamıyor bildiğim kadarıyla, belli şartları var sanırım. Doktor cildin esnekliğini kontrol etti önce ve ona göre olur verdi. On gün sonra tekrar gideceğim ve ikinci uygulama yapılacak. Daha iyi olacak dedi ama ben bu halinden de memnunum. Son zamanlarda on kat kapatıcı, renk eşitleyici bilmem ne kullanıyordum ve yine de baş edemiyordum. Şimdiyse alışkanlıktan biraz sürüyorum, sürmesem de olur aslında. Göz altlarıma da psikolojime de çok iyi geldi kısaca süslüler.

24 şubat 2016 22:06

2. Bir süredir yaptırmak istediğim ama çeşitli sebeplerden ertelediğim, çok da merak ettiğim göz altı gençleştiricisi. Teosyal markalı olanlara ışık dolgusu deniyor sanırım sadece. 25 yasından sonra peyda olan göz altı torbalarımdan ve sürekli kapatıcı kullanmaktan bıktığım için belki bu çözüm olur diye düşündüm ama henüz içime sinen işi ticarete dökmemiş bir doktor bulamadım, malum göz altı çok hassas ve hata belli eden bir bölge. Bir de göz altı torbalarımın gerçekten kötü olup olmadığına karar veremiyorum, belki de ben takıntı yapıyorumdur, bir kaç yıl daha bekleyebilirler.. Belki de yaptırayım gitsin ha sözlük?

17 eylül 2015 17:06

1. ben bunu bir yere yazayım ilerde çok lazım olur dediğimdir. teknoloji gelişmezse bakalım. estetiğe hiçte karşı olmadığım için belli yaştan sonra bıçak altına yatmadan doğal duran teknolojik nimetleri kullanacağım. bu da hafızamda kalsın. ilk belirtiler gözlerde oluyor çünkü hadi bakalım görücez :D:D

14 ağustos 2014 12:29