girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

11. mayıs sonunda yaptırdığım işlem. uzun zamandır aklımdaydı. düşünüp düşünüp erteliyordum, hep bir bahane buluyordum. yorumları oku ve kork, sonra cesaretlen ve fihyat al, sonra ertele döngüsü derken en son sevgili (yazar: daria)'yı da sorularımla darladıktan sonra ani bir karar vererek attım kendimi zincir estetikçilerden birine. doktoruna falan bakmadım.

bu işlem gözlerin altındaki çöküntüler için yapılıyor. tear trough filler olarak geçiyor. daria'nın da anlattığı gibi amaç çöküntüyü gidermek. (gbkz: realself.com) gibi yerlerden araştırınca da görüyorsunuz ki türkiye'de ilginç bir şekilde olay "ışık dolgusu" yani morluk karşıtı bir şeye evrilmiş. morluk sorununuz çöküntüyle ilgiliyse o çöküntü giderilince iyileşme oluyor tabii. ama işlemin bunun dışında morluklar için bir etkisi yok denebilir. bölgeye ışık enjekte etmiyorsunuz çünkü, hacim kazandırıyorsunuz o kadar. göz altında çöküklük olmayanlar için torbalanma gibi riskler oldukça artıyor haliyle. e orada çöküntü yok sen gittin hacim verdin oraya ekstradan? burayı iyice bir anlatayım istiyorum çünkü çöküklüğün ç'si olmayan kişiler ışık dolgusu yaptıracağım diye geziyor. kendi kararları elbette ama ortada bir yanlış yönlendirme var bence.

benim göz altlarım çok çökük. burada mor ve çökük:/ falan diye foto paylaşanları görüp inceden gıcık kapacak boyutta(gizlinot: swh şaka şaka) (gizlinot: ama benimki daha çökük) morluk bir şekilde hallediliyor, ben zaten aman az makyaj yapayım insanı değilim. kapatıcı kullanıyorum düzenli sorun değil ancak o çöküntü başa bela ve bu işlemler dışında çözümü de yok. çocukluk fotolarımda var yahu:/ genetik yani.

sonra ver elini dolgu. doktora derdimi anlattım, bi yakından baktı ve haklısın dedi. bu arada kendisi doğal müdahalelerden yana birisiymiş. laf olsun diye elmacık kemiği, dudak falan dedim de bence gerek yok dedi mesela ama göz altı için gerekli dedi. bir de kaşı biraz kaldırabiliriz dedi ki ben kaşlarımı kalkık bilirdim. neyse.

yine realself.com'a ışınlanırsanız orada milletin her gözüne ikişer ünite dolgu yaptırdığını falan görürsünüz. ne kadar çöküntü o kadar dolgu yani. benim araştırdığım yerli kaynaklarda hep söylenen şey dolgunun kalıcı olması için ikinci işlemin yapıldığı. bu da biraz saçma. kalıcı olsun diye değil, ne kadar ihtiyaç varsa o kadar yapıyorlar.

şimcik hep teosyal diyorlar dolgu olarak ancak bu tek seçenek değil. teosyal markası göz altı bölgesi için ayrıca ürün geliştirip onayı almış ama yurt dışında çatır çatır başka şeyler de kullanıyorlar. teosyal'in de hacim vermesi az diyorlar genel olarak. ama sanırım göz bölgesi için tek onaylı üründü.

bana 1 ml volbella kullanıldı. yapılırken stres olduğum için bu kadar sorup soruşturmadım sonradan öğrendim. göz altı bölgemin fazla çökük olmadığını ancak alanın geniş olduğunu, bu sebeple daha fazla hacim veren bir ürün olduğu için kullandığını söyledi doktor.

ilkinde %30'u yapıldı ve bir haftada eridi gitti dolgu. doktorun söylediği ve benim de araştırdığım kadarıyla torbalanmanın uygulamayla çok yakından ilgisi var. doğru noktadan enjekte edilmezse, derinliği iyi ayarlanmazsa gibi. hyalüronik asit bölgedeki tüm suyu çektiği için de torbalanma oluşuyor. onun için azar azar uygulamayı tercih etmekte yarar varmış. ben 2 hafta sonra ikinci randevu için gittiğimde doktor kalanı tek seferde uyguladı.

acı minimum düzeyde. acı eşiğim hayli yüksek ancak enjektörlerden hiç hoşlanmam. benim için hoş bir duygu değil içinize lıkır lıkır bir sıvı enjekte edilmesi ıyk:/ ama kolayca yapıldı. şişlikler 1 haftada indi. akşamındaki şişlik hali şahaneydi yalnız tam istediğim etki olmuştu dfgdfg

ikinci uygulamada doktor sağ tarafta çok belirgin ve birbirine yakın damarlar olduğunu ve bunların bölgeyi ekstra mor göterdiğini söyledi. bunlar için bir şey daha kullanıldı, bunun biraz can yakıcı olduğunu ve bayağı şişireceğini söyledi. o an ne olduğunu soramadım panikle ama prpc gibi bir şeydi şimdi arattım bulamadım. bunun için ücret alınmadı. gerçekten biraz acıttı, bayağı şişip morardı ancak işe yaradı. bir iki concealer yorumumda bahsetmiş olabileceğm damarlar artık görünür değil.

işlemden memnun kaldım mı? valla evet. şunu söyleyeyim 1 ünite benim için yeterli değilmiş, kesinlikle fazlası gerekiyormuş. ancak etkisi oldu yine de. özelilkle yanaklara kadar inen çöküntü toplandı. ancak göz pınarına yakın bölgede etki minimum. kaz ayaklarına etkisi oldu. bir de hangi kapatıcıyı kullanırsam kullanayım ille de toplanma yaratan nalet bir adet derin çizgi vardı, onu çok hafifletti işlem. kapatıcıda toplanma da minimuma indi. istediğim etki için 1.5 ünite gerekiyormuş bence. şu an etkisi de baya baya azaldı, yok gibi. yani benim senede 2 uygulamayı gözden çıkarmam gerekiyor gibi bu yaşlarımda. gözlerim de pek büyük değil bu arada, fazla uygulama yapılırsa da (link: https://www.thesun.co.uk/wp-content/uploads/2016/11/nintchdbpict000281118457.jpg?w=639 melania trump) olmayalım dediydik ama kaldırırmışım yani ikinciyi. şu an eski çöküklüğe döndü dönecek. maddi olarak başka önceliklerim oldu onun için erteledim açıkçası yoksa vakti geldi ikincinin. çok sallamadım o da var. etkilerini iyice izlemek istedim gelecek için.

son bir not ekleyeyim. ekim başında bir gün tuhaf bir hisle uyandım, gittim baktım iki göz altım şişmiş, biri daha fazla. ama baya şişmiş yani işlem yeniymiş gibi. baya panik oldum başta. gidip onu indirtmek zorunda kalabiliyorsunuz. biraz bakındım sonra, regl dönemi, soğuk algınlığı, vücudun susuz kalması, yoğun alkol tüketimi gibi durumlarda kullanılan dolgu böyle bir şey yapabiliyormuş. bende o ara bu dediklerimin hepsi birden olduğundan bir iki gün bekledim ve indi. sonra bir kez daha oldu aynısı. yani basit bir işlem bile olsa böyle şeyler de olabiliyor.

ben 1200 tl'ye yaptırdım. 1500 dediler ama kampanya, indirim vs. 1200 oldu. bir iki yerden fiyat aldım genelde bu aralıkta. en pahalısı sanırım 1600 ile reha yavuzer olmuştu.

yazdğım en uzun girdilerden oldu. özetle memnun kaldığım ancak elbette eksileri olan işlem. bir yaptır gitsin morluklar olsa keşke ama herkese uygun değil, her işlem gibi risklerii var ve ucuz değil. senede bir seferle kurtulamama ihtimali yüksek yani tek seferle hayal kırıklığı olabilir. bütçeyi zorlayabilir. onun dışında bendeki minimal etkili halini bile sevdim. sırf bir o derin çizgi için bir kreme 300-400+ liralar veriyorum malum. martta tekrar yaptıracağım. artık hep benimlesin göz altı dolgusu.

ek: yer caddebostan maya estetik, doktor metin vural. bu kısım yasal değilse silerim. memnun kaldım ancak kendisi ayrılmış sanırım, bilemedim.

23 ocak 17:38 23 ocak 17:46

10. bu konuda gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Yukarıda fornarinanın yaşadığı durumun aynısını yaşadım. Doktorum önceden tanıdığım bildiğim, botox vs. bir sürü uygulamayı profesyonelce yapan biri. Bana bunu önerdi ve ben de daha önce birçok uygulamayı başarılı bir şekilde yaptığı için kendisine güvenip kabul ettim. Sonuç tam bir hüsran. Hiç gülmezsem eğer bir sıkıntı yok, ama güldüğüm zaman o dolgular çok fena birikiyor ve gözaltı torbası gibi duruyor. Doktoruma söyledim, senin burnun yanaklarını gülünce çekiyor ondan orası çukurlaşıyor gibi birtakım açıklamalar yaptı, çözüm olarak da gülünce çukurlaşan kısma başka bir dolgu yapalım dedi. Ama tabii ek maliyet ve düzelecek mi hiçbir garantisi yok çünkü herhangi bir mimik yapmadığımda bir çukur yok. Güldüğümde o dolgular bir toba gibi duruyor ve alt kısımları da çukurlaşıyor. dolayısıyla oraya dolgu koyarsak bu sefer de gülmediğimde 2. kez dolgu yapılan kısımlar torba gibi durabilir. kısacası tam bir rezalet, paramla rezil oldum. Çok gerekmiyorsa yaptırmayın yani bi hoşluk olsun, bi güzelleşeyim diye yaptırılabilecek bir şey değilmiş. önermiyorum, çok dikkatli karar verin.

22 aralık 2017 00:46

9. uzun zamandır aklımdaydı, bir süredir de burada tatlı tatlı estetik müdahale tecrübelerini anlatan yazarlardan da cesaret bulunca dün gittim yaptırdım. aslında önden bir bilgi alırım, birkaç hafta düşünür öyle karar veririm diyordum ama çok sempatik doktor hanım (ki gayet google'dan yaşadığım şehrin adı + teosyal yazıp bulmuştum) sakince açıklayıp öncesi sonrası fotoğrafları gösterince beş dakikada karar verdim.

işlem 10 dakika bile sürmedi, önden uyuşturucu krem sürdürmediğim halde acı o kadar minimaldi ki göz içlerime en yakın yerler hariç iğnenin girişini bile hissetmedim (acı eşiğim bayağı yüksek benim ama). aslında oldukça da çökük göz altlarım var(dı) ama bir şırınganın %80'ini kullandık sadece, geri kalan azıcık ürünü de naziolabial çizgilere koyduk. türkiye'de iki seans halinde uygulanıyor galiba, benim doktor öyle bir şey söylemedi. iğnelerin girdiği yerde minik bir iki morluk var, onlar da makyajla kapanıyor (buz koymayı unuttum, koysam belki morarmazdı?). sonuçsa tam istediğim gibi oldu, ben söylemedikçe kimse anlamıyor -sadece "dün iyi dinlenmişsin galiba veya sende bir güzellik var" dedirtecek kadar- ama benim için fark paha biçilmez. hem mor hem çukur göz altına sahip olanlar anlayacaktır, corrector'la uğraşmadan tek kat kapatıcı sürüp çıkmak büyük lüks. imkanlarım olduğu sürece her sene yaptırırım ben bunu.

bu vesileyle adeta bir unicorn kadar sihirli fransız kadınlarına da selam etmek istiyorum: metropol olmasa da yöresinin en büyük şehri olan, bir nevi diplomatik merkez, yerel halkı da oldukça zengin bir yerde yaşıyorum. buna rağmen bir tane kadından dolgu, botoks veya herhangi bir estetik müdahale yorumu/tavsiyesi duymadım. benim doktora "türkiye'de çok popüler bu işlemler, herkes konuşuyor, son çıkan yöntemleri biliyor, burada sizi bulmak için bin takla attım" dedim, "fransız kadınları da çok yaptırıyor ama doğal güzellik illüzyonunu devam ettirmek için kimseye anlatmıyorlar" dedi. çünkü herkes bilir ki kendinden seksi fransız kadını saçını taramaz, çıplak uyur ve kahvaltıda şarap içer. sinirlendim yine.

29 mart 2017 14:43


8. Ben ilk olarak ağustosta yaptırmıştım. Ocak ayında ikinci kez yaptırdım. Öncelikle şunu demek istiyorum ki bu dolgu size bir sene gider yok efendim iki sene gider diyenlere aldanmayınız. Bana oldukça yoğun uygulanmasına rağmen tıpkı botoks gibi 5-6 ay civarında etkileri azaldı epeyce. Uygulanan ürünün markası Juvederm di sanırım. Bir de daria nın da yukarıda dediği gibi bu yöntem morluklara bir çare değil. Onun için düzenli göz kremi kullanımı, masaj, bazı yağlar, gerekli kan tahlilleriyle vitamin durumunuza baktırma gibi alternatif yöntemlere yönelmek lazım. Bende de daria gibi çökmeler vardı ve bu çökmeleri morluklar gibi concealer ile kapatmanın imkanı olmuyor ne yazık ki. Benim çökmelerim genetik değil kilo kaybından dolayı oluştu. Bu dolgu sonucunda gerçekten gözle görülür düzelme yaşadım. Daha dinlenmiş toplanmış bi görüntü oluştu. Konyada çok tanınmış bir merkezde doktor hanım uyguladı. Ücret olarak sanırım iğne başı 800 tl oluyor. Sonrasında hafif morarma ve şişlik oluyor ama bikaç gün içinde düzeliyor. İşlem çok kısa sürüyor ve neredeyse sıfır acı hissediyorsunuz. Botoks da yaptırmış biri olarak diyorum bu botoksa göre çok acısız bi işlem. Sorularınız olursa ben de seve seve yanıtlarım sevgili süslüler :)

23 şubat 2017 17:14

7. sekiz gün önce yaptırdığım işlem. bu dolgu ile ilgili beklentiler değişiklik gösteriyor ve sonucundan memnun olmayan kişi çok. o yüzden size deneyimlemiş biri olarak bazı gerçekleri anlatayım, paranız yanmasın.

öncelikle göz altında koyu halkası olanlardan başlayayım. gözünüzün altındaki derinin rengi mi koyu yoksa oradaki çökmeden ötürü bir gölge mi var? bu çok önemli çünkü göz dolgusu size tek başına morluk giderme etkisi veremez, bunu üstüne basa basa söyleyeyim. sims oynayanlar bilir, ev yaratmadan önce arsadaki çimli toprağı aşağı ya da yukarı iteriz zemini düz ya da eğimli yapmak için. komik ve saçma bir örnek oldu ancak göz dolgusu da göz altını sims'te toprağı yukarı itermiş gibi çıkaracak. varmak istediğim nokta şu: eğer gözünüzün altı her halükarda koyu renkli ise onu yukarı kaldırmak o derinin renginde çok değişim meydana getirmeyecek ve siz de "o kadar para verdim, gözümün altı hala mor" diyeceksiniz. siyah bir tabakayı güneşe doğru kaldırdığınızı düşünün, rengi neden değişsin? ancak gözünüzün altı çukur ise ve bu çukurdan dolayı gölge varsa işte o yok olabilir.

benim sorunum ingilizcede "tear through" diye geçen göz ile yanak arasındaki çizgimdi. yaş ile hiçbir ilgisi yok, baba tarafımda herkeste olan bir şey. en azından beni oldukça yorgun gösteriyordu. bu dolgu sayesinde o çizginin görüntüsünün hafiflemesini sağladık.

işlemi ankara'da yaptırdım ve doktorumdan memnun kaldığımı söyleyebilirim her ne kadar bir profesöre yakışmayan kuaför salonundan hallice ofisi olsa da. mesajlarınızı seve seve cevaplarım.

22 şubat 2017 23:38

6. Gözaltlarındaki çöküklük için yapılan hede.

aynı zamanda morluk ve kırışıklığa da iyi geldiği söyleniyor. kılcal damarlara bir şeyler yapılıyormuş. ama geçici bir işlem 1-2 yıl kalıyormuş. ayrıca öyle herkese yapılmıyor. doktor olur verirse yapıyormuş. ameliyatsız estetik.

çok fazla çökük ve mor göz altlarım olduğu için yaptırmayı düşünüyorum ama henüz 22 yaşındayım kararsız kalıyorum. faydasını zararını pek bilmiyorum.

yaptırmasam bu göz altları beni öldürüyor. kapatıcıyla bir şekilde morluk engelleniyor ama o çöküntüyü bir çözüm yok. göz altı çok hassas bir bölge hemen dikkat oraya yoğunlaşıyor. ne kadar güzel makyaj yaparsan yap cildin ne kadar güzel olursa olsun (gizlinot: kendi açımdan) hep kirli bir görüntü kalıyor.

kapatıcı kullanmayınca eroinman gibi dolaşıyorum (gizlinot: rapor almak için doktora gidince kapatıcı falan sürmüyorum :D zaten sağlıklıyken de hasta gibi görünüyor cilt-_-) çok kararsızım sözlük ama fiyat vs konusunda falan hiç bir fikrim yok.

sözlükte estetisyen süslüler var diye hatırlıyorum. onlar şöyle detaylı bir girdi eklese ay ne mükemmel olur.

6 aralık 2016 15:02

5. Göz altı çöküntüm için yaptırmak istediğim işlem. Ortalama fiyatlar konusunda aydınlatabilecek ve İzmirde bu iş için iyi bir hekim önerebilecek olan varsa beni çok mutlu eder

23 ekim 2016 19:09


4. 1 sene aralıklarla yaptırdığım ve sanırım hiç memnun kalmadığım işlem. öncelikle işlem 2 parça halinde yapılıyor. çok acısı var mı derseniz, hayır yok çünkü iğne yerine kanül kullanılıyor, kemik üzerinden giriliyor ve işlem 15 dakika sürüyor. bunun sonucunda, evet, hiç durup gülmezsem sonuç harika ama güldüğüm anda dolgular göz altı torbası gibi gözüküyor. doktoruma durumu anlattım, daha az yaparız dedi ama 2.seferde de sonuç aynı, başka bir şey bulmam lazım göz altlarım için. bir daha yaptırmam.

27 haziran 2016 11:43 ed.29 haziran 2016 09:17

3. Bir hafta kadar önce göz altlarıma yapılan, şimdiye kadar neden yaptırmamışım dediğim dolgu. Göz altlarımda bildiğiniz krater varmış, otuzdördümdeyim ama yirmidördümdeki halimden daha dinç ve aydınlık görünüyor şu an göz altlarım. Bahsi geçen krater yaşla değil, yüz göz yapımla ilgiliydi çünkü. Herkese yapılamıyor bildiğim kadarıyla, belli şartları var sanırım. Doktor cildin esnekliğini kontrol etti önce ve ona göre olur verdi. On gün sonra tekrar gideceğim ve ikinci uygulama yapılacak. Daha iyi olacak dedi ama ben bu halinden de memnunum. Son zamanlarda on kat kapatıcı, renk eşitleyici bilmem ne kullanıyordum ve yine de baş edemiyordum. Şimdiyse alışkanlıktan biraz sürüyorum, sürmesem de olur aslında. Göz altlarıma da psikolojime de çok iyi geldi kısaca süslüler.

24 şubat 2016 22:06

2. Bir süredir yaptırmak istediğim ama çeşitli sebeplerden ertelediğim, çok da merak ettiğim göz altı gençleştiricisi. Teosyal markalı olanlara ışık dolgusu deniyor sanırım sadece. 25 yasından sonra peyda olan göz altı torbalarımdan ve sürekli kapatıcı kullanmaktan bıktığım için belki bu çözüm olur diye düşündüm ama henüz içime sinen işi ticarete dökmemiş bir doktor bulamadım, malum göz altı çok hassas ve hata belli eden bir bölge. Bir de göz altı torbalarımın gerçekten kötü olup olmadığına karar veremiyorum, belki de ben takıntı yapıyorumdur, bir kaç yıl daha bekleyebilirler.. Belki de yaptırayım gitsin ha sözlük?

17 eylül 2015 17:06