yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

  1. Emre Belözoğlu'nun fırçayı gördüğünü fakat terbiyesizliğe saygısızlıkla cevap vermek istememiş olmasından dolayı görmemiş gibi davrandığını, hatta sözlerini de dikkatli kullandığını düşünüyorum. çünkü bir sporcunun yapması gereken budur.

  bir sporcunun, bir futbolcunun ağzına kadar girmiş fırçayı fark etmemesi imkansız bence; arkada bile gözleri olması gereken kişiler bunlar.

  10 haziran 2019 12:19

  2. biz bunları 14 kasım'daki maçta misafirperverliğimizle döver, atılan her golde de o tuvalet fırçasına selam çakarız. yalnız bunun arkasında fransa'nın olduğunu, daha doğrusu 9 haziran'da konya'daki türkiye-fransa maçı öncesi fransa'nın milli marşının ıslıkla protesto edilmesi olduğunu görmek çok zor değil. ne yazık ki bir saygısızlığa, başka bir saygısızlıkla karşılık vermeye çalışmak ilkelce olsa da, insanın doğasında var. spor müsabakalarını böylesine sidik yarışına çeviren, fair play ruhunu zedeleyenler olduğu sürece işler diplomatik krize kadar gider. alt tarafı bir maç yapılacak ya, herkes birbirine saygılı olsa, olaylar siyasi krizlere çevrilmeye çalışılmasa, iş sadece çıkıp futbol oynamak olsa, seyirciler de sadece takımlarını desteklemek için orada olsa yeter. bu çok zor değil yani.

  10 haziran 2019 13:12

  3. konya’da oynanan fransa-türkiye maçında fransa milli marşını ıslıkla protesto ettikten, fransa’nın göbeğinde (link: https://twitter.com/hodbinbiri/status/1137648207679430656?s=21 şöyle) bir rezalete imza atıp aşağılık kompleksimizi gösterdikten sonra izlanda’da röportaj sırasında mikrofon yerine fırça tutulması gülünüp geçilecek tarzda bir “saygısızlık” olarak kalıyor. tabii yine en mağdur (!) biz olduğumuz için “y*vşak izlanda” ve “ananızı s*kmeye geliyoruz” etiketleri ile twitter’da dünya gündemindeyiz. bir fırça olayında bu kadar saldırganlaşıyorken bizim elaleme yaptığımız muamele bize yapılsaydı neler olurdu düşünmek dahi istemiyorum. (bkz: tencere dibin kara seninki benden kara)

  edit: imla

  10 haziran 2019 13:43 10 haziran 2019 13:54


  4. Türk milletinin kompleksliliğini birkez daha ortaya sermiş bir durum. Resmen ülkece başka bir işimiz yok gidip bu havadan sudan olaya sarıyoruz. Evet havalimanında 3 saat bekletilmeleri yanlış ve hoş değil fakat bunun karşılığı twitterdan bir ülkenin insanlarına iğrenç iğrenç küfürler yağdırmak olmamalı. Bir spor dalında oynanacak herhangi bir milli maçı ülke gündemi haline getirecek kadar boş bir millet olmamalıyız.

  1) şu fırça olayı bariz bir şekilde bir tane zıpır gencin başının altından çıkan bir şaka bu kadar ciddiye alıp ülkeler arası kriz çıkarmaya gerek yoktu. Kendinize şunu sorun: bunu türkiye’de biri yabancı bir takım üyesine yapsa tepkim ne olurdu? Bunu türkiye’de bir takım taraftarı rakip takımın oyuncusuna yapsa ne olurdu?  Ben söyleyeyim gülerdiniz ve espri olarak algılardınız

  2) bir tane fırça esprisine bu kadar sinirlenecek kadar hassas millet neden gidip milli maç öncesi karşı takım ülkenin milli marşını ıslıklıyor? İstiklal marşı bizim en önemli değerlerimizden biridir ve bunun benzeri bir şey türkiye’ye yapılmış olsa herkesin ne kadar öfkeleneceğini biliyorum, buna rağmen bu saygısızlığı başka ülkere yapmakta sorun görmüyoruz

  3) deplasmanda onlar gelince şöyle yapalım böyle yapalım asalım keselimci tayfanın amacı nedir? Kınadığınız hareketi yaparak nereye varmaya çalışıyorsunuz?

  Twitterda malum hashtagler altında yazılan hakaretler kendi ülkemden utanmama sebep olmuştur. Arkadaşlar futbol yani bu savaş değil bu kadar ciddiye almayın bence

  Edit: evet olay biraz açıklığa kavuşmaya başladı şimdi elimizdeki kesinleşmiş gerçekleri göz önüne alırsak:

  1) Fırçayı uzatan eleman belçikalı turist bizim milli takım oradayken kendisi de orada bulunmuş olmuş ve aklınca trollğk yapmak istemiş. 

  2) Havalimanında bekleme süresi 3 saat değil izlanda hükümetinden açıklanan bilgilere göre 1 saat 20 dakikaymış. Buna gerekçe olarak güvenlik kontrolü prosedürler vs.yi göstermişler.

  Yani diyeceğim o ki anlamadan dinlemeden bu kadar tepkiye değdi mi? Şimdi türkler komik duruma düştü

  10 haziran 2019 13:45 10 haziran 2019 19:41

  5. dünden beri resmen başkalarının adına utanma duygumu sonuna kadar yaşıyorum... milliyetçi bir insan bile sayılabilirim fakat bu tepkileri o kadar anlamsız buluyorum ki. şöyle anlamsız buluyorum, senin ülkenin vatandaşları fransa milli takımı geldiği zaman adamları toplu bir halde ıslıklamış, fransa'nın göbeğindeki türk vatandaşları fransızların bizzat kendilerine küfürlü sloganlar atmış... ama izlanda'lı bir muhabir kıvrak zekası ile futbolcumuza tuvalet terliğini mikrofon diye uzatınca, "vovovovov şunlara bak terbiyesizler!!" adalet istiyorsan önce kendinde arayacaksın. bir de sanal alemde çok iyiyizdir biz. kaç kişinin instagram hesabı hacklenmiş falan... ama iş icraate geldiğinde sıfırız, sıfır. bilmem kaç nüfuslu izlandanın bile bizden daha çok sporcusu vardır mesela. ama lafa gelince biz mangalda kül bırakmayız.

  daha geçen gün fransa milli takımını ıslıklamasaydık bir derece haklı bulabilirdim bu tepkileri. ama sen başkalarına saygı duymadığın vakit bu tepkilere de alışık olman gerekir. sana gelince, "ovvv bunu nasıl yaparlar!!" başkalarına gelince, "...... fransa!!" ayıp ya.

  10 haziran 2019 15:02

  6. Fransa’da yaşanan rezilliğin yanında hiçbir şeydir.

  Saygı isteyen saygı göstersin. Bunun yaşanmasının sebebi diğer iki ülkenin arkadaşlığı değil kendi ülkemizin “futbol sevdalılarının” çizdiği imajdır.

  10 haziran 2019 20:30

  7. söz konusu fırçanın markasını bulup markanın instagram hesabındaki (gizlinot: @rubbermaid) tüm gönderilere küfür, hakaret, ccc, türk bayrağı emojisi içeren yorum döşeyen on binlerce yurttaşımızı gördükten sonra daha fazla utanamam demiştim ki... avrupa dil öğrenme sıralamalarında sondan ikinci olan yurdum insanının, konu barbarlaşmak olunca izlandacayı söküp izlanda maliye bakanına “türkiye’de götünüzü keseceğiz, kadınlarınıza bineceğiz” tweeti attığını ve bu rezaletin izlanda basınında birinci sırada yer aldığını gördüm. kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir utanç tablosu. maalesef hepimiz adına.

  ilgili medya:
  1
  10 haziran 2019 23:50


  8. Sen bilmem kaç binlik stadyumda kolektif bir şekilde karşı takımın milli marşına saygı göstermeyip bunu ıslıklıyorsan, normalde en ufak bir küfür veyahut protesto eyleminde tribünlerin sesini kısıp ekranlara yansıtmazken bu ıslıklama rezilliğinde televizyon başındaki milyonlara dinletiyorsan, bir adet! şaşkaloz belçikalı turistin trollüğü için koca bir ülkeye “ananızı s.kmeye geliyoruz” falan yazmamalısın. 3 saatlik bekletme doğruysa ki 1,5 saat olduğu da söyleniyor saygısızlık değil ancak milli futbol takımına karşı aşırı gereksiz bir tutum denilebilir en fazla.

  11 haziran 2019 01:13

  9. evet tabii ki ben de saygısızlık olarak görüyorum ama o kadar tehlikeli bir ülkede yaşıyoruz ki elin cahili tutup yakında intikamımızı almak için bir izlandalı'yı kesebilir.. böyle şeylerin büyümemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü gazla çalışıyor bizim insanımız. iki alkış için vatan,millet için başka insanların hayatını elinden alabilecek kapasitede olan insanlar var. dikkat edilmeli fazla büyümemeli. (gizlinot: bu arada twitter mizahına ben de çok gülüyorum :D)

  11 haziran 2019 11:59

  10. norveçli bir kız bu olayla ilgili şöyle bir (link: https://twitter.com/marisletta/status/1137859877504782337 tweet) atmış. bizim açlar durur mu kızı mesaj yağmuruna tutmuşlar anında. o mesajları görmek bile istemezsiniz.

  havaalanında olanlara sinirlendim tamam da, %100 haklı olsan bile şu olaydan sonra bir önemi kalır mı? türk erkekleri bir kez olsun bizi rezil etmeyin be.

  ablacım eğer bir daha türkiye'ye gelmeyi düşünüyorsan, benden sana tavsiye gelme. bunlar seni daha havaalanında çiğ çiğ yer benden söylemesi.

  11 haziran 2019 21:25