girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (2)

55. "Araştırmacı gazetecilik nedir" sorusunun cevabıdır kendisi. Binbir emekle hazırladığı (ve devamını beklediğimiz) serisi "bir bacının anatomisi" terapi niteliğindedir. Üstüne bir de seda sayan'ın meşhur erol köse atar videosunu izlediniz mi melankoli falan hiçbir şeyiniz kalmaz.

Buraları okuyorsa, arayı yine çok açtığını belirtmek isterim. Özledik be. 

dün 12:17 bugün 00:19

54. Hayatımda ilk defa bir youtube kanalına böylesine bağlandım. Mutfakta iş yaparken tüm videolarını çerez gibi yitip bitirdim. İzlerken sürekli kendi kendime “cık cık”ladım. Sadece abone olmak yetmiyor  “yeni videoooooo ne zamaaannn” diye 13 yaşında kızlar gibi yorum yazmak istiyorum. İnanılmaz büyük bir emek var her karede hissediyorsunuz. Özellikle o kitapları seslendirirken kendini tutamayıp gülmesi beni daha çok güldürüyor. Şimdinin anne oldukta sonra disipline giren sütten çıkmış ak kaşık sanat dünyasının kadınlarının eski yaşamları resmen ibretlik. Yolu mafyadan, evli erkeklerden geçmeyen yok gibi. Benim gibi 90larda çocuk olanları inanılmaz içine çekecektir. Şokopopun askerleriyiz (gizlinot: swh) .

26 eylül 16:59

53. Bütün o arşivleri bulması, kitapları okuması, tarafsız bi' o kadar da esprilii diliyle bayıldığım youtuberdır kendisi. Bence patreon hesabı açmalı, insanlar bağış gibi ona para gönderebilmeli. Yurtdışında birçok youtuberin patreon hesabı var mesela. Emeğinin karşılığını alamadığını düşünüyorum. Kim olduğunu çok merak etsem de asla konseptini değiştirmemeli. Başarılar şokokpopçuğum. :)

24 eylül 00:05 24 eylül 10:17


52. en sevdiğim video girişine sahip youtube magazin kanalı: "kavga, polemik, basitlik, skandal... hepsi bu kanalda" (gizlinot: hahaha)

kanalın arkasında ciddi bir emek var. arşivcilik, araştırmacı yönlerine hayran kalmamak elde değil. videonun içeriğinin yanında, sunarken dalga geçmesi sarkastik yorumları da hoşuma gidiyor. televoleyle, uçankuşla büyümüş nesile özlediğimiz magazini verdi. şimdi herkes birbirini savcılığa vermeyi öğrendi, magazinin eski tadı yok.(gizlinot: swh)

23 eylül 21:49

51.  Namus namus diyen Seda Sayan ın zamanında evli adamla olduğunu öğrenmemi sağlayan magazinci. tamam herkesin geçmişinde hata vardır mutlaka. Ama nasıl oluyorda insanlar sütten çıkmış ak kaşık gibi davranabiliyor anlamıyorum. Hayır siz sıradan biri değilsiniz, magazin kayıtları var, gazeteler var. Yaptıklarınız, söyledikleriniz başkalarının yaptığından söylediğinden daha kolay ortaya çıkıyor.

23 eylül 16:38

50. Bir Bacının Anatomisi PART 4 videosu 3 aydır bir türlü gelemeyen youtube kanalı. videolarına yeterince zaman ayıramadığı için bulduğu işten ayrıldığı ve bu zaman zarfında yeni bir video serisi (gizlinot: demet akalın vs. hande yener) başlattığı halde ne sebeple seda sayan serisine devam etmediğini çok merak ediyorum.

23 eylül 14:30

49. Acaba maskenin altındaki kişi Rüzgar Erkoçlar mı diye merak edip duruyorum nedense :)

23 eylül 14:23


48. Yeni video gelmiş. Çok da şahane olmuş. Ünlülerin hayatlarından ziyade O günün koşullarının sanat dünyasına nasıl yön verdiği ekonominin siyasetin vs çok güzel . Sezen aksu'nun darbe döneminde daha ağlak daha bi çare şarkılar yapması 90 lı yıllarda güçlü kadın imajı çizen şarkıların daha bi rağbet görmesi vb detayları ciddi emek ve sosyolojik gözlem gerektirir bana kalırsa.

O değilde ben Bu videolar sonrasında demet akalın'a baya üzüldüm ya. Taparcasina sevdiği, uğruna kariyerini geri plana attığı adam tarafından aldatılıyor ve birlikte olduğu erkeklerden yana şansı hiç yaver gitmiyor. Bide gençliği çok hoşmuş.

23 eylül 00:37

47. Bayıldığım kanal. Öyle emek, öyle titiz bir çalışma, öyle bir özen var ki anlatamam. Emeğine sağlık hazırlayanın. Videoları merakla bekliyorum.:))

6 eylül 12:48

46. Severek izliyorum; ama video aralıkları ayları buldu. Nedeni de açıkladı hele instagramdaki paylaşıımları iş aralarında ilaç gibi geliyor. Seren vs Gülben davası olaydı. Hande vs Demet gelmiş geldiği gibi izledim. Yok ben dşim tırnağımla geldim diyenlerin yapımcılar sayesinde stratejik adımlarla ilerlediklerini anlattığı anlarda 'hani duygusuna güvenmiştin hande bu şarkının çok sevmiştin demet bu şarkıyı ' diyesim geldi.

Birde Zeki Müren videosu var ki izlenmelidir muhakkak; duyduklarım karşısında ağzım açık kaldı.

5 eylül 23:28