yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (2)

  1. tanım için (link: https://tr.wikipedia.org/wiki/%C5%9Eirince buyrun.) biz gelelim işin eğlenceli kısmına. harika bir yer. hani her mevsimi ayrı bir güzel. girişinde eski bir okul var şu an müze olarak kullanılıyor, kilise, köy meydanı ve küçük bir çarşısı var. köy turizme odaklanmış diyebiliriz. izmirli süslülerin mutlaka gitmelerini tavsiye ediyorum. ben iki kere gittim. üçüncü olsa asla hayır demem. özellikle fotoğraf çekmeyi seven süslülerin bayılacağını düşünüyorum. genellikle izmir'den günlük turlarla gidilebiliyor, ücreti de 30 tl civarı. afişler genelde otobüs duraklarında oluyor. internetten de bakabilirsiniz. köyün içinde pansiyon tarzı oteller bulunuyor ama kalmak isteyen süslülere benim tavsiyem köyün yukarısında yer alan nişanyan hotel. çok cici, doğanın içinde masal gibi bir yer. hatta kendisi benim hayallerimi süslüyor. insanın (link: http://www.agoda.com/tr-tr/nisanyan-hotel/hotel/selcuk-tr.html şurada) evlilik teklifi alası geliyor. ahahahahahaha. ayyy kızlar çokzel değil mi? dikkat etmeniz gereken bir şey var. şudur ki; adım başı şarap tattırıyorlar, dikkat edin sarhoş olmayın.

  27 kasım 2015 23:50 ed.28 kasım 2015 00:07

  2. Böyle hani filmlerde kasabalar vardır. Kahramanımız sakin kasabaya gidip hayatını değiştirmeye karar verir. Ahanda Şirince'de her yerinden huzur akan bir yer. Benim gibi taş sokakları seviyorsanız bayılırsınız. Akşam olduğunda mis gibi şarap eşliğinde yemeğinizi yemeden de sakın dönmeyin.

  28 kasım 2015 00:03

  3. Adı gibi şirin olan bir köy. Arkadaşlarımla gitmiştim. Şarap mahzeninde çok eglenmistik.aldığımız Vişne şarabı çok lezzetliydi.Ayrica orada içtiğimiz karadut suyunun tadını hala konuşuruz kendi aramızda. Çok pahalıdır diye düşünmüştük ancak şaşırtıcı biçimde ucuzdu. Evleri çok güzel çok sirindi. Yemyeşil bir yer. Ancak giderken ayağınıza rahat bir şeyler giymenizi tavsiye ederim. Yerler taş olduğu için girintili cikintiliydi.

  28 kasım 2015 22:35 28 kasım 2015 22:36


  4. 2012 yılında ziyaret etmiştim. sokakları gezerken kendimi eski tarihlerde hissettim. sanki orada yaşıyorum gibi. beni hemen içine çekti ve gerçekten çok etkiledi. Şarap mahzeni,kilisesi,yollarındaki taşlar ve evler. Şimdi düşününce game of thronesdaki çarşı sahnelerine benzettim.

  28 kasım 2015 22:42

  5. iki kere gittim, sonuncusunun üstünden 1 ay geçmedi. allam bi yer bu kadar sevimli olabilir mi ya... evleri yolları inanılmaz sevimli. ayrıca her mahzende şarap tadabilir, canlı müzik yapılan yerlerde veya über şirin restoranlarda zaman geçirebilirsiniz. bir de girişindeki müzeye mutlaka girin derim şayet müzenin olduğu yerden olağanüstü güzel bi manzara izleyebilirsiniz.

  29 kasım 2015 00:12

  6. Bütün gün şarap denemekten Çakırkeyf olmamak işten bile değil burada. Akşam yemeği ile birlikte sarhoş bile olabilirsiniz(gizlinot: o hikayedeki mal benim) ama şaraplar meyve aromalı ve tatlı oldukları için çok daha hızlı çarpıyor(gizlinot: ya da ben öyle oldum:/). Bir gün yeter tamamen gezmek ve görmek için akşam ortada doğru dürüst kimse kalmıyor(gizlinot: yani gece kalmak gereksiz). Esnafı artık doymuş o yüzden de suratsız ve kimseyi sallamıyorlar. Zaten şarap dışındaki neredeyse hiçbir şey yöreye ait değil. Şaraplardan da sadece meyveli olanları özellikle kara dutluyu tavsiye ederim.

  Gezilip görülmesi gerek ama bana vaay dedirtmedi. Hep o esnaftan bence ahaha.

  29 kasım 2015 00:13

  7. ne derseniz deyin, hangi gözle bakarsanız bakın daha ilk girişte "burası kentli insanların doğaya kaçış romantizmlerinden doğan, kafayı turizmden para kazanmaya takmış bir halka sahip köyümsü bir yer" izlenimi uyandırıyor. evet hala köy ürünleri almak, içten insanlara rastlamak mümkün ama işte sanki içinde sadece turist olmadığı zamanlarda özgünlüğüne kavuşuyormuş gibi geliyor bana.

  24 ekim 2018 14:42


  8. bende yeri hep ayrı olacak olan adı gibi şirin mi şirin köy. her turistik yer gibi yazın çok kalabalıktır. kışın gittiğinizde ise arnavut kaldırımlı dar sokaklarda yürürken sanki o köyde yaşıyormuş gibi hissedersiniz. sevgiliyle şöminenin yanındaki masaya kurulup şarap içmenin keyfi bir başkadır.

  24 ekim 2018 15:00

  9. adı gibi olan fakat çok ziyaretçi akınına uğrayınca tadı çıkmayan bir yer. zaten küçücük bir yerken bir yığın insan ve araba/otopark vs.de boğuluyor :( yaz sezonu açılmadan gidilmesi daha güzel olabilir.

  24 ekim 2018 20:10

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar