yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • medya (0)

  80. her saç derisinde çok farklı tepkiler veriyor. bende saç uçlarımı kurutmak,gürleştirme ve hafif yağlanmaya sebep oldu. şampuana koymuyorum. şampuanı çay tabağına döküp ona biraz döküyorum. ve haftada bir yapıyorum.

  24 ekim 21:46

  79. Defalarca bir yerlerde görüp gaza geldim ve güzelim şampuanlarımı heba ettim. Az da koysanız şampuanın yapısını tamamen bozması bir yana,gerçekten tahammül edilecek gibi bir kokusu yok. Bütün gün o kokuyla dolaşmak hoş bir his değil. Dahası hassas ciltliler için hiç uygun olduğunu düşünmüyorum zira zamanla deriyi kurutuyor,benim yağlı saç derimde bile minik yaralar oluşturdu. Saçları normale göre daha hızlı uzatıyor ancak bunu yaparken saçları da kurutuyor ve o kadar sertleştiriyor ki sanki hiç yıkanmıyormuş gibi saç düğüm oluyor. Saça bakım yapan ve uzatan o kadar çok yağ ve maske varken bana gereksiz bir yöntem gibi geliyor.

  24 ekim 11:01

  78. Bunu bir ara bende denemiştim, çok söyleniyordu insanlar tarafından. Uzatıyor denilince zaten hemen dedim ki bir deneyeyim, ne kaybederim ki? Ancak sonuç zannettiğimden daha büyük bir kayıpla sonuçlandı, saç derim ve saçlarım genel olarak çok kurudu ve saç derimin aşırı kurumasına bağlı olarak daha hızlı yağlanma ile karşılaştım. Kokusu beni rahatsız etmemişti, genel olarak koku hassasiyeti olan biri değilim ancak faydadan çok zarar gördüm. Uçları boyalı saçlarım kurudukça kırılmalar ve tülermeler arttı. Belki çok yağlı saçlarda güzel etki verebilir ancak benim gibi saçları en erken 2-3 güne yağlanan, kuruya yakın bir saç tipiniz varsa tüm şampuana dökmeden evvel bir deneyin derim. Bu arada miktarı da önemli, fazla miktarda eklenince dökülme sorununu da beraberinde getiriyor. En azından benim kullandığım dönemde ciddi saç dökülmelerim vardı ve bu yağdan olduğuna eminim, bırakınca bir haftaya düzelmeye başladı.

  24 ekim 01:43

  77. Elidor bunu hazır yapmış çam terebentinli şampuan. Gayette güzel

  23 ekim 09:50

  76. Birkaç sene evvel denemiştim bunu amaç hızlı bir şekilde saç uzatmaksa işe yarıyor gerçekten ama kurutuyor da. Kokusu bana çok keskin gelmemişti duruladıktan sonra. Vücudunuza temas ettirmemeye özen gösterin

  22 ekim 13:32

  75. ciltte kıllanma yapabilir , dikkatli kullanmak gerek

  21 ekim 17:41

  74. saçlarım ince telli, çok zayıf ve yağlı. ben de denedim bunu ama 3-4 yıkama dayanabildim. birincisi kokusu çok keskin, bütün duş boyunca o kokuyu soluyorsunuz. saç diplerimi kaşındırdı, saçlarımın zaten cansız olan uçlarını mahvetti. bıraktım ben de kullanmayı.

  21 ekim 16:55

  73. Benim istediğim uzatmak değildi. Neyle yıkarsam yıkayayım çok yumuşak buna bağlı olarak hacimsiz kedi tüyü gibi saçlarım oldu. Tabi bunun sebebi saç kremleri, maskeleri ve boya olduğunu anladım. Hepsini hayatımdan çıkarıp oldukça doğal en kötü bebek şampuanı kullanmaya başladım içine de çam terenbentin yağı kattım 7 8 damla kadar. 1 seneyi geçti ve kafamda hiç olmadığı kadar küt şekline kadar uzamış saç çıkardı ve saç tellerimi ciddi anlamda kalınlaştırdı. Tabi hem doğal şampuan hem bu yağ derken uçlar felaket oldu. Ona da çözüm olarak her duştan sonra elimle ısıttığım bir miktar olabilecek en doğal yağları boy ve uçlara geçerek çözdüm (gizlinot: Badem yağı, Hindistan cevizi yağı vs). Saçı da daha fazla uzatıyor evet ama sırf uzatmak için saçı bu kadar kurutmaya değmezdi. Ben hacim ve eski gür saçlarım için denedim ve 1 sene sonra ciddi şekilde saç çıkardı ve minikte kalmadı uzuyorlar. Sadece oldukça keskin olduğu için kullanacak olsanız bile abartmayın. Bir kaç damla döküp uzun vadede sonuç alınacak bir uygulama.

  21 ekim 16:35

  72. gözlemlerime göre saçı baya uzatıyor. ne kadar dibimin geldiğine göre ne kadar uzamadığını da anlayabiliyorum. saçı baya da kurutuyor malesef bunu önlemek için biraz da badem yağı karıştırmaya başladım dengelendi. 

  saç uzatmak istediğim bir dönemdeyim saçlarım çok yavaş uzuyor uzayınca kıvrılıyor zaten çok az fark ediliyor. bu karışım işimi gördü.1 şampuanı böyle sonraki 1 şampuanı da normal kullanıyorum böyle daha etkili sonuç alıyorum. sürekli çam terebentiniyle kullanınca bir süre sonra çok etki etmediğini fark ettim.

  1 paket için 50mllik şişenin üçte birini koyuyorum.kullanmadan önce paketi çalkalamak gerekiyor. zamanla fazlara ayrılıp terebentin üste çıkıyor. bir de şampuanı daha akışkan yapıyor.

  21 ekim 15:50 21 ekim 15:50

  71. Saçı sağlıksız şekilde kurutan, beslemeyen ve saç uzamasına hiç faydası olmadığını aktardan duyduğum gereksiz eylem. Kokusu da berbattır. Bunun yerine şampuanla e vitamini karıştırmak daha anlamlı geliyor bana.

  21 ekim 13:13