yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  22. Estetik ve plastik cerrahların yaptığı uygulama.

  Sorusu olan varsa saldırsın, klinikteyim, hemşireyim, yapıyoruz biz bunu yahu!

  23 haziran 20:40

  21. Merhaba süslüler! Yaptırdım gitti Ankara'da samimiyetine, güvenilirliğine görür görmez inandığım Özerk Demiralp hocam yaptı. 10 dk süren, aynaya bakar bakmaz neden daha önce yaptırmamışım hissi. Hepsini kullanmadı 2 hafta sonra kontrol var ve kalan kısmı gözaltına değil başka bir yere uygulayabilirim sürpriz olsun dedi :) merakla bekliyorum. ben şu anda bile gayet memnunum. Kendisine ve asistanına buradan da çok teşekkür ediyorum. İlk defa işlem yaptıran biri olarak da (cilt bakımı da dahil) yaş almamla birlikte yeni adresim belli diyorum. Bi de şu güneş lekelerimden kurtulsam tamam.

  23 haziran 14:42

  20. merhaba süslüler, uzun zamandır yoktum. Hamile kalınca yazamaz oldum, doğurdum, çeşitli badireler atlattım ve bebeyi 21 aylık yaptım (şükür). Aynadaki halimden çok mutsuzum, 2 senedir uyumuyorum, eşim dışında çoçukla ilgilenecek kimsem yok. annem hayatta değil, abim, babam, kayınvalidem hepsi ayrı şehirlerde. Her neyse... Halihazırda çökük olan göz altlarım daha da çöktü makyaj falan hak getire, güneş lekesi de üstüne tuz biber. o kadar da dikkat ettim anlamıyorum ki. düşündüm taşındım neden olmasın dedim malum yaş 31 yaptır gitsin.. Ankarada yaşıyorum memnun kaldığınız doktor varsa ve yazarsanız çok sevinirim. Sevgiler..

  arkadaşlar vurmayın öldüm, uzun zaman gelmeyince soru cevap kısmına yazmam gerektiğini unutmuşum :( oraya yazdım, eksilemeyin, yaptırınca editlerim diye silmiyorum :)

  12 haziran 15:28 12 haziran 15:43

  19. Bu dolgu göz altındaki çöküklük için yapılır yanakla göz altı seviyesini eşitlemek için. Göz altının çukur olmasından dolayı oluşan görüntüyü alır. Ama maalesef göz altı mor olan insanlar bu işlemi yaptırıyo, doktorunuzda bilgisiz ise pişman oluyosunuz verdiğiniz paraya. bi işe yaramıyor. O yüzden bu dolguyu yaptırmadan önce göz altınızın çöküklüğüne bakın ona göre yaptırın. Bursa'da bu işi düzgün yapan da yoktur ayrıca.

  Göz altı mor olana çare yok ne yazık ki süslüler buna en uygun örnek kim kardashian. 

  21 nisan 07:58

  18. Uzun zamandır araştırdığım ve dün kadınlar günü indiriminden yararlanarak yaptırdığım işlem. Gözlerim iri olduğu için göz çukurlarım da kocaman, dolayısıyla çukur ışık gelmediği için karanlık gösteriyor zaten, üstüne morluklarım da var. Bayağı dertliydim bu konuda. Bir sürü yer araştırdım. Benim gördüğüm kadarıyla İstanbul’da fiyatlar 1000 liradan başlıyor 2500-3000’e kadar çıkıyor. Orta segment yerler elbette bunlar. 

  Ben daha önce de fiyat aldığım bir polikliniğin kadınlar günü için indirim yaptığını görünce tekrar onlarla iletişime geçtim ve oraya yaptırdım. Fiyatı 2500’den 1200’e inmişti. Tüm uygulamaları doktor yapıyor ve inanılmaz ilgili. Ben giderken durumum bayağı ciddi olduğu için 1 cc kesin yetmez iki yapalım üç yapalım derler diye düşünüyordum. Görüşmede doktora kaç cc yapacaksınız diye sorduğumda hasta istese de 1’den fazla yapmıyoruz dedi. Adım adım konuşarak, anlatarak, her enjeksiyonda ayna tutup göstererek ilerledi. İşlem bittiğinde ciddi fark vardı arada. Daha önce neden yaptırmadım diye düşünüyorum. Evet öyle kapatıcı sürülmüş gibi apaydınlık pürüzsüz bir gözaltım yok, fakat göz altı ile yanağı ayıran o yere paralel çizgi, adını bilmiyorum yazan olursa editlerim, tamamen kayboldu. Morluk hala var, ama kapatıcı ile halledilebilecek seviyede. yorgun görüntü gitti. Eskiden bobbi brown corrector ve lancome effacernes ile dahi sağlıklı bir görüntü elde edemiyordum. Kısacası düşünen ve imkanı olan herkese tavsiye ederim. 

  Acı kısmına gelince, her iki yanağıma da anestezik iğne yapıldı ve doktor kanüllerle oradan girdi. Anestezi iğnesi bayağı iş görse de hiç acı hissetmedim diyemem, biraz canım yandı ama dayanılmaz bir acı değil. Yapılan dolgu tüpün yarısı idi bu arada, önümüzdeki hafta kalan yarısını da yapacak. Tamamını bir seferde yapmıyor, sanırım iyice otursun ve eksik bir yer kalırsa rötüşla düzeltebilsin diye bir miktar ürün ayırıyor. Aynı yerde dudak dolgusu ve botoks da yaptırdım onları da yazacağım ilgili başlıklara. Umarım yaptırmayı düşünen ve bilgi edinmeye çalışan süslülere faydası olur. Başka sorularınız olursa yanıtlarım. 

  Edit: bahsettiğim çizginin adı tear through imiş sevgili (yazar: Daria) bilgilendirdi. 

  5 mart 12:48 6 mart 01:32

  17. fiyatı şehirden şehire farklılık gösteren dolgu. ayrıca dolgu maddelerinin hiçbiri 2 sene kalmaz bunu diyene inanmayın, 6-7 max. kaldıki hayatımda 1 kere dudak dolgusu yaptırdım juvaderm 3 ay kaldı. yani o paraya değmeyeceğinden bir daha da yaptırmadım. ama gözaltı ışık dolgusuna ihtiyacım var ve çevremde yaptıran herkes memnun. yaştan bağımsız beni yaşlı gösteriyor. 17 yaşımdan beri var. gözaltı ışık dolgusu yaptırırken markasının redesity 2 olmasına dikkat edin gözaltına özel üretilen dolgudur kendisi. bulunduğum şehirde fiyat aldıktan ve yaptırdıktan sonra editlerim. 

  12 ocak 19:48

  16. Harika, harika, harika bir şey .Bir süre bekledim süslüde yeterince “genellenebilir” sayıda yorum yazılsın diye. İnatla yaptırmadım. Baktım  üç beş yorumdan başka bir şey yok ( ki yapılan yorum az sayıda da olsa çok kıymetli yorumlardı) , dedim kızım git yaptır ne kaybedersin. Ankara’da iyi bir plastik cerraha yaptırdım ve tam 12 ay oldu, hala ekmeğini yiyorum. Juvaderm volbella yapıldı, kalıcılığı en iyi olan buymuş göz bölgesinde. Dinlenmiş, yeterince uyumuş görünmenizi sağlayan ve kesinlikle sizi 5 yaş geriye götüren bir uygulamaymış meğer. 

  11 ocak 01:01 11 ocak 01:16

  15. Ben de yaptırdım süslüler. Aslında doğrusunu söylemek gerekirse direk ışık dolgusu değil de göz altı dolgusu yaptırdım. Işık dolgusu juvederm'in teosyal ürününün adı sanırım, benim doktorum restylane kullandı. Hangi dolgu daha iyi diye çok araştırdım ama sonuçta şu ortaya çıktı; dolgular da aynı makyaj malzemeleri gibi çeşit çeşit, sonuçta serbest bir piyasa; dolgunun tipinden ziyade enjekte eden insanın tecrübesi ve hastaya göre ürün seçebilmesi önemli. Restylane de juvederm de ince yapılı dolgular oldukları için göz altına uygunlarmış. Ama mesela yanaklara hacim kazandırma işlevi olan juvederm volumayı kullanıp yanağı yükseltmek vasıtasıyla göz altını iyileştiren doktorlar da varmış.

  Neyse benim sorunum yanaktan ziyade göz altımdaki çökme ve hacim kaybıydı. Restylane'i seçti doktor ve iğne yerine kanul kullandı. Kanulun ucu daha az keskin ve iğneden daha büyük. Böylelikle dolguyu daha derine enjekte edebildiğini ve morarma riskinin azaldığını söyledi. Göz altlarımı alkolle silip Uyuşturucu bir iğne yaptı önce (lidokain). uyuşturucu krem sürmedi, sanırım kanul kullandığı için daha derin bir uyuşturma istedi. Sonra da 1 şırınga restylane'i iki gözüme paylaştırdı. Son derece yeterli geldiğini söyledi. Zaten önce tahmininden daha az ürün enjekte edip 2 hafta geçtikten sonra bakıp gerekirse takviye yapıyormuş. Fazla enjekte edilen dolguyu çözmek, az enjekte edilene takviye yapmaktan çok daha zormuş çünkü. İşlem 20 dakika falan sürdü. Sonra da bir soğuk kompres verdi elime.

  Neyse Eve geldim ama nasıl güzel görünüyorum şok içindeyim. Resmen gençleşmiştim. Ama 5-6 saat sonra göz altlarım şişmeye başladı. Restylane hyaluronik asit olduğu ve su çektiği için şişme olacak, hazır ol demişti doktor. Saunaya girmek, aşırı terlemek, aşırı spor, aşırı alkolden uzak dur dedi. Bol bol soğuk kompres yaptım, yüksek bir yastıkla sırt üstü uyudum o gece. Sabah şişliklerim aynen duruyordu. Gün boyu soğuk komprese devam ettim. Yaklaşık 30 saat sonra falan inmeye başladılar.

  Şişliklerim inince gerçekten tam bir prenses göz altlarına sahip olmuştum. Morluklara tam çözüm değil ama kılcal damarlarla deri arasında hacim yaptığı için az da olsa morlukları hafifletiyor. 9-12 ay arası dayanacak dedi doktor. Bütün bu işleme 450$ ödedim ve board certified bir plastik cerrah yaptı.

  Bizim ailede herkesin göz altı fazlasıyla çökük, herkesi otomatik 10 yaş yaşlı gösteren genetik bir durum, dolayısıyla benim yüzümü değiştiren ve fiyatına değen bir yatırım oldu. Fakat 35 yaş altı bir insansanız, bütçeniz kısıtlıysa, azıcık morluğunuz azıcık çöküklüğünüz varsa bence değmez, şimdilik kapatıcınızı sürün bitti gitti.

  10 ocak 02:37

  14. Az önce yaptırdım. Fiyatı 1 ayda 1500₺ den 2000₺ ye çıkarmışlar o biraz garip geldi ama genel olarak memnun kaldım.Yüzüm daha canlı görünüyo.

  edit:Allah kitap askina eksileyenler neden eksiledi nolur bana yazsinlar cidden asiri merak ediyorum artik

  14 aralık 2018 14:21 14 aralık 2018 16:33

  13. yaptırdığım ve çok memnun kaldığım (link: http://eleganceist.com/goz-alti-isik-dolgusu-hakkinda-merak-edilenler/ uygulama). göz altlarımda hem çöküklük hem de içlere doğru morluk vardı, uykusuz kalınca torbalanma da oluyordu. çok rahat ettim, hem o çöküklük gitti hem de morluğun rengi açıldı, göz pınarlarıma çok az kapatıcı dokundurmam yeterli oluyor. ben özel bir klinikte yaptırdım, senede bir tekrarlatacağım.

  27 kasım 2018 17:40