yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. geçenlerde yediğim bisküviden yabancı madde çıkması üzerine (gizlinot: markayı ifşa etmeyeyim şimdi) şikayetimi direk buraya yazdım. iki üç gün içinde geri dönüş, sonrasında ayağıma kadar gelip paketi almalar, kutuyla çikolata bırakmalar falan..(gizlinot: swh) gerçekten çok etkili bir site. yazılanları da okudum ve büyük çoğunluğu çözümlenmiş. herhangi bir markayla sıkıntısı olan arkadaşlara tavsiyem hemen buraya yazsınlar.

  23 aralık 2015 18:19

  2. işe yaradğını düşündüğüm bir site. zamanında banka kartıyla polo dan mağazadan alışveriş yapmıştım o da hediyeydi sonra istediğimiz gibi olmadı iade edelim dedik ettik derken bunlar para haftaya yatar dediler nerdeyse 3 hafta geçti daha tık yok ve her aramamda mağazayı umursamazca haftaya diyerek ertelediler derken en sonunda dayanamadım yazdım şikayetvar'a iki gün sonra arayıp parayı elden iade ettiler.

  2 eylül 2016 21:32

  3. daha önce koton ve gratis ile yaşadığım 2 sorunu birkaç gün içerisinde çözüme kavuşturmuş site. ama konu kapanma safhasına geldiğinde memnuniyet ölçme şekilleri bana biraz ısrarcı geliyor. "hallettik değil mi?", "biz nasıl çözdük ama bunu değil mi siz de çok beğendiniz bence?" moduna giriyorlar biraz mizah katarsak.

  2 eylül 2016 22:29

  4. Bir sorunla karşılaştığımda önce firmayı bilgilendirip, firma zaten herkes tarafından mimliyse de (bkz: yurtiçi kargo) direkt kullandığım site. Kayıtlı firmalar geri dönüş yapıyor, kullanmanızı öneririm.

  7 eylül 2016 19:16 7 eylül 2016 19:17

  5. içime afakanlar basmasına sebep olan site. ya milyonlarca insan o kadar mağdur edilmiş ki bir umut site üzerinden dönüş bekliyorlar. çok bilindik markalarda binlerce şikayet. çoğu şikayet görsellerle ispat ediliyor. bu nasıl bir düzen? böyle mi olmalı? bu insanların yardım alacağı ya da direkt muhattap bulacagı bir yer neden yok? yok tüketici heyetine başvur yok bilmem ne 8 sene sürsün, ölme eşşeğim ölme. bu memlekette bir şey almak, yaptırmak vs ne kadar zor. allah herkese sabır versin. demek ki insanlar böyle böyle çıldırıp birbirini öldürüyor.

  30 aralık 2017 04:23 31 aralık 2017 01:14

  6. tanım: firmalarla yaşadığınız sorunları yazabildiğiniz ve çözüm aramanıza yardımcı olabilen sitedir.

  burada yalnız şöyle bir durum var. firmaların şikayetvar.com dan gelen şikayetlere dönüş yapabilmesi, iletişime geçebilmesi için bu firmaya üye olmaları gerekiyor ve bu da yıllık olarak maliyetli gelebiliyor. bu nedenle çoğu firma buradan gelen şikayetlerle ilgilenemiyor.

  biz her firma hakkında şikayet yazabiliyoruz ancak firmalar üye değilse maalesef işe yaramıyor. sorun yaşadığını firmanın başlığında diğer sorulara göz atarak firmanın dönüş yapıp yapmadığını az çok tahmin edebilirsiniz.

  30 aralık 2017 10:29

  7. Tabiki sosyal medya üzerinden bu markalara ait şikayetlerin duyurulması da önemli. Ancak Tüketici Hakem Heyetine veya Mahkemesine başvurmaktan çekinmeyiniz. Algı olarak çok yorucu bir süreçmiş ve hakkımıza bu yolla ulaşamazmışız gibi geliyor ama öyle değil. 

  Daha yeni buzdolabı iadesi yapmış bir insan olarak şunu söyleyebilirim. Sıkıntı yine firmalarda.

  Olayı kısaca şöyle anlatayım. Bosch marka buzdolabını soğutmadığı için iade etmek istedik. Bayi hiçbir şekilde yardımcı olmadığı gibi tüketici mahkemesine gideceğimizi söylediğimizde de sonuna kadar arayın hakkınızı dedi (gizlinot: aramayız sandın herhalde ) Tüketici Hakem heyetine veya mahkemeye gitmek için temel fark anlaşmazlık tutarının ne kadar olduğu. Güncel tutarı bilmiyorum şu an ama bizim buzdolabının bedeli belirlenen tutardan az olduğu için hakem heyetine başvurduk.

  Heyete başvurmak tamamen ücretsiz, sadece size verilen bir matbu dilekçeyi doldurmanız gerekiyor. Yalnız yine dilekçe denilince gözünüz korkmasın, orada görevli insanlar yardımcı oluyorlar beraber doldurabiliyorsunuz. Çok önemli bir nokta faturaların ve servis tutanaklarının hepsini saklamış olup onları da dilekçeye ek olarak sunmuştuk, yaklaşık 3 ay sonra eve tebligatla sonuç geldi. Haklı bulunduğumuzu ve bedelin iade edilmesi gerektiğine karar verilmiş. İnanır mısınız buraya kadar hiçbir şey zor değildi. Sadece hakem heyetine uğradım ve 3 ay sonra tebligatla sonuç geldi. 

  Ama kendisine tebligatla bildirim yapılan Bosch firmasının o parayı iade etmesini 3 gün bekledik, iade yapılmayınca 5 gün üst üste aramak zorunda kaldık. Sonra iade alınan buzdolabını almaları için bi 5 gün daha aradık. Firmalar devletin tebligatı üzerine dahi bu şekilde davranıyor. Bireysel olarak hakkımızı aradığımızda ise karşılaşılanları hepimiz okuyoruz. Firmaların bu hali ne olacak bilmiyorum. Müşterilerin onların varoluş sebebi olduklarını ne zaman idrak edecekler acaba?

  Sonsöz olarak söylemek istediğim tüketici hakem heyetine veya mahkemesine başvurmaktan çekinmeyin, kanunumuz tamamen tüketiciyi korumaya odaklı ve hakkımızı aramadıkça bu düzen değişmez. 

  30 aralık 2017 11:05

  8. Daha dün MNG KARGO HAKKINDA ŞİKAYET yazdığım site. 

  5 gündür gelen kargomu hala bana ulaştıramadılar. Şubeleri de çok yakın oysa ki. Çıkabilsem ben alırdım çoktan bu nedir ya

  30 aralık 2017 11:16

  9. 3 aylık telefonum birden bire ,durduk yere bozuldu ve tamir için istenen ücret teefonu aldığım fiyattan 200 tl fazlaydı...

  özetle "dalgamı geçiyorsunuz,adam mı seçiyorsunuz?" diyerek yazdığım şikayet sonrası o günün akşamında arayarak telefonu iade alacaklarını belirttiler ve aldılar...

  kısacası benim işimi çözmüş sevdiğim bir sitedir.

  30 aralık 2017 18:43

  10. sorunlarımı herzaman çözdükleri için çok sevdiğim sitedir.

  yurtiçi kargo bomonti şubesi hakkında 20ye yakın şikayet oluşturmuşluğum vardı. en sonunda baktılar başa çıkamıyorlar ben susmuyorum evimin köşesine hemde, yurtiçi kargo şubesi açıldı

  kedime aldığım whiskas yaş mama sorunlu diye açtığımda başlığı anında whiskas geriye döndü koca koliyle

  bana göre ülkemizde olan güzel oluşumlardan birisi.

  bana yurtiçi kargo otomatik cevap atıyor silin onların yorumlarını diye şikayetvar yetkilisiyle görüşmüştüm onlar size otomatik cevap yazdıkça, sizde cevap yazın altına çekinmeyin demişlerdi. sizinde aklınızda olsun. eğerki firma gelişigüzel cevap verip sizi çileden çıkartırsa sizde altına yorumunuzu yapın. küfür olmadığı sürece ne kadar ağır yazarsanız yazın kaldırılmıyor

  30 aralık 2017 19:00