sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (2)

  13. norveçli bir kız bu olayla ilgili şöyle bir (link: https://twitter.com/marisletta/status/1137859877504782337 tweet) atmış. bizim açlar durur mu kızı mesaj yağmuruna tutmuşlar anında. o mesajları görmek bile istemezsiniz.

  havaalanında olanlara sinirlendim tamam da, %100 haklı olsan bile şu olaydan sonra bir önemi kalır mı? türk erkekleri bir kez olsun bizi rezil etmeyin be.

  ablacım eğer bir daha türkiye'ye gelmeyi düşünüyorsan, benden sana tavsiye gelme. bunlar seni daha havaalanında çiğ çiğ yer benden söylemesi.

  11 haziran 21:25

  12. evet tabii ki ben de saygısızlık olarak görüyorum ama o kadar tehlikeli bir ülkede yaşıyoruz ki elin cahili tutup yakında intikamımızı almak için bir izlandalı'yı kesebilir.. böyle şeylerin büyümemesi gerektiğini düşünüyorum çünkü gazla çalışıyor bizim insanımız. iki alkış için vatan,millet için başka insanların hayatını elinden alabilecek kapasitede olan insanlar var. dikkat edilmeli fazla büyümemeli. (gizlinot: bu arada twitter mizahına ben de çok gülüyorum :D)

  11 haziran 11:59

  11. Sen bilmem kaç binlik stadyumda kolektif bir şekilde karşı takımın milli marşına saygı göstermeyip bunu ıslıklıyorsan, normalde en ufak bir küfür veyahut protesto eyleminde tribünlerin sesini kısıp ekranlara yansıtmazken bu ıslıklama rezilliğinde televizyon başındaki milyonlara dinletiyorsan, bir adet! şaşkaloz belçikalı turistin trollüğü için koca bir ülkeye “ananızı s.kmeye geliyoruz” falan yazmamalısın. 3 saatlik bekletme doğruysa ki 1,5 saat olduğu da söyleniyor saygısızlık değil ancak milli futbol takımına karşı aşırı gereksiz bir tutum denilebilir en fazla.

  11 haziran 01:13

  10. çok abartılacak bir konu olduğunu düşünmüyorum ben. o fırçayı uzatan adamın belki akli dengesi yerinde değildi, niye tüm izlanda'ya mal ediliyor anlamıyorum. eziklik kompleksini artık bir kenara bıraksak iyi olacak.

  edit: ezikler bu entryden rahatsız.

  10 haziran 23:55 11 haziran 00:03

  9. söz konusu fırçanın markasını bulup markanın instagram hesabındaki (gizlinot: @rubbermaid) tüm gönderilere küfür, hakaret, ccc, türk bayrağı emojisi içeren yorum döşeyen on binlerce yurttaşımızı gördükten sonra daha fazla utanamam demiştim ki... avrupa dil öğrenme sıralamalarında sondan ikinci olan yurdum insanının, konu barbarlaşmak olunca izlandacayı söküp izlanda maliye bakanına “türkiye’de götünüzü keseceğiz, kadınlarınıza bineceğiz” tweeti attığını ve bu rezaletin izlanda basınında birinci sırada yer aldığını gördüm. kelimelerin kifayetsiz kaldığı bir utanç tablosu. maalesef hepimiz adına.

  ilgili medya:
  1
  10 haziran 23:50

  8. Fransa’da yaşanan rezilliğin yanında hiçbir şeydir.

  Saygı isteyen saygı göstersin. Bunun yaşanmasının sebebi diğer iki ülkenin arkadaşlığı değil kendi ülkemizin “futbol sevdalılarının” çizdiği imajdır.

  10 haziran 20:30

  7. Valla bu ülke daha demin imamoğlu mu yoksa yıldırım mı? Diye yıkılırken bu olay sayesinde tekrardan birleşti dhfjf. Şaka maka ben bayılıyorum bu ülkenin bu haline, anında birleşilmesine, her şeyin mizaha dönmesine. Hele twitterda müthiş geyikler dönüyor konuyla ilgili. Açıkçası maçı heyecanla bekliyorum, bu terbiyesizliğe müthiş bir cevap veririz inşallah

  ilgili medya:
  1
  10 haziran 15:43

  6. dünden beri resmen başkalarının adına utanma duygumu sonuna kadar yaşıyorum... milliyetçi bir insan bile sayılabilirim fakat bu tepkileri o kadar anlamsız buluyorum ki. şöyle anlamsız buluyorum, senin ülkenin vatandaşları fransa milli takımı geldiği zaman adamları toplu bir halde ıslıklamış, fransa'nın göbeğindeki türk vatandaşları fransızların bizzat kendilerine küfürlü sloganlar atmış... ama izlanda'lı bir muhabir kıvrak zekası ile futbolcumuza tuvalet terliğini mikrofon diye uzatınca, "vovovovov şunlara bak terbiyesizler!!" adalet istiyorsan önce kendinde arayacaksın. bir de sanal alemde çok iyiyizdir biz. kaç kişinin instagram hesabı hacklenmiş falan... ama iş icraate geldiğinde sıfırız, sıfır. bilmem kaç nüfuslu izlandanın bile bizden daha çok sporcusu vardır mesela. ama lafa gelince biz mangalda kül bırakmayız.

  daha geçen gün fransa milli takımını ıslıklamasaydık bir derece haklı bulabilirdim bu tepkileri. ama sen başkalarına saygı duymadığın vakit bu tepkilere de alışık olman gerekir. sana gelince, "ovvv bunu nasıl yaparlar!!" başkalarına gelince, "...... fransa!!" ayıp ya.

  10 haziran 15:02

  5. yapılanın kesinlikle apaçık saygısızlık olduğunu düşünüyorum, tepki verilmesini de normal karşılıyorum. ama verilen tepkiler tepki değil ki. gidip fırça uzatan ergene benzetilen insanlara küfürler yağdırmak, beyaz tv spikerinin fırçalı ergeni ifşa ettiğini zannedip linç ettirmesi, sonra kişinin o olmadığı anlaşılıp özür dilenmesi, instagramda izlanda etiketinin altındaki tüm gönderilere küfürler yağdırmak. bunlar utanılacak şeyler.

  ülkece birlik olmaya çok ihtiyacımız var, bu futbol müsabakalarını bir nevi onaylıyorum (gizlinot: futbolu ve ona yatırılan paraları ne kadar boş bulsam da) az da olsa birlik oluyoruz neticede ama işi bu kadar goygoya çevirip zıvanadan çıkarmak, adeta uluslararası bir başarıymışçasına abartmak o kadar boş bir hareket ki. başka şeylere sesimizi bu kadar çıkartamazken bu olayları vatanın kalesi olarak görmek...

  10 haziran 14:43

  4. konya’da oynanan fransa-türkiye maçında fransa milli marşını ıslıkla protesto ettikten, fransa’nın göbeğinde (link: https://twitter.com/hodbinbiri/status/1137648207679430656?s=21 şöyle) bir rezalete imza atıp aşağılık kompleksimizi gösterdikten sonra izlanda’da röportaj sırasında mikrofon yerine fırça tutulması gülünüp geçilecek tarzda bir “saygısızlık” olarak kalıyor. tabii yine en mağdur (!) biz olduğumuz için “y*vşak izlanda” ve “ananızı s*kmeye geliyoruz” etiketleri ile twitter’da dünya gündemindeyiz. bir fırça olayında bu kadar saldırganlaşıyorken bizim elaleme yaptığımız muamele bize yapılsaydı neler olurdu düşünmek dahi istemiyorum. (bkz: tencere dibin kara seninki benden kara)

  edit: imla

  10 haziran 13:43 10 haziran 13:54