yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  11. ara ara keyfim yerine gelsin diye değerlendirmesini yaptığım bölüm. şikayetler ağır komedi içerebiliyor, az önce sevgilisine canım benim yazan bir girdinin reklam içeriyor diye şikayetine denk geldim ,harika ...

  28 ocak 11:41 28 ocak 11:42

  10. sözlükte abartı sıklıkta kullanıldığına, şikayet edilen girdileri kontrol etmeye başladığımızdan beri dikkat ettiğim buton. 

  yalnız şöyle bir merakım var. az önce önüme gelen bir şikayet, kendi ig satış sayfasını paylaşan bir süslünün girdisine dair “reklam içeriyor” şikayetiydi. evet, reklam bir şikayet sebebi ve girdide reklam vardı, bu nedenle şikayeti kabul ettim hatta. 

  fakat buradan hareketle “süslülerin dolap hesapları, süslülerin ModaCruz sayfaları, süslülerin zebramo sayfaları” falan gibi başlıkların toptan güme gitmesi gerekmez mi? O başlıklarda herkes kendi hesabına davet ediyor, dolayısıyla bu başlıklar tamamen reklam? Bu nasıl ikilem? 

  6 aralık 2018 15:13

  9. son zamanlarda birilerinin random olarak bastığı buton sanırım. Şikayet edilmesinin aşırı anlamsız olduğu bir sürü girdi çıkıyor önüme. Girdileri biraz daha sakince okumanızı tavsiye ederim, acaba neyini şikayet etsem diye didikleyerek değil. 

  11 kasım 2018 00:04

  8. Bugüne kadar hep yazım kurallarına uyulmaması yüzünden kullandığım buton. Ancak anlamadığım bir şekilde bir kısmı geri dönüyor. Nice bitişik yazılı bağlaçlar, ayrı yazılmış ismin halleri geri döndü bir bilseniz. Bir de smiley olayı var ne siz sorun ben söyleyeyim. İyice foruma döndü sözlük

  27 eylül 2018 22:14

  7. Sözlüğün +30 herşeye takan teyzesi olarak yaftalanabilirim ancak yine de yazacağım.

  Arkadaşlar burası bir sözlük. Burayı öyle veya böyle bilgi almak için kullanıyoruz. Bunu yaparken de düzgün Türkçeyle yazılmış, noktalama işareti ve yazım kurallarına uyulmuş, ona buna sataşmayan, aksi görüşte olanları düşük zekayla veya yaşlı olmakla ithaf etmeyen, tanım girilmiş, başlıkla alakalı bilgi içeren, yazarlara laf yetiştirmek amacıyla yazılmamış şeyler görmek en doğal hakkım. An itibariyle dudağınızda bulunan ruj başlığı mesela; resmini görmediğim sürece benim için hiçbir anlam ifade etmiyor ama en azından yazar şu marka şu renk falan yazdıysa en azından başlıkla alakalı ve demek ki böyle markadan şu renk varmış bir bakarım en azından derim. Ama o başlıkta makarna salçası diye bir şey görmek bana hiçbir şey katmaz. Yada girdilerde bulunan salak, iq seviyeniz 3 mü vb söylemler hakaretemiz ifadeye girer. Mobilden girildiği için yanlış yazılmış olabilir, burası WhatsApp değil emoji görmek istenmiyor olunabilir. Bunlar şikayet sebeplerinde ve sözlük kurallarında açıkça belirtilen şeyler. Şikayet edilir, kabine gider, düzenlenir ve yayınlanır. Bu sürecin yavaş işliyor olması şikayet edenlerin yada kurallara aykırı bomboş ve saçma girdiler görmek zorunda kalanların suçu değil. Örneğin sadece hakaret var küfür yok, bir emoji var ölçüsüz smiley değil, bu kadardan da bir şey olmaz canım diyerek bunları yok saymak yanlış bence. Moderasyon zaten sürekli ben aslında yoğum modunda. Kıdemli süslüler şikayet değerlendirirken ve yazar onaylarken daha dikkatli olursa burda tek amacı sataşmak, trollemek vb. Olan Girdilerin ve yazarların en azından biraz daha azalacağına inanıyorum.

  13 ağustos 2018 19:57

  6. girdi içeriklerinin denetlenmesi amacıyla yazarların kullanımına sunulmuş olan buton. yakın zamanda kıdemli yazarlar için, şikayet edilen girdilerin denetimleri açıldı. moderatörlerin iş yükünü azaltacak bir uygulama bu, aynı zamanda sözlük kurallarına aykırı girdilerin sayısını da azaltıyor. yalnız dikkatimi çeken bir husus var. şöyle ki; hakaret sayılabilecek ifadeler, cinsiyetçi küfür vs. şeklinde, ölçüsüz argo şeklinde kodlanarak şikayet ediliyor ama aslında sadece hakaretamiz ifade var ya da hiçbiri yok. yahut da tek bir tane imla hatasıyla türkçe yazım kuralları aşırı ihlal edilmiştir şeklinde şikayet ediliyor. evet girdiler şikayet edilmeli, düzenlenmeli fakat gereksiz bir şikayet durumu da söz konusu. özellikle siyasi konularda biraz sivri dille yazılmış bir girdi okuduğumda "birazdan şikayetle önüme düşer" diyorum ve düşüyor. sadece kızdığınız, görüşüne katılmadığınız girdileri lütfen şikayet etmeyin. şikayet edilecek girdiler için tüm kıstaslar listede yazıyor.

  13 ağustos 2018 15:17

  5. Şikayet et butonu içinde pek çok alt başlık bulunduruyor. Lütfen girdileri şikayet ederken uygun başlıkları seçerek edelim. Diğer bölümünü başlıkların yeterli olmadığı yerlerde kullanalım. Kısa ve öz bir şekilde şikayetimizin sebebini açıklayalım.

  Sözlük yazarlarının içerikleri değerlendirmesine yarayan bölüm.

  11 ağustos 2018 00:19

  4. "Ajskdkdkdıdsk" böyle random atanı gördü bu gözler. 

  Kullanmak istiyorum, almak istiyorum, yaptırmak istiyorum. (Kardeş iste ama biz senin isteyip istemenle ilgilenmiyoruz. Ürün hakkında yorumlarını yapman için o başlıklar.)

  Kendi sitesinin, blogunun reklamını yapanlar. (Direkt link bırakıyorlar.)

  Benim şikayet etme sebeplerim bunlar. Diğerlerini de süslüler belirtmiş zaten.

  8 nisan 2018 21:15 17 ağustos 2018 09:29

  3. ölçüsüz smiley bulunan, yazım kurallarını aşırı ihlal eden, ayrımcı ifadeler içeren (gizlinot: ve daha nice sebepler) tüm girdiler için kullandığım buton. dünden beri en az 4-5 girdi ölçüsüz smiley kullanımı dolayısıyla şikayet etmişimdir, kabine de gönderildiler. keşke süslülerimiz sözlük kuralları hakkında daha dikkatli olsalar.

  edit:cümle düşüklüğü giderildi

  8 nisan 2018 21:08 8 nisan 2018 21:09

  2. Ücretsiz bir buton. Rahatsız olduğunuz girdiler için tıklayınız. Sonrası sizden çıkar kabine gider ya da gitmez. Belki aktif kullanmaya başlarsanız bu kadar kafa açmazsınız. Ücretsizdir. Beleş.

  29 şubat 2016 18:31