yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (538)
  • medya (46)

  538. vatandasi oldugu ulkede yasanan kadin cinayetlerinden hangisine tepki gosterdi diye dusunuyorum bazen.. istanbul sozlesmesinin feshinde tas catlasin 1k takipcili bizler bile sesimizi duyurmaya calistik. Seyma hanimin bir paylasimi oldu mu acaba?

  Burda bazilari haldir huldur seyma savunurken seymanin aklina kendisini savunan kadinlarin ulkesinde verdigi yasam mucadelesi, o kadinlarin kurban gittigi cinayetler falan geliyor mudur acaba.. bunlara bir tepki gostermek, yalniz olmadiklarini hissettirmek falan.. hic sanmiyorum.

  26 nisan 06:26 26 nisan 06:41

  537. Her yerde Şeyma Subaşı ama her yerde yok kadından kurtulamıyoruz. Kendisine karşı nötrüm. Beni hiç ilgilendirmiyor fakat sinir olduğum bir durum var; sanki bütün kadınlar Şeyma subaşı'nın hayatını yaşamak istiyormuş da şans ( tırnak içinde şans) onları vurmamış gibi bir algı yaratılıyor. Yok böyle bir şey. Kendimden yola çıkayım; her gün bazı kadınları düşünüyorum ve her gün düzenli olarak profillerini ziyaret edip iç geçirdiriyorum. Bunlsr mesleğimin en iyileri olan kadınlar. Kendi ekonomik özgürlüğü olan, okuyan, araştıran, kendi işini kurmuş ve bu imkanlar doğrultusunda zaten dünyayı gezen eden kadınlar. Zaten yurtdışına seminerler vs için davet edilen kadınlar. Bir gün onlar gibi olabilecek miyim diye her gün daha çok çalışıyorum.

  Böyle kadınlar varken kim niye Şeyma Subaşı olmak istesin ki? Herkes kendi adına konuşsun lütfen.

  24 nisan 11:53

  536. Onurlu yaşamak diye bir şey olmalı bu hayatta. Yada hayat çok mu değişti, biz mi eski kafalıyız. Yaşıyor bu hayatı demek..bilemiyorum altan

  23 nisan 17:08


  535. Kim ne derse desin kadın yaşıyor bu hayatı. Para mı bitti ? Tatil mi lazım ? Bul bir zengin sevgili, finanse etsin. Şimdilik ikisi de mi yok ? Kur bir salak saçma iş, reklamından para gelsin. İş de mi yok ? Çık aptal saptal şeylerle gündem ol, yine reklamlardan para gelsin.

  Aslında düşününce yaptığı şey mantıklı. O kafayla 100 sene çalışsa gidip kalamaz sevgililerinin götürdüğü otellerde. Kadın bunun farkında ve bu hayatı yaşaması için parayı bulması gereken farklı yerler var. Kadına bu hayatı yaşatan, her bulduğuna dünyanın en büyük aşkıymış gibi davrandığı milyoner/milyarder sevgilileri. Feminizim falan filan çok mu umrunda ? Kadın olarak ayaklarının üzerinde durma, bir erkeğe kendini finanse ettirmemek çok mu umrunda ? Boşver, Para geliyor mu, yaşatıyor mu seni ? ona bak sen... nasıl yaşattığının bir önemi yok.

  23 nisan 14:11 23 nisan 14:18

  534. Özel jeti olmayan zengin sevgilisinin uçak kapatmasiyla hava atan kadın. O kadar zengin madem niye özel jeti yok Şeyma'cik?

  Siz gösterdiği hayatı reel sanmaya, ona saygı duymaya devam edin. Saygı falan duymuyorum, yerinde de olmak istemezdim.

  Ona varana kadar ozenecegim, yerinde olmak isteyeceğim o kadar insan var ki. O tipiyle zengin adam kafesleyip buralara gelmek için epey fedakarlık yapmak lazım ve normal bir kadın bunları yapamaz. kendi işini kurmuş, üreten, aynı zamanda düzenli geliri olan bir kadın olmayı Şeyma'nin yerinde olmaya tercih ederim. Kimse kadına saygı duymuyor siz gelmiş kıskançlık diyorsunuz. bu ülkede daha konforlu yaşayıp müthiş saygı duyulan kadınlar var onların yerinde olmak varken Şeyma kim ya ona ozenelim.

  Siz Şeyma masumcuk yaşarken acun geldi onu buldu ve sihirli değneği ile müthiş bir aşka yelken açtılar sanıyorsunuz. Acun Şeyma ile birlikte iken üç kıza daha ev açmış aynı şekilde devam ediyordu. Bu hırslı ve gözü kara ablamiz bir çok tehdit unsurunu bir araya getirerek sonrasında kendini o göstermelik nikahla akladi. Bu aşk hikayesine ancak saflar inanır.

  Benden size tavsiye daha iyi rol modeller bulun ve böyle aşk hikayelerine inanmayin. İnsanın ahlaki değerleri olmali ki kendini başarılı hissedebilsin. insanın önce ruhu huzura ermeli. Yaşadığı hayatı sindirecek, olgunlasacak. öyle kirli bir ruhla ne gittiğin yerin guzelligini görürsün, ne yaşadığın şeyin kıymetini anlarsın.

  Ayrıca türkiye'nin konjonktürünü, araplarla ilişkilerini, acun'un bağlantılarını bilmeyen insanlarda bu kadının bunca erkeği nasıl bağladığını falan düşünüyor ve özeniyor ya gerçekten üzülüyorum.

  22 nisan 10:44 24 nisan 08:27

  533. kendini eleştiren kişilerin hayalini yaşamakla meşgul hatun kişisidir. ondan nefret ediyorlar bu kadından

  20 nisan 20:10

  532. Kitabını sipariş etmeyi düşünüyorum. sonuçta çoğu kişi kadını yere yere vururken, birileri kadına özel jet bulamadı diye uçağın bütün biletlerini alıyor. Paranın beni değiştirip değiştirmeyeceğini görmek istiyorum artık

  20 nisan 00:18


  531. Kendisini ne takip ederim ne de umursarım ama özellikle son yıllarda kitlesel bir nefretin hedefi olduğunun farkındayım. Bu durum onun umurunda değildir muhtemelen ama sosyolojik olarak değerlendirilebilecek bir mevzu.

  Sosyal medyadaki yorumların hepsi genel olarak aynı; görgüsüz, para yiyici, emeğiyle çalışarak hayatını kazanmıyor, kötü bir anne vb... Ben hiçbir zaman bu yorumlara katılmadım hepsi sadece nefretle ve çekememezlikle yapılan yorumlar. Dünyanın her yerinde çok zengin ve ünlü insanlar var ve hepsi özelinecek hayatlar yaşıyorlar. Elbette hiçbiri bir maden işçisi gibi de çalışmıyor. Çoğu aileden zengin ve adaletsiz bir düzen var. Ama bu düzenin değişmesini istiyorsanız bu insanlardan kuru kuru nefret etmek yerine sorunun kaynağını görüp toptan çözmelisiniz.

  Kendisinin yaşadığı hayat sadece kendisini ilgilendirir. Erkek parası yiyor, bu şekilde lüks bir hayat yaşıyor peki kime ne? Asgari ücretle çalışıp kuru ekmek yeseydi madalya mı takacaktı o eleştirenler? Yıllarca okul okuyup hak ettiği değeri göremiyor, iş bile bulamıyor insanlar bu ülkede ve bunalıma girip intihar ediyor. Bir şekilde kolay yoldan yırtmış bir kadın söz konusu tüm bu yorumlar kıskançlığın ve çekememezliğin bir sonucudur. Herkesin etik değerleri kendine özeldir bir diğerini bağlamaz. Bir insanın yaşam tarzının yanlış olduğunu düşünmen sadece seni ilgilendirir onun yanlış olduğu anlamına gelmez sonuçta herkesin hayatı kendine.

  Eleştirenlerin çoğunun erkek olduğu da gözlerden kaçmıyor. Kadın olsam kesin o...olurdum diyen erkeklerin de bu kadını ahlaksızlıkla suçlaması çok komik. Evlenmek için ille de çalışan kadın isteyen, sevgilisine kredi çektirip kaçan, kız arkadaşının parasını yiyen erkek örnekleri çok fazla olmasına rağmen bunlar konuşulmuyor. Hem cinsel ihtiyaçlarını giderecek hem de hiçbir beklentisi olmayacak saf kadın isteyen erkeklere şeyma batıyor doğal olarak. Sanıyor musunuz ki kendini birlikte olduğu erkeğe adayan ve hiçbir şey beklemeyen gözü tok kadınlara değer veriyorlar? Aksine kullanıp atıyorlar. Bu kadının hiçbir şeyi umursamayıp canının istediği gibi yaşaması onlara batıyor çünkü kadın nefreti iliklerine işlemiş. Kendini adayan köle kadın formunu istiyorlar çünkü işlerine öyle geliyor.

  Özellikle ekşi sözlükte dikkatimi çeken bir şey oldu. Bazı kadın yazarlar bu kadın üstünden kendi güzellemelerini yapmaya çalışmış. Hatta biri sevgilim bana özel uçak tutsa onu terk ederdim çünkü benim bir onurum var bu çok küçük düşürücü yazmış. Aynen kesin terk ederdin, bu kadın üstünden bakın ben öyle değilim emekçiyim tiri viri diyerek kime neyi ıspatlamaya çalışıyorsunuz ki? Oradaki bir avuç abazanın takdirini mi kazanacağınızı sanıyorsunuz. Asıl bu küçük düşürücü bence.

  Anneliğine laf edilmesi de bana komik geliyor. Türk aile yapısı sanki çok harikaymış ama bu kadın bunu bozuyormuş gibi bir algı var. Buna girmiyorum bile herkes neyin ne olduğunun farkında

  19 nisan 21:25

  530. Ne takip ettigim ne umrumda olan bir kisilik ama sosyal medyadaki Bu durum yil gectikce cok garip bir hal almaya basladi kadin ulusal olarak gunah kecisi ilan edildi ve insanlar sistematik olarak kadin dusmanligini sinifsal ofke (gizlinot: Vs.) tagi altinda bu kisiye kusuyor diye dusunuyorum.

  19 nisan 20:51

  529. Konuştuk konuştuk kadın sayemizde Bali'ye tatile gitti ahshshdhd 

  8 nisan 11:35