girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • medya (2)

42. hakan günday'ın elini attığı işlerde tecavüz, çocukluk travması, fetiş durumlarından biri veya bir kaçının olduğa eminim. asıl olay açıklandığında epey rahatsız olacağız büyük ihtimalle. adamın zihni huzursuz.

dün 15:38

41. ne demek final veriyo ya oyuncu kadrosu olsun kurgusu olsun gayet kaliteli ve akıcı bir dizi final için daha erken bu internet dizileri niye hemen final yapıyo tutunduğumuz kaliteli bir kaç türk dizisi var zaten. dip final yapmasa bari:/

18 mayıs 22:24

40. Onur Saylak ekşi sözlük’te haziran başında son üç bölümün geleceğini ve final olacağını söylemiş. Aslında böyle mini dizileri çok seviyorum ama bitecek olmasına üzüldüm. Haluk bilginer, Metin akdülger, Recep usta çok iyi bir kombo değil miydi? 

Neyse, umarım diziye yakışır bir final olur da her zaman kusursuz bir dizi olmasıyla aklımızda kalır.

18 mayıs 21:22


39. son bölümle ilgili soru-cevap aparatında kafama takılanlardan ve teorilerimden bahsetmiştim. buraya da yazmak istiyorum ki kalıcı olsun.

----spoiler----

öncelikle son 3 bölümde tecavüze uğrayan bir kız çıktı ortaya. bu araştırılıyor dizide şuan, izleyenler biliyordur. bu kişinin nevra olabilme ihtimalini düşündüm ilk olarak, ama neden hatırlamıyor? annesi neden bu kadar tepkisiz? annesiyle nevranın bi konuşması vardı nevra kamburaya olayı araştırmaya ilk gittiğinde, annesine "hep or..... olmamdan korkuyordun anne? neden bu kadar korktun? hiçbirşey de yapmıyordum halbuki" gibi bir şeyler söylemişti. bu konuşmadan ilerleyerek nevra olabilir diye düşünüyorum. annesinin gizlediği birşeyler kesinlikle var, eğer tecavüze uğrayan nevra'ysa annesi toplum baskısından ötürü susmuş olabilir. kızımın adı çıkmasın vs. malum küçük yer. fakat annesi o kadar silik bir kadın değil de aynı zamanda. kambura'nın gençleri ondan çekiniyor. başka olaylar var işin içinde.

son bölümde de nevra ateş'le konuşurken "eski nevra olsa başka başka erkeklere koşardı" dedi. nevra bir travma yaşamış bence. bu olayı bir şekilde hafızasından silmiş ama hayatı boyunca etkilerini yaşamaya devam etmiş. kendisi de çözemiyor şuan erkekler konusunda neden böyle dengesiz olduğunu. ve eskiye dönmek istemiyor. belki de hatırlamayı reddediyor. polisliğe de içgüdüsel olarak başlamış gibi. birilerine yardım etmek, kurtarmak için. çünkü onu kurtaran olmamış...

ben de böyle küçük ve tutucu bir yerde büyüdüm. bu tarz yerler tam olarak böyle oluyor. her halt olur ama kimse yabancı birine anlatmaz, sesini çıkarmaz. herkes ne tür pislik olursa olsun birbirini korur. yabancı birini de kabullenmezler (doktor, öğretmen gibi dışarıdan gelen memurları da bezdirirler). tek anlam veremediğim bu herifler nevraya tecavüz ettiyse olay roman aileye nasıl bağlanıyor? belki de o ailenin babası olan adam tecavüzü bir şekilde öğrendi ve susmak istemedi. bunlar da adamı ve ailesini ortadan kaldırdılar.

----spoiler----

ayrıca deva ve ergen grubunu herkes seviyormuş çok şaşırdım. ben biraz gereksiz ve overrated buluyorum. uzun oldu ama idare edin. merakla yeni bölümleri bekliyorum.

16 mayıs 09:09

38. Mükemmel başlayıp mükemmel devam eden dizi. Ki bozsa da anlamam herhalde çünkü haluk bilginer etkisi. (gizlinot: <3) mesela cansu dere ekranlarda severek izlediğim bir oyuncu değildi, hatta bulunduğu diziler genelde ilgimi çekmediği için izlemezdim de. ama dizinin atmosferi, konusu, haluk bilginer’in oyunculuğu, agâh bey’in rengarenk çorapları, güzel müzik seçimleri gözümü, kulağımı şenlendirdiği için onu bile sevdim. Başlamadan önce güzel şeyler bekliyordum öyle de oldu kısacası.

7. Ve 8. Bölümleri bugün yayınlanmış. 9 da yoldadır diye umuyorum. 

11 mayıs 22:35

37. yeni bölümler 11 mayıs'ta

7 mayıs 14:09

36. 7-8-9. bölümler yarın geliyor süslüşler. Bekleyenlere duyurulur!

edit: süslüşler çok özür diliyorum, 11 mayısta geliyormuş :(

3 mayıs 16:55 4 mayıs 08:23


35. Aslında diziden filmden çok etkilenen biri değilim.ama 6.bölümün bir sahnesi var,gözlerimden yaşın aktığını sahne bitince farkettim.spoiler vermek istemiyorum izleyenlere haksızlık yapmayım.belki de benim duygusal anıma denk geldi bilmiyorum.

Not:ülkede çok iyi oyuncular var ama sadece yakışıklı-güzel olmadığı için ya da arkasında desteği olmadığı için adı duyulamıyor.hande erçeli izliyoruz onun yerine.

18 nisan 16:27

34. jenerik müziği, girişi, sahnelerin çekimi, oyunculukları, dramı, konusu müthiş.

gerçekten aşkı memnudan sonra izlediğim ilk Türk dizisihsdghsf.

kuzenim çok önerdi, kesin izle izle dedi. gerçekten senaryosu baya iyi ve ilginç. ilk bölümden diziye bağlanıyorsunuz, oyuncular da tam role uygun. gerçekten gurur duydum.

izleyin, izlettirin.

18 nisan 14:24

33. abi biz bu diziyi hakedecek ne yaptık ya? yıllarca berbat ötesi dizilere tahammül ettik. yani evet baya haketmişiz aslında. onur saylak'a ve haluk bilginer'e aşık ola ola izliyorum. mest ola ola. ve bu dizinin ana konusu aşk, kadın-erkek ilişkisi değil ha. bu o kadar önemli bir detay ki.

17 nisan 17:46