yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et

  bu başlıktaki içeriklerin bir bölümü erişim engelleme kararı nedeniyle yayından kaldırıldı.

  29.05.2019 tarihli mahkeme kararı
  2019-10-01 tarihli mahkeme kararı
  • girdiler (95)
  • medya (8)

  95. Bu cinayetin arkasındakiler paralarına ve güçlerine güvenerek gencecik bir kızın bedenine, en son da canına kastetme hakkını kendilerinde görmüşlerdir. Kamuoyu baskısı bu denli olmasaydı maalesef bu cezayı almayacaklarını düşünüyorum.

  18 haziran 09:31

  94. artık ismini duyduğumda sadece bir ahh çekiyorum... bu dünyanın kötülüğünden, pisliğinden, nefretinden uzak huzurla uyu güzel kızım, kardeşim, arkadaşım...

  18 haziran 08:17

  93. Şule Çet davasında, sanık Çağatay Aksu'ya müebbet ve 12 yıl 6 ay, diğer sanık Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay verilen hapis cezaları onandı. Şule Çet darp edilip, tecavüz edilerek boynu sıkılarak öldürülüp yirminci kattan aşağı atılmıştı.(gizlinot: change.org mesajından alıntıdır)

  huzurla uyusun

  17 haziran 22:16


  92. sonunda bu ülkede tecavüz ve cinayet suçu işleyen iki pisliğe ağır ceza verildi. adalet nadiren de olsa yerini buldu.

  pislikler, mahkemede "nasıl olsa ceza almayız" düşüncesiyle şule'nin bakire olmadığını söylemişler. bu şekilde yüzsüzlük yapmaları; bunları ailelerinin düzgün yetiştirmediğini gösteriyor. şule kardeşimizi yok eden 2 pisliğin ebeveynleri tarafından "göster amcana...", "erkeksin yaparsın, elinin kiri","evleneceğin kız bakire olmak zorunda" zihniyeti ile yetiştirildiği belli oluyor. bana göre sadece 2 pisliğin yargılanıp ceza alması yeterli değil. pislikleri böyle yetiştiren bozuk zihniyetli ebeveynler de cezalandırılmalı. erkekleri bu şekilde yetiştiren geri kafalı, ikiyüzlü ebeveynler birçok kadını ve aileyi mahvediyor.

  türkiye'deki erkeklerin yarısından fazlası maalesef çağatay aksu gibi. bu tip herifler, evlenmeden önce her haltı yiyip bekarete önem verdiklerini söylerler. eleştirildikleri zaman içlerinden bazıları kendilerini "sadece bakire olmayan kızlarla ilişkiye girdim. bakire kızlarla birlikte olmadım." diye savunurlar. aileleri bunları böyle yetiştiriyor. kadınlara bakış açıları sadece bacak arasından ibaret. kadınlara bakış açısı böyle olan tipler, günlük hayatta karşılaştıkları bazı sorunları bahane ederek kadınların bir bölümünün bazı sektörlerde çalışmasının yasaklanması gerektiğini de söylerler; daha da ileri giderler. (bkz: eksik etek) gibi seksist, belden aşağı küfürlü şarkılar da çağatay aksu gibi pisliklere cesaret veriyor.

  çağatay aksu isimli pislik, ekşi'de de kendisiyle ilgili yazılan entrylerin bir kısmını sildirtmiş. sosyal medya baskısı olmasaydı çağatay aksu ve berk akand isimli 2 pislik; şu an ellerini kollarını sallayarak dışarıda gezmeye, aynı pislikleri yapmaya devam ederdi.

  5 ocak 13:04 5 ocak 18:29

  91. Icimize az da olsa su serpildi bu cani katillere verilen cezada istemsizce tüm kadın katillerinden intikam alınmış gibi hissettim kinimiz sizi içeri tıkabildi. Yaşasın böyle kin! Sizi dünyaya getiren ana babanın yüzüne tüküreyim..

  6 aralık 2019 07:44

  90. asıl hak ettiğin cezayı içeride alman dileğiyle.

  hayat bundan sonra zehir olsun sana. doğduğun, yaşadığın her dakika için lanet et. gecen gündüz olmasın korkudan, vicdan azabindan.

  5 aralık 2019 09:50

  89. demek katilsin dediğimizde artık bu girdileri sildiremeyeceksin.

  5 aralık 2019 06:41


  88. Hicbir ceza içimi rahatlatmıyor, yüreğime su serpmiyor. Lanet olası herifler gencligine doyamadan acılar içinde gebersin istiyorum. Üstelik kıza atmadıkları iftira kalmadı. Acılı babasını o halde nelerle uğraştırdılar. Darısı rabia naz'in katilinin başına! 

  5 aralık 2019 00:28

  87. Katillerinin aldığı cezalar bana en güzel doğum günü hediyesi olmuştur. Rahat uyu güzel bebek, ruhun biraz olsun huzur bulmuştur umarım.

  5 aralık 2019 00:01

  86. Sanırım ilk ve son kez başka bir sözlükten alıntı yapacağım, iki cümlelik. Öyle kısa ve özlü bir yorum gördüm ki ekşide, toplum tepkisini, kamu vicdanını, birlik olmayı ozetleyivermis...

  " kızınıza sahip çıksaydınız" diyen it di mi bu? kızımızın hiç değilse ölüsüne sahip çıktık, nasıl beğendin mi?

  Not:Ha bir de, kadıni ezmeye yeltenen o cümleyi, sahibine mis gibi iade etmis.

  4 aralık 2019 22:48 4 aralık 2019 22:49