yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (2)

  20. fotoğraf veya hafif realist çalışmalarını beğenmesem de bazı minimal tasarımları hoşuma gittiğinden bir süre takip ettiğim bir dövmeciydi, kendim büyük parçalara merak salınca o minimal hevesi geçti tabii. Ama şimdi takibi bırakmama sebep olan asıl olayı yazıcam ki gereğinin 3-4 katı para vererek dövme yaptırıp bir de bunun triplerine maruz kalmayın. İyi tarafına gelenlere kibarken birden ufak bir sorudan bile müşterilerini tersleyip storylerde dalga geçebiliyor koca insanlarla. Kendisi karşılık beklemeden sanat için sanat yapan biri değil ki böyle burnu havada olsun, para karşılığında müşterilerini tatmin etmek için bir iş icra ediyor nihayetinde. İşin içeriği sanat yalnızca.

  Az çok takip edenler bilir, sürekli "yazı dövmesi yapmıyorum" diyen biriydi. Ben de sevmem ve basit bulurum yazı dövmelerini ama bu kadın kendisine soranları tersler, storylerde dalga geçerdi, tekrar tekrar isteniyor diye kızardı. Sonra birden, bi arkadaşı çok rica etmiş diye ona yazı yazıp paylaştı. Ve bunun arkası gelmeye devam etti sık sık yazı dövmeleri yapmaya başladı.

  Bir gün, tam kelimeyi hatırlamıyorum ama, ingilizce bir dövmeyi yanlış yazdığını gördüm. Harf veya noktalama hatasıydı tam emin olamıyorum şu an, ama göze batan ve anlamı değiştiren, ufak bir googlelamayla düzeltilebilecek bir hataydı. Ben de yanlış yazılmış halinin çevirisini yaparak yorum attım, hatası anlam değiştirdiği için çevirisi saçma oluyordu. Sonra koca kadın profilimi stalklamış, geldi "Odtü'de ancak bu kadar ingilizce öğretiyorlar herhalde hahahh" gibi bir yorum yaptı ve bir sürü takipçisi de yorumlara doluşup bana sataşmaya başladı. Cevap vermedim ve birkaç kişi beni haklı bulunca yorumları sildi sanıyorum. Benim yorumum da kaotik enerji içeriyordu ama hatasını kabul etse veya hiçbir şey demese geçiştirilebilirdi, kendisi sonra postu da sildi galiba bulamadım.

  Bu ne özgüvendir, bu ne bilmişliktir? Kendisine iğne açma ücreti bile fahiş fiyatlardan boktan bir dövme yaptıran insanın vücuduna bu kelimeleri yanlış yazmak, üstüne şaka yoluyla hatasını işaret etmeye çalışan insana okuduğu okulla laf sokmaya çalışmak nedir? Dikkatinizi çekiyorum ben okulumdan bahsetmedim ve kendisi kudurup profilimi karıştırıp okulla ilgili bir fotoğraf bulmuş olmalı bunu yazmak için. Sürekli üniversite okumadığını ve hiç ihtiyaç duymadığını belirtiyor ama bi yanığı var sanırım bu konuda. Ve ayrıca sapık fangirlleri olduğunu, storylerinde dalga geçerek paylaştığı postlara hesaplara dahi bu hayranlarının gidip saldırgan yorumlar bıraktığını da bilerek bana yorumlarda böyle sataşmasını çok anlamsız buldum.

  Cidden ortalama insanların bir kitle bulabilmesi günümüzün sosyal kanseri. çünkü dinlendiklerini anladıkları an kompleks geliştiriyorlar böyle.

  24 ocak 13:22

  19. para kazandığı bir iş için insan neden bu kadar kaprisli olur anlamadım.kendisinin izmir içinde çok sağlam bir imajı olduğunu artık düşünmüyorum evet gayet popüler ama dedikodular onun ne kadar pahalı çalıştığından ve ne kadar kaprisli olduğundan dert yanıyor :'(

  12 ağustos 2018 11:13

  18. Herkes gibi ben de önceleri severek takip ediyordum. Özellikle fotoğraf dövmelerini çok beğeniyordum. Fakat şimdi durup inceleyince fotoğraflardan yapılmış tüm çalışmaları tabiri caizse korkunc geliyor. İğrençlik anlamında değil, basbayağı insanların mimikleri korkutucu/sinirli/her an çıkıp saldıracakmış gibi. 

  16 haziran 2018 02:32


  17. tanıdığım üç kişi ona dövme yaptırdı. tek söyleyebileceğim dövmelerinin (özellikle renkli olanlarının) gerçekte fotoğraflardaki kadar canlı ve güzel durmadığı. ama kendi çok güzel kadın vesselam.

  16 haziran 2018 02:12

  16. ya bu iki kuruşluk insanların g..tünü kim kaldırıyor allahaşkına, yazıldı diye extra baktım. özellikle resimleri dövmeye geçirirken vasat. neeeeext

  28 mayıs 2018 10:15

  15. kendisi çok hoş bir kadın. işinde profesyonel olduğunu düşünmüyorum ama yaptığı işi severek takip ediyordum lakin dünki storylerini izleyene kadar.

  yanlış hatırlamıyorsam daha önce de buna benzer bir şeyler görmüştüm storylerinde. kendisine dmden dövme modelini atıp fiyat soranlara giydiriyor da giydiriyor? bir tattoo artist ona ulaşmaya çalışan müşterisini nasıl böyle takipçi kitlesinin önüne serip harcar oturup izledik dün hep beraber. kimse kimseden üstün değil yahu, rahatsız olduğunu düzgün bir şekilde karşı tarafa kendin de iletebilirsin. nedir bu sanatçı tripleri gerçekten öööeeehfff geldi.

  edit: an itibariyle takipçisi değilim.

  27 mayıs 2018 19:29 27 mayıs 2018 23:20

  14. (yazar: fiona gallagher) dünkü storyleri görüp düşündüklerimi aynen aktarmış.

  bu dövmeci hanım bence "insanlara ben buyum dedikçe bir süre sonra o şeye dönüşmüş olma durumu"nu fark etmiş, ona oynuyor. zorum ben, prensiplerim var, seçiciyim, zorum, bana istediğiniz gibi hitap edemezsiniz, zorum... yav anladık zorsun da yaptığın şey %100 sanat değil bu tripler de senin kalibrendeki biri için çok fazla. bir makyaj sanatçısından, bir kuaförden, bir terziden pek farkın yok, insanların üstünde taşıyacağı bir şey yapıp karşılığında para alıyorsun nihayetinde. neyin kompleksini yaşıyor da bu şekilde egosunu onarmaya çalışıyor acaba diye düşündürüyor bu tavrı.

  tanım: gördüğüm kadarıyla karakteri hakkında olumlu düşünemesem de fiziksel olarak çok hoş bulduğum kadın.

  27 mayıs 2018 13:15


  13. olmadığı halde olmuş gibi davranan,zorum ben tripleriyle fiyat yükseltmeye çalışan dövmeci.

  benim dövmecim ne kadar saçma soru sorarsam sorayım sabırla cevap verdi,gayet rahat randevu aldım ve kapora da istemedi vaktim müsaitken de çizdiğini gösterdi,beğenmediğim yeri değiştirdi. daha önce ona yaptırdığım için indirimde yaptı. bende onu etiketledim hatta ufak bir reklam oldu.

  ılgın çok mu başarılı ünlü bir dövmeci diye yaptıklarına bir baktım gayet sıradan basit şeyler. ne dövmeler gördüm başka hesaplarda dibim düştü.

  gelen müşteri senin çizimini de sorgular hijyenini de sorgular küçük hanım. eleştiri kaldıramıyorsan böyle işlere girmeyeceksin. o insanın vücudunda kalacak tabi ki onun fikirleri daha önemli. eline iki iğne boya alan "sanaatçıyım ben ya dövmelerim çok anlamlı" diye geziniyor ortada. evet prensiplerin olabilir,bende dövmeci olsam sevgilisinin adını yazdırmaya gelen 18 yaşındaki kıza o dövmeyi yapmam. ama seninkiler kap-ris

  benimde kedim var kendi iş yerim olsa orada tutmak isterim belki ama kedilerden hoşlanmayan gelmesin ne demek ? alerjisi olabilir fobisi olabilir ben de eskiden korkuyordum çünkü... ayrıca kedi dediğin şey ordan oraya koşturuyor yıkıyor döküyor , hijyenin sorgulanabilir.

  altına da ısrarla yalakalık içeren yorum yapan çoğu kişi de ezilmekten hoşlanıyor sanıyorum

  5 nisan 2017 15:35

  12. Dövmeyi göstermemesinin nedenini çizimini kendisinin yaptığı taslağı alıp başka birine yaptırılmasın diye olduğunu düşünüyorum.çünkü kuzenim kendisine dövme yaptırdı ve çok memnun.burda ılgın kendi istediğini yaptırdı diye bi durum yok gayette kuzenim ne isterse nasıl isterse o şekilde yapıldı dövme.

  Bir arkadaşım ise izmirde çok meşhur olan birine yaptırdı dövmesini.ve dövmeyi ilk gören bunu x yapmış diyo.çünkü direk dövmeyi kafasına göre çizip kendi imzası haline gelmiş şekilleri eklemiş dövmeye ve benim salak arkadaşımında ben böyle istemiyorum demesine kalmadan yapılmış dövme.

  Bana yazdığı kurallar mantıklı geldi.çünkü bundan para kazanan biri.randevu verdiği insanlar bir anda randevularını hiç bir gerekçe göstermeden iptal edince haliyle kaporasız çalışmazsınız bence de.

  Bunların dışında kendisini bir ara sosyal mecralardan takip ediyordum.fakat düşünce yapısı,fikirleri,üslubu nedeniyle beni rahatsız etmişti.

  5 nisan 2017 09:51

  11. incir reçeli 2 de bir dövmeci kız vardı, ya ondan ilham almış ya da incir reçeli bu kızdan ilham almış bilmiyorum, orda da hikâyelerine göre görmeden yapıyordu dövmelerini hatta hikayesiz dövme yapmıyordu. zaten öyle de ben mi bilmiyorum yoksa

  5 nisan 2017 09:21