yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et

  bu başlıktaki içeriklerin bir bölümü erişim engelleme kararı nedeniyle yayından kaldırıldı.

  29.05.2019 tarihli mahkeme kararı
  • girdiler (74)
  • medya (1)

  1. Bir avukatin bir suçluyu savunması sizlerin/bizlerin ileride bir suçlamayla karsilastigimizda savunulacak olmanızın/olmamızın en önemli güvencesi. Buraya kadar sıkıntı yok savunma hakkı kutsaldır ve herkesin kendini savunma hakkı vardır.

  Ancak ve ancak bu davada sanık avukatları o kadar terbiyesizlik yapıyorlar ki insanlar neden bu adamları savunuyorsunuzdan çok tavırlarına sinirleniyor.

  Böyle bir davada gülerek savunma yapılamaz, savunma hakkı kapsamı dışındaki durumlar bu kapsama dahil edilip söylenemez

  6 şubat 18:13

  2. o kadar zoruma gidiyor ki. kanıtlamaya çalışmak. "o saatte orada olması tecavüzü haklı çıkarmaz, askılı giymesi tecavüzü haklı çıkarmaz, rakı içmesi tecavüzü haklı çıkarmaz, bakire olmaması tecavüzü haklı çıkarmaz, dövmesinin olması tecavüzü haklı çıkarmaz" sürekli sürekli her yeni kadın cinayetinde bu lafları sıralamak artık çok ağırıma, çok zoruma gidiyor. artık "evet bu adam tecavüz etti ve her şart ve koşulda suçludur" denilip müebbet yediği mahkemeler hayal olmaya başladı. tecavüz ve cinayet duruşmasında "kadının yaşam hakkı" savunuyoruz resmen. "kadın da bir insandır o saatte orada olabilir evet"i savunuyoruz yıllardır ve hala bir arpa boyu yol alamadık. gerçekten çok zoruma gidiyor artık.

  ben tecavüze uğrayıp öldürülsem de böyle olacak dimi. kadın birlikleri çıkıp "bakın gerçekten bakire değil ama inanın ki bu durumu değiştirmez tecavüzcü her şart ve koşulda suçludur" diye bas bas bağıracak. bir gün tecavüze uğrayıp öldürülmekten (ki bu ülkede çok muhtemel bir durum sanırım bu) çok katilimin bu şekilde aklanacak olmasını bilmek ağırıma gidiyor sanırım. bu bir gün canice katledilme ihtimalimden daha çok korkutuyor.

  bu insanların şartlarına göre yaşamak zorundayız. tecavüz etmemeleri için uymamız gereken şartlar var. o saatte orada olmamalıyız, o askılıyı giymeyip dekolte vermemeliyiz, dövmemizin olmaması gerekiyor, tecavüze uğramadan önce muhakkak ama muhakkak bakire olmaya özen göstermeliyiz. ve ölümümüzden sonra tivitırda heşteglerde haklı çıkarılma yarışmamız için mümkün mertebe acınası durumumuz da bulunması gerekiyor ki halkın yarasına dokunsun. şulenin annesi vefat etmiş(güzel artı bir puan), babası hastaymış(bir artı puan daha), okul parasını çıkarmak için çalışıyormuş(burdan da bir artı), garibanlık zaten her daim artı değer katar. zengin bir ailenin kızı olup, sevgilisinin yanına yılbaşı gecesi eğlenmeye gittiğinde başına gelseydi tüm bu olanlar heşteglerdeki tivit sayısı acaba kaçta kaçına inerdi.

  şule için üzülüp, katillerine öfke duymamız gereken bir mahkeme süreci olmasını umarken en başa dönüp "anayasa hukuku: temel esaslar: genel hak ve hürriyetler" anlatmaya çalışıyoruz.

  ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum. tüm bunlar artık dayanılamayacak dercede zoruma gidiyor sadece.

  7 şubat 08:13

  3. Olayda adı geçen Berk A. bir kaç yıl önce tanışmak için beni facebooktan eklemiş hatta mesaj atmıştı.O zaman da hatırlıyorum hiç güvenilir birine de benzemiyordu, haberlerde görünce şok oldum. İyi ki konuşmamışım iyi ki

  8 şubat 13:39

  4. (link: http://www.hurriyet.com.tr/amp/yazarlar/ayse-arman/tecavuz-edip-bogup-basbayagi-cuval-gibi-atmislar-41113772 1)

  (link: http://www.hurriyet.com.tr/amp/yazarlar/ayse-arman/hepimiz-suleceticinadalet-istiyoruz-41115061 2)

  13 şubat 17:45

  5. Katilleri tarafından Ekşideki başlıklara erişim engeli gelmiş ama yine de susturamayacaklar insanları. bu dava sonuçlanacak, hakettikleri cezayı alacaklar inanıyorum. 

  30 mayıs 11:49

  6. Katili Çağatay Aksu eksisozlukteki Şule çet başlığını kaldırtmış. Cüzdanınızın kabarıklığını konuşturduğunuzu düşünüp her şeyin içinden sıyrılırız kafasındasınız. Bizim tek konuştuğumuz ise rezil birer katil oluşunuz. Adalet en en en yakın zamanda yerini bulacak umarım

  30 mayıs 12:22

  7. Ekşi sözlükte başlıkları sildirilmiş cinayet. Şule çet başlığı da silinmiş. 

  Çağatay aksu’nun Talebiyle.

  Ne desem az, kahrınız kendinizden olsun.

  30 mayıs 12:45

  8. çağatay aksu suçsuz olsa böyle bir harekette bulunur muydu? benim gözümde resmen suçunu itiraf etmiş durumda şu an. ayrıca engel kararını aldıran hakimler savcılar ve bunu uygulayan sözlük yönetimi sizde hiç mi vicdan yok be!

  30 mayıs 13:35

  9. Haksızlık karşısında susan, dilsiz şeytandır.

  23 yaşında ankarada bir plazanın 20. katından çağatay aksu tarafından tecavüz edilip, öldürülüp atılan şule çet’in cinayetine ait olan başlık!

  30 mayıs 14:17

  10. silerek neyi temizleyeceksiniz.

  30 mayıs 14:21