yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  16. senfoni orkestrası eşliğindeki bostancı konseri dvdsini o kadar çok dinledim ve seyrettim ki favori konserlerimden biri, üni. konserlerini takip ederdim deli gibi. efsane bir sesi ve efsane şarkıları olan, albüm sesiyle canlı performansı arasında hiç fark olmayan harika bir vokalist, harika bir müzisyen, harika bir söz yazarı, bu ülkedeki en kaliteli isimlerden biri. (link: https://www.youtube.com/watch?v=9_AJXMrdtB0 Benim bir hikayem var Sonunu yazmadığım) (link: https://www.youtube.com/watch?v=297OeqTzchI Deli kızım uyan söylenenler yalan)

  off kendi kendimi gaza getirdim, acilen şebo konserine gitmeliyim, şarkıları o kadar güzel ki seneler geçse de kendi de aynı iştahla söylüyor dinleyenler de aynı zevkle dinliyor.

  21 mart 11:11 21 mart 11:11

  15. kendisinin müziğini pek beğenmesem de gittiğim bir festivalde çıkacağını öğrenince sesine yapılan övgüler sonucu, en azından kötü vakit geçirmem demiştim ama ilk yarım saat onun olduğunu fark etmedim bile. şebo böyledir yaa sonradan açılır dediler ama şaşkınlıkla konser bitiminine kadar izledim bu muydu diye. kendisinden sonra çıkan evanescence ise yine pek beğenmememe rağmen beni kendine hayran bıraktı. böyle bir anımdır

  20 mart 22:56

  14. Acılarını derin yaşadığını düşünüyorum. Lisedeki şeboistlerden biri de bendim. Kırmızı farın yakıştığı ilk kişidir. (gizlinot: Ebru gündeş ile aldatılması ise acıdır yani o nasıl bir vizyonsa yapımcı sevgilisi evliyken sebo ile sevgili sonrasinda ebruyla aldatiyor)

  Yıllar önce ekşide bir yazı okumuştum. Piyasanın başını tutan, onun talebine göre işlerin şekillendiği biri varsa bu sezen aksu'dur. Şebo'nun ise onun desteğiyle daha da hızlı yükseldiği (gizlinot: Şarkılarının başarısı çok daha büyük etken bence) ve özlem tekin'in yoluna çok taş koyduğu söylenmişti ki ikisi daha önce volvox grubunda birlikte olan iki arkadaştı. Artık Bilemem oralarını ama bu yazı daha sonra kaldırıldı.

  "fırtına" , "okyanus", "bugün" benim favori parçalarımdır. Müzisyen dostlariyla 20 yılı aşkın süren müzikal birlikteliğine ise hayranım.

  Yurtdışında yaşasa dünyaca ünlü olacak biriydi. Bana hep çok duygusal,hüzünlü ve derin gelir. Umarım çok mutludur özel hayatında.

  20 mart 22:05 20 mart 22:54

  13. Bana hep evanescence‘in Türkiye versiyonu gibi gelir. İkisi de çok güçlü bir sese, müziğe ve şarkı sözlerine sahipler. İkisine de bayılıyorum! 

  20 mart 21:35

  12. eski şeboistlerden kim kaldı diyorum ve kaldıysa onları selamlıyorum (gizlinot: skskskslslsls)

  benim hayatımın bugünkü şeklini almasında etkisi büyük olmuş bir sanatçıdır. ergenliğim kendisine duyduğum takıntıyla karışık hayranlık ile geçti. facebook adım şeboist x idi, arkadaşlarım hala dalga geçer (pişman değilim) (gizlinot: kesin değilimdir) bir sürü de şeboist arkadaş edinmiştim, iki tanesiyle hala görüşüyorum ve hala çok yakınız. evde albümleri posterleri hala çekmecelerde saklıdır. bazen özlüyorum o zamanları. son saf dönemlerimdi galiba ve şebo safça sevdiğim en son kişilerdendi. 

  şebnem ferah hala benim kutsalımdır, bir yerde kendisi için edilmiş kötü bir laf duysam hemen şeboist damarım kabarır, ergenliğime döner ve ateşli bir şekilde onu savunurum. 

  çünkü o özel. ilk sevgilimden ayrıldığımda onu dinleyip ağladım. ailemle kavgalar ettiğimde onu dinleyip huzur buldum. benim edebi bir zevkim varsa şimdi, onun şarkılarının satır aralarındaki anlamları yakalamaya çalışmam sayesinde. yıllar geçti, “bir kahve içseydik, sarılarak ayrılsaydık” dizelerini ezbere bildiğim kadını haklı çıkarmak istercesine sevgilimden bu şekilde ayrılmaya kalktım. ama anladım ki böylesi daha burukmuş, daha yarım hissettirirmiş. onun da yanılabileceğini düşündüm ilk kez. ama olsun, şeboydu o. sonra kendini bir kez daha haklı çıkardı. “o kadar hızlı kirlenecektik ki, masumiyet fotoğraflarda eskiyip solacaktı.” her zaman masum ve iyi kalacağına inanan ben, kendimi artık büyümüş zannettiğim bir zamanda ilk kez ağlayarak dinledim bu şarkıyı.

  geçmişe yolculuk, çocukken sahip olduğum kırmızı rugan ayakkabılar, perdeler, istiklal caddesi kadar gibi çok özel parçaları vardır. en çok bilinen parçası olan sil baştan bence diskografisinin ortalamasına göre vasat bile kalan bir şarkıdır. en güzel şarkıları hep kıyıda köşede kalan parçalarıdır bence. 

  son albümünü ben diğerleri kadar sevemedim ama yeni yetmelere kıyasla başyapıt bile sayılır. ama bence en güzel albümü kelimeler yetse. tam bir ayrılık sonrası albümü. dinle dinle ağla yani.

  şebnem ferah, sen benim geçmişimdeki saf hislerimi hatırlamamı sağlayan bir zaman tüneli gibisin diyerek sesleniyorum ona. geçmişe yolculuk şarkında söylediğin gibi “çocukluğun saflığına gidip orada yaşamam gerek”

  30 eylül 2018 00:34

  11. Güzelliğinden bişey kaybetmediğine katıldığım fakat dün gece şampiyonluk kutlamaları yüzünden trafiği kapattırıp felç ettiren bir grup yüzünden arabayı koyup yürümemiz sonucunda konserin son şarkısına yetiştik diye sevinirken “hoşçakal” şarkısında sesini tepelere çıkartıp haz almamızı beklerken bizi üzen ,sesinin eskisi kadar iyi olmadığını düşündüğüm efso şarkıcı,söz yazarı.

  20 mayıs 2018 15:11

  10. geçen yıllara rağmen ışıltısını, güzelliğini, enerjisini hala kaybetmemiş, sesiyse bana gün geçtikçe daha da güzelleşiyormuş gibi geliyor. dün akşamki ankara konserinde öyle alçak gönüllü, öyle sempatikti ki kendisini tekrar tekrar dinleyebilmek isterdim.

  yeni albümündeki sözde namus parçasıyla da yeniden hayran oldum sana şebnem, sahnede resmen devleşiyorsun.

  20 mayıs 2018 13:10

  9. Yeni albümü “parmak izi” bana en güzel Doğum günü hediyelerinden biri oldu. “Koyu” favori parçam. Özlemiştim Şebo’nun güzelim sesini. Albüm kapağı da sözleri de sade ve güçlü.

  6 mayıs 2018 23:59

  8. Bugün ikimizin de Doğum günü, başlığına girdi girilince bir şey oldu sandım. Kraliçe şebo 

  12 nisan 2018 22:34

  7. yeni albümü güzel koridor favorim gibi.

  sözde namus şarkısıyla sadece sesinin karakterinin de mükemmel olduğunu gösterdi.mükemmelsin şebnem

  12 nisan 2018 16:54