sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (19)
 • medya (2)

19. sonunda şule için adaleti sağlayacağız kızlar. güzel haber geldi bugün. o iki pislik için ağırlaştırılmış müebbet istenmiş. hiç şüphesiz ki sosyal medyanın gücü çok etkili oldu bu kararda. onlara kalsa üstünü örteceklerdi. ama hayır örttürmeyeceğiz. başaracağız. şule geri gelmeyecek ama o canavarlar cezasını çekince ailesinin içine de su serpilir biraz olsun.

4 aralık 2018 13:49

18. İşin posttravmatik kısmına deyinmeyeceğim çünki her şey zaten söylenmiş, bütün her şey kusulmuş.. benim bazen denk geldiğim yorumlar oluyordu sosyal medyada. Bir erkeğin evine gitmek, bir kadının başına bunların gelmesini hak etmiştir mentalitesi. O kadar kusmuk bir düşünceki bu. Kendi isteğiyle, bile isteye bile gitmiş olsa başına gelenleri hak etti diye düşünmek insanlık dışı. Çok korkunç. Herkes olmasi gerektigi gibi yargilandi da o kızı yargılamak kaldı değil mi. 

Ben hicbir entryime bugune kadar neden eksilediniz diye yazmadim. Ama bu neden?

2 aralık 2018 14:50 2 aralık 2018 15:35

17. bence bu gerçekten çok önemli bir konu olduğu için tekrar yazıyorum. ne yapmam gerektiğini bilmediğim için cimere istek yoluyla başvuru yaptım. başvuru görüntümü medyaya ekleyeceğim. bence gerçekten üşenmeden sürekli kamuoyu baskısı yaratmalıyız.

ŞULE ÇET DAVASI. 20 yaşında bir üniversite öğrencisi olarak bu davanın devlete ve hukuk sistemine karşı büyük bir güvensizlik yarattığını düşünüyorum. artık kendimi bu nedenle daha az güvende hissediyorum. bir gün ben, arkadaşlarım, annem veya gelecekteki evladımın allah korusun bir veya daha fazla insan tarafından tecavüze uğrayıp öldürülmesi halinde faillerin güçlü olduğu için ceza almamasından endişe ediyorum. okul ortamında, sosyal medyada sık sık bu konuyu tartışıp tedirgin oluyoruz. lütfen davayı tekrardan ele alıp bir hukuk devleti olarak suçlulara gereken cezayı verin. umarım bu olay ve görülen dava ülkenin geleceğiyle ilgili umutlarımızı tüketmez. şimdiden teşekkürler.

ilgili medya:
1
2 aralık 2018 14:12 2 aralık 2018 14:20

16. Anneni kanserden kaybediyorsun, baban hasta hem okuyup hem çalışıyorsun ama 2 tane hayattaki tek “kabiliyeti” erkek olmak olan rezil müsveddeler hayatını mahvediyor. Herkes susuyor, herkes. Bu davaya yayın yasağı neden getirildi? Davada neden 3 kez savcı değişikliği oldu? İntihar ettiği iddia edilen Şule neden birisi atmış gibi kafa üstü çakılmış? Kanında neden uyku getirici madde var? Neden anal ilişkiye zorlanmş? Sanıklardan birinin parmağı neden kırıldı? Adalet sadece zenginler için mi? Peşkeş çekilen zengin müteahhitin oğlu olunca her şeyi yapmaya hakkınız mı oluyor? Eğer o iki pislik müebbet almazsa yazıklar olsun bu ülkeye, hakimine savcısına, kadın derneklerine, bana hepimize.

2 aralık 2018 12:52

15. Bu skandal olay Türkiye'de gücü ve arkası olanlar karşısında sıradan vatandaşın can güvenliğine sahip çıkacak hiç bir kurumun olmadığını gösterdi bir kez daha bize. Bu insanlar acıları yeterince büyükken bir de suçun ve faillerin aydınlanması için mücadele etmek durumunda bırakılıyor. Ne büyük bir acı! Ne büyük bir çaresizlik! Türkiye'de adalet sadece ünlüler ve zenginler için mi işletiliyor? Yazıklar olsun size! çok öfkeliyim çok!

1 aralık 2018 03:32

14. hukuku tek bir adamın yetkisine bırakanların da payı var bunda. öyle hiç öyle "kadına karşı pozitif ayrımcılık" cadırı altına sığınarak adalet arayıcılığı oyunu oynayarak vicdanlarını rahatlatmaya çalışmasınlar.

yani normal bir devlette halk adalet istirham etmez, düpedüz cinayet delillerinin olduğu bir dava için imza toplayıp toplum baskısı yaratmak zorunda kalmaz. devlet gider en ufak şüpheyi bile hesaba katarak adaletli bir yargılama yapar. eğer her davada böyle toplum bilinci yaratmaya çalışacak duruma düşüyorsak vah ki vah. hani her şey daha adaletli, daha güzel olacaktı? hani devlet kurumlarının çarkları daha iyi dönecekti?

29 kasım 2018 17:09 29 kasım 2018 17:11

13. (link: https://www.change.org/p/%C5%9Fule-%C3%A7et-i%C3%A7in-adalet-%C5%9Fule%C3%A7eti%C3%A7inadalet imza kampanyasi)

28 kasım 2018 18:26

12. ne yazık ki bir insanın ölümü, bir metresin aldığı nafaka kadar dikkat çekmemiştir.

28 kasım 2018 08:21

11. tarihin en çarpıcı distopya senaryoları bile bizim ülkede olanların yanında daha az zalim kalır. her an öldürülebiliriz, ailelerimiz adalet diye yalvarmak zorunda kalabilir ve sonunda katillerimiz yargılanmayabilir bundan daha canice ne olabilir ki? sadece şule'nin değil, kendimizin, arkadaşımızın, kız çocuklarının, tüm kadınların sesi olmalıyız. hiçbirimiz güvende değiliz. #şuleçetiçinadalet

27 kasım 2018 16:32

10. aydınlatılması için daha çok kamuoyu baskısının gerektiği cinayettir.

keşke bizler de berlin' de hakimler var diyebilsek.

27 kasım 2018 14:05