sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (58)
 • medya (2)

58. 140journosta yayınladığı video tek kelimeyle efsane. Destek alarak daha güzel işler ortaya çıkaracağını biliyordum. Artık bir ekibi de var, her şeyi titizlikle yapar.

Youtubedaki biriciğim kendisi.

1 saat önce

57. Zorlu psm’de bir bacının anatomisi ön izlemesi olacakmış bir de parti. Şokopopla kopmaca. Severim kendisini de bu olay biraz garip geldi. Ne alaka yani?

12 ocak 23:02

56. yine muazzam bir videoyla aramıza dönmüş.tabi bu sefer 140journos iş birliğiyle.

ben şokopop'a direkt magazin kanalı diyemiyorum çünkü magazinsel bir olayı anlatırken dönemin siyasi ve toplumsal yapısını o kadar güzel özetliyor ki videoları sanki çok merak ettiğim bir konunun belgeselini izliyormuşcasına izliyorum her seferinde.bu videonun editi de ona mı ait bilemiyorum ama çekimler ortam vs oldukça kaliteli olmuş.

ama bu ilhan irem'le ilgili son videosu gerçekten muhteşemdi.sanırım gizli dosyalar adlı bir seriye başlayacak bu videoyla(ki muhteşem bir fikir).ilhan irem'in böyle bir yönü olduğunu hiç bilmiyordum, çok şaşırdım ve biraz yakın hissettim kendime. (gizlinot: nerede kaldı o eski ezoterikler ) 80'lerden 90'lara kadar dönemin parapsikoloji sevdalılarını da göstermiş oldular.

ayrıca ilhan irem şarkılarını sevdiğim bir sanatçıydı ama açıkçası çok üzerinde düşünmediğim hakkında çok da bir bilgiye sahip olmadığım biriydi.halbuki ne kadar çok yönlü ve ilginç biriymiş.bu videoyu izleyince gözümde direkt jimmy page canlandı.tanışsalardı eminim çok iyi anlaşırlardı.

edit:bir ekleme yapmadan rahat edemeyeceğim bu övgüm daha çok 140journos'a.şokopop'ta video içerikleriyle alakalı güzel müzikler eklerdi ama journos bu konuda aşmış.videonun müziklerini çok beğenince bakayım dedim shpongle falan kullanmışlar.şaşırdım ve mutlu oldum.

11 ocak 16:39 11 ocak 17:10

55. aylardır ucuzluk, polemik, basitlik ve skandalın doğru adresinin maskeli kraliçesi melikşah altuntaş sanıyordum, birlikte video çekmişler. "kim bu erol egemen ya?" tonlamasıyla soruyorum: melikşah da değilse kim ya bu şokopop?

14 kasım 2018 22:30

54. Sanırım artık bir ekip kurdu. Umarım artık videoları daha sık gelir.

Kanal harika bir kanal video bildirimi gelince elim ayağım titriyor ama maalesef düzenli bir şekilde yüklemiyor videolarını. Bu sorunun artık aşılacagini umuyorum.

23 ekim 2018 12:55

53. "Araştırmacı gazetecilik nedir" sorusunun cevabıdır kendisi. Binbir emekle hazırladığı (ve devamını beklediğimiz) serisi "bir bacının anatomisi" terapi niteliğindedir. Üstüne bir de seda sayan'ın meşhur erol köse atar videosunu izlediniz mi melankoli falan hiçbir şeyiniz kalmaz.

Buraları okuyorsa, arayı yine çok açtığını belirtmek isterim. Özledik be. 

18 ekim 2018 12:17 19 ekim 2018 00:19

52. Hayatımda ilk defa bir youtube kanalına böylesine bağlandım. Mutfakta iş yaparken tüm videolarını çerez gibi yitip bitirdim. İzlerken sürekli kendi kendime “cık cık”ladım. Sadece abone olmak yetmiyor  “yeni videoooooo ne zamaaannn” diye 13 yaşında kızlar gibi yorum yazmak istiyorum. İnanılmaz büyük bir emek var her karede hissediyorsunuz. Özellikle o kitapları seslendirirken kendini tutamayıp gülmesi beni daha çok güldürüyor. Şimdinin anne oldukta sonra disipline giren sütten çıkmış ak kaşık sanat dünyasının kadınlarının eski yaşamları resmen ibretlik. Yolu mafyadan, evli erkeklerden geçmeyen yok gibi. Benim gibi 90larda çocuk olanları inanılmaz içine çekecektir. Şokopopun askerleriyiz (gizlinot: swh) .

26 eylül 2018 16:59

51. Bütün o arşivleri bulması, kitapları okuması, tarafsız bi' o kadar da esprilii diliyle bayıldığım youtuberdır kendisi. Bence patreon hesabı açmalı, insanlar bağış gibi ona para gönderebilmeli. Yurtdışında birçok youtuberin patreon hesabı var mesela. Emeğinin karşılığını alamadığını düşünüyorum. Kim olduğunu çok merak etsem de asla konseptini değiştirmemeli. Başarılar şokokpopçuğum. :)

24 eylül 2018 00:05 24 eylül 2018 10:17

50. en sevdiğim video girişine sahip youtube magazin kanalı: "kavga, polemik, basitlik, skandal... hepsi bu kanalda" (gizlinot: hahaha)

kanalın arkasında ciddi bir emek var. arşivcilik, araştırmacı yönlerine hayran kalmamak elde değil. videonun içeriğinin yanında, sunarken dalga geçmesi sarkastik yorumları da hoşuma gidiyor. televoleyle, uçankuşla büyümüş nesile özlediğimiz magazini verdi. şimdi herkes birbirini savcılığa vermeyi öğrendi, magazinin eski tadı yok.(gizlinot: swh)

23 eylül 2018 21:49

49. Bir Bacının Anatomisi PART 4 videosu 3 aydır bir türlü gelemeyen youtube kanalı. videolarına yeterince zaman ayıramadığı için bulduğu işten ayrıldığı ve bu zaman zarfında yeni bir video serisi (gizlinot: demet akalın vs. hande yener) başlattığı halde ne sebeple seda sayan serisine devam etmediğini çok merak ediyorum.

23 eylül 2018 14:30