sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

15. fiyatı şehirden şehire farklılık gösteren dolgu. ayrıca dolgu maddelerinin hiçbiri 2 sene kalmaz bunu diyene inanmayın, 6-7 max. kaldıki hayatımda 1 kere dudak dolgusu yaptırdım juvaderm 3 ay kaldı. yani o paraya değmeyeceğinden bir daha da yaptırmadım. ama gözaltı ışık dolgusuna ihtiyacım var ve çevremde yaptıran herkes memnun. yaştan bağımsız beni yaşlı gösteriyor. 17 yaşımdan beri var. gözaltı ışık dolgusu yaptırırken markasının redesity 2 olmasına dikkat edin gözaltına özel üretilen dolgudur kendisi. bulunduğum şehirde fiyat aldıktan ve yaptırdıktan sonra editlerim. 

12 ocak 19:48

14. Harika, harika, harika bir şey .Bir süre bekledim süslüde yeterince “genellenebilir” sayıda yorum yazılsın diye. İnatla yaptırmadım. Baktım  üç beş yorumdan başka bir şey yok ( ki yapılan yorum az sayıda da olsa çok kıymetli yorumlardı) , dedim kızım git yaptır ne kaybedersin. Ankara’da iyi bir plastik cerraha yaptırdım ve tam 12 ay oldu, hala ekmeğini yiyorum. Juvaderm volbella yapıldı, kalıcılığı en iyi olan buymuş göz bölgesinde. Dinlenmiş, yeterince uyumuş görünmenizi sağlayan ve kesinlikle sizi 5 yaş geriye götüren bir uygulamaymış meğer. 

11 ocak 01:01 11 ocak 01:16

13. Ben de yaptırdım süslüler. Aslında doğrusunu söylemek gerekirse direk ışık dolgusu değil de göz altı dolgusu yaptırdım. Işık dolgusu juvederm'in teosyal ürününün adı sanırım, benim doktorum restylane kullandı. Hangi dolgu daha iyi diye çok araştırdım ama sonuçta şu ortaya çıktı; dolgular da aynı makyaj malzemeleri gibi çeşit çeşit, sonuçta serbest bir piyasa; dolgunun tipinden ziyade enjekte eden insanın tecrübesi ve hastaya göre ürün seçebilmesi önemli. Restylane de juvederm de ince yapılı dolgular oldukları için göz altına uygunlarmış. Ama mesela yanaklara hacim kazandırma işlevi olan juvederm volumayı kullanıp yanağı yükseltmek vasıtasıyla göz altını iyileştiren doktorlar da varmış.

Neyse benim sorunum yanaktan ziyade göz altımdaki çökme ve hacim kaybıydı. Restylane'i seçti doktor ve iğne yerine kanul kullandı. Kanulun ucu daha az keskin ve iğneden daha büyük. Böylelikle dolguyu daha derine enjekte edebildiğini ve morarma riskinin azaldığını söyledi. Göz altlarımı alkolle silip Uyuşturucu bir iğne yaptı önce (lidokain). uyuşturucu krem sürmedi, sanırım kanul kullandığı için daha derin bir uyuşturma istedi. Sonra da 1 şırınga restylane'i iki gözüme paylaştırdı. Son derece yeterli geldiğini söyledi. Zaten önce tahmininden daha az ürün enjekte edip 2 hafta geçtikten sonra bakıp gerekirse takviye yapıyormuş. Fazla enjekte edilen dolguyu çözmek, az enjekte edilene takviye yapmaktan çok daha zormuş çünkü. İşlem 20 dakika falan sürdü. Sonra da bir soğuk kompres verdi elime.

Neyse Eve geldim ama nasıl güzel görünüyorum şok içindeyim. Resmen gençleşmiştim. Ama 5-6 saat sonra göz altlarım şişmeye başladı. Restylane hyaluronik asit olduğu ve su çektiği için şişme olacak, hazır ol demişti doktor. Saunaya girmek, aşırı terlemek, aşırı spor, aşırı alkolden uzak dur dedi. Bol bol soğuk kompres yaptım, yüksek bir yastıkla sırt üstü uyudum o gece. Sabah şişliklerim aynen duruyordu. Gün boyu soğuk komprese devam ettim. Yaklaşık 30 saat sonra falan inmeye başladılar.

Şişliklerim inince gerçekten tam bir prenses göz altlarına sahip olmuştum. Morluklara tam çözüm değil ama kılcal damarlarla deri arasında hacim yaptığı için az da olsa morlukları hafifletiyor. 9-12 ay arası dayanacak dedi doktor. Bütün bu işleme 450$ ödedim ve board certified bir plastik cerrah yaptı.

Bizim ailede herkesin göz altı fazlasıyla çökük, herkesi otomatik 10 yaş yaşlı gösteren genetik bir durum, dolayısıyla benim yüzümü değiştiren ve fiyatına değen bir yatırım oldu. Fakat 35 yaş altı bir insansanız, bütçeniz kısıtlıysa, azıcık morluğunuz azıcık çöküklüğünüz varsa bence değmez, şimdilik kapatıcınızı sürün bitti gitti.

10 ocak 02:37

12. Az önce yaptırdım. Fiyatı 1 ayda 1500₺ den 2000₺ ye çıkarmışlar o biraz garip geldi ama genel olarak memnun kaldım.Yüzüm daha canlı görünüyo.

edit:Allah kitap askina eksileyenler neden eksiledi nolur bana yazsinlar cidden asiri merak ediyorum artik

14 aralık 2018 14:21 14 aralık 2018 16:33

11. yaptırdığım ve çok memnun kaldığım (link: http://eleganceist.com/goz-alti-isik-dolgusu-hakkinda-merak-edilenler/ uygulama). göz altlarımda hem çöküklük hem de içlere doğru morluk vardı, uykusuz kalınca torbalanma da oluyordu. çok rahat ettim, hem o çöküklük gitti hem de morluğun rengi açıldı, göz pınarlarıma çok az kapatıcı dokundurmam yeterli oluyor. ben özel bir klinikte yaptırdım, senede bir tekrarlatacağım.

27 kasım 2018 17:40

10. yaptırmayı çok düşündüğüm, durup durup süslülerin girdilerini okuduğum hede.

bende morluk değil hafif çöküklük var kilo verdiğim için, sigara da içiyorum, su da içmiyorum, acaba bunları düzeltsem düzelir mi? ben sanmıyorum, yaşla yüzdeki dolgunluk, kolojen azalıyor, dolgusuz olmaz gibi sözlük.

27 kasım 2018 15:33 ed.28 kasım 2018 14:44

9. 4 gün önce yaptırdığım işlem.Suadiye’de bir doktorun özel kliniğinde yaptırdım,önceden tanıdığım bir doktordu o yüzden içim rahattı.Benim göz altlarım çok mor ve çökük ve ben haliyle bu durumdan çok muzdariptim.Üstüne de yağ bezelerim belirgin ve bu durum zaten mor olan göz çevremi daha kötü gösteriyordu.Kafaya koymuştum yani bir şeyler yaptıracaktım.Doktorum önce bir takım tahliller yaptı kan tahlili vs. ve tomografi çekti.Bunların sonucu temiz çıkınca yani herhangi bir sağlık probleminden dolayı bu morlukların oluşmadığını anlayınca dolguyu yapabiliriz dedi.Öncesinde mezoterapi önerdi rengin biraz açılması için.3 seans mezoterapi yapıldı ikişer hafta aralıklarla.(Eyecell olarak geçiyor galiba) Etkisini gördüm renk açıldı biraz evet ama öyle aman aman memnun kalmadım açıkçası daha fazla sonuç almayı bekliyordum.Bu işlem 1800 ₺.En son seanstan bir hafta sonra da dolgum yapıldı yani geçtiğimiz pazartesi günü.Acısız bir işlem olduğunu söyleyemem iğnelerin girişini baya hissettim.Yaklaşık yarım saat sürdü.Etkisini hemen görebiliyorsunuz çöküklüklerim gitti.Renginde de bir iyileşme oldu gerçekten.Daha çok yeni tabii ama şimdilik memnunum.Yüzümdeki o yorgun ifade büyük oranda azaldı.Ama morlukları tamamen geçirmek gibi bir etkisi yok dolgunun bunu doktorum özellikle vurguladı.Etkisi 1 seneye kadar sürer dedi.Yine kapatıcı falan sürüyorum o ayrı çünkü benim iki halkam varmış erken yaşta belirginleşen yağ bezemden dolayı maalesef.Bunun çözümü ameliyatmış ama doktorum bu yaşta asla yapmam ancak 35-40 lı yaşlarında yapılabilir dedi.Dolgunun fiyatı da 1200 ₺.Çok uzun bir girdi oldu ama benim gibi bu durumu çok araştıranlar olduğunu tahmin ettiğim için yazdım.Faydalı olur umarım.

3 ağustos 2018 21:36 3 ağustos 2018 21:37

8. bu konuda gerçekten çok dikkatli olmak gerekiyor. Yukarıda fornarinanın yaşadığı durumun aynısını yaşadım. Doktorum önceden tanıdığım bildiğim, botox vs. bir sürü uygulamayı profesyonelce yapan biri. Bana bunu önerdi ve ben de daha önce birçok uygulamayı başarılı bir şekilde yaptığı için kendisine güvenip kabul ettim. Sonuç tam bir hüsran. Hiç gülmezsem eğer bir sıkıntı yok, ama güldüğüm zaman o dolgular çok fena birikiyor ve gözaltı torbası gibi duruyor. Doktoruma söyledim, senin burnun yanaklarını gülünce çekiyor ondan orası çukurlaşıyor gibi birtakım açıklamalar yaptı, çözüm olarak da gülünce çukurlaşan kısma başka bir dolgu yapalım dedi. Ama tabii ek maliyet ve düzelecek mi hiçbir garantisi yok çünkü herhangi bir mimik yapmadığımda bir çukur yok. Güldüğümde o dolgular bir toba gibi duruyor ve alt kısımları da çukurlaşıyor. dolayısıyla oraya dolgu koyarsak bu sefer de gülmediğimde 2. kez dolgu yapılan kısımlar torba gibi durabilir. kısacası tam bir rezalet, paramla rezil oldum. Çok gerekmiyorsa yaptırmayın yani bi hoşluk olsun, bi güzelleşeyim diye yaptırılabilecek bir şey değilmiş. önermiyorum, çok dikkatli karar verin.

22 aralık 2017 00:46

7. uzun zamandır aklımdaydı, bir süredir de burada tatlı tatlı estetik müdahale tecrübelerini anlatan yazarlardan da cesaret bulunca dün gittim yaptırdım. aslında önden bir bilgi alırım, birkaç hafta düşünür öyle karar veririm diyordum ama çok sempatik doktor hanım (ki gayet google'dan yaşadığım şehrin adı + teosyal yazıp bulmuştum) sakince açıklayıp öncesi sonrası fotoğrafları gösterince beş dakikada karar verdim.

işlem 10 dakika bile sürmedi, önden uyuşturucu krem sürdürmediğim halde acı o kadar minimaldi ki göz içlerime en yakın yerler hariç iğnenin girişini bile hissetmedim (acı eşiğim bayağı yüksek benim ama). aslında oldukça da çökük göz altlarım var(dı) ama bir şırınganın %80'ini kullandık sadece, geri kalan azıcık ürünü de naziolabial çizgilere koyduk. türkiye'de iki seans halinde uygulanıyor galiba, benim doktor öyle bir şey söylemedi. iğnelerin girdiği yerde minik bir iki morluk var, onlar da makyajla kapanıyor (buz koymayı unuttum, koysam belki morarmazdı?). sonuçsa tam istediğim gibi oldu, ben söylemedikçe kimse anlamıyor -sadece "dün iyi dinlenmişsin galiba veya sende bir güzellik var" dedirtecek kadar- ama benim için fark paha biçilmez. hem mor hem çukur göz altına sahip olanlar anlayacaktır, corrector'la uğraşmadan tek kat kapatıcı sürüp çıkmak büyük lüks. imkanlarım olduğu sürece her sene yaptırırım ben bunu.

bu vesileyle adeta bir unicorn kadar sihirli fransız kadınlarına da selam etmek istiyorum: metropol olmasa da yöresinin en büyük şehri olan, bir nevi diplomatik merkez, yerel halkı da oldukça zengin bir yerde yaşıyorum. buna rağmen bir tane kadından dolgu, botoks veya herhangi bir estetik müdahale yorumu/tavsiyesi duymadım. benim doktora "türkiye'de çok popüler bu işlemler, herkes konuşuyor, son çıkan yöntemleri biliyor, burada sizi bulmak için bin takla attım" dedim, "fransız kadınları da çok yaptırıyor ama doğal güzellik illüzyonunu devam ettirmek için kimseye anlatmıyorlar" dedi. çünkü herkes bilir ki kendinden seksi fransız kadını saçını taramaz, çıplak uyur ve kahvaltıda şarap içer. sinirlendim yine.

29 mart 2017 14:43

6. Ben ilk olarak ağustosta yaptırmıştım. Ocak ayında ikinci kez yaptırdım. Öncelikle şunu demek istiyorum ki bu dolgu size bir sene gider yok efendim iki sene gider diyenlere aldanmayınız. Bana oldukça yoğun uygulanmasına rağmen tıpkı botoks gibi 5-6 ay civarında etkileri azaldı epeyce. Uygulanan ürünün markası Juvederm di sanırım. Bir de daria nın da yukarıda dediği gibi bu yöntem morluklara bir çare değil. Onun için düzenli göz kremi kullanımı, masaj, bazı yağlar, gerekli kan tahlilleriyle vitamin durumunuza baktırma gibi alternatif yöntemlere yönelmek lazım. Bende de daria gibi çökmeler vardı ve bu çökmeleri morluklar gibi concealer ile kapatmanın imkanı olmuyor ne yazık ki. Benim çökmelerim genetik değil kilo kaybından dolayı oluştu. Bu dolgu sonucunda gerçekten gözle görülür düzelme yaşadım. Daha dinlenmiş toplanmış bi görüntü oluştu. Konyada çok tanınmış bir merkezde doktor hanım uyguladı. Ücret olarak sanırım iğne başı 800 tl oluyor. Sonrasında hafif morarma ve şişlik oluyor ama bikaç gün içinde düzeliyor. İşlem çok kısa sürüyor ve neredeyse sıfır acı hissediyorsunuz. Botoks da yaptırmış biri olarak diyorum bu botoksa göre çok acısız bi işlem. Sorularınız olursa ben de seve seve yanıtlarım sevgili süslüler :)

23 şubat 2017 17:14